Autor Tema: Pitanja korisnika vezana za rad foruma  (Posjeta: 271216 vremena)

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #105 u: 12 06, 2019, 22:16:01 poslijepodne »
Mogao bi neko da da objašnjenje ili da se kontaktira neko stručan ili odgovoran za ovo!!

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11144
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #106 u: 13 06, 2019, 11:04:07 prijepodne »
Leftor, koji održava i koji se brine za hosting, nam je javio da ima problem i da rade na njemu.Očito je riješen pošto su forum i portal opet u funkciji.
Poslaćemo im još jedan mail da vidimo tačno šta se desilo i zašto neki postovi fale.

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11144
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #107 u: 13 06, 2019, 20:23:46 poslijepodne »
Leftor nam je odgovorio da je bilo nekih problema na njihovom serveru i da se desio prekid rada.
Nešto postova fali jer je zadnji back-up bio 10.06., a problemi su bili 11. i 12.06. Tokom tog period neki su mogli ući na forum a neki ne... Uglavnom iskorišten je back-up od 10.06.

Izvinjavamo se članovima na neugodnosti i nadamo se da će svoje slike ponovo postaviti kao što vidim da su neki već i uradili.

Nastavljamo dalje :)

Offline DWProski

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 104
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #108 u: 11 07, 2019, 21:58:57 poslijepodne »
Ako smijem pitat na kojoj poljani rastu ovakvi egomanijaci od moderatora?Hvala.

Offline akz

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 201
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #109 u: 11 07, 2019, 22:05:04 poslijepodne »
Nisu modovi toliko losi, neki im samo postupci nisu logicni,pocevsi od kraja...mali Slavisa popi bancinu na prvom krivom koraku, dok pojedinci uredovno krivo koracaju pa ih se drzi i bez opomena, vjerojatno ove promjene vremena nisu svima legle dobro...

Online Dani

  • VIP
  • Član
  • *
  • Postova: 348
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #110 u: 14 07, 2019, 07:04:21 prijepodne »
Evo od mene jedan odlicni pozdrav za svu raju, narocito za momke koji ovo pisu, ili momka, nek se pronadje.
Dajte moderatori reagujte malo, nemate pojma kako je ovo iritirajuce za psihu, uc pregledat postove koji su objavljeni, i cim vidis dva put za redom evo od mene jedan odlicni - uzmes i odlogujes se.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk


Offline akz

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 201
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #111 u: 14 07, 2019, 07:51:12 prijepodne »
Citat:
Odlicne slike Stefane opet  :D
Evo od mene nekoliko odlicnih i prelepih Lastinih buseva  :D

Ne znam na koga se ovo odnosilo, ali nisam htio prvi skakati, posto bi netko rekao da protiv svakoga nesto imam, samo cu ukratko reci clan DANI je u pravu i ima moju podrsku...neke stvari su zbilja iritantne, i zbog toga bude max.10-20 postova dnevno na forumu...

Offline Surinam

  • Član
  • *
  • Postova: 451
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #112 u: 14 07, 2019, 09:29:07 prijepodne »
Marko prekopira sa drugog foruma, zato je nehotice pozdravio Stefana.

Offline Marko NS

  • Legenda
  • *
  • Postova: 1857
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #113 u: 15 07, 2019, 01:49:19 prijepodne »
Gospodine Dani ,
Nikoga ne diram i nikoga ne napadam kao prvo, osim toga nisam znao da treba da se sastavlja akademski opis iznad slika posto dosadi to kad se stalno mora da se radi u skoli ili na fakultetu . Pokusacu da budem inovativan da vam nebi zadavao probleme, a ako vam uopsteno smetaju moje slike slobodno ih zaobidjite.

Gospodine Akz ,
Ja koliko vidim vi imate stalne primede ovde prema skoro svima , i posto ste izneli takodje optuzbu da zbog mog iritirajuceg opisa bude samo 15-20 objava sto vi ne slikate onda na Autobuskoj Stanici u Zagrebu gde svakodnevno naidju vrhunska vozila pa da popravite prosek objava ?
Ili ako je to toliko iritirajuce slobodno neka se izjasne admini .

Objasnio vam je ostatak Surinam , necu da radim dva ista posla i prekopiram sa drugog foruma gde takodje kacim slike i potkrala se eto ta greska koja vas iritira.
Izvinjavam se ako jos nekoga iritiraju moji opisi pokusacu da budem inivoativniji i naravno svima pozdrav :D
« Zadnja izmjena: 15 07, 2019, 01:50:00 prijepodne od Marko NS »

