Autor Tema: Pitanja korisnika vezana za rad foruma  (Posjeta: 270374 vremena)

0 Članova i 9 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11138
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #330 u: 03 01, 2021, 19:23:25 poslijepodne »
Citat: nick
Već dugo vremena me mogu da citiram post... Zna li neko do čega bi moglo biti?
kod mene radi ok. mozes detaljnije opisat pa da provjerimo?

Offline nick

  • Član
  • *
  • Postova: 378
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #331 u: 03 01, 2021, 20:20:02 poslijepodne »
Evo uspio sam, do mene je!

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #332 u: 03 01, 2021, 20:58:46 poslijepodne »
U nekim temama radi a u nekim ne

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11138
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #333 u: 03 01, 2021, 21:36:43 poslijepodne »
zna nekad to da bude do internet preglednika pa do njihovih postavki.

meni se to desi na laptopu na poslu da imam ograničene opcije na forumu i generalno na pregledima nekih stranica zbog antivirusnih i ko zna kakvih zaštita.

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #334 u: 20 04, 2021, 14:47:23 poslijepodne »
Jel ikako moguće da se već jednom sredi ta opcija citiranja postova, da se može citirati bez klikanja na "Pregled posta" Takođe da li je moguće da se u postavkama pročačka da umjesto ovog "Citat The_Dubster", stoji datum i da to bude linkovano kao i prije što je bilo? Jer, em nema datum, možda bi neko htio znati od kada je slika da zna otprilike na kojoj stranici teme da traži, em nema linka jer možda slika (kao npr. evo ova) nije u toj temi gdje je citirani post



Unaprijed zahvalan na odgovoru

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11138
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #335 u: 20 04, 2021, 15:44:06 poslijepodne »
jako teško.

jednostavno nemamo čovjeka koji bi to mogao da napravi. Probali smo sa dva "stručnjaka", bez rezultata.

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #336 u: 27 04, 2021, 11:34:48 prijepodne »
Molim administraciju da postove autora Amfan, Msrko NS i Manas premjesti iz GPBL Slike u sekciju Razno jer isti - razumije se - ne sadrže slike, a same članove i sve ostale molim da malo pripaze gdje pišu.

Što se tiče VIN-ova, u kontaktu sam preko privatnih poruka sa Amfanom. VIN-ovi su po meni malo osjetljiva tema i ne bih ih postavljao javno.

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11138
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #337 u: 27 04, 2021, 11:51:52 prijepodne »
sređeno.

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #338 u: 02 06, 2021, 12:59:53 poslijepodne »
Ljudi ajd sad ozbiljno, jel se ova odluka o postavljanju slika odnosi na sve gradove (msm na ovo da turistički i VT autobusi idu u gradsku temu ako su na gradu/prigradu) ili samo na Sarajevo i Zenicu? Ako je za sve, predlažem da je povučete ili je makar ograničite na Sarajevo i Zenicu. Jer u protivnom ćete morati editovati 80% postova u GPBL i jedno 7-8 postova ispremještati iz Žaka u GP-BL shodno juče napisanim uputama. Pošto vjerujem da vam se stvarno ne da peglat oko ovoga, jer npr. u temi GPBL imate 80% koje kompletno ili u dijelovima morate premijestiti u turističke teme, a pošto ni meni ne pada napamet da ako se nekad vratim učestvujem u ovom apsurdu (sviđalo se nekom ili ne, stavljati gradske autobuse u turističku temu je po meni apsurd, zna se šta je turizam), predlažem da ostavite ovako kako već jeste, makar za GPBL. Evo vam jučerašnji primjer, uslikao Žakovu visokoturističku Setru sazada, nisam vidio liniju, konto vozi neku vanrednu. Onda je jutros vidim na prigradu i skontam da je možda i juče bila na prigradu. Kako ću ja ili neko drugi znati jel neki bus na prigradu ili na područnoj liniji (ne spada u gpbl) ili na vanrednoj ako je slikam odozada i ne vidim liniju?!?

Druga stvar šta ćemo sa firmama koje obavljaju gradski prevoz + nekad vanredne? Tipa Libertas, LPP, JGSP, i sl? Moraće se onda otvarati duple teme u turističkom sektoru a postovi izeditovati
« Zadnja izmjena: 02 06, 2021, 13:14:00 poslijepodne od Marko_BL417 »

Offline The hicMe

  • Legenda
  • *
  • Postova: 3042
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #339 u: 02 06, 2021, 22:59:12 poslijepodne »
Naravno da se ta diskusija odnosila samo na Zenicu, ne shvatam poentu tvog pokušaja cinizma i podjebavanja u raznim temama koje imaju veze sa GP BL. Da ti objasnim slikovito posto pismeno to ocigledno nije moguce.

Da li ovaj Man SU treba biti u temi GP Zenica - Slike ? Liniju vidiš a preko Google maps mozes sam istražiti koliko taj autobus predje u jednom i u oba smjera.
Citat: Servistrans_belmynn

Taj isti autobus je zadužen na liniji, evo i slika sa linije ali u pogrešnoj temi:

Citat: Hare

Dakle ovo je jedan od autobusa koji za vrijeme pauze obavljaju i druge linije i prevoze. Da li ti je sad jasno o cemu smo diskutovali, jesi li uspio povezati? Da li si konacno shvatio zašto sam trazio podjelu, linija Zavidovići - Zenica ne može nikako pripadati pod GP Zenica, a isto tako linija Zenica AS - Pojske - Ovnak ne treba ići u temu PPZ - Slike. Nadam se da ti je sad jasno barem onako kroz maglu.
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #340 u: 02 06, 2021, 23:39:49 poslijepodne »
Kužim te sve, nema potrebe da se ponavljaš kad sam te skužio i neki dan, pa ovo sad nema potrebe ni da čitam, ali nije Zenica jedini grad koji ima "tanku liniju" između prigradskog i područnog prevoza - isti slučaj ti je i u Banjaluci - linije 2, 3A, 15, 29, 30 itd. nit su gradske nit prigradske, ne spadaju u banjalučki gradski prevoz nego područni, nemaju dodirnih tačaka sa Gradom kao institucijom, pa se slike ipak postavljaju u g-p sektor (uglavnom se voze gradskim i prigradskim autobusima). I kad je identična situacija, ne vidim što se Banja Luka razlikuje od Zenice pa tamo vrijede druga pravila postavljanja slika. Mislio sam da je objedinjeno sve, za sve gradove, pa sam zato tražio da se ograniči samo na ZE i SA

Ako ti u ime administracije foruma govoriš da se se ovo odnosi samo na Zenicu i Sarajevo, veliko ti hvala, olakšao si mnogima

Jedini ciničan si ovdje ti i ovo što pokušavaš da me isprovociraš, al ti baš ne ide od ruke... Jer se fokusiram srž posta, a ne na način na koji je napisano... tkd... https://www.youtube.com/watch?v=W6KiCis_VvE da me isprovociraš

Offline The hicMe

  • Legenda
  • *
  • Postova: 3042
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #341 u: 03 06, 2021, 00:35:28 prijepodne »
Prije svega molim te reci mi gdje si ovdje pročitao da se spominju bilo gdje promjene u podforumu GP Banja Luka? Jel rekao Adnan(Administracija foruma) da se promjena u podforumu GP Zenica odnosi na sve podforume ili da se Zenica ravna djelimično sa Sarajevom i Banja Lukom u smislu da prijevoznici imaju svoje zasebne teme gdje se objavljuju slike autobusa koji ne pripadaju pod GP Sarajevo odnosno Banja Luka? Toliko o srži posta koju ti čitaš...  :-X

Citat: The_Dubster
U vezi cijele ove frtutme oko GP Zenica i gdje ide šta, moji prijedlozi su:
....
Ovakav scenarij imamo sa CTS - dakle ako je slikan Euroliner na liniji Hrasnica-Ilidža, ide u GP Sarajevo. Ali ako je slikan sa tablom vanredni prevoz ili Sarajevo-Vareš, ide u podforum CTS.
Isti scenarij se dešava i sa GP BL i njihovim prevozinima koji imaju "duple" teme. Dakle ravnamo se prema linijama.

Ti ako zelis promjene u GP BL, pokreneš diskusiju, izneseš svoje prijedloge, ekipa koja je upoznata sa situacijom iznese takodjee svoje i napravi se kompromis.

Citat: Marko_BL417
Ako ti u ime administracije foruma govoriš da se se ovo odnosi samo na Zenicu i Sarajevo, veliko ti hvala, olakšao si mnogima

Molim te procitaj prvu rečenicu mog posta i reci mi gdje sam ja spomenuo Sarajevo? U raspravi ste navodili primjere kako funkcionise podforum Sarajevo i Banja Luka, ali sam ja trazio da ne bude ni po jednom ni po drugom šablonu nego da se isključivo prate relacijske table i prema tome donosi odluka gdje koja slika treba da ide.

Kužim te sve, nema potrebe da se ponavljaš kad sam te skužio i neki dan, pa ovo sad nema potrebe ni da čitam

Nisi skužio, ne pokušavaj me uvjeriti u to.

Ovoje spisak linija koje isključivo spadaju pod GP Zenica. Zenicatrans je sa gradskom Iveco Lineom vozio linije Zenica-Kakanj, Zenica-Busovača, Zenica-Travnik, čak je Higer sa linije AS Zenica - Šerići išao na liniju Bugojno - Beograd, jesu li se te slike objavljivale pod GP Zenica ili u temu “Zenicatrans - prevoz putnika, Zenica” u podforumu Prijevoznici R-Ž? Pogledaj stari forum pa vidi. Da Bočcov plavi Regio sa prigrada ode na liniju za Novi Sad, gdje bi ga objavio? U temu GP BL - slike ili u Bocac - Slike?

Jedini ciničan si ovdje ti i ovo što pokušavaš da me isprovociraš, al ti baš ne ide od ruke... Jer se fokusiram srž posta, a ne na način na koji je napisano... tkd... https://www.youtube.com/watch?v=W6KiCis_VvE da me isprovociraš
Nikakav cinizam i provokacije nisu u pitanju, vise je stvar u tome da mi je dosadilo ulaziti diskusije sa tobom jer vremenom izgube svaki smisao. Valjda si i sam primjetio da te većina osoba na forumu kulira u 90% slucajeva. Uz dužno poštovanje za tvoj trud i doprinos u slikama, tu ti skidam kapu koliko si materijala objavio na ovom i prošlim forumima, ali ja sam se bar jedno 20 puta zapitao dok pišem ovaj post “Hej, ti pokušavaš nesto objasniti osobi koja nije sama shvatila da tačka koja se pomjera na tracckeru predstavlja autobus”. Ja bih ovdje da završim svaku dalju diskusiju, ne samo na ovu temu nego na bilo koju buduću jer stvarno više nemam živaca.
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #342 u: 03 06, 2021, 01:41:24 prijepodne »
Čoveče sam si citirao Holeta i vidiš valjda da je napisao da se ovo odnosi i na Sarajevo i na Banjaluku.

Da, stavio bih Regia u turističku temu, isto kao što smo radili i sa Comfortom kad je bio na Škorićevoj u 9h a isto tako radimo i sa 415 UL. Eto odgovorio sam ti. Ajde sad ti meni odgovori, u slučaju da se ovaj zenički i sarajevski način proširi na sve gradove, gdje bi ti stavio npr LPP-ovog Tourlinera uslikanog u Sarajevu, na vanrednoj vožnji?

Vezano za Tracker, dabome da sam znao da su te tačke autobusi, nego sam mislio malo da mi kažete detaljnije o tome, da li je moguće preko toga provjeriti gbr, rege i sl. I umjesto da pomognete da shvatim kako da taj sajt unaprijedimo, samo me odbijate od toga zato što me i ti i DWP ismijavate i treba vam 15 dana da odgovorite na poruku. I zbilja ne kontam, ako sam mu privatno, putem pp nešto poslao, odakle ti pravo da to iznosiš ovdje javno?

Kad bi ostali imali ego kao ti, onda se tobom ni jedna diskusija nije trebala ni započinjati. Jer toliko si se isprovaljivao kroz sva tri foruma da to nije normalno. Nije stvar u tome što si tad bio mlađi, nego svi su ti govorili da nisi u pravu, ti i dalje kontriraš. Primjere kao ti neću javno navoditi jer nisam takav, da pišem tuđe provale po forumu i pravim šegu s tim. Do juče njoke gdje je stigo i sad se uzdigo ko da je pokupio svu pamet svijeta, pa ne ide, vidiš brate da ne ide to tako.

Offline DWProski

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 104
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #343 u: 03 06, 2021, 11:17:22 prijepodne »
Hvala na prozivci. Imam sjajan bug gdje uopće ne dobivam obavijest da sam dobio privatnu poruku, a nemam naviku svaki put pogledati jesam li dobio šta kad dođem da vidim nove postove na forumu.


I da, smiješno mi je, jer si me stvarno zapanio kada si me to pitao, jer sam isti tracker (dakle identičan(!), jedino što se razlikuje je količina dostupnih podataka) prilagodio za Rijeku i Ljubljanu i niko me nije pitao takvo pitanje.


I ja još kažem (na početku, dok sam ti poslao i verziju koja nije bila javno dostupna) da je to to - onaj string identifikator je jedino što znam oko autobusa, zato ako se želi šta dopuniti da se moraju zavrnuti rukavi i da se ti podaci moraju prikupiti na terenu, a ti sad pitaš "da li je moguće još nešto dobiti iz toga". Ne, nije. I to je rečeno više puta.

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11138
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #344 u: 04 06, 2021, 13:28:47 poslijepodne »
Uhhh... Da nema Mehića, Marka, Mate i Armina, ovdje bi bilo baš dosadno :D

Da prekratimo ovu priču oko Banja Luke i slika....

Predlažem slijedeće:
1 - Da GP Sarajevo ostane kako jest (CTS busevi idu u teme ovisno od linije i vida prevoza, GRAS ide svakako u GP)

2 - Da GP Zenica ostane kako smo nedavno spomenuli (da se vozila Biss toursa i PPZ ravnaju prema linijama i postavljaju u odgovarajuće teme)

3 - Da GP BL ostane kako trenutno jest (gradski autobusi u GP BL, osim ako nije izričito tabla vanredni prevoz i sl., onda može i u matičnu temu prevoznika. Prigradski autobusi isto u GP BL, osim ako nije izričito tabla vanredni prevoz i sl., onda može i u matičnu temu prevoznika. Turistički da idu u matičnu temu prevoznika, iako im je tabla linijska i po broj i oznaci linije da se radi o gradskoj.)

Jer svi su pomalo u pravu i Mehić i Marko pa smatram da je ovaj prijedlog najoptimalnije rješenje.

Nadam se da se i ostali slažu?