Autor Tema: Pitanja korisnika vezana za rad foruma  (Posjeta: 268545 vremena)

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline m_junuzovic

  • Član
  • *
  • Postova: 313
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #165 u: 23 07, 2019, 16:38:57 poslijepodne »
A na osnovu čega su BEX i ostali odabrani u veće prevoznike tad?

Online The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11066
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #166 u: 23 07, 2019, 16:42:35 poslijepodne »
Ovakvo stanje je napravljeno prije skoro 10 godina kada se stari forum napravio.
Tada su bile neke druge snage i drugačiji omjer snaga na terenu i papiru. Slažem se da je nakon 10 godina potreban remont ovog dijela, jer se definitivno mnogo toga promjenilo u ovih 10 godina.
Dakle, slušamo vas do kraja sedmice pa ćemo onda nas trojica iz vrha odvagat sve i napraviti konačnu anketu pa da glasamo svi.

Offline Marko NS

  • Legenda
  • *
  • Postova: 1844
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #167 u: 23 07, 2019, 19:14:15 poslijepodne »
Ja mislim da Bocac apsolutno zasluzuje taj stepenik unapred iz prostog razloga sto su znacajno unapredili vozni park , mnogo puta sam se vozio Bocac Toursom na liniji NS-BL i mogu da kazem da su najbolji prevoznik na toj liniji. Vozila izuzetno cista , prekvalitetno odrzavanje i jako ljubazni vozaci. I takodje kupuju dosta mlada vozila i imaju najbolje Gradske Autobuse u Bih.
Takodje mislim da Cicko isto zasluzuje napredak posto imaju izuzetan vozni park i kupuju nova vozila. Dali jedan prevoznik ima ino linije to nije merilo dali je kvalitetan ili ne najbolji primer za to je Dunavprevoz , ima i jos takvih prevoznika u Austriji.
I kad firma vozi gradski prevoz tu su uvek sigurne pare za razliku od linija.
Nemam nista protiv Halilovica ali po meni ova dva prevoznika su bolji zbog razloga jel poseduju kvalitetnija vozila.

Kad se vec raspravlja o Bih ja bi da predlozim i da Srbija Tours ne bude u prevoznicima R-Z nego dobije izdvojenu temu jel to apsolutno zasluzuje iz sledeceg razloga: izuzetan vozni park, veliki load factor i jako ljubazno osoblje :)

Offline akz

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 201
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #168 u: 23 07, 2019, 20:45:05 poslijepodne »
Neka vrh foruma postavi koje kriterije treba zadovoljiti prijevoznik da uđe u taj krug...svima nam je jasno da se tu radi o vise faktora, pocevsi od samog VPa pa do odrzavanja linija, ipak neka sugestija trebalo bi biti vise fokus na INO linije, posto su i one jedno dobro mjerilo uspjesnog poslovanja...Jos jednom svaka cast na raspravi, zanimljivo je citati pojedine komentare, a meni je drago sto nitko ipak nije krivo shvatio sto sam ja sinoc predlozio i Cicka na tu listu...

Offline Lzr

  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #169 u: 23 07, 2019, 21:07:09 poslijepodne »
Evo i ja da dam kakav takav doprinos ovoj temi. Nisam aktivan što se tiče postova, ali iz senke pratim  svet autobusa još od pre starog bhbus foruma. PRVO da naglasim da izuzetno cenim i poštujem rad Mate, znam da je dugo u ovome i mislim da nemam pravo da mu bilo šta pametujem, ali mislim da greši oko pozivanja na BL uticaj za ubacivanje Bočca, pritome ga Marko_BL417( o kvalitetu njegovog rada je suvišno pričati, čini mi se da se zvao maklijen na prošlom forumu, ali nisam siguran, u svakom slučaju, da njega nema slika od BL regije bi bilo veoma malo) demantuje 2 puta i govori da je objektivan, kao što i jeste. Evo ovako, biću iskren, slabo znam kako funkcionišu ove ostale firme (primetno je da je Halilović veoma jak, jer sam ga video 2 puta na graničnom prelazu Šamac sa 2 busa) osetio sam potrebu samo da prokomentarišem položaj Bočca, konkretno da pružim neke informacije vezane za linije za NS, pošto sam  do pre godinu dana mesečno znao po 2 puta da koristim njihov prevoz. A da ih veoma dobro poznajem govori činjenica da sam se vozio i pre njihove orijentacije za NS, kada su liniju NS- Gradiška držali Euroturs i Aleksa Tours. Vidim da se toliko nipodaštavaju te linije, da ne mogu da verujem, jeste zapad mnogo jači, ali se mnogo nipodaštavaju ove linije. Bočac od 11 polazaka za NS, drži 4 samostalno i po 1 sa Touristom i Mrkonjićexpresom, što uopšte nije mala  stvar. Za NS su bez konkurencije što se tiče kvaliteta buseva, održavanja, ljubaznosti vozača...Malo samo bih voleo da mućnu glavom oni koji govore da su to skoro nikakve linije, pa Bočac je zahvaljujući tim linijama, sezonskim i gradskim i prigradskim linijama i stvorio uslove za zapad. Ako se gleda napredak firme i voznog parka i linija za zapad u kratkom vr. periodu, definitivno treba da uđe. Mane izdvajam u vidu Mercedesa na Zrenjaninu i na period koji je bio pre, kada krene sezona u nedostatku kvalitetnih vozila da za Zrenjanin šalju Comforta, van svake pameti.Svaki petak prometuju jako dobro na svim linijama iz NS-a, pogotovo na onoj 15h, pa u 12 i 15, sto drze sa Touristom, mnogo studenata bude...Ovim sam želeo isključivo da upotpunim sliku o prevozniku o kojem sam najbolje informisan i kojeg sam baš dosta koristio. Ne dajem glas nikome, jer mislim da nije fer i pošteno da se petljam među vas koji svakodnevno doprinosite radu ovog foruma, a i zbog toga što sam upućen u rad ostalih firmi na osnovu napisanog ovde. I za kraj da dodam da po meni ne igra neku ulogu da li je jaka firma ako ima linije za zapad, najbolji primer je gore neko naveo, a to je Dunavprevoz, imaju samo jednu dužu liniju, za Trebinje i to je to. A vozni park im je fantastičan, samo ću reći petica na liniji Novi Sad- Beograd, oni su orijentisani na rad sa turistickim agencijama. Da ne dužim više, nadam se da sam malo pomogao.

Offline Marko NS

  • Legenda
  • *
  • Postova: 1844
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #170 u: 23 07, 2019, 21:20:08 poslijepodne »
Ne znam sto pojedini insistiraju da je odrzaz kvalitetnog prevoznika da ima ino linije onda po tom kriterijumu 90% prevoznika iz Nemacke i Austrije nisu kvalitetni posto tih 90 % nema ino linije nego se vecina bavi gradskim saobracajem i turizmom. Tako da ne treba samo na to gledati.

Offline m_junuzovic

  • Član
  • *
  • Postova: 313
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #171 u: 23 07, 2019, 23:45:02 poslijepodne »
Pa dajte da odredimo kriterije po kojima da rangiramo firme, ja predlažem:

Vozila - veličina voznog parka, starost i održavanje
Linije - međunarodne i unutar BiH, u obzir uzeti i popunjenost
Osoblje - odnos firme prema vozačima, ljubaznost i tačnost

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #172 u: 28 07, 2019, 17:06:02 poslijepodne »
Kad je glasanje i do kad traje?

Online The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11066
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #173 u: 28 07, 2019, 20:03:12 poslijepodne »
malo smo zakasnili preko vikenda zbog drugih obaveza, biće organizovano.
Nije pao šećer u vodu.

Offline student55

  • Član
  • *
  • Postova: 345
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #174 u: 08 08, 2019, 17:28:54 poslijepodne »
Pošto je u zadnje vrijeme primjetan povećan broj žalbi na ponašanje pojedinih članova i kvalitet njihovih postova i objava, BHBus team je odlučio da će od sada na snazi biti pooštreni kriteriji kod postova.
To znači da će se spamm postovi, irelevantni postovi kao i postovi sa slikama lošeg kvaliteta, slikama na kojim je 90% asfalta i slično te linkovi slika lošeg kvaliteta (osim prinova) momentalno brisati bez prethodnih najava i upozorenja.
Ukoliko vidite da vam fali neka slika, preporučujem da prvo kontaktirate mene da vidite šta se desilo nego da forsirate postavljanje iste slike više puta, jer će ista više puta biti obrisana, a vi u mogućnosti da dobijete ban.

Molim vas da se pridržavate ovih uputa kako bi forum postao mjesto kvalitetne informacije i kvalitetne slike.

Ugodan boravan na forumu!


Zvanicna diktatrua , znaci sad samo pravo imaju pojedinci da objavljuju slike
« Zadnja izmjena: 09 08, 2019, 02:11:38 prijepodne od Marko_BL417 »

Offline mate

  • Legenda
  • *
  • Postova: 4106
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #175 u: 08 08, 2019, 20:47:34 poslijepodne »
Ne vidim cemu takve rijeci o diktaturi...neki red se ipak mora znati, ne moze svakakvo smece zavrsiti na forumu, uzmi postove od ICa, Damira i jos ponekih clanova i procjeni kakvi su njihovi radovi, a procjeni od kolega tipa Semira, Danija, Adnana, Marka, Hareta i sl.
Zadnji kojeg sam spomenuo, Hare uvijek me obraduje jer napravi zbilja odlicne slike s obzirom na uređaj, i svi koji imaju malo slabije uređaje neka se ugledaju na njega...Jel tesko napraviti dobru sliku, nije samo je potrebno malo volje, strpljenja i vremena...

Offline The hicMe

  • Legenda
  • *
  • Postova: 3031
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #176 u: 08 08, 2019, 21:18:44 poslijepodne »
Stvarno nisam htio da se oglasavam povodom slika ali ovo sve vec prelazi granicu. Ja licno ne kacim fotke redovno zadnje dvije godine, javim po nekad neku informaciju ubacim poneku sliku i to je sve uglavnom jer nemam motivacije zbog pojedinih clanova koji ne mogu da prime dobronamjernu sugestiju i koji misle da se cijeli svijet vrti oko njih i da su oni najpametniji.

Citat: student55
Zvanicna diktatrua , znaci sad samo pravo imaju pojedinci da objavljuju slike
Tebi je znaci diktatura ako se slike slicne ovim tvojim ostave na forumu?
Citat: student55
[img width=800,height=450]https://s31.postimg.cc/v4etd8hjf/027.jpg[/img]

[img width=800,height=450]https://s31.postimg.cc/pg8imafqz/028.jpg[/img]
Ako stvarno mislis da je ovo kvalitetna fotografija i da slicne njoj trebaju da ostanu na forumu ocigledno nemamo iste kriterije i ne vidim kako ovaj forum moze da napreduje a samim tim ne vidim zasto bih ja bio clan i trosio vrijeme na ovo ako ces ti i slicni tebi da svaki korak naprijed ospore i vrate ga dva koraka nazad. Isto tako koliko se sjecam ti si rekao da ces napistiti ovaj forum, zasto nisi? Vratio si se i samo se*es drugima, ti si znao to prije 10 a ono prije 15 dana? Nisi najgori ali se tebi obracam jer samo pametujes, od ostalih clanova barem neke koristi a ti samo gledas kako da osporis tudju informaciju time sto si ti “prvi” znao za to nesto.


Sto se tice IC, druze svaka ti cast za napredak vidi se da se trudis, ali nije svaka slika za foruma, od 10 slika autobusa u pokretu tesko da je svih 10 za foruma, to ne uspijeva ni Tomi ni Semiru koji imaju stvarno brutalnu opremu i predobar osjecaj za sliku, a kako da ispadne tebi ili meni koji slikamo obicnim telefonom. Samo naprijed sto se tice slikanja ali obrati pozornost na to da si malo vise samokritican pri kacenju slika na forum.


Sto se tice Damira, prestao je da pita glupa pitanja i pise nebulozne postove ali tu su i dalje slike kolovoza, bandera i sl a kad uzmem u obzir za sta ste mene banovali na proslom forumu a mislim da je on i dalje bez ikakvih sankcija na ovom forumu, definitivno moraju da se poostre kriteriji na forumu.

Toliko od mene, izvinjavam se svima ali morao sam da kazem sta mi je na jeziku po cijenu i da me kaznite, ali definitvno u koliko se nesto ne napravi forum tesko da moze da napreduje i da se vrati na onaj nivo na kojem je bio prije pr godina.
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Offline student55

  • Član
  • *
  • Postova: 345
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #177 u: 08 08, 2019, 23:28:22 poslijepodne »
Osjecam potrebu da repliciram ,evo vec duze vrjeme se spominje kvalitetna slika  a ja neviđeh da je  neko od pomenutih koji su spominjali taj termin dade definiciju kvalitetne slike .To je jedno druga stvar od 10 uslikanih vozila  fotograf ce imati priliku da samo 2 do 3 vozila uslika da su na parkingu  dok se ostalih 7 lovi u pokretu ili na semaforu .Trece Vi kojima je puna usta kvalitetne fotografije  mozete da pravite fotografije vrhunske zato sto ste 90% vas kroz svoj poso na ovaj ili onaj nacin vezani za te Kompanije i vi kada fotografisete  mozete traziti kvalitetan kadar jer imate svo vrjeme svjeta pa cak i kada slika bude losa imate popravni dok mi sitna buranija u odonosu na Vas  imam samo jedan pokusaj i kako Bog da tako i ispane .Cetvrto oprema nismo svi sa istom opremom ,neko ima profi aparat neko obicni telefon sa bog zna kakvom  kamerom ,znam sada rec neki da se i sa telefonom moze napravit dobra slika da slazem se al od njih 50 10 imate dobrih.Peto primjetih da je skoro vođena diskusija o eksluzivtetu   obajve za kupovinu vozila , govoreno je o tome kako samo neki donose bombasitcne vjesti  dok kada neko drugi donese vjest  prođe kao da se nista nije dogodilo(to sam osjetio na svojoj kozi licno u par navrata kada sam podjelio vjest al niko nije bendo ni dva posto dok neko nije kasnije neko tu istu vjest nije podjelio e tada je to vjest ).Šesto najvaznije ,gospodo dok se ovde prepirete o kvalitetama slika  o novitetitam pristiglih vozila kasnite i po 6 mjeseci ,a sori Vi samo prenosite info kada Centrotrasn kupi vozila ,kada Trans Turist kupi vozila ,Kada Bocac kupi(ovde bih se zadrzo i cestito Marku na dobro urađenom posllu kada je Bocac upitanju) vas nije bitno kada Jupi Turs kupi vozilo,kada Bukal Kupi vozila za lokale ,kada Sudex kupi kombije za grad ,kada donesem exkluzivu da Avis treba  dotjera 5 autobusa to je nebitno e gospodo moja  sa takvim ponasanjem i takvim stavom doveli ste da je sve manje ljudi koji fotografisu sve je manje protoka info  .Na proslom forumu je bio takav protok info da se je u svakom trenu znalo kada i najsitnij prevoznik iz bilokojeg djela BIH kupi bus dok sada se o otme  smao moze mastat.
Puno pozdrava i sve najbolje u radu  i zamolio bih pojedine clanove da  prilikom pisnaja pripaze malo na vokabular mislim da rjeci tipa seres i tome slicno ne prilice ovom forumu

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #178 u: 09 08, 2019, 03:37:55 prijepodne »
E da i ja koju kažem, nisam dugo

Prvo da se "studentu 55" (jel ono bi Semir?) zahvalim na pohvali, ako Bog da i ako sve bude išlo po planu, biće iznenađenje za sve, posebno Setroljupce. A što se tiče Bočca, znaju oni da ja to volim, a prate i portal, pa kad im dođe neko novo vozilo, zovnu me da poslikam i napravim članak. Vjerovatno ćete se pitati jel ja imam nekakve koristi od toga - ne. Jedino sam 2014. dobio popust 50% na kartu za more. A zašto ih toliko slikam, veliki sam Setroljubac a Bočac ima puno lijepih Setri i jednostavno milina mi ih je slikati. A i vozači su pravo drugarski raspoloženi. Još sam na jedan način povezan sa njima, ne direktno, nego preko jedne drugarice koja baš često putuje sa njima i ona je "kriva" što mi je Bočac još više ušao u krv :D

Sad malo o forumu, sa moje tačke gledišta:
Prvi BHBus je osnovan 2010. i do sad je, vjerovali ili ne, prošlo 10 godina (skoro). Jeste li vi imali ista razmišljanja prije 10 godina i sada? Ljudi, stari se, dolazi se u neke zrelije, ozbiljnije godine, mnogi imaju posao, porodicu, fokus im je na drugim sferama života, pa možda i na drugim hobijima. Dakle ne možemo se svi posvetiti forumu u istom ritmu kao prije 10 godina (bilo kao članovi koji će donositi slike ili kao moderatori koji će brinuti da sve bude OK - mada konkretno ne znam kojim čudom je damir050 prošao bez bana)
Drugo, pored ovog gore, ajde sami dođite do zaključka zašto ovaj TREĆI forum radi tek upola kao prvi? Odgovor sam naglasio, zato što je ovo TREĆI forum, ljudi su na prvom forumu imali svoje navike i odjednom više ničeg nema, gdje je, šta je, niko se ne obraća članovima, svi moderatori se pokupili, jedini je Tomo rekao šta je zapravo bilo, kad je vidio da od ostalih nema nšta i da odlazi zadnji voz (čitaj pred sam nestanak foruma). Normalno da će ljudi biti sumnjičavi, niko od moderatora (i administratora) nije dao zadnju riječ nego su ostavili ljude (oključujući i mene) da postavljamo slike koje će otići u nepovrat. Da su bar rekli "stanite, ne postavljajte slike, biće izbrisane, pravićemo novi forum", a ovako su kasnije ljudi vidjeli da nema nekoga, pa opet kasnije da nema ni foruma, zamislite nekog ko se ne uloguje često nego npr. svakih 15 dana, uđe sad i ponovo proba ući za 15 dana - foruma nemaaaaa. Takvih je članova bilo dosta, nisu bili upućeni. To je bio prelazak na drugi forum. Vođeni iskustvom odranije, ovi koji su jedva prešli na drugi forum, nije im padalo na pamet prelaziti opet na treći (ovaj).

Što se tiče prinova, konkretno ja pišem sve (stim da kad pišem, napišem cijelu informaciju, a ne u kodovima kao neki - u tom slučaju ne napišem nikako). Što se tiče članaka o manjim akvizacijama, stvar je vjerovatno u tome što ne postoji zainteresovanost ljudi koji čitaju te članke da čitaju o Sprinterima ili MAN-ovima A72, A21 i sličnim (a isto tako da je u Španiju, Paragvaj, Indiju, Tarzaniju stigla nova Castrosua - ne znam za druge, ali mene takvi članci ne interesuju).

Mehiću, ne vidim u čemu je frka, ako tebi valja slika, postavi je, a ne da gledaš hoće li ti neko pametovati za slike.

Offline Dani

  • VIP
  • Član
  • *
  • Postova: 348
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #179 u: 09 08, 2019, 05:39:58 prijepodne »
Hajde posto sam jedan od spominjanijih, ovog puta u pozitivnom smislu, da i ja nesto kazem.
Krivo mi je sto je forum izgubio na kvaliteti, kontinuitetu, angazmanu i lojalnosti nekih clanova koji su dobro doprinosili radu istog.
Razlog za to vidim u mnogim stvarima. Mnogi od nas su se zaposlili, traze priliku za egzistencijom na ovom danasnjem dunjaluku, ozenili, i bore se da ostvare nesto u zivotu. Mnogi su se i volana latili pa nemaju ni vremena za ovo, tek ponekad udju prelistaju.
Ali i mnogima je opala motivacija, zelja za slikanjem. Konkretno jedan sam od tih. Jer sve sto sam radio propadne za sekundu, bez da iko ista govori i objasni.
Jos jedna od bitnijih stvari je sto se pojedincima tolerisalo i tolerise svasta i svakakvo ponasanje, sto se pojedincima dopusta da svasta znaju i svasta napisu, sto su se neki balavcici uzdigli po forumu i glume tu neke sile, a u stvari su djecica obicna, jer toboze oni kad kad uslikaju nesto i pokupili su svu pamet svijeta, a nisu relevantni da neke stvari komentarisu, tipa kolko ko ima putnika, jel nekome neki bus treba da ide na neku liniju jer toboze nema putnika za njega, itd itd.
Zao mi je te neke stare garde koja i nije toliko aktivna, a vjerujem da bi se vecina od njih slozila samnom.
Cesto mi dodje da pojedincima na ovom forumu direktno i iskreno se najebem matere, jer dovedu me svojim glupostima do tog stanja, pa s toga i pratim vako iz prikrajka sta ima sta se desava, kadkad pojedincima prosljedim kakvu sloku ili informaciju.
A ja da kao prije uzmem aparat u ruke i odem po 4 5 sati da slikam, pa da mi neki balavac dodje i poslije moje slike objavi neku truhlež, jok...

Mislim da sam jedan od likova koji je mnogo doprinjeo razvijanju bhbusa, s toga stavovi prema meni koji su se postavili i jesu doveli do ovakvih mojih misljenja.

Pozdrav i sve najbolje

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk