Razno > Autobuske linije

Diskusija o međunarodnim linijama

<< < (15/42) > >>

nick:
Sa onim konzervama i ne moze puno dalje

Mladen APKD:
Zato što je moderator u temi Centrotrans upozorio na off-topic , kopiram svoj post ovdje , nadam se da je ovo adekvatnija tema :

Ajde ovako , uzmite tri najveca izdatka autobusa na liniji , to su gorivo , putarina i dnevnice za vozace .
Sigurno se ti troskovi mogu pokriti i da je 20 ljudi u busu , da na jedan putnik sjedi na dva sjedista i da je jos koji par sjedista slobodan .
Neka je cijena karte i tokom " korone " ostala ista , zasto mislite da se ne isplati voziti 25 ili 30 putnika u busu ? ? ? ?
Potrosnja troosovinca, pogotovo kad nije ovako opterecen nije vise od 30 litara na 100 km . cijenu goriva tacnu ne znam , kao ni dnevnice vozaca , do Njemacke u jednom pravcu ima u prosjeku 1200 - 1300 km , cijena klarte mi je isto nepoznata , ali mi je malo ne pojmivo da prevoznici ako voze pola busa nisu ni malo u plusu , barem ovako na papiru ? ? ?

Surinam:
Nema sad putnika puno nigdje. S početka je bilo (otvaranje granica nakon korone).
Sad ljudi ne idu što zbog straha, što zbog mjera država EU.

Ova korona će satrati prevoznike, možda je ova branša u najgore prošla/prolazi.

Za Srbiju masovno kombiji i mini busevi idu, a i oni tanko popunjeni.

The_Dubster:

--- Citat: Mladen APKD ---Zato što je moderator u temi Centrotrans upozorio na off-topic , kopiram svoj post ovdje , nadam se da je ovo adekvatnija tema :


--- Kraj citata ---
kao što sam i tamo napisao - opff topic. A i nije primjereno da mi konkretno u tom slučaju sugerišemo putnicima kod koga su kakvi troškovi i s kim trebaju da vozare.  Jer onda ispada favoriziranje ovog u odnosu na onog i onda opet mi kao forum krivi. Zato sam rekao da za to računanje nađete prikladnu temu i evo našli ste je.

nadam se da razumiješ :)

Marko NS:
Ako voze na km za Flix onda je to druga stvar.
Ima jos dosta skrivenih troskova nije samo trosak goriva u pitanju , evo par troskova:
Putarine , u Austriji za euro 6 trooosovinca neto 80 eura u jedan smer od Karawanka do Walserberga, a gde je HR i SLO dok u Nemackoj nema.
Onda 19 posto porez u Nemackoj na procentualne km ukupne linije od cene karte, 10 posto porez u Austriji na procentualne km ukupne linije od cene karte, SLO i HR ne znam koliko tacno imaju.
Ima naravno jos sitnih troskova i verovatno su odlucili da im se mozda bas i ne isplati to sto i nije cundo na trenutnu situaciju  :)

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju