Pričaonica > Svaštara

Polaganje D kategorije

(1/6) > >>

-SRKI:
Posto vidim da niko ne otvara ovu temu i ne zapocinje diskusiju u vezi za polagenje D kategoriji evo ja cu  :)

Ja imam informaciju da se nece uvoditi D1 podkategorija tj. polaganje za mini bus do 16 sjedista kako se pricalo , vec da je samo starost pomjerena na 24 godine . Tacnije vozaci koji imaju C kategoriju ne mogu polagati za D kat. dok ne navrse 24 godinu starosti.
Govorim za Banja Luku , sad kakva je situacija u drugim opstinama i u Federaciji ne znam .

Ako ko zna vise o ovoj temi volio bi da cujem pozz :)

Controller:
Kakva su pravila za polaganje D kategorije po ovom dopunjenom zakonu iz 2017? Da li je sada moguce polagati za D kategoriju bez polaganja C1 i C, tj. pod uslovom da je prvo polozena B kategorija pa onda sa napunjenom 21 godinom D1 kategorija a onda sa 24 godine D kategorija?

-SRKI:
Koliko ja znam i sto sam cuo iz pouszdani izvora tacnije iz Auto skole Ivic, kandidati nakon polozenog vozackog ispita B kategorije mogupolagati odma za D1 podkategoriju i nakon napunjene starosti 24 god mogu polagati za D kategoriju. A kandidati koji imaju polozene  C i CE ne moraju polagati podkategoriju D1 nego samo trebaju imati starosnu dob 24 god.
Treba je biti usvojen zakon koji bi omogucio polaganje D kategorije sa napunjenom starosti 21 god, tacnije vozaci sa C i CE kateg. i koji imaju skolu Vozaca motornih vozila tacnije drzavni ali nije usvoje , nije izglasan . Svagdje u svijetu taj zakon postoji ali kod nas logika prestaje da vazi . >:(

noriscace:
Što bi značilo da ja sad sa 26 mogu polagati odmah D1 i odmah poslije toga D?

setra315gt-hd:
Novim pravilnikom o polaganju vozačkog ispita, imaćete mogućnost da sa B kategorijom, polažete D, s tim morate imati 24 godine.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju