Autor Tema: Diskusija o međunarodnim linijama  (Posjeta: 111480 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Busfahrer

  • Vozač Autobusa
  • Član
  • *
  • Postova: 340
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #150 u: 03 04, 2021, 13:14:38 poslijepodne »
Da li je neko pratio kakva je situacija ove sedmice sa putnicima?
Ne hvale se prevoznici po FB dodatnim autobusima
« Zadnja izmjena: 03 04, 2021, 13:14:53 poslijepodne od Busfahrer »

Offline akz

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 201
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #151 u: 04 04, 2021, 09:29:13 prijepodne »
Iskreno mislim da se nije nitko ni imao s čime hvaliti. Netko bi rekao za razliku od prošle godine, barem se kotači vrte.

Koliko sam popratio, ništa specijalno nije ni bilo, čak ni višesatnih kašnjenja linija sa Zapada kako je znalo biti u ovom periodu.
Prijevoznici u HR su silom prilika imali više autobusa, a to je sve radi famoznog Stožera i korona mjere gdje se ne smije puniti više od 40 % kapaciteta autobusa. Do prije 10ak dana velika većina prijevoznika je krcala jedno 3/4 busa, da bi se zaprijetilo prijevoznicima da će ostati bez državnih potpora ako nastave kršiti tu mjeru. Kontrole su unazad nekoliko dana bile pojačane kod nas na AKZ, i u petak u najvećoj frekvenciji polazaka pa i jučer. Tako vam je pr. Panturist imao 5 buseva u 17.00 na liniji ZG - OS u petak, putnika je očekivano manje, ali zbog ove mjere broj autobusa koji ih prevoze je praktički skoro i isti kao i u starom normalnom.
Ino linije ništa posebno, pojačan broj putnika, ali bez dodatnih autobusa.

Offline Busfahrer

  • Vozač Autobusa
  • Član
  • *
  • Postova: 340
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #152 u: 04 04, 2021, 13:42:47 poslijepodne »
Zanimljivo za Bozic je i islo koliko toliko, ali sada izgleda nista

Offline mate

  • Legenda
  • *
  • Postova: 4232
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #153 u: 10 05, 2021, 22:54:52 poslijepodne »
Juče otišlo 88 putnika za Novi Sad preko GP Gradiška. Išli 431 i Sprinter

A u pola 12 koridorom (isto juče) otišla 417 HDH, na Rači bili puni do posljednjeg mjesta

Lako vama nabijati takve brojke kad nemate svemoćni Stožer Civilne zaštite i nelogične mjere, zamisli da S431 DT može primiti 33 putnika max., a Sprinter 9 putnika...e takva je situacija kod nas u HR...Ljudima se ne da se normalno radi.
I da zanimljivo je da trenutno nema ni jedne linije BIH-SRB via Bosanski Brod. Neobas/Golubic/Lasta su nesto bili krenuli voziti, pa su odustali, a Bočac i Mrkonjić više od godine ne održavaju Šipovo - NS (via Bos. Brod)
« Zadnja izmjena: 10 05, 2021, 22:55:12 poslijepodne od mate »

Offline ja5ko

  • Član
  • *
  • Postova: 421
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #154 u: 10 05, 2021, 23:12:03 poslijepodne »
Konacno neka prednost zivota u BiH.

Online Surinam

  • Član
  • *
  • Postova: 451
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #155 u: 10 05, 2021, 23:15:07 poslijepodne »
Nije tema, ali preko GP Brod ka Beogradu Neobas&Co su imali dosta ljudi, pogotovo u 17 polazak.

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #156 u: 22 05, 2021, 16:29:27 poslijepodne »
Jutros iz Njemačke Kantić došao u BL po redu vožnje, a Ćićko sa tri sata kašnjenja...

Stvarno čudno, garant je (Jose) Mujica carinicima ćušno koji dinar da brže prođu ;D

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11189
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #157 u: 23 05, 2021, 00:43:39 prijepodne »
Ti se Marko tako zalijećeš, pišeš i lupaš ko Martin po diviziji, a onda tražiš brisanje postova...

E pa nećemo se tako igrati. Tri put mjeri - jednom sjeci.

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #158 u: 23 05, 2021, 00:52:05 prijepodne »
Šalim se malo jbg ti

Al opet ostaje pitanje otvoreno
« Zadnja izmjena: 23 05, 2021, 00:52:31 prijepodne od Marko_BL417 »

Offline mate

  • Legenda
  • *
  • Postova: 4232
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #159 u: 23 05, 2021, 23:04:15 poslijepodne »
Ono kad netko bubne i ostane živ. :o

Čekaj ti kad tebe "Mujica" krene tražiti po BL, pa ni Milorad te neće spasiti.
Nisi nikad čuo za izreku - "Promućkati prije upotrebe". Samo onaj tko nije u sektoru prometa može napisati ovakvu glupost, pogotovo u oblasti međunarodnog prometa, plus tu ima elemenata klevete i kaznenih djela. I onda se čudimo što pojedinci imaju frku dok slikaju autobuse.
Znam da valjaš gluposti, ali ovo je jedna od jačih u zadnje vrijeme, Adnan ti je odlično rekao, a nadalje oni ne idu preko prijelaza tipa Rača, Zupci, Pavlovića most i sl. gdje te metode očito prolaze (vjv su ti drugovi iz Bočca pričali o tome), pa ti odmah umislio da to prolazi kod Kekeca na Obrežju, Šentilju, Karavankama i sl. te kod nas na S. Gradišci, SBu, Bregani i Maclju...Čekaj samo kad budeš išao prema EU pa kad te izuju iz cipela, pa pokušaj tutnut koji dinar >:(

Offline PFK

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #160 u: 24 05, 2021, 00:57:35 prijepodne »
Pratim ovaj forum od početka, još sa starog veba, kao i HR forum koji je bio pre ovoga. Veoma dobro znam i cenim rad forumaša, Dubster, Marko, Mate, svi vi dajete ogroman doprinos, što kroz slike, što kroz informacije. Nisam se registrovao do sada, ali sam sada osetio potrebu da kažem nešto na gore izneseno. Pre svega, Markova šala svakako nije na mestu, to je protiv ugleda i država koje se graniče i njenih službenika, i protiv veoma ugledne firme. E sad mnogo mi je zasmetao komentar Mate koji u sebi ima mnogo negativnih stvari. Prvo, meša politiku tamo gde joj nikako nije mesto (Milorad). Spominje elemente klevete i krivičnog dela, a posle toga direktno to i čini kroz klevetanje firme Bočac u nastavku, službenika CG, BIH i SRB. Vređa sve poštene i ugledne vozače Bočca, prave profesionalce, uvek ljubazne, spremne da izađu u susret i to ovo govorim kao  njihov bivši dugogodišnji putnik, jer već duži period putujem autom. Svaka čast za EU standarde, prolazim baš često kroz HR i sve pohvale imam za većinu, od službenika na granici do radnika na naplatnim rampama, ali čemu omalovažavanje i diskreditovanje drugih? Bezbroj puta sam prolazio i preko te Rače, od glat prolazaka do izuvanja iz cipela, svega sam se nagledao i onda dođe neko i omalovažava tebe i druge, zašto? Zato što nisi u EU, mi smo svi divljaci koji volimo pare, i u CG, BIH i SRB. Recimo ovaj primer ne bih nikada naveo, da nisam video dozu velikog omalovažavanja drugih. Jednom prilikom, išao sam Bočcem preko HR, letnji period. Dolazimo na Bajakovo, staje bus, kažu službenici nema mrdanja pola sata, pa će tek onda kontrola biti obavljena. 40 stepeni u busu, ima dece, vozač ih lepo pita, da li zbog njih može bar da ostane bus upaljen ili da izađu napolje, nije dozvoljeno. I sad ja zbog nekog što se nadrndan probudio to jutro treba da navodim u negativnom kontekstu, državu, prelaz i profesionalne, poštene službenike HR policije u ovom slučaju ili da je bilo na nekom trećem mestu, neke druge? Većinom me srdačno dočekaju u svim državama i samo reči hvale imam i za CG,BIH,HR i SRB carinike. Svako dobro svima i manje mržnje i omalovažavanja u svim oblicima.

Offline Busfahrer

  • Vozač Autobusa
  • Član
  • *
  • Postova: 340
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #161 u: 24 05, 2021, 07:00:10 prijepodne »
Kao prvo i Gradiska je ulaz u BiH kao i Raca.
Kao drugo nisu ni Hrvati gadjlivi na pare, cak i sami traze i siću ponekad.
Tako da moj mate puno ste vi blize Rači nego Spielfildu ili Subenu

Offline Busfahrer

  • Vozač Autobusa
  • Član
  • *
  • Postova: 340
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #162 u: 24 05, 2021, 07:03:31 prijepodne »
Da ne pominjem tek vracanje kusura ako placate putarinu eurima u Hr
« Zadnja izmjena: 24 05, 2021, 07:08:41 prijepodne od Busfahrer »

Offline mate

  • Legenda
  • *
  • Postova: 4232
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #163 u: 24 05, 2021, 08:42:12 prijepodne »
Kao prvo moja isprika svima koji su se našli uvrijeđeni, nisam imao namjeru uvrijediti nikoga iz kolektiva Bočac Toursa, kao ni iz bilo koje druge firme, nego sam se našao izrevoltiran da netko spominje osoblje na MCGPovima u HR. Što se tiče 3 prijelaza HR-  BIH na području Brodsko - posavske županije, znam kako u dušu funkcioniraju, jer nekolicina prijatelja radi na istima u PGPovima, ne dam baš da se po njima pljuje i omalovažava njihov posao.
Neozbiljno je da jedan istaknuti član foruma (kako sebe naziva) spominje Kantića u tom kontekstu, napisao sam ranije, tko ima iskustva s međunarodnim prometom putnika, ne bi to nikada napisao. Još jednom moje isprike ako se netko našao pogođen i uvrijeđen s mojim komentarom, te s druge strane samo neka se točkovi vrte da je što više posla.

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11189
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #164 u: 24 05, 2021, 09:01:26 prijepodne »
Drago mi je da je napokon diskusija i konstruktivna kritika dala rezultat.

Bravo PFK za post. Mate i Marko, jasno vam je šta ne treba da se piše ubuduće i kako.


Nastavite sa diskusijom o međunarodnim linijama.
Vidljivo je već jedno 15-tak dana da je malo valinijski sektor u BiH mrdnuo... pojavljuju se busevi na vanrednim vožnjama, ponešto i iz HR te SRB.
Nadam se da će i međunarodne linije "pročepiti"