Razno > Autobusi generalno

Aerodromski autobusi

(1/3) > >>

The_Dubster:
Evo teme za koju znam da neće biti pretjerano puna sa postovima, ali neka je, da zabilježimo i ovu vrstu autobusa.
Što se tiče ovog segmenta, mislim da je Cobus ubjedljivo najjači i sa najvećim monopolom u Evropi. Ima nešto još i TAMova, te Neoplana od ranije.

Da krenemo iz naše avlije - Aerodrom Sarajevo.
17-2 BMC Belde, koji je dugo vremena služio kao aerodromski bus i koji je razvozio radnike poslije posla. Nažalost, karijeru okončao prije neke 3-4 godine, ali je i dalje "izložen" javnosti :D


17-3 Daf/Den Oudsten Alliance B89, koji je bio donacije vlade Holandije i koji čini mi se nije klasični aerodromski autobus






I onda ono najbolje 17-5 i 17-6 Cobus 3000. Ne znam kada su stigli i kako, ali predstavljaju prilično novu generaciju ovih buseva















Eh sad, očigledno fali negdje 17-4, pa jel neko zna šta je sa njim?
I možda dođu još dva busa za potrebe aerodroma pošto je u toku tender, pa vidjet ćemo....

Marko_BL417:
Fali ti i 17-1  :D

The_Dubster:
prema situaciji ne bi rekao da ga je i bilo, pošto sam 17-2 BMC uvijek viđao i on je bio vjerovatno među prvim. Ako je 17-1 i postojao, onda je to bilo prilično prije nas

The_Dubster:
Aerodrom Budimpešta
Neoplan Airliner

Ostaje oooooogroman žal što nisam imao čistu priliku.... :(


Pretpostavljam nešto stariji Cobusi?


Definitivno stariji Cobus




I evo malo detaljnije Cobus 3000 sa aerodroma u Pragu












damir fido:
https://www.akta.ba/investicije/sarajevski-aerodrom-nabavlja-niskopodne-autobuse-vrijedne-15-miliona-km/90872


--- Citat: ---Međunarodni aerodrom Sarajevo nabavlja nove aerodromska platformske autobuse vrijedne 1,5 miliona KM, saznaje Akta.ba
Kako je navedeno u tenderu, nabavka se odnosi na niskopodne autobuse, a radi se o riječ o specijaliziranim autobusima koji se koriste za prihvat i otpremu putnika na aerodromskom pristaništu.

Krajnji rok za dostavljanje ponuda 16.07.2018. godine.

Ugovor će se dodijeliti ponuđaču koji je dostavio najbolje ocijenjenu prihvatljivu ponudu, dok će ponude koje nisu u skladu sa opisom predmeta javne nabavke odbiti.

Ova nabavka predstavlja nastavak politike razvoja i unapređenja kvaliteta usluga na Međunarodnom aerodromu Sarajevo.
--- Kraj citata ---

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju