Autor Tema: Pitanja korisnika vezana za rad foruma  (Posjeta: 265575 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline amfan

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 161
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #255 u: 25 09, 2019, 00:19:50 prijepodne »
Uvijek isto. Pokušam postaviti post sa slikom, forum blokira i izbaci me na najmanje 15 minuta.

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11016
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #256 u: 25 09, 2019, 08:01:03 prijepodne »
na kojem sajtu uploaduješ sliku?

da li kopiraš cijeli link ili samo ono IMG između link IMG?

Offline The hicMe

  • Legenda
  • *
  • Postova: 2967
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #257 u: 11 10, 2019, 19:40:21 poslijepodne »
Nece niko izaci i u ime foruma reci sta se desilo sa forumom?
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Offline damir fido

  • VIP
  • Član
  • *
  • Postova: 459
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #258 u: 11 10, 2019, 21:21:30 poslijepodne »
U pravu si.... čekamo.

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11016
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #259 u: 11 10, 2019, 22:33:55 poslijepodne »
rečeno je bilo da se premještamo na nove servere neki dan.

Preseljavanje se odužilo, jer se stara firma kod koje smo bili malo igrala gluhih telefona što je uzrokovalo 8-9 izgubljenih dana. Nažalost, u preseljavanju smo izgleda izgubili i nešto postova.

Nova firma kod koje smo još uvijek radi uštimavanje svega i onda se okrećemo rješavanju problema. Može potrajat još dan dva ili 10. Čekamo da nam jave, tako da u suštini ni mi ne znamo puno.

Molimo za strpljenja i nemojte ništa postavljati bitno na forum dok se ne javimo da je sve 100% u funkciji.

Offline The hicMe

  • Legenda
  • *
  • Postova: 2967
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #260 u: 11 10, 2019, 22:36:09 poslijepodne »
Znaci izgubljeno je sve od 25og septembra ka ovamo?
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7351
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #261 u: 11 10, 2019, 22:50:50 poslijepodne »
Mehiću, kad je nekom cca 700 postova "nešto postova" i 2000 slika za 15 dana "nešto slika", onda znaš da ga nije briga ni za forum, niti da li je uoči rizičnih poteza urađen back-up, niti ga je, ovako ljudski, briga za nečiji trud... A o ažurnosti da ne pričam... "Rečeno je bilo" a većinu stvari mi je Semir reko preko instagrama.

Offline Bzzz1

  • VIP
  • Legenda
  • *
  • Postova: 1309
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #262 u: 11 10, 2019, 23:30:23 poslijepodne »
Apsolutno se slazem s Markom.Krajnje je sramotno i jadno da se na ovakav nacin clanovi ostave na cjedilu bez ikakvog upozorenja ili barem najave.Sta vi mislite,da je lako postavljati brdo slika na forum?A kako je tek banjaluckom kolegi koji je za ovaj forum 3 noci odvojio,a o utrosenom vremenu i trudu da ne pisem.Pitate se zasto  nemate clanova?Pa razmislite malo.Zasto bi iko bio clan foruma i doprinosio istom kad taj isti forum pola vremena ne radi,i kad ga odrzavaju firme i strucnjaci koje vjerovatno rade iz nekog podruma?Do stabilizacije stanja ja se vise necu oglasavati,a dalje o tom potom.Laku i ugodnu noc zelim svima.

Offline Dani

  • VIP
  • Član
  • *
  • Postova: 348
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #263 u: 12 10, 2019, 00:18:09 prijepodne »
Takodjer se slazem da je sramotno to, jer je bilo najavljeno da ce ta premetacina trajati 2 dana. Momci se potrudili objavili brdo dobrog i kvalitetnog sadrzaja i odjednom sve nestane. I to nije prvi put, a kao sto je receno, niko se zvanicno od "glavnih" samovoljno nije oglasio.
Jedan od razloga moje neaktivnosti i jeste taj. Sto bi se bezveze trudio, slikao i objavljivao, mrznuo, kuhao, kisnuo, kad postiji mogucnost da se to sve vrlo lako izgubi.
Nema svako mogucnost da cuva toliko slike pa da ponovo objavljuje, nema svako ni vremena.
Primjeti se cak i velika doza nezainteresovanosti pojedinaca.
Vise se paznje pridaje facebook stranici. Uredu posteno. Al onda ugasite forum, neka bhbus bude samo ta stranica na fejsu i tjt.
Al cak i na tom fejsu se guraju samo pojedine firme, u mnogo slucajeva.

Bez uvrede ikoga, govorim neke cinjenice koje stoje i s kojima ce se 90 % ljudi ovdje sloziti.
Imam i ja bitnijih stvari u zivotu od bhbusa, nekih prioriteta, kao i svako hvala Bogu, al ako ne ide vako, dignite ruke od svega ne trudite se bezveze, kad se tako mogu desiti ove stvari da momcima sav trud propadne.

Toliko od mene. Znaci nemam namjeru nikoga uvrijediti samo kazem kako jest i mozete se jedino neslozit samnom.


Poslano sa mog SM-J400F koristeći Tapatalk


Offline DWProski

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 104
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #264 u: 12 10, 2019, 00:24:04 prijepodne »
Na "renomiranom" forumu ne najaviti da će se raditi premještanje i uništiti kamaru postova je kranje neodgovorno i indolentno.

Na ovaj način se organizacija srozava na najniži nivo. I ovo sitno članova što se svim silama trude da guraju forum će staviti tačku na i , kao što sam ja stavio krajem decembra, sad vec nebitno i koje godine, a godine su pokazale da je to bila pametna odluka.

Organizacija BHbus je u svojim počecima imala tako dobru "vibru" i uvažavali su se i poštovali mnogi stavovi do onog momenta kad se u forum počela petljati politika firmi u kojima su određeni zaposleni, vjerujem da će se prepoznati, a to je pogubno za objektivnost i realnost na kojoj se sve bazira.

Da ne govorim o tome ko je "izdao" domenu. Sreća pa sam i face to face neki dan ćaskao s tom osobom. Malo razmrsite konce, poredajte stvari, slozite kockice na njihovo mjesto, pa ce vam biti jasno kao i meni što se razbistrilo nakon jednog razgovora od prije par dana.

Sent from my LG-H870S using Tapatalk


Offline mate

  • Legenda
  • *
  • Postova: 3982
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #265 u: 12 10, 2019, 08:11:51 prijepodne »
Što reći koju poruku poslati nakon svega... :(

Slažem se sa svima prethodnima, pa cak i s drugom banjalučkim....iskreno mislim da je ovo samo zadnji čavao u lijes ovog projekta, te da ce tu samo aktivna ostati FB stranica, a da forum ode lagano Lapapa...mislim da nakon svega ozbiljni clanovi koji su postali slike (Belmin, Hare, Bzzz1, Hicme, Dani, pa cak i Marko koji je imao pozamasnu galeriju iz CG), vise nece ni pomisliti postati slike, jer se desi svako malo "Uzalud vam trud sviraci", te ce ostat na forumu IC i njemu slicni, koji iskreno i ne doprinose kvalitetno forumu.
Ako je u pozadini stvarno neciji privatni interes kao sto se pise, pa onda je to stvarno dno dna, da se sve ovo da izvinete razjebe radi privatluka, a i na ovom zadnjem forumu se stvarno svasta toleriralo pojedincima, tako da me takve stvari o privatluku i ne cude..

Iskreno mislim da nema smisla drzati forum vise aktivnim, jer nakon svega moze se biti sretnim ako bude slika dnevno koja valja na forumu...


Offline Irizar Century

  • Legenda
  • *
  • Postova: 3251
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #266 u: 12 10, 2019, 09:42:31 prijepodne »
Ispravka doktore nauka

IC koliko god da ga ti mrzio, a i on tebe se može svrstati u gore navedenu grupu koju si pobrojao jer je isto tako IC znao čulit po 3h dnevno i ići po 30 km i više ukoliko znam da će neki bus pauzirati u tom gradu.
Pa čak sam i polovinu ekskurzije u Aprilu posvetio slikanju i busevima.
Kod mene ti je doktore nauka ono "Kud svi tu i mali Mujo" ako i gore navedeni članovi budu i dalje postali, postat ću i ja i dalje ako ne neću ni ja.
Možda će na forumu ostat samo moderatorska ekipa, damir 050, Slaviša i doktor nauka.

A slažem se sa ostatkom ekipe koja se javila   naročito sa tri posta iznad matinog a vjerujem i da je i Marku ovo bio šamar nakon kamare slika sa primorja.
A do stabilizacije foruma arrivederci


Sent from my SM-A105FN using Tapatalk
« Zadnja izmjena: 12 10, 2019, 09:48:52 prijepodne od Irizar Century »
Armin Vučić

Offline mate

  • Legenda
  • *
  • Postova: 3982
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #267 u: 12 10, 2019, 20:25:12 poslijepodne »
Slusaj balonjo, ja s tobom nisam ovce cuvao >:(

Kao prvo, na FB si me blokirao jer sam te prokuzio da si cesto popasao tuđe slike, dok nisi krenuo sam slikati sto jos ni dan danas nisi naucio kako Bog/Allah zapovjeda...
Kao drugo, ovdje sam dobronamjerno pokusao ukazati na lose slike, a ti si u maniri balavca od 13 godina (sto za mene i jesi) digao nos i poslao PPa sadrzaja di si propisno izvrijedao i mene i moja nastojanja...s tim si za mene amenovo za sva vremena...
Kao trece, nisi ti puno bolji od damira050, a pogotovo nisi bolji od Slavise (iako ti to vjv mislis da jesi), Slavisa je barem razumno poslusao neke upute oko slika i poceo je raditi pristojne uratke..i tu je bolji od tebe, jer zna primiti dobronamjernu kritiku, a ti balo balavi samo dignes nos i napizdis se na sve zive...Da je ova moderatura normalna, ti bi zasigurno bar 2x bio banovan po tjedan dana zbog oglusavanja o upute o kvaliteti slika...
Kao cetvrto, ja sebe ne smatram doktorom nauka, kako ti tvrdis, ali ne dam da mi netko tko 2007.nije znao sta je autobus krene pljuvat i omalovazavat, malo postovanja prema starijma ti ne bi skodilo, a isto tako i manje sranja prema drugima ne bi bilo zgorega...

A sad, mod ekipa mora bit svjesna da sada nakon ovog zadnjeg kraha, ako se slike i podaci ne vrate na forum, da je uopce upitna opstojnost cijelog projekta...sto reci, osim zelim srecu, ja se povlacim, jer sto su svi vec ponovili, nema smisla trositi vrijeme ovdje na postiranje slika, koje ce kroz 2-3 mjeseca opet nestati u gubitku servera i slicno...

Offline Marko NS

  • Legenda
  • *
  • Postova: 1825
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #268 u: 13 10, 2019, 00:08:23 prijepodne »
Steta sto se ovo sve desilo ali da ne ispadne kako branim nekoga padali su i serveri mnogo jacih firmi , nadam se da ce se vratiti sve infprmacije do pre neki dan.
Zato ja svaki link od slike kopiram u posebnom folderu ako se ovo desi da ne moram da cuvam slike bez potrebe i trosim memoriju.
Marko video sam ono za putarinu odgovoricu cim se stabilizuje sajt da ne bih dzabe pisao.
Mate sto se nerviras dzabe probao si ko hoce da prihvati privatice koristan savet ko nece ne mozes mu nista samo se nerviras bez potrebno.
I da se svi malo smirimo svako moze da pogresi nadam se da ce se ispraviti sve  :)

Offline The hicMe

  • Legenda
  • *
  • Postova: 2967
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #269 u: 22 10, 2019, 00:54:15 prijepodne »
Jedna stvar koji nismo bili u mogućnosti uraditi jeste onaj kratki period od 9 dana koji nam je ostao u "zraku", a gdje su korisnici misleći da je forum već prebačen na novi server, postali nove stvari i slike. Izvinjavamo se tim korisnicima i pokušat će mo na sve načine nadoknaditi taj dio u narednom periodu.
Iako sam ja prvi postavio pitanje nisam se htio oglasavati sve do kraja. Mislim da je vrijeme da i ja iskazem svoj stav povodom ovog dogadjaja jer mislim da se to sve moglo sprijeciti. Kao prvo i najvaznije, u tom “kratkom” periodu smo ja, Marko, Semir i Belmin objavili toliko kvalitetnog materijala koliko ga nije bilo u zadnjih pola godine. Da ne pricamo koliko smo realno podigli aktivnost i drugih clanova. Ono smo me je najvise ohladilo od aktivnog pracenja foruma u buducnosti je to sto se nije moglo odvojiti minut i napisati dvije recenice tipa “Migracija jos nije izvrsena, sacekajte sa objavljivanjem postova jos koji dan. Obavjesticemo Vas kad rijesimo probleme koje trenutno imamo” i time uopste ne bi doslo do frke. To zasto Vi moderatori imate takvu komunikaciju kakvu imate izmedju sebe me ne interesuje, jednostavno niste ispali fer prema nama aktivnim clanovima. Znaci samo jedan post je mogao sprijeciti sve ovo, ali nazalost to se nije sprijecilo i doslo je do problema. Ovo sve nazalost me ohladilo od svega ovoga i nakon 7,5 godina aktivnog pracenja i sudjelovanja u istom moram reci da cu se u neku ruku povuci, ostat cu tu da povremeno pratim ili mozda javim neku informaciju. Toliko od mene, lijep pozdrav svima!
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!