Autor Tema: Diskusija o međunarodnim linijama  (Posjeta: 108170 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7351
    • Profil
Diskusija o međunarodnim linijama
« u: 23 08, 2017, 15:30:07 poslijepodne »
Meni nikad neće biti jasno kako prevoznici voze u jednom smjeru npr. 2 puta sedmično, a u povratku jednom sedmično? Ispade da se vraćaju 600, 700, 1000 km prazni?!

https://www.olx.ba/artikal/23653770/karta-za-autobusnu-liniju-bih-italija/
« Zadnja izmjena: 23 08, 2017, 18:15:35 poslijepodne od Marko_BL417 »

Offline The hicMe

  • Legenda
  • *
  • Postova: 2967
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #1 u: 23 08, 2017, 18:16:29 poslijepodne »
Ja koliko znam idu i petkom za bosnu, isao sam i ja jednom sa njima prije 1,5god i u Ljubljanu su dosli sa tablom Brescia-Ljubljana da bi je pred polazak promjenili u Ljubljana-Sarajevo.
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7351
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #2 u: 23 08, 2017, 18:19:56 poslijepodne »
Ali inače ima linija koji npr. u jednom smjeru idu tri puta sedmično, a vraćaju se dva puta sedmično.

Po ovome ispada da se vraćaju prazni...

Offline nick

  • Član
  • *
  • Postova: 377
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #3 u: 05 01, 2018, 19:22:54 poslijepodne »
Hrvati lijece svoje komplekse manje vrijednosti pa maltretiraju putnike na granicnim prelazima. Najgore je na Gradišci, 3-4 sata cekanja nisu neuobicajena. Vec 10tak dana svi putnici iz svih buseva moraju sa koferima na pregled.
Samo im nazalost inteligencija nije toliko dalekosežna pa da skontaju da je se to pročulo i niko nista ne nosi sto se ne bi smjelo prenijeti.
Najgore je kad pada kisa, istjeraju ljude iz busa, putnici stoje na kisi, jer citav jedan bus ne moze stati ispod natkrivenog dijela. Jesu li to europske vrijednosti...? Slovenija je Svicarska za njih

Offline mate

  • Legenda
  • *
  • Postova: 3982
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #4 u: 05 01, 2018, 20:01:10 poslijepodne »
Ako mi lijecimo komplekse, sto onda rade Slovenci, nasi su mala djeca za Janeze, samo sto mi u HR to moramo tako raditi, posto je vanjska granica EU, a Slovenci naprave kaos radi svog inata... A vec kad spominjes GP Stara Gradiska, pa jer nije prije 10ak dana uhvacena putnica iz jednog autobusa koja je nosila oruzje, iako se pravdala da je mislila da prsute nosi...Pamtenom dosta..

A i dalo bi se raspraviti o protocnosti prijelaza s BiH strane, tipa Bos.Brod...
« Zadnja izmjena: 05 01, 2018, 20:02:42 poslijepodne od mate »

Offline nick

  • Član
  • *
  • Postova: 377
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #5 u: 05 01, 2018, 20:30:47 poslijepodne »
Muslim da nisi objektivan. Godisnje imaju 3-4 termina kad je urnebes i tako ce biti vjerovatno i narednih 20 godina, 22./23.12., pred Uskrs, pocetak ljetnog raspusta na zapadu i eventualno jos neki praznik koji dobro pada. Slovenci cim je malo veca guzva na Obrezju, mimo standardne bus trake, puste kamionsku traku i jos preusmjere buseve na jednu automobilsku traku. To sto bude 100 buseva pa se ceka satima, to je druga prica.
Ja nemam nista protiv kontrola, naprotiv, ljude rade svoj posao, kako bi obezbijedili sigurnost. Ali nacin na koji to rade, njihova komunikacija i ophodnja prema ljudima, cjelokupna organizacija, daleeeeeeko od Europe.

Offline Busfahrer

  • Vozač Autobusa
  • Član
  • *
  • Postova: 338
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #6 u: 05 01, 2018, 22:27:33 poslijepodne »
Ali inače ima linija koji npr. u jednom smjeru idu tri puta sedmično, a vraćaju se dva puta sedmično.

Po ovome ispada da se vraćaju prazni...

