Autor Tema: Prevoznici koji više nisu aktivni  (Posjeta: 85799 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online Busfahrer

  • Vozač Autobusa
  • Član
  • *
  • Postova: 340
    • Profil
Odg: Prevoznici koji više nisu aktivni
« Odgovori #60 u: 07 04, 2020, 08:30:24 prijepodne »
Da legendarni Aleksa Tours, imali su 215HD i 215H, pred kraj su imali i 315HD.
Isto tako je bio i Bjelajac sa 215HD ex Blaguss i 303RH, posle su uzeli 404 RHD, dobar bus u to vrijeme.
A ne znam da libse neko sjeca Eurotours Banja Luka, oni su imali u to vrije skoro nov Cityliner i Bovu Futuru

Offline Surinam

  • Član
  • *
  • Postova: 450
    • Profil
Odg: Prevoznici koji više nisu aktivni
« Odgovori #61 u: 07 04, 2020, 12:06:09 poslijepodne »
Ja sam išao za Novi Sad sa busom iz Gradiške, "Tam" je autobus bio.
Ne mogu se sjetiti imena, mislim da je pred kraj karijere "Marketšped” se zvao ili tako nešto.
Taj neki period poslije rata.

I ponekad sa "Vojvodinom" dok je u životu bila.

Offline nick

  • Član
  • *
  • Postova: 378
    • Profil
Odg: Prevoznici koji više nisu aktivni
« Odgovori #62 u: 07 04, 2020, 15:42:51 poslijepodne »
Koje je linije ATP Vojvodina imala za Bosnu i koje su buseve koristili?
« Zadnja izmjena: 07 04, 2020, 15:43:02 poslijepodne od nick »

Offline Surinam

  • Član
  • *
  • Postova: 450
    • Profil
Odg: Prevoznici koji više nisu aktivni
« Odgovori #63 u: 07 04, 2020, 16:55:01 poslijepodne »
Ova preko BL je bila Šipovo-Mrkonjić-koridorom-Novi Sad, volvo i oni tada najnoviji tamovi su išli.
Još se sjećam da su imali liniju za Trebinje i Doboj/TESLIĆ što se tiče RS.

Nevjerovatno da je grad Novi Sad dopustio fijasko tog preduzeća, a bili su u tom periodu baš na visokom nivou.

Offline Lzr

  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
    • Profil
Odg: Prevoznici koji više nisu aktivni
« Odgovori #64 u: 07 04, 2020, 17:16:54 poslijepodne »
Aleksa je imao 2 Setre 215HD(jedna bela sa  žutim i crvenim linijama, a druga je bila crvena sa zutim i crnim bojama)  i jednu 215H, koja je bila skroz bela, Neoplane Jetlinera(ista šema kao ta bela 215HD) Translinera sa maskom od Eurolinera, i još jednog skroz belog i pred kraj 315HD. Imali su još jednog Mana kada su završili sa linijama i to je to. Žis je imao neku skalameriju od busa kojom je dugo vozio za Gradišku u 12 i 15 iz NS-a, to su preuzeli Bočac i Tourist Company, u 10 je bio Autoprevoz iz Subotice za BL, danas to vozi Milinović. Da, da Marketšped sa čuvenim Tamom, samo ne znam šta je vozio, Markus šped za BG, ako se ne varam, današnji Pixi. Zrenjanin-Kostajnica, iz NS-a u 15h su vozili Bočac i Autobanat, da bi posle išli Bočac i Sokoprevoz i na kraju sam Bočac obavlja to, s tim da je skraćena linija do Novog Grada. U 21 iz NS-a za Srbac su išli Putnik ekspres sa belom 215 i Bočac sa plavom 215. Sad je sam Bočac obavlja, spojio je tu liniju sa tom Aleksinom. Autobanat i Sokoprevoz su išli sa Temsama. Znam da sam često viđao i Srem expres da je parkiran u Brčkom, na stanici, Severtrans je imao nešto do Teslića. Za ATP Vojvodinu se ne sećam toliko, jer sam bio baš klinac, sećam se da je volvo išao za BIH, a sad tačno linije nemam pojma. Mislim da su imali za Doboj, BL sigurno, ali ne znam tačno. STP Derventa je isto imala liniju Derventa-BG, Kozaraprevoz sa ljubičastim tamićem, sećam se jednom kada sam išao sa Aleksom, pa smo ih pokupili jer su ostali u kvaru, ali služio ih je baš...

Offline Lzr

  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
    • Profil
Odg: Prevoznici koji više nisu aktivni
« Odgovori #65 u: 07 04, 2020, 17:26:30 poslijepodne »
Da, da ATP je bio gigant u to vreme, nisam siguran, ali mislim da su oni vozili i Zrenjanin- Kostajnica pre Autobanata, a sigurno znam da jesu za Trebinje, danas to vozi Dunavprevoz, koji je postao najjači u ovoj regiji . ATP je napravila tada novu stanicu u NS, imao sam priliku kao klinac da odem kada je tek sagrađena, bila je baš moderna, ali nisu uspeli da dogovore dolazak prevoznika tu... U tom je firma počela da propada, novi, moderni busevi su stajali parkirani na toj stanici i tako, propade za tren... Posle su te njihove linije u domaćem saobraćaju većinom uzeli Dunavprevoz i Lasta. A prisustvo srpskih prevoznika u BIH se  zbog zabrane svelo na to da iz NS-a samo ide Autokodeks(Kikinda-Prijedor, u NS-u je oko pola 11)u koop sa Fenix toursom iz Prijedora i iz BG-a znam samo da Lasta ide, ako ne računam Pixija, firme iz BIH, koja je kupljena od Evropa busa iz SRB.

Offline doBUS

  • Novi član
  • *
  • Postova: 39
    • Profil
Odg: Prevoznici koji više nisu aktivni
« Odgovori #66 u: 07 04, 2020, 17:34:34 poslijepodne »
Koje je linije ATP Vojvodina imala za Bosnu i koje su buseve koristili?
ATP je vozila Novi Sad-Banja Vrućica u kooperaciji sa Bosnaexpres Doboj. Vozili su sa Neobusima a znale su ici i  nove Setre i Mercedesi.
Severtrans je vozio Sombor-Teslic, pretezno Sanos 315, Irizar a u zadnje vrijeme bio je stalno 350 Tourismo

Послато са SM-A705F помоћу Тапатока


Offline Surinam

  • Član
  • *
  • Postova: 450
    • Profil
Odg: Prevoznici koji više nisu aktivni
« Odgovori #67 u: 07 04, 2020, 18:18:38 poslijepodne »
Autoprevoz je imao u 13 liniju za Novi Sad, nerijetko su i 2 busa znala otići onomad.
Danas to Milinović vozi.

Kad kreće autokodex/fenix iz BL?

Marketšped je u 11 išao iz BL, Vojvodina u 08:00 a iz Šipova u 06.

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Prevoznici koji više nisu aktivni
« Odgovori #68 u: 07 04, 2020, 18:51:13 poslijepodne »
Kad kreće autokodex/fenix iz BL?

U 00:30 iz BL (a u 23:30 iz Prijedora)

Online Busfahrer

  • Vozač Autobusa
  • Član
  • *
  • Postova: 340
    • Profil
Odg: Prevoznici koji više nisu aktivni
« Odgovori #69 u: 07 04, 2020, 22:27:42 poslijepodne »
I Topolatrans je isto vozila, Cosmos takodje iz Samca.
Markus je imao isto 215 HD i posle su uzeli Tourisma. Bio je isto neki prevoznik sa SRB tablicama, imali su 216 HDS.
Eh sad si me podsjetio starih dana, takodje ne postoji vise ni Euro As Tuzla, vozili su Bec.
Ne znam sta je sa Cosmosa jedno vrijeme su bili jaki. Sto se tice linijs, nekad je i Medex vozio Tuzla Sarajevo sa MB 303

