Autor Tema: Diskusija o međunarodnim linijama  (Posjeta: 109876 vremena)

0 Članova i 6 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Daniel12

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 173
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #135 u: 18 01, 2021, 22:57:52 poslijepodne »
Flix je prije par godina kupio Eurolines i ga prošle godine poslal u stečaj tako je došlo do suradnje flixa i GTja

Offline Marko NS

  • Legenda
  • *
  • Postova: 1857
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #136 u: 19 01, 2021, 01:02:57 prijepodne »
Normalno da imaju vajde od novih buseva ne bih uzimali i toliko unapredili vozne parkove, nekako mi je tesko da poverujem da cekaju i po 6 meseci na pare i ako sam to cuo od vise izvora, jeste da EVOBUS ima procenat flixa u svom vlasnistvu ali da bi nekog cekala neka lizing kuca po pola godine to ne mogu da verujem nikako.
Ne poznajem ni jednu osobu sto je putovala sa GT na bilo kojoj liniji da se nije zalila , a ta linija za Amsterdam svaka im cast sto je voze za te pare jos je deker u pitanju kad svi znamo da je za deker barem 1.20 eur potrebno da imas neki profit . Iz DE sigurno imaju dosta putnika za Amsterdam to putuju samo oni sto idu iz njima znanih razloga in jima je svejedno mogu i sa konjskim kolima da idu. Vise Touring ni ne ide za Srbiju samo Lasta vozi i nekad Severtrans.

Offline mate

  • Legenda
  • *
  • Postova: 4156
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #137 u: 19 01, 2021, 07:11:32 prijepodne »
Što se tiče Flixa i uništavanja prijevoznika ima istine u tome definitivno - najbolji primjer je AP Imotski u Hrvatskoj. Ekipa koja je imala jake linije iz ZG prema jugu, kao i jaku liniju IM - OS, na opće iznenađenje od svih je završila u rukama Flixbusa. Međutim par mjeseci kasnije su se vidjeli pravi razlozi toga - ime AP Imotski je potpuno nestalo s dozvola i autobusa, sve je to postalo Flixbus, jedno vrijeme su još vozili te linijie, međutim danas je to sve podjeljeno među drugim prijevoznicima. Ekipi iz AP Imotski je ostalo samo nešto lokalnih linija, te školski prijevoz.

Pojedini prijevoznici tipa Vinceka i Kneževića su se uspjeli naći u Flixu te su i uspjeli dobro profitirati od toga. Slavonija Bus je ni na nebu ni na zemlji što se tiče Flixa, trenutno je u fazi da od Flixa nema baš puno posla, pa se gura po raznim tenderima duž dobrog dijela kontinentalne Hrvatske. Ostali manji prijevoznici što voze za Flix su se nekako našli, jer i njima nije bio glavni prioritet Flix, već turizam, Flix je samo njima pokušaj dodatne zarade, pogotovo sad dok se čeka pokretanje turizma pogotovo s gostima iz Amerike i dalekog Istoka.

2 primjera koja su se odbila Flixu u HR - Clissa koja je imala uhodanu liniju ST-ZG-ST, nije pristala na Flixove uvjete i ajmo reći ucjene, te je mirno prodala liniju Flixu, i okrenula se u potpunosti turizmu, gdje su nastavili jako dobrim ritmom, te Puntamika Line čiji je gazda rekao da nema šanse da će ući u taj sistem Flixbusa. I dalje na svojim linijima ZD-ZG-ZD, te ZD-ST-ZD imaju jako dobar broj putnika, bez obzira na jaku prisutnost Flixa na tim linijama.

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #138 u: 20 01, 2021, 13:48:31 poslijepodne »
Ekipa koja je imala jake linije iz ZG prema jugu, kao i jaku liniju IM - OS, na opće iznenađenje od svih je završila u rukama Flixbusa.

Nisam znao da Flix vozi unutrašnje linije, vidio sam par puta (zadnji put krajem septembra) Centrotransa na AS BL oko 16:20, bio je novi Tourismo sa Flixovom šemom, sad nisam siguran koja je bila linija, da li iz Zagreba za Sarajevo, nisam siguran, nisam vidio tablu, ali najbliže mi je tom polasku u BL u 16:45 iz Zagreba za Sarajevo

Smije li prevoznik sa busevima u Flixovoj šemi raditi vanredne vožnje u unutrašnjem ili međunarodnom saobraćaju za svoju i druge turističke agencije?

Offline Surinam

  • Član
  • *
  • Postova: 451
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #139 u: 20 01, 2021, 14:57:55 poslijepodne »
Ima slika na forumu, flixbus busevima cts radio Bugojno.

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11144
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #140 u: 20 01, 2021, 15:09:24 poslijepodne »
ovo ti je sad situacija daj šta daš. Nema više razlike FLix ne Flix, CTS vozi sa busevima gdje stigne.
Neki dan je slikan i VDL Flix u Srebreniku na domaćoj liniji vjerovatno za Brčko ili Gradačac ne znam.

Offline ja5ko

  • Član
  • *
  • Postova: 421
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #141 u: 20 01, 2021, 15:14:39 poslijepodne »
Ekipa koja je imala jake linije iz ZG prema jugu, kao i jaku liniju IM - OS, na opće iznenađenje od svih je završila u rukama Flixbusa.

Nisam znao da Flix vozi unutrašnje linije, vidio sam par puta (zadnji put krajem septembra) Centrotransa na AS BL oko 16:20, bio je novi Tourismo sa Flixovom šemom, sad nisam siguran koja je bila linija, da li iz Zagreba za Sarajevo, nisam siguran, nisam vidio tablu, ali najbliže mi je tom polasku u BL u 16:45 iz Zagreba za Sarajevo

Smije li prevoznik sa busevima u Flixovoj šemi raditi vanredne vožnje u unutrašnjem ili međunarodnom saobraćaju za svoju i druge turističke agencije?
12.01.2021
Linija Sarajevo Gradacac
https://i.postimg.cc/mD7Tgrbt/IMG-20210112-123528.jpg

Offline Daniel12

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 173
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #142 u: 20 01, 2021, 17:29:22 poslijepodne »
Ekipa koja je imala jake linije iz ZG prema jugu, kao i jaku liniju IM - OS, na opće iznenađenje od svih je završila u rukama Flixbusa.

Nisam znao da Flix vozi unutrašnje linije, vidio sam par puta (zadnji put krajem septembra) Centrotransa na AS BL oko 16:20, bio je novi Tourismo sa Flixovom šemom, sad nisam siguran koja je bila linija, da li iz Zagreba za Sarajevo, nisam siguran, nisam vidio tablu, ali najbliže mi je tom polasku u BL u 16:45 iz Zagreba za Sarajevo

Smije li prevoznik sa busevima u Flixovoj šemi raditi vanredne vožnje u unutrašnjem ili međunarodnom saobraćaju za svoju i druge turističke agencije?
  Naravno da smije.
Eto šta se tiče linija. Recimo Vincek ima liniju Varaždin Zagreb Split to je samo jedan primjer.
Mi smo vozili Berlin Munchen i Berlin Hamburg a u Austriji Graz Beč

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #143 u: 20 01, 2021, 18:49:50 poslijepodne »
Puno hvala na odgovorima, sad kad ste me podsjetili slikom VDL-a skonto sam da sam ga jednom vidio i na SA-BL, a mislim da sam i Ayatsa vixio jednom, bio je parkiran na ASBL ali nije imao relacijsku tablu

Offline DWProski

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 104
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #144 u: 20 01, 2021, 19:27:01 poslijepodne »
Ako ćemo sve i pomenuti, Centrotrans često vrši prijevoz radnika Bosnalijeka sa Futurom/Coachom u Flixbus šemi.

Offline Manas

  • Vozač Autobusa
  • Legenda
  • *
  • Postova: 1156
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #145 u: 20 01, 2021, 21:12:34 poslijepodne »
Cim su ta vozila polijepljena u Flix shemu, mogla su se vidjeti na prevozu radnika, linijama za Zenicu i Bihac, tako da mislim da ugovorom nije definisano samo da rade Flixove linije.

Offline nick

  • Član
  • *
  • Postova: 378
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #146 u: 20 01, 2021, 22:02:13 poslijepodne »
Pa sve to samo Flixu ide u korist. Besplatna reklama

Offline Daniel12

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 173
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #147 u: 20 01, 2021, 22:56:14 poslijepodne »
Cim su ta vozila polijepljena u Flix shemu, mogla su se vidjeti na prevozu radnika, linijama za Zenicu i Bihac, tako da mislim da ugovorom nije definisano samo da rade Flixove linije.
Ne nije definirano.
Recimo u Njemačkoj i Avstriji ide trošak naljepnic i lijepljena na teret podvozarov. Zato i puno firm stavi samo ovo malo naljepnico Flixbus
« Zadnja izmjena: 20 01, 2021, 22:57:07 poslijepodne od Daniel12 »

Offline mate

  • Legenda
  • *
  • Postova: 4156
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #148 u: 21 01, 2021, 21:30:53 poslijepodne »
Sad će opet ispasti - mate krkan ovo ono opet negativno nastrojen - ali ovo moram jednostavno napisati...


Smije li prevoznik sa busevima u Flixovoj šemi raditi vanredne vožnje u unutrašnjem ili međunarodnom saobraćaju za svoju i druge turističke agencije?


Pa nisu ti autobusi vlasništvo Flixbusa da diktiraju di će voziti. U nas u Hrvatskoj autobusi u Flixbus shemi voze i lokalne linije.

The_Dubster: Editovanje posta i brisanje dijela koji nema veze s temom
« Zadnja izmjena: 22 01, 2021, 20:03:49 poslijepodne od The_Dubster »

Offline ja5ko

  • Član
  • *
  • Postova: 421
    • Profil
Odg: Diskusija o međunarodnim linijama
« Odgovori #149 u: 13 02, 2021, 22:35:02 poslijepodne »
TT je vcrs otisao za Njemacku sa 2 busa starliner je u Srebreniku bio oko 7.A jednog sam MAN a vidio prije 1h nadomak Srebrenika.