Autor Tema: Pitanja korisnika vezana za rad foruma  (Posjeta: 268528 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline mate

  • Legenda
  • *
  • Postova: 4106
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #180 u: 09 08, 2019, 08:00:53 prijepodne »
Ja cu samo napraviti kratki test pa da ostali procjene sto je od slika za forum a sto ne...uzeo sam 4 slike od članova koji slikaju mobitelima (bar pretpostavljam). Prve dvije slike su primjeri kakve bi trebale slike biti na forumu, znaci nesto sto se uz malo truda moze napraviti sa svakim danasnjim mobitelom...Druge dvije slike su slike koje bar po meni ne zadovoljavaju kriterije foruma, te tu im nije mjesto...

Kako sam u nekim drugim temama napomenuo, i osobe koje s mobitelima rade slike, mogu napraviti jako kvalitetne radove, je da treba i vise vremena, ako se slika mora editirati, ali onda se dobije rezultat, nekad treba uloziti i malo vise truda i vremena u samu sliku...

Što se tiče prinova, apsolutno sam za to da se tu uvijek ide s provjerenim informacijama, i dakako uvijek treba imati na umu sve prijevoznike, a ne favorizirati određene, kao sto kolega veli...Ja pratim i vidim koliko uopce prinova nije ni spomenuto a kamoli slikom zabiljezeno...vidjet cemo kako ce taj dio fercerat dalje...


Evo i ovako primjeri slika koje zorno pokazuju sljedece:

1.) ZA STAVITI NA FORUM






2.) NE ZADOVOLJAVAJU KRITERIJIE I NEMAJU STO RADITI NA FORUMU (osim u iznimnim slucajevima, tipa neka ekstra prinova, ali onda ide samo link)





Jos jedna slika koja ne zadovoljava kriterije foruma (bar po meni)...sad imate 2 slike koje valjaju i 2 koje ne, da se vidi usporedba i slika u pokretu a i u mirovanju - Bukal vs. Polet u mirovanju, i Globtour vs. Flix u pokretu



samo bi zamolio modove da spoje ova tri posta u jedan, posto sam imao probleme pri postiranju
« Zadnja izmjena: 09 08, 2019, 12:08:38 poslijepodne od The_Dubster »

Offline Bzzz1

  • VIP
  • Legenda
  • *
  • Postova: 1309
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #181 u: 15 08, 2019, 10:40:29 prijepodne »
Sad kad smo s ovim oko izbora prevoznika zavrsili,i ja bih da dam jedan predlog:primjetio sam da se u podforumima o prevoznicima iz Crne Gore,Makeonije i Slovenije nalazi tema "Ostali/manji prevoznici iz..." što nije slučaj kod ostalih ex-Yu država.Bilo bi lijepo kada bi svaki prevoznik imao svoju temu i kada bi se napravili podforumi po abecedi jer mislim da je nepravedno prema tim prevoznicima da budu zapostavljeni a uostalom tesko je zakljuciti koliko vozila ima neki prevoznik....

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #182 u: 15 08, 2019, 12:28:59 poslijepodne »
Više ima članova iz Hrvatske i Srbije nego iz Slovenije, Makedonije i Crne Gore. Ovo je bilo skroz nepotrebno i sa prevoznicima iz Srbije, al ajd

Znači kad bi to uradili sa Slovenijom, Makedonijom i Crnom Gorom, onda bi u temama bilo 1-2 posta u dvije godine - previše tema a premalo postova

A što se tiče procjene oko veličine prevoznika, na razne načine se može provjeriti koliko koji prevoznik ima autobusa, počev od sajta ako ima, pa preko drugih foruma (i starog foruma), pa do fb stranice prevoznika i sl.

Ako se slike jednog prevoznika stavljaju u temu manjih prevoznika a nakon nekog vremena se skonta da je veći, moderatori će izdvojiti postove i formirati temu za tog prevoznika

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11065
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #183 u: 15 08, 2019, 17:01:31 poslijepodne »
Slažem se sa Markom.

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #184 u: 16 08, 2019, 18:08:26 poslijepodne »
Pitanje za administraciju: Zašto postoji tema FlixBus, Eurolines i slično? To su grupe, nisu uopšte prevoznici, takve slike bi se trebale postavljati u temu "Prevoznici iz Njemačke, Austrije, Španije" ili ovisno na čijim tablama je bus. Prevoznik nije FlixBus, prevoznik ima svoje oznake na vratima ili na samom busu, FlixBus je grupacija.

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11065
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #185 u: 16 08, 2019, 19:03:31 poslijepodne »
ista priča kao kod uređenja foruma - kad smo krenuli sa radom Eurolines i Touring su bili veliki igrači pa smo onako na prvu otvorili te teme kao zasebne, ali eto završilo se kako se završilo... Tragom tog poteza kada se Flix pojavio uradili smo isto...

Ako se svi slože, da temu ugasimo i isprebacujemo prevoznike u odgovarajuće teme?

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #186 u: 16 08, 2019, 19:10:28 poslijepodne »
Može, ja sam prvi za :D

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11065
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #187 u: 16 08, 2019, 19:56:46 poslijepodne »
evo da čujemo i ostale.... barem 8-10 članova još...

Offline The hicMe

  • Legenda
  • *
  • Postova: 3031
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #188 u: 16 08, 2019, 20:06:33 poslijepodne »
Davno se to trebalo uraditi :D
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Offline Manas

  • Vozač Autobusa
  • Legenda
  • *
  • Postova: 1151
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #189 u: 16 08, 2019, 20:10:19 poslijepodne »
Ostavit te teme cisto radi nekih vijesti vezanih za njih,a slike buseva stavljat u temu prevoznika.

Al opet ima nekih firmi koje voze za Flix,a nemaju svoje teme, tako da..

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11065
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #190 u: 16 08, 2019, 20:12:34 poslijepodne »
Ali većina prevoznika se da prebaciti ako ništa onda u teme Prevoznici iz XY zemlje....

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #191 u: 16 08, 2019, 21:16:31 poslijepodne »
@Manas, iz koje države je tablica, u tu temu bi se stavljala slike, npr ako je bus na njemačkim tablicama ide u temu Prevoznici iz Njemačke, bez obzira što nema nikakvih podataka i što je čitav bus obljepljen FlixBus reklamom

Slažem se, slike rasporediti u teme prevoznika iz te i te zemlje a temu FlixBus ostaviti isključivo za diskusiju o istom

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11065
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #192 u: 16 08, 2019, 21:22:22 poslijepodne »
onda je glupo imati temu bez slika.... rasprava o flixu se onda može voditi u nekim drugim temama namjenjenim generalnim stvarima

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #193 u: 16 08, 2019, 21:52:05 poslijepodne »
Evo sad sam provjerio, od ukupno 203 posta, postova bez slika ima blizu 140, pa da onda ovih 60-ak postova postova sa slikama rasporedimo u prevoznike, a ovu temu ostavimo za diskusiju o samoj kompaniji, cijenama, povoljnostima i to?

Svakako bi bile preglednije informacije od članova i pitanje - odgovor, a ne pitanje - slika - odgovor - slika - slika - pa opet citat i odgovor

Offline Manas

  • Vozač Autobusa
  • Legenda
  • *
  • Postova: 1151
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #194 u: 17 08, 2019, 01:19:27 prijepodne »
Ima na desetine tema gdje su samo novosti, diskusije i slicno, tako da to ne bi bila novina neka.