Autor Tema: Gradski prevoz u Beogradu (SRB)  (Posjeta: 69913 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline cvibus

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
Odg: Gradski prevoz u Beogradu (SRB)
« Odgovori #75 u: 14 02, 2022, 20:55:31 poslijepodne »
Malo novosti iz Beograda. Uskoro bi trebalo da počnu da dolaze zglobni BMC Procity na gas (krajem februara). GSP ih je naručio 100 i svi će biti raspoređeni u pogonu Karaburma.
Takođe, pre neki dan je raspisan tender za 80 trolejbusa (60 solo+20 zglobnih). Trole će imati mogućnost autonomne vožnje od minimum 10 km. Spekuliše se, na osnovu uslova postavljenih u tenderu, da se favorizuju Škoda, odnosno Solaris, a rok za podnošenje ponuda je neverovatnih 20 dana. No, videćemo ubrzo rasplet priče.

Offline Stefan_Rudic

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 237
    • Profil
Odg: Gradski prevoz u Beogradu (SRB)
« Odgovori #76 u: 15 07, 2022, 18:05:28 poslijepodne »
Dvije fotke sa jučerašnje jednodnevne posjete Beogradu i na njima dva legendarna tramvaja



Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Gradski prevoz u Beogradu (SRB)
« Odgovori #77 u: 14 11, 2022, 21:49:26 poslijepodne »
Pored velikog broja proizvođača gradskih autobusa na ulicama Beograda, GSP-u ima gradski Higer, ne znam jel elektro ili hibrid, a u Beobusu ima zglobni Volvo 7900 hibrid. Pošto sam mnogo više pažnje i vremena posvetio snimanju nego slikanju autobusa, oba busa su u video obliku i na mom su yt kanalu. Da ne bih pretjerivao sa stavljanjem linkova koji vode do mojih videa, ostavljam vama da potražite. Svakih 5 dana u mjesecu ću postavljati link sa nekim zanimljivim ili premijernim busom, a danas nije jedan od njih (sutra 15. ovdje ide Kendo od AP Čačak, 20. još nešto itd). Btw Higera sam i mogao slikati da sam želio ali zglobnog Volva sam vidio jednom iz daljine s bočne strane dok je skretao i pitao sam se koji je ovo bus, imam li njega snimljenog (za razliku od ostalih koji su 100% crveni, ovaj ima i plavkaste detalje) i drugi put se ukazao ispred mene i bukvalno mi je pješak kojeg je propuštao pomogao da na vrijeme izvadim telefon, uključim kameru, video mod i da ga snimim

Offline DWProski

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 104
    • Profil
Odg: Gradski prevoz u Beogradu (SRB)
« Odgovori #78 u: 14 11, 2022, 23:15:50 poslijepodne »
Za vrijeme koje ti je trebalo da napišeš taj post si mogao na guglu pronaći odgovore na sva pitanja koja si postavio.

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Gradski prevoz u Beogradu (SRB)
« Odgovori #79 u: 14 11, 2022, 23:30:08 poslijepodne »
Pa valjda je ovo (tematski) forum, gdje se mogu osim informacija postavljati i pitanja. Ima toliko foruma koje pretražujem kad nešto želim da saznam, ljudi u prvom postu u temi pišu tipa "Vidim da je u zadnje vrijeme... to i to... zna li neko zašto je to tako" (drugim riječima, ljudi i na drugim forumima postavljaju pitanja) i onda tek u drugom-trećem-četvrtom postu nađem odgovor... ili ga nkad ni ne nađem. Iako sad ništa nisam ni pitao; suština posta je da su tu, između ostalih, Eko Higer i Volvo 7900 hibrid koje, ako vas interesuju, možete pogledati na yt kanalu

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Gradski prevoz u Beogradu (SRB)
« Odgovori #80 u: 06 12, 2022, 02:05:11 prijepodne »
Beogradske legende polako odlaze u istoriju

https://www.youtube.com/watch?v=Bjqqr4Hq1Es

Offline FIPI UNILINES

  • Član
  • *
  • Postova: 408
    • Profil
Odg: Gradski prevoz u Beogradu (SRB)
« Odgovori #81 u: 04 01, 2023, 20:51:14 poslijepodne »
Najsvežije prinove u BG  :-*










Offline Servistrans_belmynn

  • VIP
  • Legenda
  • *
  • Postova: 3372
    • Profil
Odg: Gradski prevoz u Beogradu (SRB)
« Odgovori #82 u: 31 10, 2023, 09:27:48 prijepodne »
Nešto baš neobicno za Beograd






Online Manas

  • Vozač Autobusa
  • Legenda
  • *
  • Postova: 1151
    • Profil

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11064
    • Profil
Odg: Gradski prevoz u Beogradu (SRB)
« Odgovori #84 u: 08 12, 2023, 14:06:25 poslijepodne »
Citat: Marko NS
Da konacno uslikam i njega , verovatno jedini Zglobni Hibrid na nasim Prostorima koji vozi za Firmu Beocity . Izvinjavam se na ne bas dobrom kvalitetu slike 
Volvo Hibrid EURO6.
Prevoznik:BeoCity 2015,Srbija.


Šta bi sa ovim autobusima na kraju?
« Zadnja izmjena: 08 12, 2023, 14:06:42 poslijepodne od The_Dubster »