Autor Tema: Pitanja korisnika vezana za rad foruma  (Posjeta: 270509 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ja5ko

  • Član
  • *
  • Postova: 421
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #75 u: 30 11, 2018, 21:17:58 poslijepodne »
Pozdrav kada ocu da uplodujem neku sliku ili bilo koji link ako objavim ne mogu objaviti post jel zna neko u cemu je problem?

Offline Semir

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 2274
    • Profil
    • BHBus.ba
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #76 u: 01 12, 2018, 12:49:39 poslijepodne »
Riješit ćemo uskoro svima te probleme 

Offline Manas

  • Vozač Autobusa
  • Legenda
  • *
  • Postova: 1154
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #77 u: 27 12, 2018, 20:22:16 poslijepodne »
Posto je na fb stranici ideja da se mijenja naslovna strana, tako je i moj prijedlog da se na forumu promijeni naslovna slika. Iskreno trenutna slika je u nekom Paint stilu, a na forumu sigurno ima clanova koji bi to uradili malo modernije.

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11138
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #78 u: 28 12, 2018, 14:55:29 poslijepodne »
podržavam... postavite svoje prijedloge pa ćemo organizovati glasanje pa da promjenimo.

Uslov je da bude u plavo-žutoj nijasni, da ima nas slogan i logo. Bujrum :D

Offline m_junuzovic

  • Član
  • *
  • Postova: 313
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #79 u: 28 12, 2018, 20:01:28 poslijepodne »
Ova priča je jos od 2 godine. Pitanje je samo koji bus staviti na pozadinu?

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11138
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #80 u: 28 12, 2018, 20:22:27 poslijepodne »
Ako je moguće naći neki neutralni, neku grafiku il nešto... Samo da ne bude pristrasni :D

Mašta na volju :D

Offline m_junuzovic

  • Član
  • *
  • Postova: 313
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #81 u: 28 12, 2018, 21:37:47 poslijepodne »




Ne može nikako plava i žuta zajedno.
« Zadnja izmjena: 28 12, 2018, 21:38:41 poslijepodne od m_junuzovic »

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11138
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #82 u: 28 12, 2018, 21:47:11 poslijepodne »
možda i može :D

Evo ovako, ostavićemo do 10. januara otvoreno da se prijedlozi pošalju, pa ćemo onda staviti pristigle prijedloge na glasanje.
(ako ja zaboravim na ovo, napomenite me 10.januara :P )

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #83 u: 28 12, 2018, 22:21:06 poslijepodne »
Ako ne mogne zajedno, ja glasam za plavu pozadinu

Offline m_junuzovic

  • Član
  • *
  • Postova: 313
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #84 u: 29 12, 2018, 00:44:34 prijepodne »
Naravno da može ali u sredini bude neka ružna mutna zelenkasta boja onda, kako god to su moja 2 prijedloga ako imate neki savjet za unapređenje ne oklijevajte.

Offline DWProski

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 104
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #85 u: 09 01, 2019, 00:45:28 prijepodne »
Kada ubuduće budete pisali članke mogao bi vam koristiti

« Zadnja izmjena: 09 01, 2019, 00:45:57 prijepodne od DWProski »

Offline DWProski

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 104
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #86 u: 11 02, 2019, 12:08:49 poslijepodne »
Najlakše je obrisati post kada nisi dovoljno elokventan da odgovoriš i da priznaš svoju grešku.

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #87 u: 11 02, 2019, 21:46:06 poslijepodne »
Kad ti je već toliko stalo do posta i do odgovora, post sam ti vratio, a evo i da ti odgovorim, naš Irizar Century je bio više puta opomenut zbog toga, što javno nakon protestovanja i napuštanja foruma od strane kolege Mate, što preko privatnih poruka. Samo ja sam mu u dva navrata drugarski skrenuo pažnju da to više ne radi, da slike postavlja u najtanjem omjeru 4:3, nakon toga mi je Semir rekao da kad god vidim neku njegovu sliku koja je loša, da je automatski brišem, pa ni tad nisam htio ništa brisati nego sam mu i tada rekao preko pp da pripazi na kvalitet i omjer jer će i ostali moderatori brisati slike, Irizar se oglušio i na to i opet tjerao po svome, pa ni tada nisam htio brisati slike nego sam ostavljao link, ali očito je da ni takav pristup nekome ne paše.

