Prevoznici iz Bosne i Hercegovine > Ostali prevozi i teme

Royal Company, Banja Luka

(1/7) > >>

Marko_BL417:
Firma Company Royal, koja se bavi prevozom radnika fabrike obuće BEMA, kupila Roybusa od Gligića







Autor: The_Dubter



Stefan_Rudic:
Graf and Stift banjalučkog prevoznika Royal company koji obavlja ugovoreni prevoz radnika Tvornice obuće "Bema". Možda je i najstariji bus koji vozi u gradu Banjaluci.


The_Dubster:
odakle li je ovaj kupio?

Stefan_Rudic:
Pojma nemam ko je bivši vlasnik, ali taj bus vozi u Royalu već nekoliko godina i kažu da je zamijenio Mercedes O307 ex Aldemo Turs Banja Luka i prevozi Bemine radnike u smijeru prema Laušu, Saračici i gore nekim mjestima. Royal je, sudeći prema slikama imao i još jedan takav ali sa troje vrata, evo slike sa starog foruma iz 2015. godine. Ne znam gdje je sad taj sa troje vrata, sigurno je na otpadu ili u rashodu.
.
Royal ima još nekoliko Isuzu minibuseva i jedan NAW BH2, kojeg nisam viđao zadnjih dana ali nadam se da vozi.
Forumom kruže priče o MAN-u SG 220 Avtomontaža, bijele boje i 1985. godište koji je registrovan u BL. Naime, Royal company je poznat po krševima od autobusa, te stoga sam mislio da je on kupio taj bus, ali ne znam da li je to tačno ili ne.

Marko_BL417:
Pa jel nije to taj isti solać, samo osvježen?

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju