Autor Tema: Najbolji MAN-ov model ?  (Posjeta: 8564 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7351
    • Profil
Najbolji MAN-ov model ?
« u: 27 04, 2021, 21:16:17 poslijepodne »
Koji vam je najbolji MAN-ov autobus?

MAN-ovi motori su uz Mercedesove, Volvo, Skanijine i DAF-ove motore jedni od vodećih u cijelom svijetu i imajući to u vidu svakako bi manje-više trebali imati respekt prema njima, ali autobus ne čini samo motor i pouzdanost mehanike. Tu je još mnogo drugih stvari, počev od dizajna samog autobusa, preko udobnosti do praktičnosti na dužim relacijama (veličina kreveta, frižidera itd. na to nam komentar mogu dati vozači).

Gradskih i prigradskih MAN-ova sam baš puno prošao, ali neću njih da komentarišem jer su to autobusi za vožnje do pola sata-sat, max. 2

Samo ću reći da mi je SL dizajnerski ružniji od NL, no s druge strane NL previše lupa u odnosu na SL koji djeluje mekše, razrađenije. Ovo se posebno odnosi na poređenje NL xx3 naspram SL, kako xx3 iz iste generacije, tako i xx2 iz prethodne. Puno puno su mi ležerniji SL

Što se turizma tiče, moje skromno iskustvo sa dva Lion's Coacha iz dvije različite generacije kaže da je Coach I full udoban, a Coach II neudoban. Opet s druge strane kažu vozači da je prednost dvice što manje troši (i jedan i drugi imaju po 460 KS). Ne znam kakvi su ovi najnoviji niti kakva su kožna sjedišta u njima i u starijim Coachevima

Offline Irizar Century

  • Legenda
  • *
  • Postova: 3251
    • Profil
Odg: Najbolji MAN-ov model ?
« Odgovori #1 u: 27 04, 2021, 21:25:45 poslijepodne »
Dok sam putovao u školu gotovo svaki dan sam se vozio u MAN autobusima Lions Coach,Lions Star i Regio i najbolje mi je legao Lions Top Star definitivno najbolji turistički MAN u kojem sam se vozio.


Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Armin Vučić

Offline ja5ko

  • Član
  • *
  • Postova: 421
    • Profil
Odg: Najbolji MAN-ov model ?
« Odgovori #2 u: 27 04, 2021, 21:35:10 poslijepodne »
Dok sam putovao svaki dan Tuzla Srebrenik i obratno ovaj MAN se najbolje pokazao sto se tice udobnosti klime i grijanja.

GIPS-ovi MAN-ovi mu nisu ni do koljena. Neudobni  sav se ukocim.

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7351
    • Profil
Odg: Najbolji MAN-ov model ?
« Odgovori #3 u: 09 06, 2021, 02:49:31 prijepodne »
Dva meni najbolja turistička modela - Lion's Coach I i Lion's Star I




Offline Manas

  • Vozač Autobusa
  • Legenda
  • *
  • Postova: 1143
    • Profil
Odg: Najbolji MAN-ov model ?
« Odgovori #4 u: 09 06, 2021, 22:23:46 poslijepodne »
Ove kocke su mi uvijek bile najljepse, i dan danas. Steta samo sto ih nisam imao prilike provozati.