Autor Tema: Citiranje posta - upute  (Posjeta: 4681 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7351
    • Profil
Citiranje posta - upute
« u: 08 05, 2023, 21:08:15 poslijepodne »
Eh ovako, pošto mnogim članovima ne radi opcija citiranja posta na temi



Da objasnimo kako da bez većih problema citirate neki raniji post

1) Odete na temu i u polju za odgovor kliknete na pregled



2) Nakon toga kliknete na umetanje citata na dugme onog posta kojeg želite citirati (ovdje su prikazana tri zadnja posta u temi, a za još ranije postove (najviše njih 15) scrollujte dole i nađite post koji vam treba)



3) Citirajte post i otkucajte poruku. Kao što vidite, u citatu možete obrisati dio posta i ostaviti samo ono na šta stavljate akcenat



4) To je to, vaš post je spreman za slanje i pritiskom na dugme pošalji biće objavljen




Ukoliko post koji želite citirati nije u temi u kojoj pišete (npr. trebate citirati sliku i napisati post u temu za diskusiju), onda odete u temu za slike (npr. Centrotrans - Slike) i istim postupkom citirate post sa slikom (klik na Pregled, pa na Umetanje citata), kopirate taj tekst i zalijepite ga u odgovor teme u koji želite da napišete post (npr. Centrotrans - Razno/Diskusije), napišete odgovor i pošaljete.

Izgleda malo konfuzno, ali ako ima nejasnoća obratite mi se na pp ili u temu pitanja korisnika.
« Zadnja izmjena: 08 05, 2023, 22:58:14 poslijepodne od Marko_BL417 »

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11016
    • Profil
Odg: Citiranje posta - upute
« Odgovori #1 u: 09 05, 2023, 08:23:30 prijepodne »
Hvala Marku na ovom pregled, a evo još jedan tip.

Svi kojima ne radi citiranje, vjerovatno donji dio izgleda ovako






Probajte ovaj način, jer meni ovo radi. Na svom web pregledniku lijevo od web adrese imate ovaj katanac.
Kliknite na njega i na opciju "Connection not secure"





Poslije toga kliknite na "Disable protection for now"





Preglednik će sam da se kratko refreshuje, dobit ćete opciju direktnog citiranja nazad kao i ovaj dodatni meni u dijelu Brzog odgovora