Evo ti objasnjenje, npr posebno u Austriji mnogi rade od ponedeljka do cetvrtka pa skoro svi prevoznici imaju polaske pored petka i cetvrtkom, a oba autobusa vracaju nedeljom

Offline Surinam

  • Član
  • *
  • Postova: 448
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #7 u: 05 01, 2018, 23:28:20 poslijepodne »
Putujem za Srbiju preko Gradiške i nikad nisam naišao na takvu neugodnost na Hrvatskoj granici.
Svašta.

Offline mate

  • Legenda
  • *
  • Postova: 3982
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #8 u: 05 01, 2018, 23:37:22 poslijepodne »
Muslim da nisi objektivan. Godisnje imaju 3-4 termina kad je urnebes i tako ce biti vjerovatno i narednih 20 godina, 22./23.12., pred Uskrs, pocetak ljetnog raspusta na zapadu i eventualno jos neki praznik koji dobro pada. Slovenci cim je malo veca guzva na Obrezju, mimo standardne bus trake, puste kamionsku traku i jos preusmjere buseve na jednu automobilsku traku. To sto bude 100 buseva pa se ceka satima, to je druga prica.
Ja nemam nista protiv kontrola, naprotiv, ljude rade svoj posao, kako bi obezbijedili sigurnost. Ali nacin na koji to rade, njihova komunikacija i ophodnja prema ljudima, cjelokupna organizacija, daleeeeeeko od Europe.

Vidjet ces kako ce Slovenci nocas i sutra napraviti kaos na Obrezju... Neka netko napise iskustva s adventskih putovanja ka Austriji, 9.12. su gospoda s MMP Gruskovje na ulasku u SLO napravili toliki kaos da su slozili 58 autobusa u jednu traku, dok iz HR se izlazilo u 3 trake (autobusi)

A sto se tice prijelaza u mojoj zupaniji s BiH (Sl.Brod, Sl.Samac, St.Gradiska), znam iz prve ruke da se nastoji sto vise rasteretit i ubrzati protocnost, jer nikome nije u interesu cekanje, ali ih neke formalnosti koje se moraju napraviti jednostavno uspore... Jednostavno ako policijski sluzbenik propusti obaviti propisanu radnju, isti se izlaze disciplinskom postupku, koji u tezim slucajevima, rezultira otkazom i kaznenom prijavom... S BiH strane je problem u velicini prijelaza, pogotovo GP Bos.Brod, evo jedan tekst o tome problemu iz lokalnih medija

http://www.sbplus.hr/slavonski_brod/gospodarstvo/promet/ovo_nije_normalno_cekam_tri_sata_na_prijelaz_granice.aspx#.Wk_80XlrzIU

i nesto iz sfere crne kronike, zbog cega je GP S.Gradiska pod povecalom

http://www.sbplus.hr/opcine/stara_gradiska/crna_kronika/pretresli_autobus_i_pronasli_drogu.aspx#.Wk_93HlrzIU

http://www.sbplus.hr/opcine/stara_gradiska/crna_kronika/raketni_bacaci_pojma_nisam_imala_mislila_sam_da_su_prsuti.aspx#.Wk_99XlrzIU

Offline Dreamwalker

  • Novi član
  • *
  • Postova: 62
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #9 u: 06 01, 2018, 00:53:11 prijepodne »
Biti će kontrola i više, a biti će i strože. Pogotovo za autobuse jer se zadnjih mjeseci desilo dosta incidenata. Najnoviji incident se dogodio na Čazmatransovom autobusu na liniji Beograd - Zagreb, ispod kojeg se vozio 21-godišnjak iz Iraka. Pa onda ovo u Gradišci s raketobacačem,... I neka budu, jer svi mi želimo mir i sigurnost, a ne bi prolazili kontrole. To tako ne ide.

A što se tiče ovog vikenda i skijaša na granicama, hrvatski mediji večeras su upozorili ljude koji putuju da koriste manje granične prijelaze kako bi se rasteretili veliki granični prijelazi. No, mislim da nakon ovog šta je bilo na Adventu, svatko s imalo mozga u glavi ne bude išao na Macelj i Breganu.

