Autor Tema: Ljutotrans, Bihać  (Posjeta: 12013 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Cehajic

  • Global Moderator
  • Član
  • *
  • Postova: 314
    • Profil
Ljutotrans, Bihać
« u: 21 10, 2015, 10:13:25 prijepodne »

Ljutotrams d.o.o
Autobusni prijevoz
Orašac bb, 77206
Bihać
Bosna i Hercegovina

Telefon: 037 363 123
Email: ljutotrans@bih.net.ba

www.ljutotrans.com


Vozni park:
Neoplan Euroliner U
T09-M-060

MAN Lion's Comfort
J60-K-133

Setra S215H
xxx-?-xxx

Vozila koja više nisu u voznom parku:
Vozilo                        Registracija   Novi vlasnik
Setra S 315 GT        320-M-818    Kvim Company, Sanski Most
MAN Lion's Comfort   xxx-?-xxx      Road, Lipnica
Neoplan Euroliner Ü   A89-M-345    Road, Lipnica
Setra S 211 H          xxx-?-xxx      Mix Comerc, Bihać
Setra S 215 HD        E77-K-562     Travnik trans, Travnik
Setra S 215 H          xxx-?-xxx      Mix Comerc, Bihać
Setra S 210 H         O13-A-943     Boss Prevoz, Prijedor
Setra S 215 HR        xxx-?-xxx      BiH tours, Novi Travnik
Setra S 215 HD        E21-J-257     Euroturist, Bugojno
MAN SÜ 313            E95-K-911    Travnik trans, Travnik
« Zadnja izmjena: 22 10, 2015, 22:50:01 poslijepodne od The_Dubster »

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11017
    • Profil
Odg: Ljutotrans, Bihać
« Odgovori #1 u: 25 04, 2017, 20:43:27 poslijepodne »
Mislim da je Euroliner prodan?

a evo prinove

Offline Mladen APKD

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 116
    • Profil
Odg: Ljutotrans, Bihać
« Odgovori #2 u: 03 05, 2017, 20:43:53 poslijepodne »
Euroliner je kod Jelic-a vec 2 godine, bila je slika na proslom forumu ;)

Offline Irizar Century

  • Legenda
  • *
  • Postova: 3251
    • Profil
Odg: Ljutotrans, Bihać
« Odgovori #3 u: 21 05, 2019, 17:43:18 poslijepodne »
Evo kako tako i Setre ex. Laguna Posušje


Poslano sa mog SM-J400F koristeći Tapatalk

Armin Vučić

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11017
    • Profil
Odg: Ljutotrans, Bihać
« Odgovori #4 u: 02 07, 2019, 12:59:15 poslijepodne »
MAN Lion's Comfort
J60-K-133

prodan Kvimu

Offline amfan

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 161
    • Profil
Odg: Ljutotrans, Bihać
« Odgovori #5 u: 21 10, 2019, 23:06:12 poslijepodne »
Nakon toliko problema s forumom koji mi nikad nisu dopuštali da objavim post u ovoj temi nadam se da ću napokon uspjeti.
Inače ne objavljujem puno slika izvan foruma www.autobusi.org, ali vjerujem da će na ovom forumu ova reportažica imati puno više publike.
1/4
https://www.youtube.com/watch?v=6_pL3taNBws
24.08. sudjelovao sam u šesnaestom Rotary vozu kroz dolinu rijeke Une koji apsolutno preporučam svima. Ta manifestacija odvija se samo jednom godišnje, a trebala bi biti itekako češća. Nakon jutarnjeg programa s vlakom ostatak puta prelazi se autobusima. Kad smo vlakom došli do Kulen Vakufa, dočekali su nas grmljavina i pljusak. To je značilo bijeg u prizemlje jedne od napuštenih zgrada u centru grada i čekanje da se situacija smiri. Prijatelj koji je bio sa mnom i ja u nekom smo bistrou pričekali do malo prije 15:30, kad je slijedio polazak autobusima iz Kulen Vakufa prema Štrbačkom buku, najvišem vodopadu na prostoru NP-a Una. Iako se to ne vidi na slikama, još uvijek je padala kiša. Za prijevoz je bila zadužena firma Ljutotrans. U originalu se trebala zvati Ljutočtrans po obližnjem Ljutoču, vrhu od 697 metara, no zbog lakšeg izgovora izbačeno je č. Dočekali su nas Setra S 315 GT, Setra S 215 HR i MAN Lion's Comfort ÜL 363, no samo je MAN kretao u 15:30, a ostali su išli pola sata kasnije. Setra trojka došla je iz Lagune iz Posušja i 2002. je godište, a iskopao sam da joj je prvi vlasnik bio Ertl iz njemačkog Ochsenhausena. MAN je isto godište i podrijetlom također iz Njemačke, no ne znam točno odakle. Svakako, evo i slika njegove unutrašnjosti.











 
« Zadnja izmjena: 21 10, 2019, 23:07:44 poslijepodne od amfan »

Offline amfan

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 161
    • Profil
Odg: Ljutotrans, Bihać
« Odgovori #6 u: 21 10, 2019, 23:08:46 poslijepodne »
2/4
Nedugo nakon što smo se popeli do Štrbačkog buka pojavio se još jedan autobus, i to još jedna Setra S 215 HR. Poznavatelji Setre znaju da je to poprilično rijedak model. U Hrvatskoj smo ih imali (ako nam se neka nije sakrila, što nije nemoguće) samo pet komada, sve u vlasništvu APP-a i Autotransa, stoga je bilo neobično vidjeti dvije u isto vrijeme. Još uvijek je padala kiša, a slijedili su ručak i obilazak Štrbačkog buka. Vrijeme me nije poslužilo najbolje, a ni nisam imao ništa za fotografiranje osim mobitela pa vam preporučam da ako već niste, Štrbački buk pogledate na slikama nekog drugog.
 
 

 

 



 

 
« Zadnja izmjena: 21 10, 2019, 23:08:59 poslijepodne od amfan »

Offline amfan

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 161
    • Profil
Odg: Ljutotrans, Bihać
« Odgovori #7 u: 21 10, 2019, 23:10:19 poslijepodne »
 3/4
 
 Polazak natrag prema Bihaću trebao se dogoditi oko 18 sati, ali pomaknut je tek na 19:15. To mi je dalo dovoljno vremena da malo obiđem stare Setre. Dakle, bijela Setra 1990. je godište i u originalu je vozila za austrijski ÖBB Postbus, a ne u Njemačkoj kako misle vozači s kojima sam pričao. To se dobro vidi i na austrijskoj naljepnici registracije koja navodi da je nekada nosila pločice BD.14473. Nekada je bila u firmi Beganović turs - natpis te firme još je vidljiv pod malo jačim svjetlom, a odlazak u njihovu temu na forumu dat će vam i stariju sliku ovog autobusa. Prije polaska popričao sam i s vozačima, od kojih je jedan sin vlasnika koji je rekao da su ta četiri autobusa svi koje trenutno imaju u njihovom voznom parku.


 
 









 

Offline amfan

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 161
    • Profil
Odg: Ljutotrans, Bihać
« Odgovori #8 u: 21 10, 2019, 23:11:11 poslijepodne »
 4/4
 
 Isposlovao sam da se umjesto MAN-om u Bihać vratimo plavom Setrom. Ipak je ona puno primjerenija za jednog ljubitelja autobusnih staraca i starica poput mene. Promet Split nekada je imao plavu Setru S 215 SL (unikat u Hrvatskoj) u kojoj se nikad nisam vozio pa je i to valjalo na neki način ispraviti. U njoj je bilo i najviše mjesta. Po slikama vidite da je u gorem stanju od bijele Setre, što vozači pripisuju štetnom utjecaju soli u Austriji. Ipak, ona je mlađa od bijele Setre za jednu ili dvije godine (prijelaz 1991/92.), a po naljepnicama je očito da je nekad vozila za firmu BiH Tours iz Novog Travnika, no mislim da je prije njih bila upravo u Ljutotransu. Vlasnik u Austriji bio joj je Ledermair iz Schwaza. Ovo je zapravo S 215 HRI, a mislim da I označuje da su druga vrata na sredini. Oko 19:15 napokon smo krenuli prema Bihaću. Ono što nisam spomenuo u prijašnjim postovima je da je put do Štrbačkog buka poprilično težak makadam. Na njemu ima vrlo malo mjesta i u par navrata u polasku morali smo pričekati da nam se vozila maknu u stranu kako bismo uopće mogli proći. Pokušao sam napraviti par slika iz autobusa koji bi vam dočarali nedostatak mjesta na ovom zeznutom putu. Pri polasku još je bilo malo dnevnog svjetla i mogao sam baciti još koji pogled na prekrasnu Unu. Naravno, Setre dvojke kao stvorene su za takvu vrstu posla. S vozačima sam i popričao o tome kako su dvojke kod nas blizu izumiranja (naravno, ako ne računamo odlagalište otpada koje je Promet Sinj) i da ih nije puno ostalo u Hrvatskoj. Rekli su mi da ih je i u BiH sve manje te da sve teže prolaze tehničke preglede. Spuštanje preko makadama traje dobrih sat vremena, a kad smo se spustili, dočekala nas je 315-ica koja nas je odvezla do Bihaća. Izgleda da se plava Setra koristi samo za uspon i silazak sa Štrbačkog buka. U tom momentu poželio sam da sam odabrao bijelu Setru, no nema veze. 315 GT dosta je utegnuta i bila je poprilično udobna, a meni je ionako odličan put dodatno uljepšala vožnja u autobusu koji će uskoro biti oldtimer. Ovim putem pozdravljam vozače i vlasnike Ljutotransa i želim im sreću u budućem radu.
 



 

 

 

 

 

 

 
 

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11017
    • Profil
Odg: Ljutotrans, Bihać
« Odgovori #9 u: 21 10, 2019, 23:20:34 poslijepodne »
Rotary voz je ekstra iskustvo kao i cijeli tok rijeke Une.
Sjajna mini-reportaža i pravo je osvježenje od tebe.

što se tiče vozila i puta, ovdje autobusi dolaze da bukvalno umru, jer vidio si u kakvim uslovima rade tako da se ni vlasnicima ne isplati kupovati nešto mlađe za ovakav vid prevoza...

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7351
    • Profil
Odg: Ljutotrans, Bihać
« Odgovori #10 u: 21 10, 2019, 23:30:11 poslijepodne »
Prelijepa reportaža Amfan, nadam se da će takve ostati i uspomene na ovaj izlet još dugo dugo.

13.10. sam i ja posjetio Štrbački buk, zajedno sa udruženjem Putomanija iz Banjaluke, išli smo sa In travelom (ex. Željo Tours, 431 DT) samo se mi nismo vozili vozom.

Isto smo došli do ulaza u NP, na parkingu smo prešli u bijelu Setru, odakle smo 9 kilometara makadamom išli do Štrbačkog buka. Put jeste zeznut, ali ima se šta vidjeti. Ona ljepota, krajolici, to stvarno vrijedi posjetiti. Vozio sam se bijelom Setrom u oba pravca i obzirom na puteve i starost dobro se drži. 53+1+1.

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11017
    • Profil
Odg: Ljutotrans, Bihać
« Odgovori #11 u: 22 10, 2019, 20:31:10 poslijepodne »



Offline Servistrans_belmynn

  • VIP
  • Legenda
  • *
  • Postova: 3299
    • Profil
Odg: Ljutotrans, Bihać
« Odgovori #12 u: 14 06, 2021, 23:15:32 poslijepodne »




Jako lijep Sprinter, ciji je bio?




Offline The hicMe

  • Legenda
  • *
  • Postova: 2967
    • Profil
Odg: Ljutotrans, Bihać
« Odgovori #13 u: 07 01, 2022, 01:53:17 prijepodne »
Ovdje su ja mislim samo MAN i Sprinter ostali u VP, Vanhool je davno prodan Snježici, bijela 215HR i 210HD su prodani Begić prevozu, 315GT Dzebicu …
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7351
    • Profil
Odg: Ljutotrans, Bihać
« Odgovori #14 u: 19 02, 2023, 18:00:44 poslijepodne »
Juče u Banjaluci, vanredna vožnja (Sprinter bez oznaka, udvojena zadnja osovina)