Autor Tema: GP Banja Luka - Istorija i stare slike  (Posjeta: 72377 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11060
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Istorija i stare slike
« Odgovori #30 u: 21 05, 2020, 15:20:53 poslijepodne »
jel do mene il je neki problem sa slikama?

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Istorija i stare slike
« Odgovori #31 u: 21 05, 2020, 17:51:48 poslijepodne »
Ni ja ih ne vidim

Offline Stefan_Rudic

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 237
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Istorija i stare slike
« Odgovori #32 u: 21 05, 2020, 18:16:38 poslijepodne »
Ja, kao autor postova vidim sve slike, tako da je sigurno u pitanju neki problem u smislu da ih ne vidi bilo ko osim autora. Ja mjesec i više dana nisam mogao postaviti neke slike sa postimages-a u ovu temu, ne znam da li sada može.
« Zadnja izmjena: 21 05, 2020, 18:17:17 poslijepodne od Stefan_Rudic »

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11060
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Istorija i stare slike
« Odgovori #33 u: 22 05, 2020, 08:05:50 prijepodne »
mozda ima neka blokada u postavkama, ko zna...
probaj sad preko drugog servera, a ako mogne onda ću ja izmjeniti slike u originalnom postu, a viška postove obrisati

Offline The hicMe

  • Legenda
  • *
  • Postova: 3027
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Istorija i stare slike
« Odgovori #34 u: 23 05, 2020, 00:49:36 prijepodne »
Ja vidim slike normalno?!
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Offline Stefan_Rudic

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 237
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Istorija i stare slike
« Odgovori #35 u: 27 05, 2020, 23:05:16 poslijepodne »
Što se tiče japanskih buseva sa prethodne strane, prvi koji su prestali da voze su MAN-ovi SG 312 jer je, navodno, Grad Banjaluka zabranio upotrebu istih zbog neadekvatnih stajališta, a u Autoprevozu su govorili da su bili neispravni. Tako su ti busevi vozili od 2000. do 2013. godine, dok su Karose ostavili da voze sve do 2017. ili 2018. godine, a MAN-ovi NL 222 su vozili do prošle godine. Na OLX.ba se može vidjeti oglas jednog od MAN-ova NL 222, čijim su isključivanjem iz voznog parka Banjalukom u potpunosti prestali da voze autobusi iz japanske donacije 2000. godine.
Japanska donacija 35 novih autobusa (12 MAN-ova i 23 Karose) za gradski saobraćaj je bila, koliko ja znam, prva poslijeratna donacija novih autobusa u Banjaluku. Prije njih Italija je donirala polovne i izraubovane Fiate 128 koji su, prema nečijim riječima, brzo završili u dijelovima. Isti je bio slučaj i sa Pegaso autobusima u Sarajevu, koji su došli kao donacija iz španskog grada Barselone (došli su već stari i nisu se dugo zadržali u voznom parku). Međutim, i japanska donacija bila je sa jedne strane utrpavanje loših buseva, jer nabavljeno je najviše Karosa, koje su navodno bile loše i kad su bile nove, ali ipak su bile bolje od milanskih Fiata jer održale su se 18 godina a Fiati eventualno 2 ili 3 godine.
P.S. Zna li neko šta je sada sa MAN-ovima SG 312 i Karosama? Da li su rashodovani, isječeni, prodani ili trunu u Autoprevozovoj bazi?
Pored ovoga, zna li neko do kada su tačno vozili narandžasti Fiati? Mogu pretpostaviti da su odjavljeni japanskom donacijom novih buseva.

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Istorija i stare slike
« Odgovori #36 u: 28 05, 2020, 02:06:01 prijepodne »
Da, Fiati su vozili otprilike do pojave ovih Japanaca, ali tačnu godinu ne znam. Taj Fiat je 418, Fiat 128 je malo auto :D

Karosa (ili bolje rečeno Kantosa) je vozila i prošle godine, a gdje su MAN-ovi SG 312 ne znam, vjerovatno u starom željezu, bar bih ja rekao.

I molim te postavi ponovo one slike iz posta #27 i #29 možeš i preko nekog drugog servera

Offline Stefan_Rudic

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 237
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Istorija i stare slike
« Odgovori #37 u: 28 05, 2020, 09:24:38 prijepodne »
Hvala ti na informaciji, znao sam da je Fiat 418, ne znam ni ja kako se uvijek zbunim prilikom pisanja tipova autobusa.
Samo kad si rekao da su ti Fiati stajali na platou pored Pravnog fakulteta, na koji plato misliš? Pravni fakultet je kod Venecija mosta a ja ne znam da tamo ima neki popločani plato koji je dovoljno velik i pogodan za rashodovana vozila, a samim tim na Google Earth snimku iz 2002. ih ne vidim. Pojedini su pričali da su oni bili u dijelovima na Banjalučkom polju, tamo gdje je sada Delta planet, što mi ima logike, jer prekoputa današnje Delte im je bila baza, a tada je onaj tranzit imao samo 2 trake a ostatak prostora je korišten za parkiranje buseva, a livada za rashodovana vozila i slično. Samim tim i na gore navedenom satelitskom snimku se vidi da tamo ima koječega na onoj livadi.
Ako znaš, da li bi mogao ti ili neko drugi da opiše taj bivši parking (na mjestu današnjih traka za vožnju iz smijera Kampusa prema Budžaku), kao i bivše groblje buseva na Banjalučkom polju, jer ja sam po pričama čuo da je tranzit imao samo 2 trake i da su se parkirali i busevi?
« Zadnja izmjena: 28 05, 2020, 09:39:19 prijepodne od Stefan_Rudic »

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Istorija i stare slike
« Odgovori #38 u: 28 05, 2020, 17:00:10 poslijepodne »
Evo ovdje otprilike su bili ti rashodovani



Znači na samom kraju platoa, ispod drveća, ne znam kad su tačno sklonjeni, kad sam bio mali išao sam kod bake na Mejdan, gledao sam ih stalno kad sam išao tim šetalištem pored Vrbasa, inače sam iz Borika

I istočni i zapadni tranzit su imali po jednu traku u jednom smijeru, istočni od Borika do Mljekare, a zapadni od Čajevca do prvog semafora prema Gradišci (raskrsnica tranzita sa ulicom Trive Amelice). A za depo buseva pored istočnog tranzita ne znam
« Zadnja izmjena: 28 05, 2020, 17:10:07 poslijepodne od Marko_BL417 »

Offline Stefan_Rudic

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 237
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Istorija i stare slike
« Odgovori #39 u: 28 05, 2020, 18:04:04 poslijepodne »
Marko, hvala ti još jednom na informacijama, samo preko kojeg sajta ti postavljaš slike na forum, tačnije preko čega si postavio screenshot iz prethodnog posta? Ja preko postimages ne mogu da postavim slike na ovu temu ali ne mogu ni da stavim sliku pomoću kopiranja njezine adrese sa interneta.
Što se tiče prošlosti JGP-a u Banjaluci, krivo mi je što nema više slika iz devedesetih godina, jer to je period kada su Banjalukom vozili razni busevi, dovezeni iz inostranstva. Do sada jedina normalna slika iz '90-tih je bila slika busa Fiat 418 od Alaina Mugice. Čudi me da Alain nije napravio još fotki po Banjaluci, jer nekoliko ih ima iz Zenice i Sarajeva.
U starom snimku pokazne vožnje u Auto školi "Volan" iz 1998. godine vidio sam neki tamnozeleni zglobni bus sa okruglim žmigavcima, nemam pojma ni koji je ni čiji je, podsjeća na Čivčija tours. Isto tako volio bih vidjeti slike buseva koje si i ti spomenuo - plavo-bijeli, plavo-žuti, ali najviše od svih - narandžasti zglobnjak nepoznate marke i tipa koji je prema nečijim riječima vozio 14-ku, kao i još slika ovih Fiata 418, te MAN-ova SL 200 i MAN-a SG 240 H (oba su ex BVAG Braunschweig).
« Zadnja izmjena: 28 05, 2020, 18:05:07 poslijepodne od Stefan_Rudic »

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Istorija i stare slike
« Odgovori #40 u: 28 05, 2020, 20:22:17 poslijepodne »
Pa jel skineš sliku? Skini sliku i probaj ubaciti na postimg com

Ima li link videa od AŠ Volan gdje se vidi Čivčijin tamno zeleni bus?

Offline Stefan_Rudic

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 237
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Istorija i stare slike
« Odgovori #41 u: 28 05, 2020, 20:46:41 poslijepodne »
Nažalost, nema ga uopšte na internetu. Taj sam snimak vidio prošle godine u autoškoli dok sam slušao teoretsku nastavu. Kasnije sam zamolio direktora iste da mi dopusti slikanje nekih prizora, što mi je on i odobrio, ali nikad nisam prišao videu jer niko od zaposlenih osim njega nije imao pristup računaru na kome je video, a njega nikako nisam viđao u autoškoli kada nemam vožnju (mislim odmah poslije vožnje).
Ja sam pokušao da stavim neke screenshot-ove jednog videa "Banjaluka u jesen '97" preko postimages-a ali nisam nikako mogao. Isti je slučaj i sada sa postavljanjem slika sa interneta bez njihovog preuzimanja (kopiranjem njihove adrese i ubacivanjem između tagova), dok u temi za nove slike JGP-a stavim slike preko postimages-a bez problema.

Offline Stefan_Rudic

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 237
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Istorija i stare slike
« Odgovori #42 u: 03 06, 2020, 15:49:41 poslijepodne »
Evo malo slika koje sam postavio na forum Tapatalk. Slike su lošije kvalitete jer su screenshot-ovi iz filma "Banjaluka u jesen '97".
Autoprevozovi Ikarusi



Ovo ne znam tačno koji je bus, ali liči mi na TAM 190 A 11 M, najvjerovatnije je Autoprevozov zbog crveno-bijele kombinacije boja

Offline amfan

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 161
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Istorija i stare slike
« Odgovori #43 u: 03 06, 2020, 17:26:22 poslijepodne »
M(estni) ima drugačija vrata, ovo je P(rimestni).

Offline Stefan_Rudic

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 237
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Istorija i stare slike
« Odgovori #44 u: 22 06, 2020, 10:55:05 prijepodne »
Na radost svih vas, konačno postavljam rijetke slike autobusa tada tek doniranih od strane japanske vlade 2000. godine. Izvor: Plan oporavke javnog gradskog prijevoza u Mostaru (モスタル市公共輸送力復旧計画), februar 2001., Yachiyo Engineering Co, Ltd.
Za početak, Autoprevozova garaža

MAN NL 222

Karosa B931E

Pošto nema slike MAN-a SG 312 sa tog sajta, postavljam sliku preuzetu sa Autoprevozovog sajta, najvjerovatnije je iz 2000. godine

Karosa, 2003. godina. Izvor: http://www.maniado.jp/community/neta.php?NETA_ID=310

« Zadnja izmjena: 22 06, 2020, 11:05:41 prijepodne od Stefan_Rudic »