Autor Tema: Autobuske stanice  (Posjeta: 115946 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11066
    • Profil
Odg: Autobuske stanice
« Odgovori #120 u: 21 09, 2019, 21:02:27 poslijepodne »
pa vjerovatno svima dopušta ko plaća peronizciju definisanu valjda opet nekim zakonom?

Offline Manas

  • Vozač Autobusa
  • Legenda
  • *
  • Postova: 1151
    • Profil
Odg: Autobuske stanice
« Odgovori #121 u: 22 09, 2019, 14:13:40 poslijepodne »
Mislim da ovdje nije do TT jer Kantic, Bundavica, Halilovic i ostali rijetko da ulaze i na druge stanice, pa se u npr u Srebreniku putnici primaju na gradskoj stanici Magistrala iako je otvorena nova stanica,u Sarajevu ispred zeljeznicke stanice, u Zivinicama kod Bingo centra, u Loncarima na samom ulazu u Bricicevu stanicu. Tako mislim da je ovo slucaj do prevoznika koji ne zele placati peronizaciju i do inspekcije koja je dopustila takav javasluk.

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Autobuske stanice
« Odgovori #122 u: 22 09, 2019, 16:13:29 poslijepodne »
Ako nekog zanima, Kantić na svim linijama koje idu preko Banjaluke ulazi u glavnu banjalučku autobusku stanicu. Nekad se neko presjedanje iz busa za Beč u bus za Njemačku, vrši u Klašnicama, 15 km od BL, jer se u Klašnicama put iz Doboja i Prnjavora spaja sa putem Banja Luka - Gradiška, ali oni koki ulaze u BL uvijek idu na glavnu AS.

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Autobuske stanice
« Odgovori #123 u: 23 09, 2019, 14:07:39 poslijepodne »
Od Banjaluke do Trebinja ima 11 gradova i opština (uključujući BL i Trebinje). Mali dijelovi još nekoliko opština zahvaćeni su trasom puta ali sam put ne ulazi u njihova sjedišta.

Idemo redom, autobuske stanice u Banjaluci i Jajcu su vam poznate iz ranijih objava, AK u Donjem Vakufu i Bugojnu takođe, evo AK Gornji Vakuf (zvanično se opština zove "Gornji Vakuf - Uskoplje")



Nakon Gornjeg Vakufa slijedi Prozor (zvanično Prozor-Rama), a taj AK sam skinuo sa interneta jer mi se nije dalo zaustavljati, jer sam se prethodno u 20 kilometara 4-5 puta zaustavljao radi buseva. AK Prozor se nalazi kod Konzuma, ispod kružnog toka, na putu prema Jablanici i Mostaru



Slike AK Jablanica i Mostar takođe imate ovdje, a kao što sam ranije rekao, kad u Mostaru (tačnije u mjestu Buna, malo poslije Mostara) skrenete prema Trebinju, tih stotinjak kilometara do Trebinja ćete steći utisak kao da je vrijeme stalo. Priroda, napuštene i zapuštene kuće, magistrale M17.3 i M6 kojom saobraća mali broj lokalaca koji je ostao vjeran poljoprivredi, maslinarstvu, pčelarstvu, neki stočarstvu...

Znači poslije AK Mostar dolazi AK Stolac, ali njega ću ostaviti za naredni post. Nakon Stoca ide Ljubinje. Nema zvaničnu autobusku stanicu nego samo stajalište (kao i Kostajnica). Nisam slikao, stajalište ko stajalište, proširenje pored puta i tjt. Kroz to mjesto prolaze linije koje voze na relaciji Mostar - Trebinje, a takvih linija je izuzetno malo (npr. Sarajevo - Mostar - Trebinje, Mostar - Trebinje i dr. a da biste se iz Banjaluke prevezli do Stoca i Ljubinja morate to činiti ilegalno, busem za Crnu Goru). Jedina linija koja iz Banjaluke ide za Tebinje ide preko Mostara, Gacka i Bileće.

AS Trebinje, ne znam ko je bio prijašnji vlasnik, ali Globtour ju je baš sredio


Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11066
    • Profil
Odg: Autobuske stanice
« Odgovori #124 u: 23 09, 2019, 14:13:58 poslijepodne »
Mislim da je AS u Trebinju napravila opština i kao takvu je samo iznajmila na korištenje Globtouru.
Nije Globtour ništa posebno sređivao....

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Autobuske stanice
« Odgovori #125 u: 23 09, 2019, 14:26:15 poslijepodne »
Specijalitete volim ostavljati za kraj, pa evo i spomenutog AK Stolac. Mislio sam da su u Novom Gradu i Srpcu najgore ausobuske stanice u BiH, ali kad ovo vidjeh...
















Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11066
    • Profil
Odg: Autobuske stanice
« Odgovori #126 u: 23 09, 2019, 14:41:57 poslijepodne »
To je nama naša demokratija i politika dala....

a da se ovo dovede i uljudi bile bi ekstra slike sa starim gradom u pozadini, al et....

Marko svaka čast da detaljnim slikama sa putovanja

Offline Slavisa

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 1423
    • Profil
Odg: Autobuske stanice
« Odgovori #127 u: 23 09, 2019, 14:58:37 poslijepodne »
Ova AS U STOLCU ILI AK STOLAC mi više izgleda kao da je neka napuštena stanica koja je odavno zatvorena

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Autobuske stanice
« Odgovori #128 u: 23 09, 2019, 15:01:32 poslijepodne »
To je nama naša demokratija i politika dala....

a da se ovo dovede i uljudi bile bi ekstra slike sa starim gradom u pozadini, al et....

Marko svaka čast da detaljnim slikama sa putovanja

Hvala Hole

Ne treba ovdje neka velika stanica; neki prizemni objekat i dva-tri perona - dovoljno

Al kad nema prometa, nema ni prihoda, pa je "bolje" ovako, nego nego maleno al dostojno čovjeku u 21. vijeku, za šaku ljudi koji tu žive i putuju.

Slaviša, ovo je nova stanica, sagrađena prošle godine, otvorena pred izbore.
« Zadnja izmjena: 03 03, 2023, 01:08:53 prijepodne od Marko_BL417 »

Offline Manas

  • Vozač Autobusa
  • Legenda
  • *
  • Postova: 1151
    • Profil
Odg: Autobuske stanice
« Odgovori #129 u: 23 09, 2019, 16:37:49 poslijepodne »
Mislim da je AS u Trebinju napravila opština i kao takvu je samo iznajmila na korištenje Globtouru.
Nije Globtour ništa posebno sređivao....

Tacno, Globtur je tu pod kirijom. A sto se tice najgorih stanica, mislim da je Gacko prvi na tom mjestu, ko je bio tu zna o cemu govorim. AK Stolac je napustena koliko vidim.

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11066
    • Profil
Odg: Autobuske stanice
« Odgovori #130 u: 23 09, 2019, 16:55:54 poslijepodne »
Gacko jest loš.... mada koliko sam vidio od aktivnih Novi Grad je strašno strašno....

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11066
    • Profil
Odg: Autobuske stanice
« Odgovori #131 u: 22 10, 2019, 20:15:28 poslijepodne »
AS Bihać je krenuo sa nekim redizajnom, ali izgleda da su inspektori obustavili rad pa sad ni tam ni vam....




« Zadnja izmjena: 22 10, 2019, 20:41:36 poslijepodne od The_Dubster »

Offline rajaizsane

  • Stariji član
  • *
  • Postova: 537
    • Profil
Odg: Autobuske stanice
« Odgovori #132 u: 22 10, 2019, 20:30:15 poslijepodne »
Ovo je As Bihac,nije As Cazin

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk


Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11066
    • Profil
Odg: Autobuske stanice
« Odgovori #133 u: 22 10, 2019, 20:41:22 poslijepodne »
greška u kucanju, pardon. Ispravljeno.

A zna li sad tačna priča oko ove stanice, jel se radi, jel zabrana, šta je planirano... ???

Offline rajaizsane

  • Stariji član
  • *
  • Postova: 537
    • Profil
Odg: Autobuske stanice
« Odgovori #134 u: 22 10, 2019, 20:48:45 poslijepodne »
A radi se po malo,mada slabo 2-3 mjeseca stoji ovako,sad da li je zabrana neka ne znam.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk