Autor Tema: Pitanja korisnika vezana za rad foruma  (Posjeta: 265723 vremena)

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7351
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #195 u: 17 08, 2019, 01:26:46 prijepodne »
Pa eto onda diskusiju možemo pripojiti nekoj od njih

Offline akz

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 201
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #196 u: 18 08, 2019, 20:33:21 poslijepodne »
Znate i svi sto je Flix - da ne pojasnjavam...moje misljenje da se treba imati tema namjenjena raspravi o Flixu, nepotrebno je gusiti temu prijevoznika di su slike, s nekim opcenitim stvarima vezanim za Flixbus...
« Zadnja izmjena: 18 08, 2019, 20:39:28 poslijepodne od akz »

Offline m_junuzovic

  • Član
  • *
  • Postova: 312
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #197 u: 18 08, 2019, 22:31:55 poslijepodne »
Slike bh. firmi čiji su autobusi u Flixbus šemi opet objavljujemo u njihove pojedinačne teme, ne vidim zašto bi sa stranim firmama da bude drugačije

Offline The hicMe

  • Legenda
  • *
  • Postova: 2967
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #198 u: 18 08, 2019, 22:40:20 poslijepodne »
Napraviti temu Flix-diskusija u podforumu autobusi-linije ili autobusi-generalno a slike autobusa ubacivati u teme predvidjene za to.
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Offline mate

  • Legenda
  • *
  • Postova: 3986
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #199 u: 18 08, 2019, 23:12:44 poslijepodne »
Ma kratko i jasno - tema za raspravu, i eventualno slike ako ima se na nesto ukazati, ili ako dode do nedoumice di sliku svrstati (pojedincima ce se i to desavat)...vec kad pisem, da odmah spojim i svoje razmisljanje o drugom problemu, nevezanom uz ovu raspravu o Flixu..Ne da mi vrag mira, ali moram ovo istrest iz sebe... >:(

Jel postoji kakva mogucnost da se malo dovede u red slikanje, naime iduca stvar pocinje polako biti iritantna - a to je cinjenica da se pojedinci boje slikati bus sprijeda, ili im naprijed utekne, onda nam samo ostave s straznje strane, a naprijed nula bodova, nekima je to postala uobicajena praksa...Sam ne preferiram takve slike, jedino u slucaju necega kreativnog, ali onda uz tu sliku ide i slika busa sprijeda...mozda u ovih 10ak godina staza po forumima imam isto max. toliko postova a da je samo da izvinete guzica busa ulovljena...Ocito jos neki nisu naucili da busevi ne jedu ljude dok ih se slika

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7351
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #200 u: 19 08, 2019, 01:01:20 prijepodne »
Jel članovi dobijaju privatne poruke ili je nešto do mene?

Offline Marko NS

  • Legenda
  • *
  • Postova: 1825
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #201 u: 19 08, 2019, 02:06:57 prijepodne »
Flixbus zasluzuje da ima svoju temu iz nekoliko razloga kao prvo vecina prevoznika nebi dostigla nikad tu velicinu da nemaju saradnju sa flixbusom ( pogotovu prevoznici iz Nemacke ) kao drugo doneo je ujedno i dobrobit za pojedine proijzvodjace autobusa , trece zahvaljujuci njima mnogi prevoznici mogu sebi da prijuste novije buseve i da ih pre prodaju kao polovne. Tako npr mogu i prevoznici iz balkanskih zemalja da uzmu bus noviji nego pre par godina kad su kupovali polovnjake. Naravno nisu to vozila sa bogatom opremom ali su dosta solidna i dobra.
Cetvrto postogli su nesto sto EU voli da mladi mogu da putuju jeftino u druge EU zemlje , ako je to opcija koju ne podrzavam bas kao ni LCC Aviokompanije , ali za razliku od Avioindustrije oni su pomogli donekle manjim prevoznicima sto je svakako za pohvalu :D
« Zadnja izmjena: 19 08, 2019, 02:07:27 prijepodne od Marko NS »

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11017
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #202 u: 19 08, 2019, 08:08:13 prijepodne »
Ja dobijam, možda si citirao poruku koja ima smajli (jer onda vam neće raditi, pošto nešto smajli otežava i blokira komunikaciju i na forumu)?

tomo

  • Gost
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #203 u: 25 08, 2019, 00:22:57 prijepodne »
Apsolutno se slažem sa Markom NS.... Osim, ako vi u skoroj budućnosti želite gledati "nebrojen broj" stranica njemačkih prijevoznika u flixovom ruhu....

Trudim se da ako mogu definirati Flixbus partnera /turoperatora u prepoznatljivim Flix bojama, svrstati istoga u pripadajuću temu.....Centrotrans, Biss, Slavonija Bus, Vincek, Knežević.... jer za to i jesu predviđene teme prijevoznika.... to što on/oni kooperiraju s njima i nose njihove boje, to je politika firme..... 

S druge strane, doći u Njemačku, danas, na bilo koji AK/AS je i ne vidjeti zelenilo Flixovaca je nezamislivo...... doći u Zagreb, skoro isto tako, mada prevladavaju još domaći Flixovi igrači u mix-u sa talijansko - švapskim fudbalerima.....

Znači moj je prijedlog, kao što sam i ja do sada radio, Flix temu zadržati, fotografiju možete staviti ili u temu "Prevoznici iz Njemačke" ili u temu "FlixBus" sa prethodnom naznakom imena prijevoznika (a još ako ti se da, ili te stvarno zanima, otvoriš Google vidiš otkud je firma, što ima u VP, pa napraviš i copy/paste Impressum-a prije objave fotke)..... 

Uglavnom, eto kako god hoćete meni svejedno....



Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7351
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #204 u: 25 08, 2019, 23:47:16 poslijepodne »
Što se tiče Van Hoola, dobar prijedlog, ali tad bismo imali isti slučaj kao sa manjim prevoznicima iz ex-yu zemalja - previše tema a premalo postova


evo da čujemo i ostale.... barem 8-10 članova još...

Koliko god bi se iz mog pisanja moglo pomisliti da sam protiv članova ove administracije, nisam, ljudi imaju svoje stavove sa kojima se neko nekad ne slaže i jednostavno je teško udovoljiti svima i izvaže se najbolja odluka koja većini paše. Međutim, mislim da je Adnan ovo taktično napisao samo da se dobije na vremenu, jer i sam zna da je nemoguće postići da se više od 4-5 članova (kao i u ovom slučaju) očituje o nekom prijedlogu

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11017
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #205 u: 26 08, 2019, 08:47:30 prijepodne »
pa očigledno....

Ja sam sa Tomom, da se ostavi stanje kakvo jest, ali evo da se hoće javiti još bar nekoliko ljudi sa svojim mišljenjem.

jer ne bih da nešto mjenjamo na osnovu 5 mišljenja pa da onda bude što je ovo ovako, a nije tako, jer se 5 ljudi pitalo

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7351
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #206 u: 26 08, 2019, 12:07:09 poslijepodne »
Ti ostali ljudi koji će se javiti i reći što je ovako a nije tako, oni će upratiti promjene. Prate forum - znači upratili su i ovu diskusiju i mogli su dati svoje mišljenje. Molim lijepo, što nisu dali svoje mišljenje na vrijeme a ne da ne kažu ništa i onda poslije kukaju

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11017
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #207 u: 26 08, 2019, 14:04:41 poslijepodne »
Evo zasad je većina bila za opciju da se iz teme slike razvrstaju po odgovarajućim temama (Uglavnom Prevoznici iz DRŽAVA), a da se u temi ostavi samo diskusija i da se tu piše o Flixu uz izuzetak slika kada se nešto treba pokazati ili skrenuti pažnja...

Međutim, ovo znači da kada postavljamo sliku prevoznika koji vozi za Flix u odgovarajuću temu moramo naglasiti koja je kompanija, ukoliko je moguće, radi daljeg eventualnog prebacivanja...

Ako se ništa ne promjeni do večeras, onda ćemo ovako i uraditi.

Offline amfan

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 161
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #208 u: 30 08, 2019, 21:13:50 poslijepodne »
Pokušao sam na više načina postaviti tekst sa slikama u jednu od tema i ne uspijeva. Koristio sam različite providere za slike. Napišem post i čim ga hoću postati ili pregledati, izbaci me s foruma i uopće mi ne dopušta pristup forumu desetak minuta. Vrlo frustrirajuće, da kažem blago. Meni računalo nije najnovije, ali nikad nisam imao problema niti na jednom forumu osim na ovom.
Sad vidim da je ista situacija kao ovom članu:
Citat: "Bzzz1"
Imam problem:
Zelim postaviti 4-5 slika u jedan post u jednoj temi.Sve radi dok ne pritisnem “posalji”.Tad mi se forum zaledi i pojavi se meni za otvaranje nove teme.Kada pokusam reload nece forum da se ucita.Ovo je vec 4ti put da mi se ovo desava...

« Zadnja izmjena: 30 08, 2019, 21:15:08 poslijepodne od amfan »

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11017
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #209 u: 30 08, 2019, 22:13:37 poslijepodne »
evo i meni se desilo slično...

Probajte samo ostaviti direktni IMG link....

Dakle, puni link je:
[ url=https://LINK Stranice/][ img]LINK STRANICE I FAJLA[/ img ]/ url ]

ali vi ostavite samo ovaj dio
[ img]LINK STRANICE I FAJLA[/ img ]

malo sam razložio kod, ali nadam se da shvatate o čemu se radi.... Meni ovaj princip radi.



Ja sam također primjetio i da odgovaranje na poruke i citiranje postova koji imaju smajlije isto zalede forum po 45 minuta.... Administratoru je prijavljeno to i trebalo bi da se radi na otklanjanju grešaka... Ako ko ima u međuvremenu neku ideju ili prijedlog o čemu se radi ili kako ga riješiti - slušamo.
« Zadnja izmjena: 30 08, 2019, 22:14:03 poslijepodne od The_Dubster »