Autor Tema: Diskusija o međunarodnim linijama  (Posjeta: 109825 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline mate

  • Legenda
  • *
  • Postova: 4148
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #105 u: 23 12, 2020, 07:19:35 prijepodne »
@Dubster - ne brinem se ja za njega, nema on toliki gubitak kao što se misli, jbg u ovom poslu se nekada mora i malo riskirati, a to je Kantic i napravio, ostavio je sve polaske, mozda je neke u početku vozio s minusom, ali s obzirom na redukcije kod konkurencije, s te strane je dobio dobar broj novih putnika.

Ostatku ekipe je očito bilo lakše reducirati, da imaju manje posla i da dobiju veću pomoć od FBIH, što opet nije ništa čudno, jer to se radi i u nas u HR, te pitanje je što će biti kada promet krene ajmo reći normalno, hoće li se ti putnici njima vratiti ili ne.

@ja5ko - Halilović je izgleda profitirao s redukcijskim pristupom TTTa i padom Globtoura na području TKa - dok oni voze redovno SD, TTT je reducirao linije, a Globtour je od linije napravio izletničku turu s mogućim pauzama u SB i ZG većim od pola sata, i mislim da bi to njima moglo donjeti profita i dalje, te da će oni postat Kantiću glavni konkurent s područja TKa i okolice na linijama prema Zapadu

Malo da se dotaknem i situacije u HR - kod nas se još javlja problem da u busu može biti max. 40 % kapaciteta autobusa popunjeno putnicima, pa ti sad vozi, i k tome od danas su ponovno na snazi propusnice (ne može ni svatko putovati, već samo opravdani razlozi). Neki prijevoznici su obustavili prijevoz, drugi su reducirali vozni red, treći zbog blagdana voze sve, ali situacija je daleko od idealne. Evo ispod link, od sinoć s AKZ - dobro opisana situacija - Vector prema Kosovu ide pun s 5 autobusa, a ČZM za ZD i ŠI mora imati u S415 GT-HD max. 20-21 putnika radi mjere od 40 %.

https://dnevnik.hr/vijesti/koronavirus/u-ponoc-na-snagu-stupa-odluka-o-zabrani-kretanja---633323.html

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11144
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #106 u: 23 12, 2020, 08:32:10 prijepodne »
ah, kod vas baš cirkus.... Vidio sam da se sprdaju sa ausvajzima do Lidla :D

a u ovoj konstelaciji odnosa kod nas, slažem se da je GB najveći gubitnik, a Kantić i Halilović najveći dobitnici. Možda Halilović i malo veći, jer je Kantić odavno kotirao dobro, a Halilović je dodatno podigao opseg svog posla.
GB je također upao u belaj, jer nije moglo više biti kombinacija iz Balkanskih zemalja prema EU i Švici i odmah su se našli u problemu, jer neke linije nisu mogli spajati nego voziti "originalno" po redu vožnje i odmah su uvidjeli da im puno toga nije rentabilno

TTT, CTS i Biss negdje plutaju tu u sredini... međutim, ako ovo potraje još barem 6 mjeseci pod ovim uslovima, preselit će se u "donji dom"

Offline Busfahrer

  • Vozač Autobusa
  • Član
  • *
  • Postova: 340
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #107 u: 23 12, 2020, 13:02:40 poslijepodne »
U nedelju na Sentilju CTS se 4 putnika i Neobas mislim sa 6.
Mislim da je Wien u pitanju, jeste da sad ljudi putuju kuci, ali to je ipak premalo.
Cini mi se da je Herc imao 15ak za Njemacku.
Biss dalje kod Welsa sa Iveco minibusom.
Svi su gubitnici, mislim da situacija nije bila dobra ni prije korone.
Zlatno vrijeme je bilo od 2011. do propasti Touringa.

Da li je neko vidjao koliko je putnika bilo prije praznika?
I koliko su drugi imali putnika sad za vikend?
Inace GT je opet poceo da spusta cijene
« Zadnja izmjena: 23 12, 2020, 13:11:55 poslijepodne od Busfahrer »

Offline Surinam

  • Član
  • *
  • Postova: 451
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #108 u: 23 12, 2020, 13:45:51 poslijepodne »
Kud će više smanjivati cijene 8)

Offline Busfahrer

  • Vozač Autobusa
  • Član
  • *
  • Postova: 340
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #109 u: 23 12, 2020, 14:49:30 poslijepodne »
Pa vidim da reklamiraju München u jednom pravcu 35eur

Offline nick

  • Član
  • *
  • Postova: 378
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #110 u: 23 12, 2020, 14:55:36 poslijepodne »
Livno Bus vozi Livno-Minhen za 19 €, doduse organicien broj karata po toj cijeni.
« Zadnja izmjena: 23 12, 2020, 14:56:47 poslijepodne od nick »

Offline ja5ko

  • Član
  • *
  • Postova: 421
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #111 u: 23 12, 2020, 16:13:55 poslijepodne »
Kako su livnjaci prosli s putnicima za vikend.
Vidio sam da su dobili i dozvole za dosta novih linija.
Vjerovatno pocetkom iduce godine bi trebalo da bude i dosta prinova.

Offline nick

  • Član
  • *
  • Postova: 378
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #112 u: 16 01, 2021, 20:54:28 poslijepodne »
Sljedece sedmice zasijedaju njemacki političari kako bi pooštrili mjere i po mogućnosti još više ljudi zaviju u crno.
Najvjerovatnije ce se ponovno uvesti barem djelomična kontrola granica.
Nadam se da nisam u pravu, ali mislim da ce prijevoznici morati obustaviti linije ka i iz Njemačke.

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11144
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #113 u: 16 01, 2021, 21:12:15 poslijepodne »
ja mislim da će Kantić i Halilović opet vozit svaki dan, dva puta dnevno :D

Offline nick

  • Član
  • *
  • Postova: 378
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #114 u: 16 01, 2021, 21:15:37 poslijepodne »
Mozda i tri puta 😁😁 Samo nek' se točkovi okreću 😀
« Zadnja izmjena: 16 01, 2021, 21:17:05 poslijepodne od nick »

Offline mate

  • Legenda
  • *
  • Postova: 4148
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #115 u: 16 01, 2021, 21:28:04 poslijepodne »
Mislim da ni Tante Angela nema više dovoljno Ojra da financira lockdown, nego da hoće još do negdje 10.-15.2. suzbije u što većoj mjeri pandemiju, kako bi iza 15.2. moglo krenuti do postupnog popuštanja mjera, pa će do Uskrsa (4.4.) sve ponovno biti u staroj normali. Vecina Europe je i sada pod mjerama, brojevi su svakim danom sve bolji, po meni od sredine 2.mjeseca sve se polako popušta...EU nema više love za financiranje svih država pod lockdownom, za prva tri mjeseca će se negdje novac naći, za dalje čisto sumnjam...Nekakva predviđanja su i da bi turizam mogao i rasti pogotovo od 1.maja pa nadalje, jer pogotovo Azijati čekaju kao zapete puške da krenu putovati, njihove bianco rezervacije samo čekaju...Da nema ovih silnih zajebancija oko granica već bi oni i došli...

Što se tiče linija - prijevoznici tipa Kantića (oba), Halilovića, Jelinaka, Usore će samo pojačati broj putnika i polazaka, iako Kantići i Halilović i sada voze skoro pa kao i prije korone. Prijevoznici koji ovise o Flixu - e tu je drugi par opanaka, vozit će ono što im Flix odredi - i čisto sumnjam da će se CTS, TTT i  Biss vratiti na stari ritam linija prema Zapadu. Iskreno njima bi bilo puno bolje da se riješe Flixa, jer bi lakše uspjeli u vremenu poslje korone. Globtour je priča za sebe, oni su definitivno jedan od onih prijevoznika koje je korona dotukla skoro do kraja, mislim da će se teško vratiti u ona vremena kad su drmali cestama Europe, veća je vjerojatnost da će ih iz Hercegovine LiBus i Ćićko dokrajčiti, a s područja Bosne - ostatak ekipe.

Offline ja5ko

  • Član
  • *
  • Postova: 421
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #116 u: 16 01, 2021, 21:53:21 poslijepodne »
Za Hercegovinu ja smatram kada se situacija popravi da bi Li-Bus se lagano mogao na neki nacin 'osvetiti' Globtouru.
Odnosno potisnut ih kao sto su oni stari Livno Bus.

Online Manas

  • Vozač Autobusa
  • Legenda
  • *
  • Postova: 1155
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #117 u: 16 01, 2021, 22:15:27 poslijepodne »
Centrotrans navodno vise nece voziti za Flix, a pitanje je hoce li ikako vise voziti vani jer Flixove dozovole ubrzo isticu,a ugovor nije produzen. Tako je da moguce da Hamburg i Frankfurt pocne voziti Biss.

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11144
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #118 u: 16 01, 2021, 23:25:25 poslijepodne »
Al ne kontam kako nikad CTS nije iskoristio svoju firmu iz Slovenije da dobije vlastite redove vožnje za EU ?

Offline Marko NS

  • Legenda
  • *
  • Postova: 1857
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #119 u: 17 01, 2021, 01:58:41 prijepodne »
Bilo bi lepo kad bi to tako krenulo ali koliko vidim i cujem nema nista pre jeseni od turizma nekog veceg, linije ce i dalje da se voze . Nemacka i Austrija opet postravaju mere, Austrija opet produzava lockdown do 8 Februara a Nemacka ce do Aprila.