Autor Tema: FlixBus  (Posjeta: 71073 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline piksi007

  • Novi član
  • *
  • Postova: 50
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #75 u: 23 03, 2018, 09:31:04 prijepodne »
Pozdravljeni forumaši. De mi recite ima li kakvih novih informacija za Flix? Jel i dalje voze za Bosnu? Planiram kupiti kartu uskoro abd pa me strah da nece biti uzaludno :(

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11138
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #76 u: 23 03, 2018, 10:38:25 prijepodne »
i dalje piči sve po redu i rasporedu, a osim glasina, nema nikakvih konkretnijih informacija

Offline piksi007

  • Novi član
  • *
  • Postova: 50
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #77 u: 24 03, 2018, 21:13:17 poslijepodne »
i dalje piči sve po redu i rasporedu, a osim glasina, nema nikakvih konkretnijih informacija
Izvinjavam se ako sam dosadan, da li si upućen glede autobusa koje koristi Transturist za Flixbus? Da li su opremljeni utičnicama i internet konekcijom?

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11138
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #78 u: 24 03, 2018, 21:24:10 poslijepodne »
Internet sigurno, a msm da su do sad ugradili i utičnice, ali najbolje je da provjerite ipak sa samom firmom tj. nazovite stanicu u Tuzlu i pitajte ih.

Offline nick

  • Član
  • *
  • Postova: 378
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #79 u: 30 05, 2018, 17:05:57 poslijepodne »
Nisam siguran, ali izgleda da od sredine juna samo Biss Tours jos vozi za Flix za Sarajevo. Ima li jos neko nekih informacija?

Offline piksi007

  • Novi član
  • *
  • Postova: 50
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #80 u: 11 07, 2018, 20:37:34 poslijepodne »
Odlučio sam podijeliti svoje iskustvo s Flixom sa vama.
Prije odlaska na godišnji odlučio sam putovati s Flixom. Putujem od Wurzburga do Minhena, pa onda od Minhena do Tuzle. U Wurzburgu sam bio 1h prije dolaska busa koji je trebao biti u pola 2, ali onda je kasnije i došao tek u 4. Naravno nisam stigao na Transturistov bus u Minhenu, i onda mi dolazi poruka da nazovem agenciju Flixa. Zvao sam nekoliko brojeva i naravno niko se ne javlja. U Minhenu u zadnjoj sekundi hvatam Hlilovićev bus za Srebrenik.
Povratak nazad je opet posebna priča. Šoferi u Transturistu su stvarno ljubazni kao goveda, WC zaključan, Internet dostupan samo do Zagreba, poslije ništa.
Nakon ovako finog iskustva s Flixom odlučio sam nikad više s njima putovati.

Offline Busfahrer

  • Vozač Autobusa
  • Član
  • *
  • Postova: 340
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #81 u: 11 07, 2018, 21:46:38 poslijepodne »
Ne znam sta ocekujete vise od Flixa, voze autobusima ko i svi drugi tako i upadnu u guzvu i sl.
 I ne znam cemu te komplikacije kad imas Kantica iz Würzburga preko Passau, krace putovanje, vozis se Setrom itd..
Shvatite Flix je u nekim situacijama dobro rijesenje u Njemackoj ker je jeftiniji od zeljeznice
« Zadnja izmjena: 11 07, 2018, 21:48:52 poslijepodne od Busfahrer »

Offline nick

  • Član
  • *
  • Postova: 378
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #82 u: 13 07, 2018, 18:43:04 poslijepodne »
Pa nije prevoznik kriv, sto na njemackim cestama vlada haos. Inace su razradili liniju DO-SA pravo dobro, barem onu sto Biss Tours vozi, stalno su puni, a i novi busevi su odmah legli 😉

Offline Busfahrer

  • Vozač Autobusa
  • Član
  • *
  • Postova: 340
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #83 u: 18 07, 2018, 04:13:30 prijepodne »
Pa nije prevoznik kriv, sto na njemackim cestama vlada haos. Inace su razradili liniju DO-SA pravo dobro, barem onu sto Biss Tours vozi, stalno su puni, a i novi busevi su odmah legli 😉
Pa ne znam bas kako funkcionise ta linija?
Evo npr jedan pravac München Sarajevo danas 18.07. 99eur, sutra 49eur u petak od 49 do 99eur ima vise polazaka.
A svaki dan mozes rezervisati 10karti
Ne znam da li su drugi uslovi ako razervises preko Bissa ili u busu ako moze.
Zanimljivo da radnim danima vise nema CTS ali ocigledno vikendom ima
« Zadnja izmjena: 18 07, 2018, 04:14:17 prijepodne od Busfahrer »

Offline nick

  • Član
  • *
  • Postova: 378
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #84 u: 18 07, 2018, 19:39:09 poslijepodne »
Koliko sam ja primjetio, sad jedan dan vozi CTS, drugi dan Biss Tours iz Dortmunda. Iz Minhena ima vise polazaka, jer busevi iz Berlina i Hamburga takodjer ulaze u Minhen. Takodjer ima i novi polazak u 15:00 iz  Minhena, u 08:00 iz Frankfurta, ali ne svaki dan i ne znam ko vozi. Ko ce im vise znati kakve su to sve kombinacije. Cijene su fino porasle, pretpostavljam zbog godisnjih odmora i dobre popunjenosti buseva. Sve u svemu mislim da im ide sve bolje bolje na linijama za BiH, uhodali su se.

 

Offline nick

  • Član
  • *
  • Postova: 378
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #85 u: 31 07, 2018, 19:22:50 poslijepodne »
Danas tri puna busa iz Njemacke za Bosnu.

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11138
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #86 u: 31 07, 2018, 23:32:49 poslijepodne »
Vidio sam u subotu da su u razmaku od par minuta oko 5, pola 6 na autoputu prošla dva MANa i Ayats od CTS sa FLix šemom, ali nisam upratio table, ali kao da su imali svi FLixove table... Pa jel moguće da su to bili ti i u polasku i sad u dolasku?

Jer koliko sam upućen kod Flixbusa nema opcije biss vožnje. Što ima sjedišta u jednom busu - to je.... ili...?
« Zadnja izmjena: 31 07, 2018, 23:33:08 poslijepodne od The_Dubster »

Offline nick

  • Član
  • *
  • Postova: 378
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #87 u: 01 08, 2018, 11:56:21 prijepodne »
Jucer su se vratili Ayats na Hamburg-Sarajevo, MAN na Berlin- Sarajevo i Tourismo na Dortmund-Sarajevo. A taj jos jedan Man, kojeg si ti vidio, vratio je se u ponedjeljak nazad.
Ja isto koliko znam, nema biss voznje. Ako je neka linija konstantno dobro popunjena, ubace dekere.

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11138
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #88 u: 01 08, 2018, 16:06:32 poslijepodne »
... što je šteta, jer ako ima putnika, ne možeš primiti. Ograničen si na broj karti i to je to.
dok recimo Globtour, Kantić ili Halilović može primiti sve te putnike i glat sebi napunit 2-3 busa na jednom polasku....

e tu je ona negativna strana FLixa, jer čuo sam i to da kako se bus puni karte su sve skuplje i skuplje, pa je ogromna razlika između cijene karte koja je prva prodana i koja je zadnja prodana....

Offline Busfahrer

  • Vozač Autobusa
  • Član
  • *
  • Postova: 340
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #89 u: 01 08, 2018, 17:14:29 poslijepodne »
Meni tu nista nije jasno, CTS reklamira da je povratna za München 40eur, dok ako kupujes preko Flixa zna biti cijena 99eur u jednom pravcu?