Autor Tema: Korona virus i prevoznici  (Posjeta: 93462 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline akz

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 201
    • Profil
Odg: Korona virus i prevoznici
« Odgovori #150 u: 07 03, 2021, 21:18:42 poslijepodne »
Još samo fale autobusi iz EU...mislim da je normalna situacija - da bi ovaj vikend u SA bilo sigurno 50ak autobusa, ali dobro je mate napisao u pretproslom postu, nas hebe EU jer nam daje lovu i onda ne smijemo nista na svoju ruku, nego samo kako Angela kaže...
Da je bilo mudrosti i pameti, nasi su trebali ici u sporazum s susjedima i zemljama u regiji, da se granice prelaze normalno, al ne oni moraju sljepo slušati glavešine u Bruxellsu. Još kad se nadodaju naša ograničenja gdje se praktički onemogućuju grupna putovanja, došli smo do toga da je vidjeti bus na izletu neobična pojava.
Valjda će i taj napad ludosti proći pa ćemo svi moći opet normalno u nebrojene vožnje autobusom.

I da, kako bi se reklo, jel tko to dokumentirao u Sarajevu? ::)

Offline Servistrans_belmynn

  • VIP
  • Legenda
  • *
  • Postova: 3299
    • Profil
Odg: Korona virus i prevoznici
« Odgovori #151 u: 07 03, 2021, 21:33:57 poslijepodne »
Ja sam otprilike pokušao pohvatati sve polaske za Tursku u ovih dan dva.
Ovako stvari stoje, firma i broj autobusa:

Kantic 3
Transturist 3
Grand 3
Sjaj 2
Hazre 2
Biss 1
Ventura 1
Set group 1
Musa 1
Meša 1
Bukal 1
Džebić 1
Juppi 1

Vjerovatno sam nekoga izostavio, to je ono što sam upratio na fb

Offline Marko NS

  • Legenda
  • *
  • Postova: 1825
    • Profil
Odg: Korona virus i prevoznici
« Odgovori #152 u: 08 03, 2021, 23:59:25 poslijepodne »
Kad se vec pokrenula tema o putovanjima evo jedna lepa slika gde se HR odmaralista bas jako reklamiraju po Turistickim Agencijama u Innsbrucku, posto TUI sam reklamira najvise mesta u HR zato njih kacim da vidite ponude. Samo mislim da ce tesko ista biti od toga posto jako slabo napreduje vakcinacija jos nisu zavrsili sa ljudima u starackim domovima i sa ovim preko 80 godina. Ali nadam se da ce zbog svih ljudi krenuti opet sve u normalu :)
Ko se razume u cene da vidimo jesu li imalo realne prema domacim hotelima :)

Offline mate

  • Legenda
  • *
  • Postova: 3982
    • Profil
Odg: Korona virus i prevoznici
« Odgovori #153 u: 09 03, 2021, 20:52:38 poslijepodne »
Što se tiče cijena - radim u turizmu, riječ je o ipak malo boljim hotelima gdje se čovjek zbilja odmori, koji su uglavnom pod renomiranim hotelskim kućama (TUI, Aminess, Maistra, Valamar...).
Uzet ću primjer zadnjeg hotela - Perfektni hotel Amarin u Rovinju - TUI nudi za 1169 € 7 punih pansiona u sredini 8.mjeseca, a u HR po važećem cjeniku Amarina - u istom periodu 7 punih pansiona će izaći nekih cca.1500 €, kako sam upućen u Njemačkoj to bude još jače izraženijie.
Iskreno ti bolji hoteli su prosječnom građaninu Hrvatske samo pusta želja, imao sam sreće pa sam kroz svoju turističku karijeru bio u nekim od boljih hotela, tipa ovaj Amarin, pa Valamar Diamant...
To su hoteli koji imaju svoje goste redovno bez obzira na takvu cijenu, zato što je tu sve po špagi kako se kaže, nema da fali.

Što se tiče turističke situacije u HR - nešto individualnih turističkih aranžmana ima, grupna putovanja rade samo oni koji se usude, jer su kod nas mjere nelogične, tako da kako je ranije napisano - pojava je u ovo vrijeme vidjeti turističku grupu.
Nadam se samo da će više i ta situacija polako krenuti ka normalnom, te da će što prije moći normalno putovati

Offline Marko NS

  • Legenda
  • *
  • Postova: 1825
    • Profil
Odg: Korona virus i prevoznici
« Odgovori #154 u: 09 03, 2021, 21:08:25 poslijepodne »
Dobro je kad su realne cene da zarade i Hoteli nesto, nadam se da ce im dobroi proci ova sezona, cim rade za TUI imaju dobar Hotel to ti verujem :)
« Zadnja izmjena: 09 03, 2021, 21:08:54 poslijepodne od Marko NS »

Offline ja5ko

  • Član
  • *
  • Postova: 421
    • Profil
Odg: Korona virus i prevoznici
« Odgovori #155 u: 21 03, 2021, 00:14:42 prijepodne »

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7351
    • Profil
Odg: Korona virus i prevoznici
« Odgovori #156 u: 21 03, 2021, 02:05:16 prijepodne »
Naša posla... mada ima toga i po inostranstvu, troje Tajlanđana se vraćalo kući iz Dubaija, testovi su im bili pozitivni, ali ipak su odlučili da putuju. Na DXB aerodromu uz karte priložiše test, kad se službenik nije onesvijestio

Online The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11017
    • Profil
Odg: Korona virus i prevoznici
« Odgovori #157 u: 08 06, 2021, 09:04:40 prijepodne »
Stanje se polako popravlja. Nadam se samo da će pozitivni trend da se nastavi...
« Zadnja izmjena: 08 06, 2021, 09:11:05 prijepodne od The_Dubster »

Online The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11017
    • Profil
Odg: Korona virus i prevoznici
« Odgovori #158 u: 28 12, 2022, 23:09:18 poslijepodne »
Prvo - spamm profili postaju sve kreativniji i realniji sa nickovima, mailovima i IP adresama, pa ni naš sistem ne može uvijek sve detektovati.

Drugo - admin ima privatni život, ne može baš biti 24/7 ovdje online

Treće - korona završena hvala Bogu, branša se oporavlja polako, pa ćemo temu zaključati uz želje da se ovo više nikad ne dogodi ponovo...