Offline Lzr

  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
    • Profil
Odg: Prevoznici koji više nisu aktivni
« Odgovori #70 u: 08 04, 2020, 03:18:03 prijepodne »
Da, da, Cosmos je jedno vreme bio jak, za BL je, čini mi se vozila i Lastra iz Lazarevca, iz Novog Sada za Istočno Sarajevo je išao i Ristić Comerce, ne znam ni šta je sa Rumatransom, mislim da su i oni imali neku liniju za BIH. Sećam se isto da je često znao jedan Aleksin bus biti u Bijeljini, jer je previše studenata bilo za jedan bus, pa su  2 išla od Bijeljine do NS-a, a u Bijeljini je uvek bilo parkirano neko vozilo od Autoboke, isto jedan jak prevoznik tada...Setih se sad i Prnjavorexpresa, mislim da su oni vozili Prnjavor-BG. Nema tog čoveka koji je išao preko koridora, a da mu nije poznato odmaralište u Slatini, nema koji bus tamo nije išao. Do skoro je i Prevoz Golub iz Kotor Varoša išao za NS..
« Zadnja izmjena: 08 04, 2020, 03:25:43 prijepodne od Lzr »

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Prevoznici koji više nisu aktivni
« Odgovori #71 u: 08 04, 2020, 05:32:33 prijepodne »
Nema tog čoveka koji je išao preko koridora, a da mu nije poznato odmaralište u Slatini, nema koji bus tamo nije išao

Motel/Restoran Mladost u Donjoj Slatini kod Šamca... Dobro ga se sjaćam iz dječjih dana, ušlo mi je u uši kako smo često putovali u BG (ne baš dobrim povodom no ne bih o tome). Nije bilo prevoznika koji tamo nije pravio pauzu. Mislim da je bila i jedna benzinska pumpa. Danas ja mislim niko tu ne staje, Smiljić i Golubić ja mislim da pauziraju na Šešlijama, Mrđa ne znam, Bočac po danu u Lončarima, a po noći na MB Radić u Brezovom polju (između Brčkog i Bijeljine).

OT, ali gdje ostali na koridoru prave pauzu, gdje pravi Neobas BL-BG i Semberija Bijeljina-BL?? Kodeks i Fenix pretpostavljam da pauziraju isto na Šešlijama?

Online Busfahrer

  • Vozač Autobusa
  • Član
  • *
  • Postova: 340
    • Profil
Odg: Prevoznici koji više nisu aktivni
« Odgovori #72 u: 08 04, 2020, 07:21:30 prijepodne »
Da i Prnjavorexpress imali su lijepog Sanosa ili MB 303.
Upravu si i Lastra je vozila.
I Sidexpress je vozio za NS, Pavlovic je vozio za BG.
Ne znam, ali u to vrijeme je bilo vise putnika, manji prevoznici su lakse linije odrzavali
« Zadnja izmjena: 08 04, 2020, 07:32:04 prijepodne od Busfahrer »

Offline Lzr

  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
    • Profil
Odg: Prevoznici koji više nisu aktivni
« Odgovori #73 u: 08 04, 2020, 15:02:35 poslijepodne »
Bila je i pumpa tu, kada se prestalo ići u Mladost, onda je većina prešla u Šamac, u restoran kod Gasprom pumpe, kod kružnog, međutim bar Bočac, više ne ide tamo. Oni koliko znam na Zrenjanin-NG prave pauzu od desetak minuta u Sremskoj Mitrovici na stanici, u Lončarima 15,20 minuta i u Derventi 5,10, a kad idu za Zrenjanin u Derventi 10,15 minuta i u Šamcu, samo sam davno išao, pa nisam siguran. Ovaj u 21 iz NS-a na MB Radiću, tu i u povratku. Tu sam znao viđati ove za BG linije, Pixija, onda Mrkonjić na liniji za Suboticu, Smiljić BG. Bočac u 8 i 30 i u koop. sa Touristom pravi u Ločarima koliko znam, a Šipovo-NS preko HR  na prvoj pumpi posle prelaska u SRB se zna napraviti. Nikada nisam išao Fenixom i Auto kodeksom pa ne znam. A sa Milinovićem sam išao jednom i stajao je kao prigradski bus na svako mesto, pa se ne sećam gde je pravljena pauza... 😂

Offline Surinam

  • Član
  • *
  • Postova: 450
    • Profil
Odg: Prevoznici koji više nisu aktivni
« Odgovori #74 u: 08 04, 2020, 16:44:08 poslijepodne »
Preko hr kad idu staju u Srbiji na prvoj pumpi ili drugoj.

A u povratku na prvu pumpu u Hrvatskoj nakon granice.

Stajali su busevi isto u Slatini, ali ne u restoranu Mladost, nego onom kilometar više.