Autor Tema: Škola slikanja autobusa  (Posjeta: 76375 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DWProski

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 104
    • Profil
Odg: Škola slikanja autobusa
« Odgovori #135 u: 15 06, 2020, 19:27:08 poslijepodne »
Više mi izgleda na to da je slika blago van fokusa i da je probao to nadoknaditi izoštravanjem čime se stvara taj čudni efekat.
U mom primjeru je to malo ekstremnije, ali se primjeti isti efekat.

Offline mate

  • Legenda
  • *
  • Postova: 3982
    • Profil
Odg: Škola slikanja autobusa
« Odgovori #136 u: 18 06, 2020, 21:57:30 poslijepodne »
Prvi polazak linije Mostar-Landshut

Pokušao sam napraviti video ali nije uspio



vs.

Nova linija Mostar - Livno - Munchen - Landshut od danas je zvanicno pocela sa radom. MANeken na prvom radnom  zadatku.
Pozdrav za vozace !




Hm...što reći a da se ne uzburkaju duhovi...
Probat ću ovako, IC je imao neki dan ogledan primjerak slike u pokretu (N1216 Travnik Transa) i umjesto da pokusa teziti tome, danas dobijemo ovo...Ovo se jedino može okrenuti "Pa prinova je", ali pošto je Belmin perfektno odradio post ispod isti bus, ovo može reda radi ići linkovno (budući je i bus i linija novost), al jel teško toliko praksati se za raditi pristojne slike...imao si zadnjih dana sasvim pristojnih izdanja...samo nekad imaš takve nebuloze da mi to nije jasno...ne da mi se više ni toliko tipkati, jer pojedinci dobro vele, nema smisla...

A, Belmine, još jednom svaka čast na demonstracijskom prikazu slikanja u pokretu ;)

Offline Irizar Century

  • Legenda
  • *
  • Postova: 3251
    • Profil
Odg: Škola slikanja autobusa
« Odgovori #137 u: 18 06, 2020, 22:03:45 poslijepodne »
Screenshot videa je inaće u pitanju jer sam ga snimao tako da.

Mada ti ovo poređenje ionako nema smisla jer svakako bi tema trebala biti pitanja korisnika foruma o editu,korisnim savjetima mlađoj raji koja tek počinje slikati a i starijim članovima oko nekih poteškoća.
« Zadnja izmjena: 18 06, 2020, 22:13:59 poslijepodne od Irizar Century »
Armin Vučić

Offline mate

  • Legenda
  • *
  • Postova: 3982
    • Profil
Odg: Škola slikanja autobusa
« Odgovori #138 u: 18 06, 2020, 22:27:22 poslijepodne »
Onda ok...to si onda mogao i linkovno staviti...

Što ti smeta usporedba s boljim, možeš a i trebaš puno naučiti od članova tipa Belmina, imaš sliku TTa za koju sam ti rekao da ti treba biti nit vodilja za bus u pokretu i probaj sad tome težiti, kao i onu sliku Edis Prevoza koja je primjer kako treba izgledati bus koji stoji...samo praksa,praksa i praksa...

Offline Mladen APKD

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 116
    • Profil
Odg: Škola slikanja autobusa
« Odgovori #139 u: 18 06, 2020, 22:36:43 poslijepodne »
Ma Armin-e , on ce ti uvjek nabrajati oko slike budi u to siguran!!!

Mate , nije mi jasno u cemu je sada problem , neka ne zamjeraju admini na rijecniku , ali kolko glup moras biti da bi poredio sliku sa foto aparata i sa telefona ? I na jednoj i na drugoj slici se sasvim O.K. vidi i relacijska tabla , i vozac , i tablice , jedina je razlika ta sto je slika mrvicu losijeg kvaliteta jer je napravljena telefonom i jer je napravljen "screen-shot" na videu . Sjeti se svojih pocetaka i svojih prvih slika, tad je ti bilo O.K postavljati lose slike

P. S. slazem se za ovo gore oko kriterija !
« Zadnja izmjena: 18 06, 2020, 22:40:39 poslijepodne od Mladen APKD »

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7351
    • Profil
Odg: Škola slikanja autobusa
« Odgovori #140 u: 19 06, 2020, 00:34:48 prijepodne »
To sam mu i ja rekao na pp jednom

Ti si uzeo da kritikuješ, a i sam si objavljivao takve i još lošije slike

Primjer iz 2010/2011 (reći ćeš da je slika nastala davno i s kamerom od 2.0 mpx, ali moglo se i tada raditi puno bolje): https://postlmg.cc/CZCpkfkQ

Po kojim kriterijumima su ti ova i slične slike prolazile? (photo/bucket je zamaglio sliku, al po položaju busa na njoj da se odrediti kakva je bila)

Znači u vremenu dok si ti imao lošiju tehniku, prolazile su i ovakve slike, a prolazile bi i Arminove

Da dan-danas koristiš taj isti telefon iz linka, vjerovatno bi ti Arminove slike (ili od nekog drugog, nebitno) prolazile...

I - kao da gledamo - da sad kreneš koristiti profi aparat, opet bi se kriterijumi morali podići na još viši nivo i mogla bi ih zadovoljiti samo cca 2 člana na forumu

Offline mate

  • Legenda
  • *
  • Postova: 3982
    • Profil
Odg: Škola slikanja autobusa
« Odgovori #141 u: 19 06, 2020, 07:03:56 prijepodne »
Obojica ste usrali i šefa i stanicu ali neka vam...
Vidi se da vam se ne moze objasniti...
Kao prvo kolega je rekao da je radio SS iz videa (sto nisam znao iz posta), sto je ok ako je tako, ali sam mu samo dao dobronamjeran savjet gledajuci pojedine njegove slike kako treba ici dalje, a vas dvojica odmah skacete...

I ti si se uhvatio za sliku od prije 11 godina...deder iskopaj neku moju iz 2006. pa onda nju analiziraj, bas si ogranicen...sama pravila se moraju prilagođavati situaciji, ali brate mili nitko od nas nije profi, a opet neke stvari se moraju znati i ne mogu se tolerirati..

IC je krenuo dobro, i neka samo tako nastavi, a vas dvojica smanjite dozivljaje...Marko idi bolje pokazi kolegi u BL kako se slika, jer novi je i treba mu prakse, a ne serendat u gluho doba noci...I da, budite pozitivni i ostanite negativni
« Zadnja izmjena: 19 06, 2020, 07:10:03 prijepodne od mate »

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7351
    • Profil
Odg: Škola slikanja autobusa
« Odgovori #142 u: 19 06, 2020, 08:29:18 prijepodne »
Dobro jutro i tebi

Ma slušaj, da je slika iz 2000-te nema šta tražiti na furumu. Ovdje nije bit kad je slikana nego jel za forum ili nije.

Kapiraš, imao si načina da izbjegavaš da ti bus bude ovako deformisan, npr. mogao si da čekaš negdje na semaforu ili na GP, ili na stanici - da ga slikaš kad stoji.

I dan danas nekome slika u pokretu jednostavno ne može ispasti bolja i šta mu kažeš - da promijeni način slikanja, da si nađe bolje mjesto... I u pravu si, ali zašto to nisi ti davno primjenjivao kod ove i more sličnih slika nego si ih redovito postavljao
« Zadnja izmjena: 19 06, 2020, 08:32:23 prijepodne od Marko_BL417 »

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11016
    • Profil
Odg: Škola slikanja autobusa
« Odgovori #143 u: 19 06, 2020, 08:53:45 prijepodne »
Ne mogu sve čitati, još je rano, došao sam samo do ovog i dalje ne mogu
Citat: Irizar Century
Screenshot videa je inaće u pitanju jer sam ga snimao tako da.

Mada ti ovo poređenje ionako nema smisla jer svakako bi tema trebala biti pitanja korisnika foruma o editu,korisnim savjetima mlađoj raji koja tek počinje slikati a i starijim članovima oko nekih poteškoća.


Druže, ako više stvarno nisi skontao neke stvari gdje se bukvalno crtalo, onda ne znam...

ovakvo stanje se više neće trpiti. Znači na jednu dobru sliku napraviš 10 loših što nije loše samo po sebi, ali je loše što tih 10 forsiraš isto kao i tu jednu dobru.

Jednostavno, ovako više ne može.

Offline mate

  • Legenda
  • *
  • Postova: 3982
    • Profil
Odg: Škola slikanja autobusa
« Odgovori #144 u: 19 06, 2020, 16:28:54 poslijepodne »
@Marko

Vidi se da bas nisi upucen...
Koliko se sjecam nisam imao nacina, iako ti mislis suprotno, al te moram razuvjeriti...necu se raspravljati, za mene je to gotova prica, a ti dalje mlati praznu slamu, ide ti odlicno...

@Dubster

Samo cu reci, svaka cast...kratko i jasno napisano bez po muke...

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7351
    • Profil
Odg: Škola slikanja autobusa
« Odgovori #145 u: 19 06, 2020, 17:22:51 poslijepodne »
@Marko
(...)
Koliko se sjecam nisam imao nacina...

Nemoj mi reći da nisi mogao čekati da STANE bus i onda uslikati.
A kad si već vidio da su ti slike ispale koma, onda ih nisi ni trebao objavljivati i kraj priče.

Offline The hicMe

  • Legenda
  • *
  • Postova: 2967
    • Profil
Odg: Škola slikanja autobusa
« Odgovori #146 u: 19 06, 2020, 19:13:09 poslijepodne »
Molim te nemoj biti ograničen kao balkon, jedva cekas da se ovdje Mate javi da nekom da savjet i da ga iskritikuje pa da se ti javis i napadas Matu. Kad si već potrošio vrijeme da nadjes neku koma sliku, zašto nisi pročitao i tekst iz posta gdje je ta slika objavljena? Evo ja ću ti ga citirati:
“ Nisam nigdje nasao temu, pa otvaram novu temu, BMC na liniji Srebrenica - Augsburg...slika mi je losije ispala zbog losih vremenskih uvjeta”
Slika je napravljena 21.1.2010., dakle prije vise od 10 i po godina. Kako ti misliš da sačeka bus da stane? Da se pomoli Bogu da bude crveno na semaforu pa da ga tad slika?
Nemam vremena a ni volje da trazim, a imao si i ti ovakvih slika koje si linkovao pa ti se nije zamjeralo. Isto se ne bi ni IC zamjeralo da je napisao da je screenshot iz videa koji nije uspio i da je samo stavio link.
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Offline mate

  • Legenda
  • *
  • Postova: 3982
    • Profil
Odg: Škola slikanja autobusa
« Odgovori #147 u: 19 06, 2020, 21:52:03 poslijepodne »
Hicme, ne vrijedi mi se s tuntlom raspravljati, nasao si sve dobro, to je bio prvi Halilovicev bus koji je otvorio temu na autobusi.org forumu, a k tome je bio i snijeg uz sve to - prije 10 godina je to moglo proci jer je zbilja bilo rijetkost vidjeti na forumu, a i jedna od rijetkih slika Halilovica kad je pocinjao voziti Njemačku...Dobro veliš, vjerojatno negdje ima i njegovih sličnih uradaka iz bliže povjesti, pogotovo onih kompanija koje forsira objavama, al ne da mi se o tome...ne kaze se bzvz prvo pometi u svom dvoristu, a onda se zamaraj s tuđim...

Kako sam i ranije rekao, Irizar je dobro krenuo s nekim stvarima, samo ne smije sada ponovno krenuti brljaviti, današnji Livnjak je sasvim pristojna slika, i sada samo takve radove neka unapređuje i bit će to sve ok...

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7351
    • Profil
Odg: Škola slikanja autobusa
« Odgovori #148 u: 19 06, 2020, 22:26:18 poslijepodne »
Mehiću Jbg druže svako ima svoje mišljenje, moje mišljenje je da se trebaju postaviti neki standardi, to bez daljnjeg, ali ne treba biti dvoličan. Stani ajd realno, Mate upozorava, skreće pažnju i to je ok, ali istovremeno ide u krajnost i traži dlaku u jajetu, to već nije ok. To samo po sebi nije lijepo ni kolegijalno, još kad skontaš da je on, koji kritikuje i traži dlaku u jajetu, +/-2010. stavljao slike koje danas ne bi prolazile ni u linku, a vamo ispravlja krive Drine, šta drugo da misliš nego da je dvoličan.

Kakve veze ima što je slika nastala sa kamerom koja ima ograničene mogućnosti? I danas, ako vjeruješ, ima članova sa upravo takvom kamerom od 2-3 mpx. ali se većina boji slikati da ne bi od njega pokupili "bedak" i sl. A dok je on postavljao takve slike bilo je ok. E pa ne može tako.

Sve razumijem, slika je nastala davno, kad je većina imala takvu tehniku, nešto se moralo stavljati, ali se moglo raditi na tome da slika bude bolja. Čekati na semaforu je lutrija, ali ima autobuska stanica i ima granični prelaz, ionako je rekao da je dobar sa graničarima. A nije se trebalo sve ni postavljati. Ali jbg, tad je bila bit uslikati sliku kako-tako i metnut je na forum. Pa čak i već viđene buseve (ne samo premijere, iako se i ovaj BMC po današnjim standardima trebao postaviti samo u linku).
« Zadnja izmjena: 19 06, 2020, 22:34:10 poslijepodne od Marko_BL417 »

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11016
    • Profil
Odg: Škola slikanja autobusa
« Odgovori #149 u: 19 06, 2020, 23:50:25 poslijepodne »
OVA TEMA JE ISPUNILA SVOJU SVRHU.
PRAVILA SU DEFINISANA I NJIH SE TREBAJU PRIDRŽAVATI SVI!

S TIM U VEZI TEMA ĆE BITI ZAKLJUČANA, A NAKON NEKOG VREMENA I OBRISANA.

Hvala svima na učešću i konkretnim prijedlozima!