« Zadnja izmjena: 06 01, 2018, 00:54:05 prijepodne od Dreamwalker »

Offline The hicMe

  • Legenda
  • *
  • Postova: 2967
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #10 u: 06 01, 2018, 01:02:56 prijepodne »
Problem nasih ljudi je sto ne znaju da koriste druge granicne prelaze nego idu na one na kojima je u pola noci guzva. Svi se mi zalimo na te kontrole a licno sam svjedok kad su uhapsili zenu za kojom je raspisana potjernica u Zvorniku a ona putovala iz Sarajeva za Novo Mesto, da nije bilo detaljne kontrole na Zupanji ona bi pobjegla i nikada ne bi odgovarala za to krivicno djelo sto je napravila. Onda kod nas je problem kada neko pobjegne preko granice i tu se zale oni isti ljudi koji se zale da se previse kontroliraju ljudi na granicama i tako se bez konkretnog razloga prave guzve...
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Offline Dani

  • VIP
  • Član
  • *
  • Postova: 348
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #11 u: 06 01, 2018, 03:01:24 prijepodne »
Kad smo kod Granice, Slovenci znaju bit mnogo mnogo bezobrazni. Al isto tako I Hrvati, na adventskim putovanjima otvore posebno traku za svoje buseve i samo njih pustaju, bez kontrole, tako da sam znao cekat na Macelju po 2 sata i dodje Darojkovic ne ceka 2 minute puste ga. Nigdje to nisam vidio da iko tako pusta "svoje autobuse".  Sto se tice kontrola. Za detaljne kontrole jesam, jer se mnoge kriminalne radnje otkriju, ali ako otkriju nekoga, zadrzi ga, pusti autobus nek ide dalje s putnicima, a ne situacija da zbog jednog covjeka npr Top turist ceka 8 sati na granici. Da je .u pitanju vanlinijski pa hajd, zeleni karton prica ne moze pustit da krene bez putnika... ali Hrvati su mnogo mnogo bezobrazni na granicama...

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk


Offline mate

  • Legenda
  • *
  • Postova: 3982
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #12 u: 06 01, 2018, 08:23:23 prijepodne »
Dani, iz jednostavnog razloga se to desi, da Darojkovic prode za 2 min - svi putnici u busu su drzavljani clanice EUa, i prolaze unutar granica EU, po HR i EU zakonodavstvu, po jednom nacelu se kontroliraju osobe s EU podrucja, a po drugom drzavljani trecih zemalja, a ovo sto se tice putnika i sverca, zadrzi se cijeli bus, zbog pretpostavke da je i vozacka posada umjesana u to (ugl. Globtour), jer bi vozaci prije spremanja prtljage trebali i malo pregledati prtljagu, buduci nije vise ni putnicima za vjerovat...I sam znam slucajeve gdje su vozaci ne znajuci dosli na GP, i u jednom slucaju nadena zmija, a u drugom 10ak kg droge, u oba slucaja su i vozaci morali platiti kaznu, samo u manjem iznosu, buduci je utvrdeno da nisu bili upuceni u sadrzaj torbe

Offline Surinam

  • Član
  • *
  • Postova: 448
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #13 u: 06 01, 2018, 09:47:34 prijepodne »
Pa majku mu, ionako skormne plate vozača, bar ovih po BiH, i još da im kazne naplaćuju.
Pa neće oni zavirivati u tuđe torbe.
Baš bih volio vidjeti reakciju putnika da im šoferi pregledavaju torbe.
« Zadnja izmjena: 06 01, 2018, 09:48:26 prijepodne od Surinam »

Offline Dreamwalker

  • Novi član
  • *
  • Postova: 62
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #14 u: 06 01, 2018, 10:53:37 prijepodne »
I to bi se dalo urediti.

U Hrvatskoj je (bar u Slavonskom Brodu) praksa da jedan policijski službenik većinu polazaka koji idu prema zapadu (Zagreb, Istra, Dalmacija, inozemstvo) "kontrolira" na način da pita posadu jesu li primjetili kakve izbjeglice u autobusu. Očito imaju popis polazaka, pa dolaze kontrolirati. Isto bi se tako moglo riješiti i na linijama za inozemstvo. Na svakoj stanici bi se moglo poslati patrolu koja bi pregledavala prtljagu ljudima koji ulaze u autobus, ali i onu nepraćenu prtljagu. Ako se može na aerodromu, može se i u autobusima. Zapravo, čudi me da to već nisu uveli.