Offline akz

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 201
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #114 u: 15 07, 2019, 08:38:03 prijepodne »
Druže Novosadski, nije problem u meni i tome sto ja nesto kritizujem, ja to radim iz namjere da se ukaze na lose ponasanje ponekih clanova koje utjece na sam forum, ne znam koliko godina si u ovoj bransi, ali dovoljno je pogledati stari BHbus forum, i vidjeti koja je razlika u odnosu na ovaj forum.
Sto se tice mog slikanja, nemam namjeru slikati, pogotovo s mog radnog mjesta gdje mi svakodnevno prode 200injak autobusa, a to vecinom nekada aktivni clan Mate (koji je uzgred i juce bio na AKZ i vjerujem da je nesto i uslikao), a i koliko vidim po slikama znaju se i moderatori zaletiti na kolodvor i baciti koju sliku...nije meni do slikanja, kada ima toliko clanova koji uredno obidu AKZ i Zg pa nek slikaju, s obzirom da imaju i bolju opremu nego ja, koji jednostavno ne patim od toga...Vidim da si i Danija spomenuo, e pa samo pogledaj na starom forumu sto je aktivan i kvalitetan clan s naglaskom na nenametljivost...a sto mislis zasto je ovdje znatno manje aktivan?

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11144
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #115 u: 15 07, 2019, 13:18:48 poslijepodne »
Eh ljudi moji dragi,
Nakon odmora 15tak dana red je da se i ja javim.

Vjerovali ili ne, meni je drago kad imamo ovakve diskusije, jer onda vidim koga šta tišti i kako ljudi razmišljaju.

Naravno svi misle da su oni i njihov stav u pravu. Moje je da "odvadim" i da probam ići zlatnom sredinom.

DWProski i Slavisa su već regulisani po kratkom postupku i na to se nemam šta vraćati.
akz - slažem se sa Markom - lahko je samo kritizirati i tražiti drugim greške. Slaviša nije na prvom krivom koraku banovan. Zna i on sam koliko mu je članova i javno govorilo i koliko sam ja poslao poruka i koliko je upozorenja dobio. Ako bude pošten sam će priznat kad se vrati.
MarkoNS - momak korektno radi "posao", pridonosi diskusiji sa dobrim materijalom. Desila se c/p greška, pa šta? Nije ovdje kao na nekim što je bilo forumima zabranjeno biti član više foruma... Ovo za "odlični" što je dani spomenuo, možda i ima malo pretjerivanja, ali je pravo člana da piše kako smatra da treba jer je to njegovo ovdje pravo. Može nastaviti pisati kako hoće sve dok ne krši generalna pravila i ne vrijeđa, baš kao što neki članovi imaju pravo da ne gledaju teme u kojima on piše i postavlja slike. Tako da samo opušteno Marko.
Dani - ako iko zna kako je biti banovan zbog raznoraznih stvari, onda si to ti. Ali na kraju si ispao kako treba, zar ne? Ali sjeti se i sam kad si se svako malo bunio i žalio "što ovo, što ono, kako on može, ja ne mogu i slično...". Sve je to proces odrastanja i sazrijevanja u cilju što bolje informacije i slike.

Kad već imenujemo, znam da vam je Irizar Century mnogim trn u oku, ali budite pošteni prema sebi, njemu i ostalim članovima i priznajte da se napredak vidi. Možda nije onako kako bi neki vidjeli, ali ide na bolje...


Uostalom, svaka kuća s vremena na vrijeme ima nesuglasice i probleme. Mi nismo izuzetak.

Nadam se da se u ovom periodu između situacija smirila i da ste malo sagledali sve situacije iz šireg ugla.

Idemo dalje i želim Vam plodnosnonu diskusiju, dobre i kvalitetne fotografije te fin provod ovdje
« Zadnja izmjena: 15 07, 2019, 14:17:01 poslijepodne od The_Dubster »

Offline mate

  • Legenda
  • *
  • Postova: 4156
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #116 u: 15 07, 2019, 13:56:20 poslijepodne »
Sefe, aj malo da se i ja referiram, posto me je i AKZ spomenuo u postu (da bio sam jucer u ZGB :D)...

Slavisa se trudi i daje do znanja da hoce nesto postici, a i mislim da je jedan od najmlađih i vjerojatno je tu izgorio u zelji, mozda se i kod njega treba malo odvagnuti na tu njegovu brzopoteznost...

Marko NS - korektan clan definitivno uz odlicne slike, ali isto dijelim misljenje kao i AKZ i dani...ne treba za svaki bus pisati isti detaljan opis i da je bus predobar, al dobro to je vise stvar osobne prirode i to neka on sam procjeni kad ce pisati...

Dani - svi znamo sve, necu previse dodavati, zao mi je samo sto nije ovdje aktivan (necu ulaziti u razloge) kao na starom forumu, a znamo da ima i potencijal i kapacitet za kvalitetne radove. Jedan od onih koje sam i imao priliku upoznati, definitivno momak na mjestu

AKZ - oko ovog clana se dize ocito prevelika prasina, zato sto pise malo, ali uvijek pogodi srz problema i pojedine smeta. Iskreno, covjek radi na takvom mjestu da zna puno toga, a i vidi hrpu forumasa koji po Zagrebu slikaju i moze po nijma procjeniti kakva je slika. On nema toliko volje za letanje po prvenstveno kolodvoru, a i po ZGu da bi slikao, ali moze se i od njega cuti koja pametna, u to budite sigurni, zato sto je dosta upucen u problematiku ovog podrucja

i za kraj famozni IC - clan zbog kojeg sam prije godinu dana digao sidro odavde, zbog njegove pljuvacke retorike prema meni, ja nisam htio nista lose, nego ukazati samo na svrhu i bit ovog a i sl.ovakvih foruma. I na prijasnjim forumima je bilo problema, ali ti clanovi su nakon 1-2x ukazanih savjeta to sve prihvatili i krenuli u normalne vode, jedan od oglednih primjeraka je i clan The Hicme, koji je napredovao krupnim koracima i pokazao da se uz volju i trud mogu postici odlicni rezultati...Ovom gorenavedenom clanu ne vrijedi tupiti, zato sto ne zeli prihvatiti dobronamjernu kritiku i sugestiju, nego te na sva zvona popljuje, bez ikakvog postovanja kao ipak starijem clanu. Vidim da je netko se sjetio obrisati "remek djelo" iz teme Jovic bus, MA, valjda je netko shvatio da to ne zasluzuje bit na forumu...a iskreno i ova slika iz teme Topic - ne znam koje kriterije foruma zadovoljava...

Travego troosovinac  MA 001-TV



Poslano sa mog SM-J400F koristeći Tapatalk

Necu vise duziti, iz prikrajka sve pratim i dalje, cak sam i stavio 2 slike kao dokaz da se moze napraviti i pri tezim uvjetima slika kako spada - brzina od 100 kmh na AC, te u voznji...Ako ovdje krene sto na bolje, vjv cu se u znacajnijem angazmanu i vratiti...

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11144
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #117 u: 15 07, 2019, 14:22:02 poslijepodne »
Podržavam mate.

Ali ima onda i ova


Citat: "Irizar Century" 

Poslano sa mog SM-J400F koristeći Tapatalk



dakle nije sve uvijek crno.


Daleko od toga da branim nekog svim silama, ali kažem, treba malo odvaditi i
primjetit da ako je od prijašnih 10 njegovih slika bilo 8 za odbacit,
sad je barem na 5 od 5 ako ništa... Što je opet znak da ide na bolje.

Offline Irizar Century

  • Legenda
  • *
  • Postova: 3268
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #118 u: 15 07, 2019, 14:23:26 poslijepodne »
Mate

Osobno nemam ništa protiv tebe kao ni protiv ostalih članova foruma.

Ta tvoja sugestija je bila citiram "Može li se napraviti slika u 4:3 omjeru" i nakon svega onog sam to i uradio tako da su mi sve slike u 4:3 (poslušao sam taj tvoj savjet), ali je i dalje pik na tome da od 10 ak dobrih slika se nađe tu i tamo neka i baš radi te neke se odmah diže hampa a to je par slika koje sam slikao prošle sedmice na Makarskoj Rivijeri

Prije nekoliko dana mi se javio Dreamwalker sa isto tako savjetom za slike te mi je rekao da prije uploada na forum poboljšam kontrast i još neke elemente slike što sam također poslušao i to se može vidjeti na jučerašnjim slikama.

Poslano sa mog SM-J400F koristeći Tapatalk

Armin Vučić

Offline mate

  • Legenda
  • *
  • Postova: 4156
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #119 u: 15 07, 2019, 14:34:38 poslijepodne »
Adnane, pohvaljujem taj napredak ali treba vidjeti hoce li sada biti ovo normalna pojava s laganom teznjom ka boljem i doradom do sto boljih slika...

IC - nemas nista, ali bitno da si popljuvao moju tezu kada sam tvrdio da nije bitno staviti 10 slika koje su za baciti, nego 2 slike koje su dobre...mlad si i trebas shvatiti sto je bit foruma ovakve tematike...svi mi znamo napraviti koma slike, ali takve onda ne objavljujemo, jel nije bit biti prvi po broju postova i slika, osim u iznimnom slucaju (ali onda se se stavi samo linkovno slika), ti ocito hoces poslikati sve sto ti naide i onda kad u toj masi stavis lose slike, ondas se desi situacija da dignes nos kad ti netko uputi kritiku...kako sam napisao Adnanu, krenuo si ka boljem, znam da si dobio kvalitetne savjete od kolege Dreamwalkera, ali i dalje me smeta tvoje balavo ponasanje, buduci si se naljutio kada ti je AKZ spomenuo vezano uz slike iz Podmilacja i pr.one Poletove Future...malo jos moras o tome razmisliti i prilagoditi svoju aktivnost na forumu i znati procjeniti kad treba slika zavrsiti na forumu, ili da li se prethodno moze urediti i onda staviti ili ju jednostavno obrisati...