Forum Info > Rad foruma

Škola slikanja autobusa

(1/30) > >>

Marko_BL417:

--- Citat: mate - 01 08, 2019, 14:44:20 poslijepodne ---Ne pretjerujem, ali za mene i za vecinu clanova koji iole normalno razmisljaju, ovo nije slika koja zadovoljava kriterije foruma...ovo je slika eto samo da se nabije broj postova i slicno, nije bit slikati bocno autobus, takvih njegovih slika ima mali milijun, ali ako ima neki detalj koji je od drzavnog interesa na boku, onda prolazi...Ljudi ovako se ne radi kvalitetno posao, pohvalilo se ICa kada je jedan period radio pristojne slike, i sad opet se vraćamo na početak...u redu je napraviti sliku s boka ako se hoce malo kreativnosti izraziti, ali ovdje i za minimalne kriterije sliku jos treba malo editirati...
--- Kraj citata ---

Znači ovdje je problem što se ni malo ne vidi i prednja strana busa? Pa Tomi je kroz sva tri foruma bar trećina slika bila samo šofer-šajba, šofer-šajba i šofer-šajba (a jedno vrijeme skoro svaka slika je bila takva). Niti vidimo šemu busa, niti ako je npr. HDH ne znamo jel 415, 416 ili 417, a dosta premijernih slika mu je takvih bilo, iako je imao prostora da uhvati i bočni dio. Ja sam pretpostavio zašto to radi, ali ipak sam ga jednom pitao na pp. Očekivano, kaže mi da to radi zbog vozača, da bi se oni istakli. Ok, cijenim. Ali i te kako se mogu istaći vozači da se istovremeno uhati i bočna strana busa. Može i u vožnji, još pogotovo Tominim aparatom. Niko ne smije "A" da mu kaže što se tiče kvaliteta slika, tu se slažem, ali iz nekog razloga niko ne smije da mu prigovori što slika samo šofer-šajbu busa a opet nekome se prigovara i na stvari koje su realno OK (bar po meni). Daleko je od najbolje, ali ako ništa, bar je u istom rangu kao Tomine šofer-šajbe (ova je po meni za nijansu bolja jer se vidi koji je bus u pitanju), samo što eto Tomi se ne smije prigovoriti (bar stičem takav utisak).

mate:
Ovako, evo izvukao sam tri Tomine slike...pa neka ljudi analiziraju


--- Citat: tomo - 28 06, 2019, 20:23:26 poslijepodne ---

--- Kraj citata ---

Ovako bi bilo idealno da je uhvaćena Setra od strane clana IC, ili eventualno u skretanju ali da se vidi i prednja stjena busa...


--- Citat: tomo - 28 02, 2019, 21:49:38 poslijepodne ---

--- Kraj citata ---

Inace nisam pobornik ovih slika s boka, pogotovo ako nema slike sprijeda busa, a postoji mogucnost, ovdje cak vuce malo na kreativnost, a i vidi se sto znaci kad je slika dorađena i obrađena na kompjuteru, a ne samo drito s mobitela bacena na forum...



--- Citat: tomo - 27 01, 2019, 17:59:14 poslijepodne ---Imotski - Zagreb - Frankfurt



--- Kraj citata ---

Vidim da prozivate Tomu za ovakve slike, ali nije jedini koji tako radi, ali i ruku na srce, bolje je vidjeti ovako bus, nego samo bocnu stjenu...znam da je vama bitno braniti ICa, nije problem sto je on napravio losu sliku, nego jednostavno treba dokazati da takve slike nisu za forum...Nadalje, znam da na proslom forumu takva njegova slika ne bi mogla proci, a ovdje nazalost sada prolazi sve i svasta...zasto jednostavno nije sliku okinuo koju sekundu ranije, kada bus zapocinje radnju skretanja, ili kad je uvidio da je slika ovakva, jednostavno odustao od njenog stavljanja na forum

Marko_BL417:
Jbg sad šta god kažem prerašće u prepirku a možda i u svađu... A to ni najmanje ne želim, već da normalno prodiskutujemo o problemu

Realno, po meni, svi smo u pravu. I ti, i ja, i Adnan, i IC, i tomo. Tomo će takvu sliku nadomjestiti kvalitetom, pa mu se možda zato oprašta. Ni ja lično nemam ništa protiv njegovih slika kakva je ova treća ali da se posavlja u normalnoj količini. A ne da na forumu bude prezasićenost šoferšajbe (isto tako nisam pristalica ni pretjeranog postavljanja samo bočnog dijela)

U pravu si kad kažeš da je stari forum držao do kvaliteta, ali i na starom forumu smo znali postaviti ovakvu sliku. I to dosta puta. A konkretno ova slika je daleko od toga da se razmišlja da li se treba objaviti ili ne

Ja lično nikoga ne branim nego samo pokušavam biti realan. Ipak ste ga previše uzeli za zub, a evidentno je da se poboljšava. Ne može od vremena kad su 2/10 slika bile za forum da sad odjednom bude 10/10. A k tome to je dijete, pa bi se i način kritikovanja trebao malo prilagoditi njegovom uzrastu.

Otkud znaš zašto nije ranije okinuo sliku? Možda da je ranije okinuo, bus bi bio manji, pa kad cropuje, slika bi bila mutna? A nije mogao prići bliže jer bi npr. ljudi koji stoje na trotoaru i čekaju zeleno zaklonili sliku. Možda je naišao kamion ili auto i čekao da prođe pa je onda okinuo. Razlozi mogu biti razni, a u svakom slučaju slika je solidna u odnosu na većinu njegovih slika iz istog perioda prošle godine. Kao što rekoh, našao je odličnu poziciju za slikanje, upraksava se i evidentno je da ide ka boljem.

mate:
Sjeti se svih mlađih članova koje se uzimalo na zub, meni je samo zao sto tipa Danija il Hicmeta više nema u tolikoj mjeri ovdje posto znam da imaju kapacitete za poželjeti, ali i njih se kritikovalo, pa se od njih zato sto su prihvatili neke stvari postali su bolji i clanovi koji znaju odraditi posao.
Sada cu uzeti jednog clana koji je ovdje aktivan, a slike su mu korektne, to je kolega Hare koji zbilja doprinosi a kazem slike budu i vise nego dobre, jel problem ICu da pođe i tim putem, znas i sam kolike su muke bile prosle godine kad je meni pukao film, zato sto su svi sutjeli. Ja jos jednom velim, ova slika po meni nije za forum - vise cimbenika je tu, kvaliteta je dosta slabija, bus je relativno cesto slikan na samom forumu iz puno boljih uglova i situacija, necu sad toliko zapeti za taj bok kad vi branite, ali opet ponavljam treba znati odvagnuti kad sliku staviti a kad ne na forum, pa barem ce taj bus opet sutra il preksutra biti u tim krajevima i opet ce ga tako safatati...i sta smo dobili?? Od 10 slika koje napravi, postenije je da stavi 2-3 kvalitetne slike, nego 10 slika, od kojih ne mozes sastaviti 2 postene slike...Ako mu je to nova lokacija i nova mogucnost, pa par puta je napravio dobre slike, u cemu je sad problem, ako je ofulao obrisat sliku i cao, ne mora objaviti...a ako misli da treba prakse, neka se praksa na malim autima i ostalim vozilima...

tomo:

--- Citat: Marko_BL417 - 01 08, 2019, 15:13:16 poslijepodne ---
--- Citat: mate - 01 08, 2019, 14:44:20 poslijepodne ---Ne pretjerujem, ali za mene i za vecinu clanova koji iole normalno razmisljaju, ovo nije slika koja zadovoljava kriterije foruma...ovo je slika eto samo da se nabije broj postova i slicno, nije bit slikati bocno autobus, takvih njegovih slika ima mali milijun, ali ako ima neki detalj koji je od drzavnog interesa na boku, onda prolazi...Ljudi ovako se ne radi kvalitetno posao, pohvalilo se ICa kada je jedan period radio pristojne slike, i sad opet se vraćamo na početak...u redu je napraviti sliku s boka ako se hoce malo kreativnosti izraziti, ali ovdje i za minimalne kriterije sliku jos treba malo editirati...
--- Kraj citata ---

Znači ovdje je problem što se ni malo ne vidi i prednja strana busa? Pa Tomi je kroz sva tri foruma bar trećina slika bila samo šofer-šajba, šofer-šajba i šofer-šajba (a jedno vrijeme skoro svaka slika je bila takva). Niti vidimo šemu busa, niti ako je npr. HDH ne znamo jel 415, 416 ili 417, a dosta premijernih slika mu je takvih bilo, iako je imao prostora da uhvati i bočni dio. Ja sam pretpostavio zašto to radi, ali ipak sam ga jednom pitao na pp. Očekivano, kaže mi da to radi zbog vozača, da bi se oni istakli. Ok, cijenim. Ali i te kako se mogu istaći vozači da se istovremeno uhati i bočna strana busa. Može i u vožnji, još pogotovo Tominim aparatom. Niko ne smije "A" da mu kaže što se tiče kvaliteta slika, tu se slažem, ali iz nekog razloga niko ne smije da mu prigovori što slika samo šofer-šajbu busa a opet nekome se prigovara i na stvari koje su realno OK (bar po meni). Daleko je od najbolje, ali ako ništa, bar je u istom rangu kao Tomine šofer-šajbe (ova je po meni za nijansu bolja jer se vidi koji je bus u pitanju), samo što eto Tomi se ne smije prigovoriti (bar stičem takav utisak).

--- Kraj citata ---


Kroz barem trećinu tvoji postova stjećem dojam da bi me htio ocrniti, pokuditi i čak kad sam minimalno aktivan.... dragi moj kolega, ne ide to tako lako, trudim se godinama, već je desetljeće iza mene, kao i još puno mojih dragih poznanika, a  s ovim tvojim razmišljamima i dovođenjem mene u svezu s nekim postovima..... Nabit ću ti krumpir vrećicu sigurno kroz Čedomirovu Setru, možeš samo birati uzlaznim ili siaznim.....I onda vikati igen, igen......samo da vidim jel mi tko šta smiije prigovoriti.......


a ja sam prigovora već dobio xl što zbog brzopletosti, što zbog jezika....što u 73 stranice postova ima možda, ali možda, jer sam večeras prije posta provjerio i uvrh glave 10# takvih postova sa aktivnim članovima/vozačima......

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju