Proizvođači > Neoplan

Neoplan Spaceliner

<< < (2/3) > >>

Irizar Century:
2001 do 2006

Šteta na šta je Neoplan spao od onakve ponude kakvu su imali 2005-6. Ne samo Neoplan nego svi.


Mada budući da je Turska preuzela skoro svu proizvodnju autobusa (bar njemačkih) i koriguje autobuse prema svome tržištu gdje dominiraju mahom Tourlineri i Lions Coachevi pa su ostali modeli po njima nepotrebni.

Marko_BL417:
A i Setra i Neoplan su ukinuli ove modele Spaceliner i 216/316 HDS... od poznatih ostao je samo Altano ili TX kako već, dok se Irmaos Mota (kao kod Globtoura) i Beulas Glory nisu baš probili.

Po meni je jedina pozitivna strana ove klase autobusa što su putnici fizički odvojeni od vozno-pratećeg osoblja, što je dobro za ture, vodič odozdo priča, putnici gore slušaju. I stane red-dva više u odnosu na HDH.

A negativna strana je ta što je vozač isuviše nisko, ne daj Bože nekog udesa... mislim da je vozačka pozicija niža i od dekera

A i sam spoljašnji dizajn mi se ne sviđa, ljepši mi je Cityliner (i HDH klasa kod Setre)

The_Dubster:
puno su ovi busevi teški Spaceliner/HDS klasa, plus uzima ti treća osovina težinu, nosivost, skuplja cestarina...

broj putnika je opao također, povećali se troškovi poslovanja i jednostavno nije više rentabilno.

Pa šta mislite što su svi prebacili da se prave busevi u Turskoj...

Bilo bi lijepo da imamo danas raznovrsniju ponudu, posebno bi se ja obradovao kao Neoplanov fan, ali jednostavno neke stvari su zastarjele, neke ne mogu dobiti potrebne homologacije, a neke postale preskupe za imati...

Marko_BL417:
Prva serija Spacelinera

https://www.youtube.com/watch?v=9U1_NO7yT1s

The hicMe:

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju