Proizvođači > Ostali proizvođači

Van Hool

(1/18) > >>

Marko_BL417:

--- Citat: The_Dubster - 17 06, 2017, 19:57:58 poslijepodne ---- EKSKLUZIVNO: Prvi Van Hool Altano TD921 u BiH

--- Kraj citata ---

Meni nije jasno kako oznaka TD kad su oznake TD i TDX za spratne buseve a za obicne T i TX

The_Dubster:
Ne znam kako, ali je ta oznaka. Ovaj je nešto kao HDS Setra ili Spaceliner Neoplan...
Možda je ovaj sa snimka baš jedan kod Halilovića
https://www.youtube.com/watch?v=PVH5ykf10qQ

Marko_BL417:
Zanimljiv tekst sa starog foruma, autor je marsovac

Van Hool je kupio kompaniju LAG 1990 godine.LAG je proizvodio svoje buseve pod tim imenom sve do 1989 kada su izbacili model EOS.Znaci EOS je model a fabrika koja ga je proizvodila je LAG.Fabrika LAG je prodana Van Hool-u 1990 i Van Hool je naslijedio te modele.Inace za EOS sam cuo da je veoma kvalitetan model,proizvodio se do 2002.g.Modeli do 1998.g. je imao znak EOS naprijed a kasnije je naprijed je bio znak Van Hool-a.Van Hool je nastao 1947 godine i privatna je kompanija u danasnjem vlasnistvu od  Filip Van Hoola koji je nastavio tradiciju svojih predaka.I danas se proizvode modeli u toj fabrici gdje se proizvodio EOS,Atlino i Atlon prigradsko-medjugradski modeli su se tu prizvodili ali ne znam sta trenutno.Znam samo da su dobili narudjubu u oktobru od 106 buseva u Alzir i da ce tu proizvoditi.

The hicMe:

Marko_BL417:
Van Hool TD927

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju