Anketa

Opcije za BHBus.ba logo

Aktuelni logo
6 (54.5%)
Novi logo 1
3 (27.3%)
Novi logo 2
2 (18.2%)

Ukupno Glasova: 11

Glasanje završeno: 15 08, 2020, 15:30:33 poslijepodne

Autor Tema: Novi logo BHBus.ba - Anketa!  (Posjeta: 19294 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11017
    • Profil
Novi logo BHBus.ba - Anketa!
« u: 08 08, 2020, 15:30:33 poslijepodne »
Poštovani,

Planirali smo da povodom 10. godina postojanja rada i foruma uvedemo novi logo. S tim u vezi, željeli bismo čuti Vaše mišljenje.

U ovih 10 godina smo imali jedan logo koji je samo blago redizajniran prije 5 godina prelaskom sa .net na .ba domenu i promjena boje je bila u boje zastave BiH. Sada, kada slavimo 10 godina rada i postojanja, planirali smo da možda promjenimo logo skroz na novo.

Ispod imate tri prijedloga:
- Aktuelni logo


- Novi logo 1


- Novi logo 2



Dva nova loga su samo prijedlog, grubi nacrt, ali otprilike kako je zamišljeno.
Molimo da glasate u anketi za koji ste logo i da nam date svoje mišljenje i ideje o cijelom ovom poduhvatu.Bili bismo vam jako zahvalni.

Anketa ostaje aktivna 7 dana nakon čega ćemo sabrati rezultate.

P.S. Svoje mišljenje o ovoj temi možete dati i na našoj facebook grupi.



Offline Hare

  • VIP
  • Legenda
  • *
  • Postova: 1504
    • Profil
Odg: Novi logo BHBus.ba - Anketa!
« Odgovori #1 u: 08 08, 2020, 16:05:30 poslijepodne »
Meni je prvi najbolji, najprepoznatljiviji,možda da se uvedu neke sitnice na njemu,ne bih ništa mijenjao osim naravno poklona za 10togodišnjicu  ;D ;D
« Zadnja izmjena: 08 08, 2020, 16:05:51 poslijepodne od Hare »

Offline m_junuzovic

  • Član
  • *
  • Postova: 312
    • Profil
Odg: Novi logo BHBus.ba - Anketa!
« Odgovori #2 u: 08 08, 2020, 16:43:41 poslijepodne »
Slazem se sa Haretom, ali ako se već mora mijenjati logo onda ova varijanta sa siluetom autobusa ima potencijala


Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7351
    • Profil
Odg: Novi logo BHBus.ba - Anketa!
« Odgovori #3 u: 08 08, 2020, 17:09:26 poslijepodne »
Ja sam za aktuelnu varijantu, a na anketu na fb stranici moram uložiti prigovor. Stavili ste da se glasa za Novi logo 1 i za Novi logo 2, ali ste aktuelni logo zapostavili i dali opciju da se za njega glasa samo u komentarima. Siguran sam da će "pobijediti" jedna od novih varijanti jer je ljudima lakše da odluče jednim klikom (na opciju 1 ili opciju 2), nego da za treću (aktuelnu) opciju glasaju pišući u komentare.

To potvrđuje i trenutno stanje, evo sad sam vidio, ima 193 glasa, a samo 3 komentara.
« Zadnja izmjena: 08 08, 2020, 17:13:18 poslijepodne od Marko_BL417 »

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11017
    • Profil
Odg: Novi logo BHBus.ba - Anketa!
« Odgovori #4 u: 08 08, 2020, 19:41:09 poslijepodne »
na opciji anketa imas samo dvije opcije. Zato smo napisali da u kom ostavite misljenje i glas za aktuelni

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7351
    • Profil
Odg: Novi logo BHBus.ba - Anketa!
« Odgovori #5 u: 08 08, 2020, 20:44:49 poslijepodne »
Tamo na fb stranici aktuelni logo ubjedljivo gubi, dok ovdje u anketi na forumu ubjedljivo vodi... Stim što je ovdje razlika premalena a tamo prevelika i jasno je da jedan od dva nova prolazi... Dobro kako hoćete, da ne ispadne da se uvijek ja nešto žalim, skrenuo sam pažnju ako ste se možda zabunili, a ako niste, nepravedno je prema nama koji smo za stari logo

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11017
    • Profil
Odg: Novi logo BHBus.ba - Anketa!
« Odgovori #6 u: 08 08, 2020, 21:02:14 poslijepodne »
.... a vala bas uvijek si i ti medju galamdzijama... ocekujem sad i ostale da dodju i prnu u temu.

nije tvoje da praviš teorije. Fino sam jasno definisao šta mi je potrebno i to je to. Vrlo jednostavno.

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7351
    • Profil
Odg: Novi logo BHBus.ba - Anketa!
« Odgovori #7 u: 08 08, 2020, 21:16:00 poslijepodne »
Da si jasno definisao ne bi bio slučaj da ovdje vodi a tamo nema ni 5 glasova

Ako ti nisi za trenutnu opciju nisi je trebao ni stavljati i mirna Bosna i Hercegovina i BHbus.ba :D svako dobro želim!

Offline mate

  • Legenda
  • *
  • Postova: 3986
    • Profil
Odg: Novi logo BHBus.ba - Anketa!
« Odgovori #8 u: 09 08, 2020, 20:37:17 poslijepodne »
Meni je prvi najbolji, najprepoznatljiviji,možda da se uvedu neke sitnice na njemu,ne bih ništa mijenjao osim naravno poklona za 10togodišnjicu  ;D ;D

Potpisujem Haretovo od pocetka do kraja - ovaj uz blage kozmetičke promjene, po ovom ste barem prepoznatljivi...
Od mene toliko za ovu temu, a galamdzijama poruka da prepuste stvar strucnjacima... 8)

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11017
    • Profil
Odg: Novi logo BHBus.ba - Anketa!
« Odgovori #9 u: 17 08, 2020, 18:30:18 poslijepodne »
Na facebooku je Logo 2 odnio tijesnu pobjedu, a ovdje je većina bila za aktuelni.

U međuvremenu smo došli do još nekih saznanja pa ćemo naknadno sve javiti.

U svakom slučaju jako sam vam svima zahvalan za glasove i sugestije :D

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11017
    • Profil
Odg: Novi logo BHBus.ba - Anketa!
« Odgovori #10 u: 03 10, 2020, 21:09:22 poslijepodne »
evo nakon mjesec i po vijećanja i intenzivne pretrage da javimo šta smo konačno odlučili.

Uzeli smo sve prijedloge i vaše glasove na fb grupi i ovdje te smo otkrili da neki prijedlozi imaju velike sličnosti sa već postojećim logotipovima, pa da ne bude optužbi za kopiranje i slično, odlučili smo se za evoluciju, ne revoluciju.

Uzeli smo u obzir da smo ipak poznati po našem prvobitnom logu, koji je nakon 5 godine imao blagi redizajn, pa smo tako odlučili i sada. Samo smo se malo modifikovali kako bismo istakli naše postojanje od 10 godina. Tako da će u idućem vremenu službeni logo projekta biti ovakav :)