Ja fakat ne znam kakve slike i temu da kad neko lista da bude pregledno i estetski lijepo vi smatrate kvalitetnim? Kako ostali mogu već 10 godina postavljati slike kako Bog zapovijeda, tako može i on. Ja da objavim lošije slike, pa na vrbu biste me objesili, hajde sad ću objaviti 80 slika iz Novog Sada koje mi nisu uspjele, ako vam kvalitet nije bitan

I još nešto, kad nekoga budem trebao za mišljenje, tebe DWProski ću prvog zvati, a u suprotnom imaš temu koja je namijenjena za mišljenje o radu moderatora.
« Zadnja izmjena: 11 02, 2019, 21:47:03 poslijepodne od Marko_BL417 »

Offline DWProski

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 104
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #88 u: 11 02, 2019, 22:47:12 poslijepodne »
Daj bolan ne pravi se pametan, jer očito je da nisi.    Nije meni uopće stalo do posta već vidim da si guzobolan kad te neko prozove da pričaš gluposti.   Kvaliteta Irizarovih slika se poboljšala itekako otkako je mate otišao. Nemaš pravo da ga napadaš o kvaliteti ni približno koliko si imao prije. A nemaš ni pravo da glumiš uvrijeđenu mladu kada ti se neko suprostavi.    Ja sam da bude neki standard kvalitete slika, ali poenta je da ako je slika zadovoljava kvalitetom - onda nema nikakvih problema. Omjer je nebitan sve dok je u kadru sve što treba biti.   Kvalitetom je slika sasvim pristojna - sve što treba biti u kadru je u njemu; nije mutna niti deformisana. To tvoje pravilo da mora biti 4:3 je debilno i uopće nije dio pravila foruma. Ako jest eto obriši sve moje slike jer ne odgovaraju tom debilizmu zato što moj aparat slika 3:2.   Momak cropa jer ste mu vi tako rekli i sad ne valjaju slike jer nisu 4:3. Malo su vam više nego dupli standardi.   
Citat:
4.4. POSTAVLJANJE SLIKA  4.4.1. Obavezna veličina slike u postovima je 800x600 pxl.  4.4.2. Za postavljanje slike na forum, potrebno ju je postaviti na neku od stranica za upload pa njen postaviti u svoj odgovor.  4.4.3. Poželjno je da se uz svaku sliku prilože informacije o datumu nastanka slike i mjestu gdje je slikano.
   Kad već ideš tako - zavedi diktaturu. Banuj bilo koga ko ne stavlja slike kvalitete dSLR aparata, sa hrpom bokeh-a i oštrinom koja je nedostižna telefonima. Pa se onda ibreti što nema nikog na forumu - kao što i već nema. Naspram BHBus-a na kojem si ti tek postao moderator - ovo je pustošija. Ima koliko aktivnih članova - 10? 15? Nema sigurno više. A to je upravo posljedica nesposobnosti vas moderatora da držite forum pod kontrolom - da ne dopuštate preseravanja kao što su ovdje bila u zadnjih godinu dana i naravno, da ne prenosite vlastiti lični interes na politiku cjelokupnog foruma. I treba da vas bude sram. Itekako sram.

Offline student55

  • Član
  • *
  • Postova: 345
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #89 u: 11 02, 2019, 23:05:26 poslijepodne »
Znaci nisam jedini  koji je neke stvarri zapazio , kao sto sam prije i kazao ovim tempom rada i ophođenja prema učesnicima ovaj forum ce da dozivi kljuc