Autor Tema: Škola slikanja autobusa  (Posjeta: 77202 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mate

  • Legenda
  • *
  • Postova: 4106
    • Profil
Odg: Škola slikanja autobusa
« Odgovori #120 u: 12 06, 2020, 07:02:50 prijepodne »
Što se tiče uređaja, s te strane imaš preduvjet za odlične slike.
Nadalje, malo prođi po ovoj temi i vidi neke savjete od mene i kolega, uz to definitivno praksa je jedan od bitnih stvari, mozda ti prve slike nece ispasti najbolje, ali vjezbom bi se to trebalo popravljati...

Offline rajaizsane

  • Stariji član
  • *
  • Postova: 537
    • Profil
Odg: Škola slikanja autobusa
« Odgovori #121 u: 12 06, 2020, 07:35:51 prijepodne »
Evo jedan savjet i od mene, početnika. Kad slikaš nemoj imati strah,i misliti "šta će reći", ja sam na početku bio u fazonu "ee šta će ko reći", pretpostavljam da je većina imala problem sa tim na početku,i onda sam uvijek stavljao mobitel u taj položaj da se toliko i ne skonta da slikam nešto. Eto moj savjet, savjet početnika, ako se može uvažiti!

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
« Zadnja izmjena: 12 06, 2020, 07:36:18 prijepodne od rajaizsane »

Offline ja5ko

  • Član
  • *
  • Postova: 421
    • Profil
Odg: Škola slikanja autobusa
« Odgovori #122 u: 12 06, 2020, 08:10:20 prijepodne »
Hvala obojici  :-*

Offline mate

  • Legenda
  • *
  • Postova: 4106
    • Profil
Odg: Škola slikanja autobusa
« Odgovori #123 u: 12 06, 2020, 16:40:41 poslijepodne »
Evo jedan savjet i od mene, početnika. Kad slikaš nemoj imati strah,i misliti "šta će reći", ja sam na početku bio u fazonu "ee šta će ko reći", pretpostavljam da je većina imala problem sa tim na početku,i onda sam uvijek stavljao mobitel u taj položaj da se toliko i ne skonta da slikam nešto. Eto moj savjet, savjet početnika, ako se može uvažiti!

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Ovog će ti uvijek biti, od 10 uslikanih autobusa, 1 ce ti vozac il bilo tko postavljati pitanja "A zasto slikas", "Jel bas moras slikati", "Ko ti je rekao da slikas.."..Jos uvijek ima pojedinaca koji su zaostali i koji ne shvaćaju bit ovih foruma, i sl. Na takve se stvari ne obaziri i samo jako naprijed...

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Škola slikanja autobusa
« Odgovori #124 u: 12 06, 2020, 18:53:26 poslijepodne »
Jos uvijek ima pojedinaca koji su zaostali i koji ne shvaćaju bit ovih foruma, i sl.

A ima i onih koji ne znaju za forum, tako da je njihova sumnja u neku ruku razumnjiva :)

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11066
    • Profil
Odg: Škola slikanja autobusa
« Odgovori #125 u: 12 06, 2020, 22:03:01 poslijepodne »
... zato uvijek priđeš, lijepo se pozdraviš, predstaviš i iskažeš svoju namjeru.

Offline ja5ko

  • Član
  • *
  • Postova: 421
    • Profil
Odg: Škola slikanja autobusa
« Odgovori #126 u: 12 06, 2020, 22:26:38 poslijepodne »
Evo postavit cu svoju prvu sliku pa ocijenite

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11066
    • Profil
Odg: Škola slikanja autobusa
« Odgovori #127 u: 12 06, 2020, 23:09:05 poslijepodne »
dobar kvalitet, sigurna ruka, prilično čisto, samo okreni mobitel kad slikaš da bude u vodoravnom položaju ;)

Offline Bzzz1

  • VIP
  • Legenda
  • *
  • Postova: 1309
    • Profil
Odg: Škola slikanja autobusa
« Odgovori #128 u: 13 06, 2020, 00:22:58 prijepodne »
Dobar ti je mobitel pa su i slike dobre.
Kao sto je rajaizsane napisao,ne obaziri se previse na cudne poglede,bice ih puno. I nemoj nikad ulaziti u raspravu sa nekim ili slikati bez dozvole.To ti moze donijeti samo probleme.
Da dodam jos par savjeta:
1.Imgur je najbolji sajt za postavljanje slika jer se slike nikad ne izbrisu i ne gube na kvaliteti kad ih linkujes na forum
2. Ako mozes,nemoj da Imgur mijenja velicinu slike (1024x768) nego je ti sam promijeni jer se izgubi na kvalitetu
3.Mislim da tebi nece trebati jer imas dobar mobitel,ali evo za ostale sto su im slike losije ili zele svoje dodatno poboljsati:
Photoscape je najbolji program za editovanje slike.Ja licno idem ovako:prvo autolevel,pa sharpen (meni sa fotoaparatom treba 9-10,za mobitele 3-4),resize i gotovo.Ako mi se ne svidi autolevel onda sam podesavam Deepen,Contrast i Backlight.
I da ponovim za sve: ako imate hektar zemlje na slici oko busa cropujte,ali s mjerom.Nemojte previse jer onda slike budu previse mutne.Ja za crop koristim omjer 16:9.

