Autor Tema: Pitanja korisnika vezana za rad foruma  (Posjeta: 269922 vremena)

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #90 u: 12 02, 2019, 13:13:52 poslijepodne »
DW Proski:

1. Ta pravila nisam određivao ja nego ljudi koji su stvarali prvi naš forum u junu 2010. stoga obrati se njima. Ako imaš neki prijedlog šta da se ubaci u pravilnik, reci.

2. Nisam tek skoro postao moderator već sam moderator kroz sva tri foruma, a od septembra 2012. (tri mjeseca nakon što sam se registrovao)

3. U pravu si, nije bitno to što što je slika u manjem omjeru, nego ja stvar u tome što namijerno to radi. Ako nemaš na telefonu opciju imaš PhotoScape i fino je cropuj najtanje u 4:3 i tjt. Ne treba ti profi aparat za slikanje, Mate slika pri brzini od 100 km/h i dobre slike je pravio i prije 10 godina kad je imao lošiji telefon i sada.

4. Ne znam o kakvom ličnom interesu govoriš, za ostale ne znam, ja ga nemam.

5. Malo kulture nije na odmet.

Offline DWProski

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 104
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #91 u: 12 02, 2019, 21:30:15 poslijepodne »
Marko zvani makljen1123 Banja Luka 417:

1. Pravila nisu fiksna. Ja nemam prijedloga već se radi o tome da ti uvodiš stvari koje se uopće ne nalaze u pravilniku kao pravila. To je bit. Nemoj spinovat.

2. To sve znam. I šta si uradio za tih 6 i po godina što si moderator? Osim da si prijetio ban-om? Išta što bi napravilo dobrobit zajednice foruma? Čak si ti sa svojim kolegama frae'rima doveo do raspada originalnog BHBusa. Za to zaslužujete jedan ogroman aplauz. I medalju. Pa čak i pehar.

3. Ja ne znam što je tebi taj omjer bitan da bude fiksan. Rekli ste momku da treba odsjecati sliku da ne bude pejzaž dominantan nego autobus, pa vam sad smeta jer nisu savršenog omjera. Ma hajte molim vas. Ne znam, jel možda izrađuješ ove slike pa onda ti smeta jer ti se kita ne može nadići na sliku ako nije 4:3, 3:2, 16:9?

4. Znaš ti vrlo dobro po čemu si i po čemu još uvijek igraš. Gazda je glavni i po njegovom svi igrate koliko god to pokušavali prikriti.

5. Ni tebi nije na odmet malo pameti.

Offline student55

  • Član
  • *
  • Postova: 345
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #92 u: 12 02, 2019, 21:53:01 poslijepodne »
To  pametovanje je i dovelo da nema ko da bilo kakvu sliku objavi ,prinova na pretek a niđe slika  u svojoj arhivi imam  mimimum tri  prinove  u proteklom periodu a nepada mi  na pamet da ih objavljujem da mi slicni ovome pametuju a kvalitetu slike i glume mi umjetnickog kriticara

Online makljen1123

  • Član
  • *
  • Postova: 482
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #93 u: 12 02, 2019, 23:10:37 poslijepodne »
Ako neko moze neka sredi moje slike.Ja ih ne znam postaviti

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #94 u: 12 02, 2019, 23:24:12 poslijepodne »
DWProski, ne znam kome se obraćaš, meni ili makljenu, niti znam kakve veze Makljen1123 ima sa ovom raspravom (niti znam kakve uopšte veze vas dvojica imate sa ovim što sam rekao Irizaru, ali kad ste me prozvali da odgovorim)

1. Pravila nisu fiksna i mijenjaju se u cilju boljeg i kvalitetnijeg rada foruma kao i samih članova

2. Evo sve ti je na ovom forumu dozvoljeno, ali ti ne dozvoljavam da me trpaš u isto koš sa administratorom i programerom prvog foruma jer kad reče da si upućen u to sigurno znaš i da smo se svi distancirali od njega kad smo saznali šta radi. Dugo sam bio ljut i na Adnana i ostale zato što nisu ni diskretno rekli šta je u pitanju već su se svi oni samo povukli i ostavili nas par da postavljamo slike koje će kasnije otići u nepovrat. Zašto sam Adnan vrlo često u ime foruma govori u prvom licu jednine (rečenice tipa "nemoj MI praviti probleme na forumu, nemoj MI spamati teme" i dr.) to ćeš morati njega pitati. JA se ograđujem od bilo kojih eventualnih radnji koje rade članovi administracije ovog foruma zarad lične koristi, nemam sa njima nikakve veze niti koristim forum u takve svrhe 

3. Bitan je radi preglednosti teme, a ne da slika u jednom postu izgleda normalno a druga ispod suženo

4. Rekao sam ti da ne znam o čemu pričaš. Ti opet reci da znam, pa ću ja opet reći da ne znam i tako ćemo u nedogled umjesto da kažeš šta imaš

5. U pravu si. Trebali smo davno staviti tačku na ovo i ne dozvoliti se da se miješate gdje vam nije mjesto.

Offline Semir

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 2274
    • Profil
    • BHBus.ba
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #95 u: 13 02, 2019, 21:19:04 poslijepodne »
Citat: student55
To  pametovanje je i dovelo da nema ko da bilo kakvu sliku objavi ,prinova na pretek a niđe slika  u svojoj arhivi imam  mimimum tri  prinove  u proteklom periodu a nepada mi  na pamet da ih objavljujem da mi slicni ovome pametuju a kvalitetu slike i glume mi umjetnickog kriticara
Student55 lično se poznajemo i kažem ti sad svaku sliku ti objavi,ako se ustanovi da kvalitet ne valja ili sama slika linkovat ce se samo.

Online makljen1123

  • Član
  • *
  • Postova: 482
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #96 u: 13 02, 2019, 21:24:11 poslijepodne »
Mimo toga sto je totalno mrtvilo na forumu nije mi stvarno jasno zasto moderatori ne zele da srede teme prevoznika  tipa   linije i vp  kad se zna za odredjene izmjene ?
To tako mjesecima stoji nesredjeno

Offline Semir

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 2274
    • Profil
    • BHBus.ba
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #97 u: 13 02, 2019, 23:45:47 poslijepodne »
Svi mi imamo i svoje privatne živote mimo sve ga ovog i obaveze, u skladu s tim radimo na forumu.

Offline Ahmed

  • Član
  • *
  • Postova: 303
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #98 u: 14 02, 2019, 07:04:51 prijepodne »
Stariji nemaju kad radit mladze nije niko naucio da rade najbolja solucija gasenje ha ya.

Offline Irizar Century

  • Legenda
  • *
  • Postova: 3265
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #99 u: 15 02, 2019, 16:06:16 poslijepodne »
Zašto se tema za Euro Petrol Oil (Drinatrans) Zvornik nalazi među temama za hrvatske prijevoznike ?

http://www.bhbus.ba/forum/index.php?board=37.0
« Zadnja izmjena: 15 02, 2019, 16:07:38 poslijepodne od Irizar Century »
Armin Vučić

Offline Slavisa

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 1424
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #100 u: 15 02, 2019, 16:09:57 poslijepodne »
i ja sam to primijetio.

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #101 u: 15 02, 2019, 16:37:32 poslijepodne »
Pošto je kao Drinatrans tema bila u Prevoznicima A-Đ, kad se promijenio naziv teme greškom se prebacila u hrvatski E-K umjesto u bosanski.

Ispravljeno, hvala!

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #102 u: 29 04, 2019, 20:57:57 poslijepodne »
http://stariforum.bhbus.ba/index.php?topic=2880.0

Jel zna neko kako da se otvore članci koji su postavljeni na staru, BHBus.net platformu?

Offline Slavisa

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 1424
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #103 u: 12 06, 2019, 21:56:36 poslijepodne »
Jel samo meni forum nije htjeo da radi od ponedeljka?

Offline Irizar Century

  • Legenda
  • *
  • Postova: 3265
    • Profil
Odg: Pitanja korisnika vezana za rad foruma
« Odgovori #104 u: 12 06, 2019, 21:59:08 poslijepodne »
Nije ni meni.

I još su izbrisani  postovi koji su objavljeni u proteklih dan-dva.
Armin Vučić