Razno > Autobuske linije

Diskusija o međunarodnim linijama

<< < (3/42) > >>

The hicMe:
Problem nasih ljudi je sto ne znaju da koriste druge granicne prelaze nego idu na one na kojima je u pola noci guzva. Svi se mi zalimo na te kontrole a licno sam svjedok kad su uhapsili zenu za kojom je raspisana potjernica u Zvorniku a ona putovala iz Sarajeva za Novo Mesto, da nije bilo detaljne kontrole na Zupanji ona bi pobjegla i nikada ne bi odgovarala za to krivicno djelo sto je napravila. Onda kod nas je problem kada neko pobjegne preko granice i tu se zale oni isti ljudi koji se zale da se previse kontroliraju ljudi na granicama i tako se bez konkretnog razloga prave guzve...

Dani:
Kad smo kod Granice, Slovenci znaju bit mnogo mnogo bezobrazni. Al isto tako I Hrvati, na adventskim putovanjima otvore posebno traku za svoje buseve i samo njih pustaju, bez kontrole, tako da sam znao cekat na Macelju po 2 sata i dodje Darojkovic ne ceka 2 minute puste ga. Nigdje to nisam vidio da iko tako pusta "svoje autobuse".  Sto se tice kontrola. Za detaljne kontrole jesam, jer se mnoge kriminalne radnje otkriju, ali ako otkriju nekoga, zadrzi ga, pusti autobus nek ide dalje s putnicima, a ne situacija da zbog jednog covjeka npr Top turist ceka 8 sati na granici. Da je .u pitanju vanlinijski pa hajd, zeleni karton prica ne moze pustit da krene bez putnika... ali Hrvati su mnogo mnogo bezobrazni na granicama...

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk

mate:
Dani, iz jednostavnog razloga se to desi, da Darojkovic prode za 2 min - svi putnici u busu su drzavljani clanice EUa, i prolaze unutar granica EU, po HR i EU zakonodavstvu, po jednom nacelu se kontroliraju osobe s EU podrucja, a po drugom drzavljani trecih zemalja, a ovo sto se tice putnika i sverca, zadrzi se cijeli bus, zbog pretpostavke da je i vozacka posada umjesana u to (ugl. Globtour), jer bi vozaci prije spremanja prtljage trebali i malo pregledati prtljagu, buduci nije vise ni putnicima za vjerovat...I sam znam slucajeve gdje su vozaci ne znajuci dosli na GP, i u jednom slucaju nadena zmija, a u drugom 10ak kg droge, u oba slucaja su i vozaci morali platiti kaznu, samo u manjem iznosu, buduci je utvrdeno da nisu bili upuceni u sadrzaj torbe

Surinam:
Pa majku mu, ionako skormne plate vozača, bar ovih po BiH, i još da im kazne naplaćuju.
Pa neće oni zavirivati u tuđe torbe.
Baš bih volio vidjeti reakciju putnika da im šoferi pregledavaju torbe.

Dreamwalker:
I to bi se dalo urediti.

U Hrvatskoj je (bar u Slavonskom Brodu) praksa da jedan policijski službenik većinu polazaka koji idu prema zapadu (Zagreb, Istra, Dalmacija, inozemstvo) "kontrolira" na način da pita posadu jesu li primjetili kakve izbjeglice u autobusu. Očito imaju popis polazaka, pa dolaze kontrolirati. Isto bi se tako moglo riješiti i na linijama za inozemstvo. Na svakoj stanici bi se moglo poslati patrolu koja bi pregledavala prtljagu ljudima koji ulaze u autobus, ali i onu nepraćenu prtljagu. Ako se može na aerodromu, može se i u autobusima. Zapravo, čudi me da to već nisu uveli.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju