Autor Tema: GP Banja Luka - Razno/Diskusije  (Posjeta: 216127 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Ognjen07

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 157
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Razno/Diskusije
« Odgovori #300 u: 31 03, 2022, 11:37:49 prijepodne »
Mozda šasija jeste istrosena, ali motor je lav izgleda.

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока


Offline mm123

  • Član
  • *
  • Postova: 353
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Razno/Diskusije
« Odgovori #301 u: 31 03, 2022, 12:04:19 poslijepodne »
Da da, zaboravio sam na liniju 7. To voze dva mala mana.

Offline Ognjen07

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 157
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Razno/Diskusije
« Odgovori #302 u: 31 03, 2022, 12:06:56 poslijepodne »
Ali je bitno za reci da izbacuju STARE manove koliko god mogu. Takvi autobusi su prosjek u Banjaluci ali za njih nisu dobri. Samim tim pokazuju odgovornost u radu i sticu povjerenje i predstavljaju primjer za sve ostale prevoznike.

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока


Offline Busfahrer

  • Vozač Autobusa
  • Član
  • *
  • Postova: 340
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Razno/Diskusije
« Odgovori #303 u: 31 03, 2022, 12:40:07 poslijepodne »
Otkud to da prihod od karata ide gradu? Zasto onda prevoznici traze poskupljenje karti, jer logicno bi bilo da traze da im se placa vise po kilometru.

Nisam ja rekao da je u Banja Luci tako,tako je na zapadu. Taj sistem u BL je nelogican?
Ako kupis tu dnevnu kartu, vrijedi li ta karta samo kod tog prevoznika ili na svim linijama, sta je ko koristi dvije linije od razlicitih prevoznika

Offline SyntaxBL

  • Novi član
  • *
  • Postova: 77
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Razno/Diskusije
« Odgovori #304 u: 31 03, 2022, 12:43:45 poslijepodne »
Ali je bitno za reci da izbacuju STARE manove koliko god mogu. Takvi autobusi su prosjek u Banjaluci ali za njih nisu dobri. Samim tim pokazuju odgovornost u radu i sticu povjerenje i predstavljaju primjer za sve ostale prevoznike.

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока

Ovo.
Rekao bih da je Bočac najbolji prevoznik u gradu.

Otkud to da prihod od karata ide gradu? Zasto onda prevoznici traze poskupljenje karti, jer logicno bi bilo da traze da im se placa vise po kilometru.

Nisam ja rekao da je u Banja Luci tako,tako je na zapadu. Taj sistem u BL je nelogican?
Ako kupis tu dnevnu kartu, vrijedi li ta karta samo kod tog prevoznika ili na svim linijama, sta je ko koristi dvije linije od razlicitih prevoznika
Mislim da ne postoji dnevna karta za gradski prevoz u BL.
Kada kupiš kartu kod vozača važi ti samo za tu vožnju i to je to. Ako neko koristi više linija GP onda uzima "zajedničku" tj. jedinstvenu mjesečnu kartu koja pokriva sve gradske linije.

EDIT: sad vidim da ipak postoji dnevna karta koja košta 5,5KM i važi za sve gradske linije.

Nego, imao bih jedno pitanje, da li neko zna kako oni raspoređuju autobuse na gradskim linijama, da li imaju neki predefinisan raspored ili je vozač taj koji odlučuje koje će vozilo uzeti?
« Zadnja izmjena: 31 03, 2022, 12:50:04 poslijepodne od SyntaxBL »

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Razno/Diskusije
« Odgovori #305 u: 31 03, 2022, 12:55:00 poslijepodne »
Nisam znao da u bilo kojoj prevozničkoj firmi vozač bira autobuse. Kod Pavlovića se raspored pravi na mjesec. U Bočcu danas za sutra i u gradsko-prigradskom i na međugradu stim da se na međugradu dogovaraju ko će kad na koju turu, ako nekom treba slobodan dan izađu mu u susret i to. Mislim da je tako i u gradsko-prigradskom ali u međugradu je sigurno

Offline Slavisa

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 1425
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Razno/Diskusije
« Odgovori #306 u: 31 03, 2022, 13:24:56 poslijepodne »
Ima jedan NL 313 za liniju 9b, onaj plavo-žuti, i mislim da na 6-ici isto ima još jedan NL 313 za šihtu/ispomoć. Jedan stariji Citaro je promijenio tablice (nije onaj na slici od juče)

Za O405 i meni čudno, em stariji autobus, em gradski a vozi na prigradskoj liniji. Al ne žali se Sretko - vozač koji ga duži :D

Svi gradski Manovi što su vozili liniju 6 su povučeni i umjesto njih sada voze Mercedesi Citari.
Jedini Manovi NL koji su ostali su još 2 i voze liniju 9B, zadnji Manovi sa linije 6 su bili NL 313 sa reg. E40-A-605 i 604, 604 je vozio do neki dan i prodat je a 605 je prodat prije mjesec dana.
« Zadnja izmjena: 01 04, 2022, 10:45:44 prijepodne od Slavisa »

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Razno/Diskusije
« Odgovori #307 u: 01 04, 2022, 10:37:15 prijepodne »
Tragom diskusije, evo jedan NL 313, snimljen 2018.

https://www.youtube.com/watch?v=mGZy6DZJJ2A

Offline Ognjen07

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 157
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Razno/Diskusije
« Odgovori #308 u: 01 04, 2022, 11:08:22 prijepodne »
Znaju li se godista Bočcovih Mercedesa Falcelit i malo starijih obicnih citara. 2 komada druge generacije su 2014.  godiste sa euro 6 motorom. Ovo su vjerovatno najnoviji autobusi u BL. 

I zna i se godiste Autoprevozovih Citara? 

Online makljen1123

  • Član
  • *
  • Postova: 483
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Razno/Diskusije
« Odgovori #309 u: 10 04, 2022, 20:21:09 poslijepodne »
Zna li neko gdje je zavrsio Aldemov Man NL 202 ,kao i koliko su oni imali u vp MB 0405 ?

Offline Ognjen07

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 157
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Razno/Diskusije
« Odgovori #310 u: 13 04, 2022, 11:22:37 prijepodne »
Autoprevozove mjesecne se mogu koristiti u autobusima Golubića i obratno.
Evo malo detaljnijih informacija sa sajta Autoprevoza:
Citat:
"Poštovani putnici Od 01.04. 2022. godine sa kupljenom mjesečnom kartom AUTOPREVOZ možete besplatno koristiti prevoz u svim autobusima GOLUBIĆ na području grada do granice I zone tj do Zelenog Vira (autobusi koji saobraćaju prema Kotor Varošu Čelincu..) Putnici koji imaju mjesečnu kartu Golubić za Čelinac mogu besplatno koristiti gradske linije Autoprevoza (10, 13, 13a i 17) uz nalijepljenu dodatnu markicu Autoprevoz. Putnici koji imaju Golubić mjesečnu kartu za Kotor Varoš, Maslovare, Jošavku, Branešce i Brezičane mogu da koriste gradske linije Autoprevoza uz doplatu od 14.00 KM, doplata za liniju broj 2 Trn – Centar je 30.00 KM.

Offline SyntaxBL

  • Novi član
  • *
  • Postova: 77
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Razno/Diskusije
« Odgovori #311 u: 14 04, 2022, 17:25:58 poslijepodne »
Nisam znao da u bilo kojoj prevozničkoj firmi vozač bira autobuse. Kod Pavlovića se raspored pravi na mjesec.

Ne bih rekao da je ovo za Pavlovića tačno, govorim iz ličnog iskustva. Svakodnevno se vozim različitim busevima, najviše koristim linije 13P i 19, i vozači svaki dan voze drugo vozilo.
Npr. jedan dan u jutarnjem terminu saobraćaju 2x MAN NL 263 i 1x  Citaro Facelift, a poslije podne 2x Citaro Facelift i 1x NL263. Drugi dan voze 3x MAN NL 263 i slično, nikad nisam primijetio neki konkretan raspored.
« Zadnja izmjena: 14 04, 2022, 17:30:03 poslijepodne od SyntaxBL »

Offline SyntaxBL

  • Novi član
  • *
  • Postova: 77
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Razno/Diskusije
« Odgovori #312 u: 19 04, 2022, 19:11:10 poslijepodne »
Poskupljuje gradski prevoz u Banjaluci?

Citat:
Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković kaže da Grad nema više sredstava da isplaćuje mjesečne subvencije u iznosu od 250.000 KM gradskim prevoznicima, i da je neminovno povećanje cijena karata.



Pojašnjava kako je to bilo preventivno rješenje kojim se reagovalo na nagla poskupljenja goriva.

"Prevoznici traže da cijena karte bude veća za 25 posto, jer su u prethodna dva mjeseca zabilježili gubitak od 500 hiljada maraka.To je mnogo za građane i mi pregovaramo o novom cjenovniku. Gubitak je na sebe preuzeo Grad Banjaluka, međutim to više neće biti slučaj. Već dva mjeseca su cijene goriva iste. Ugovorna je obaveza takva da moramo preispitati cjenovnike. Nastojaćemo da to najmanje osjete građani", rekao je on.

Stanivuković kaže da je povećanje cijena koji zahtjevaju prevoznici neprihvatljivo.

"Prevoznici traže poskupljenje od 25 odsto, međutim borićemo se da to bude mnogo manje. Pogodnosti i olakšice za penzionere, đake i studente će ostati na snazi“, rekao je on.

Podsjećamo na posebnoj sjednici, održanoj 24. marta, odlučeno je da grad kompenzuje prevoznicima troškove zbog poskupljenja goriva, ali takođe su im isplaćene subvencije u iznosu od 1,2 miliona maraka.

Takođe, danas je Udruženje poslodavaca saobraćaja i veza RS uputilo Vladi RS ponovljeni zahtjev za novi paket pomoći za period od avgusta 2021. do januara 2022. godine. Međutim, iz Vlade RS još nema odgovora.

https://mondo.ba/Info/Drustvo/a1126649/Poskupljenje-javnog-gradskog-prevoza-u-Banjaluci.html

Offline Ognjen07

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 157
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Razno/Diskusije
« Odgovori #313 u: 19 04, 2022, 20:08:58 poslijepodne »
Koliko znam, prevoz je već poskupio. Doduše ponekad koristim prigradsku Autoprevozovu dvojku ali do zadnje gradske stanice i to mi naplate 2.20 km umjesto 1.80km. Koliko sam primijetio Vi ste vozač u Pavloviću pa hocu da pitam koliko se naplaćuje pojedinacna karta u Pavloviću?

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока


Offline SyntaxBL

  • Novi član
  • *
  • Postova: 77
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Razno/Diskusije
« Odgovori #314 u: 19 04, 2022, 21:55:01 poslijepodne »
Otkud Vam to da sam vozač u Pavloviću?  ??? ::) ::)
Ja sam student koji redovno koristi usluge gradskog prevoza i nisam zadovoljan sa istim. Nažalost, najviše koristim linije koje drži pomenuti prevoznik i nemam nikakve druge veze sa njima, mislim da o tome govore i moji postovi na ovoj temi.

Što se tiče te cijene karata, koliko sam shvatio, sa prvim poskupljenjem goriva su poskupile karte na svim prigradskim linijama.
« Zadnja izmjena: 19 04, 2022, 21:58:53 poslijepodne od SyntaxBL »