I jos nesto:Vjezba cini majstora.Mozda nije uvijek savrseno na pocetku,ali ne treba odustati i sve ce biti kako treba s vremenom.




PS. Adnane,ako ti zatreba pomoć oko foruma,javi
« Zadnja izmjena: 13 06, 2020, 00:32:11 prijepodne od Bzzz1 »

Offline amfan

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 161
    • Profil
Odg: Škola slikanja autobusa
« Odgovori #129 u: 13 06, 2020, 16:33:07 poslijepodne »
Citat: The_Dubster
... zato uvijek priđeš, lijepo se pozdraviš, predstaviš i iskažeš svoju namjeru.
Samo da dodam da ako netko kaže da je zabranjeno slikati autobus - u krivu je. Na javnoj površini može se slikati što god hoće i kad god hoće.

Citat:
Ja licno idem ovako:prvo autolevel,pa sharpen (meni sa fotoaparatom treba 9-10,za mobitele 3-4)

Za fotografije na forumu puno je smislenije napraviti resize pa tek onda izoštravati. Ovako efekt izoštravanja uglavnom izgubiš resize-om.

Offline ja5ko

  • Član
  • *
  • Postova: 421
    • Profil
Odg: Škola slikanja autobusa
« Odgovori #130 u: 13 06, 2020, 16:46:35 poslijepodne »
E ovu sliku mana sam prvo cropo 4:3 uploado na imgur a prije toga joj promijenio rezoluciju. Valjda nisam nigdje zabrljao

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Škola slikanja autobusa
« Odgovori #131 u: 13 06, 2020, 18:59:20 poslijepodne »
Ja radim ovako:

1. Crop
2. Resize
3. Ostalo (autolevel, backlight, izoštravanje itd.)

4. Ako trebam nešto nacrtati, označiti, onda nakon prethodnih koraka sačuvam sliku i na toj sačuvanoj crtam ili označavam, jer kad se crta pa sačuva, to sto se nacrta pa sačuva ne bude tamo gdje sam odredio jer se promijene dimenzije slike

Još jedna jako bitna napomena - ako je slika slikana nakrivo i ako ju je potrebno rotirati (ispraviti), učinite to prije svih koraka, eventualno malo cropujte, jer kad se rotira, a slika je cropovana do ivica autobusa, krajevi busa se neće vidjeti, jer rotate pojede ćoškove i ivice slike.
« Zadnja izmjena: 13 06, 2020, 18:59:40 poslijepodne od Marko_BL417 »

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11066
    • Profil
Odg: Škola slikanja autobusa
« Odgovori #132 u: 13 06, 2020, 20:08:55 poslijepodne »
Citat: amfan
Citat: The_Dubster... zato uvijek priđeš, lijepo se pozdraviš, predstaviš i iskažeš svoju namjeru.Samo da dodam da ako netko kaže da je zabranjeno slikati autobus - u krivu je. Na javnoj površini može se slikati što god hoće i kad god hoće.

u pravnoj državni :D

kod nas ako ti kaže neko NEMOJ SLIKAT, vjeruj mi - nemoj :D
kad tad će taj bus opet naići pa ćeš imati novu šansu. Nemojte forsirati :D

Offline damir050

  • Član
  • *
  • Postova: 487
    • Profil
Odg: Škola slikanja autobusa
« Odgovori #133 u: 13 06, 2020, 21:09:45 poslijepodne »
Ja kolko znam za Dole  u Ex yu  je  Zabranjeno Slikati ,  U Blizini Ambasada Konzularni Predstavnistava , u  Blizini Vitalni Objekata ,( Citaj Vjerski Objekata) Koji su Vazni za Drzavu
Ovamo je Barem Bilo Govora da  je Zabranjeno Slikanje Osoba koje se mogu Prepoznati  na Slikama i Zatamljivanje Tablica
Ja  to Nit Zatamljuljem Nit Sta  do Sada Nisam Ni jednu Kaznu Dobio   ,Nadam se  da i Necu

Offline mate

  • Legenda
  • *
  • Postova: 4106
    • Profil
Odg: Škola slikanja autobusa
« Odgovori #134 u: 15 06, 2020, 07:16:00 prijepodne »
Da ne bi bilo samo da kritiziram, reci cu da je i IC odradio relativno OK posao...samo mi nije jasno još par stvari..

Jajce


Ne znam jel se to samo meni tako cini ali slika nije skorz cista, e sad da li je doslo do pretjeranog zooma i cropa ili? Nije mi jasno zasto se to radi s busevima koji stoje, il to postoji strah da ce se nesto desiti ako se priđe busu i bliže slika ili?

S druge strane imamo ogledni primjerak slike cemu se treba teziti, ne vidim razloga zasto i Sprinter nije tako jasan kao ovaj bus...

Slikano jučer


[/url]

Moglo bi to sve biti dobro, samo praksa, praksa i praksa...