Autor Tema: GP Sarajevo - Razno/Diskusije  (Posjeta: 211043 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Dani

  • VIP
  • Član
  • *
  • Postova: 348
    • Profil
Odg: GP Sarajevo - Razno/Diskusije
« Odgovori #345 u: 04 10, 2020, 19:03:01 poslijepodne »
Ah bas ce tebi ti podatci nesto reci hahahahahahah

Poslano sa mog SM-A202F koristeći Tapatalk


Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11138
    • Profil

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: GP Sarajevo - Razno/Diskusije
« Odgovori #347 u: 07 10, 2020, 23:45:50 poslijepodne »
Nisam pohvalio jednu vozačicu tramvaja, trebao sam na Ilidžu, a kako je bila izmjenjena trasa linije 3, išao sam na stajalište kod Zemaljskog muzeja (valjda, mislim na ono kod skretanja za željezničku stanicu). Vidim iz pravca željezničke ide četvorka i vidim piše Ilidža, ali mi bilo crveno. Pretrčao bih ja brzinski ali auta šibaju, ajde nekako se saobraćaj smiri, potrčim do tramvaja koji je već došao na stajalište, uđem, rekoh jel se može kod vas kupiti karta, kaže može, rekoh može onda do Ilidže jednu molim vas, izdade mi kartu, već lagano kreće, a odmah poslije stajališta ima krivina, reče čuvaj se da ne padneš, rekoh hvala, kaže samo polako, čak me je i pridržala dok sam ja pripremao novac da platim. Ajde dam joj pare, sjednem tu odmah na početak, čujem nešto viče i gleda u retrovizor i okreće se prema putničkom dijelu, ali je nisam čuo/razumio. Ona se zaustavi, ustade, dođe do mene i poništi mi kartu, rekoh aaa to, hvala vam puno, kaže ništa ništa, može naići kontrola pa da imaš poništeno. A ja mutavac konto da tu kartu koju kupiš kod vozača ne treba poništavati, nisam ni čitao šta na njoj piše sitnim slovima

Dakle subota, jutarnja smjena, linija 4, gbr. 528. Tako se obavlja posao koji voliš! Još jedanput veliko hvala!

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11138
    • Profil
« Zadnja izmjena: 08 10, 2020, 15:32:02 poslijepodne od The_Dubster »

Offline damir050

  • Član
  • *
  • Postova: 489
    • Profil
Odg: GP Sarajevo - Razno/Diskusije
« Odgovori #349 u: 08 10, 2020, 17:20:27 poslijepodne »
Dali ce se upotrijebit Stare šine s  S Krivine, il idu nove

Sent from my SM-A105FN using Tapatalk

Offline Milcho

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 176
    • Profil
Odg: GP Sarajevo - Razno/Diskusije
« Odgovori #350 u: 09 10, 2020, 00:07:21 prijepodne »
Sad se remontuje podloga i stavlja novi asfalt, a za 2-3 godine će se postavljati nove šine.

Pa zna se valjda šta je remont pruge, eto izvadili šine stare 42 godine da ih opet upotrijebe
« Zadnja izmjena: 09 10, 2020, 00:09:50 prijepodne od Milcho »

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11138
    • Profil

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11138
    • Profil

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11138
    • Profil
Odg: GP Sarajevo - Razno/Diskusije
« Odgovori #353 u: 29 10, 2020, 11:26:33 prijepodne »
 BiH uzima kredit od 10 miliona eura za kupovinu novih tramvaja
Izgleda da bukvalno svaki nivo vlasti mora da se zaduži i potpiše neki ugovor da bi se objezbjedila sredstva za GRAS... a niko od svih silnih vlada da gu*icom mrdne da se riješe hitniji problemi u GP Sarajevo...
 

Offline Milcho

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 176
    • Profil
Odg: GP Sarajevo - Razno/Diskusije
« Odgovori #354 u: 29 10, 2020, 22:55:56 poslijepodne »
Onaj najhitniji trenutni problem može samo sud riješiti.

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11138
    • Profil
Odg: GP Sarajevo - Razno/Diskusije
« Odgovori #355 u: 27 11, 2020, 15:15:54 poslijepodne »
pa novi kredit za tramvaje...
https://www.klix.ba/biznis/kanton-sarajevo-uzima-jos-10-miliona-eura-kredita-za-kupovinu-novih-tramvaja/201127086

pa ko da će viseće kupovati šta se kredita nauzimalo, ugovora potpisalo, a na terenu ni mrve pomaka....


zna li se šta oko ovih deblokada računa, tužbi i to? svi se ušutili iz vlasti nakon "historijskog sporazuma"

Offline Milcho

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 176
    • Profil
Odg: GP Sarajevo - Razno/Diskusije
« Odgovori #356 u: 28 11, 2020, 09:42:17 prijepodne »
2 kredita, ali dok ga odobri kanton pa federacija, pa BiH, pa dok se konačni ugovor potpiše svaki put u vijestima. Rekao bi čovjek 15 kredita uzeto.

2 kredita za tramvaje, 2 kredita za trolejbuse, kredit obnovu pruge, kredit za KM do Vogošće, kredit za prugu do Hrasnice.
I dok pređe sve vlade i skupštine od kantona, preko federacije, do nivoa Bosne i Hercegovine jer preko države idu ti aranžmani, do tad 1000 puta bude vijest.

A računi su bili deblokirani, proradili su autobusi koji su stajali, tu je završena ta priča. Međutim LPG su ponovo stali. Valjda tender.
Postoji opasnost da bi ponovo moglo doći do blokade računa u decembru.
« Zadnja izmjena: 28 11, 2020, 09:47:20 prijepodne od Milcho »

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11138
    • Profil
Odg: GP Sarajevo - Razno/Diskusije
« Odgovori #357 u: 30 11, 2020, 08:11:15 prijepodne »
... i u međuvremenu padne kantonalna vlada i idemo sve jovo nanovo.... ovo samo kod nas ima.

A što opet da budu računi blokirani? Zar nije Vlada rekla da će riješiti sa poreskom?

Offline Milcho

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 176
    • Profil
Odg: GP Sarajevo - Razno/Diskusije
« Odgovori #358 u: 09 12, 2020, 00:42:00 prijepodne »
Zna li ko kako se zove vozač koji vozi K42-T-522 popodne?

Pošto sam se zaposlio u jednoj firmi za dostavu hrane, nakratko sam zaustavio auto na stajalištu Vijećnica uz nadstrešnicu, tik nakon što je otišao Centrotransov za Dobrinju u 15:00

Kontao sam neće smetati kad dođe sljedeći autobus, a nisam ga htio tamo ljudima pred garaže

Dok sam se vratio možda su prošle 4 minute, već su tu dva autobusa, GRAS-ov 239 do pruge, i Centrotransov 522 koji je bio do mog auta, ali isto u stajalištu.

Lik otvara vrata, skače sa sjedišta, odmah mi s vrata psuje majku, psuje familiju, nabija me na k**** što sam tu ostavio auto.

Malo to pa još viče "Ho'š da ti se popnem na haubu". Na momente je izgledalo da je spreman na fizički obračun.

Ja sam iskulirao psovke i seljačko-kabadahijsko ponašanje jer nosim obilježja firme u kojoj radim, a da sam mu vratio istom mjerom imam utisak da bi došlo do tuče.

Ja jesam kriv što sam se tu parkirao, nema tu govora. Ali to nikako ne može opravdati ovo kabadahijsko ponašanje sa salvom najodurnijih psovki. Ima policija, pa i pauk.

Radim takav posao da se nekad moram zaustaviti i gdje nije baš dozvoljeno htio ili ne. Kada bih plaćao parking svaki put kad sam u centru, ne nebih imao zarade, već bi možda i u minusu bio, a radni zadatak moram izvršiti.

Od kad radim do sada nisam imao ovako neugodnu situaciju i siledžijsko ponašanje.
Poslao sam mail u Centrotrans. pa se nadam da će bar opomenu dobiti.

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11138
    • Profil
Odg: GP Sarajevo - Razno/Diskusije
« Odgovori #359 u: 09 12, 2020, 08:38:53 prijepodne »
Mail će se sigurno pročitati, a ako bude odgovor javi nam da znamo šta su rekli, jer zanimljiva je situacija.