Autor Tema: Neoplan vs. Setra vs. Mercedes vs. MAN vs. ...  (Posjeta: 94465 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline The hicMe

  • Legenda
  • *
  • Postova: 2967
    • Profil
Odg: Neoplan vs. Setra vs. Mercedes vs. MAN vs. ...
« Odgovori #15 u: 17 12, 2017, 17:07:19 poslijepodne »
Istina, nije bilo serije 3 i 4(osim dvospratnih E6) ali ne mozes nikako da kazes da se kleo u Neoplana ako je kupovao i druge autobuse ;)
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Offline Marko NS

  • Legenda
  • *
  • Postova: 1825
    • Profil
Odg: Neoplan vs. Setra vs. Mercedes vs. MAN vs. ...
« Odgovori #16 u: 18 12, 2017, 00:09:59 prijepodne »
Nije Nussbaum jedini sto prelazi sa Vecinskog Neoplan voznog Parka na Setru , nekoliko Neoplana su zamenuli sa Setrama 515 HD, Setrama 516 HDH i naravno Setrama 431 DT EURO 6 koje su od pre kod njih.
Ali nije cudo Setra 500 je stvarno nesto posebno i svako ko je ima u voznom parku zna sto je ima  :D
« Zadnja izmjena: 18 12, 2017, 00:10:47 prijepodne od Marko NS »

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11016
    • Profil
Odg: Neoplan vs. Setra vs. Mercedes vs. MAN vs. ...
« Odgovori #17 u: 18 12, 2017, 08:45:58 prijepodne »
Pa realno, ukidanjem Starlinera Neoplan je izgubio Premium model.
Može se i Cityliner napucati, ali nije to to... Tako da je vjerovatno to uslovilo da se pređe na Setru...

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7351
    • Profil
Odg: Neoplan vs. Setra vs. Mercedes vs. MAN vs. ...
« Odgovori #18 u: 18 12, 2017, 19:55:22 poslijepodne »
A meni nije baš najjasnije što su iz proizvodnje izbacili Starlinera?!

To je kao da ukineš Audi A8, BMW Serije 7 ili Mercedes S Class...

Offline m_junuzovic

  • Član
  • *
  • Postova: 312
    • Profil
Odg: Neoplan vs. Setra vs. Mercedes vs. MAN vs. ...
« Odgovori #19 u: 18 12, 2017, 20:45:29 poslijepodne »
Ma realno nije ni Neoplan što je nekad bio (otkad je brand MAN grupacije). Nema više inovacija, sad su samo još jedan proizvođač.

Ukidaju Starlinera, ponovo uvode Jetlinera i obnavljaju Tourlinera, to nema veze s vezom. Iskreno ja sam sve više fan Van Hoola, i sa njihovom odlukom da otvore fabriku u Makedoniji će sigurno biti zastupljeniji na ovim prostorima.

Offline Marko NS

  • Legenda
  • *
  • Postova: 1825
    • Profil
Odg: Neoplan vs. Setra vs. Mercedes vs. MAN vs. ...
« Odgovori #20 u: 19 12, 2017, 00:31:30 prijepodne »
Kao sto kaze m_junouzovic kaze odtkad su sa Man-om nije to to vise . Od jednog poznanika firma je dobila medju prvima u Austriji redizajniranog Starlinera na probu godinu dana i on ih je toliko puta  bio na servisu, nego sto su ga vozili za tih godinu dana pa je gazda uzeo umesto njega dva nova druga busa od EvoBusa. I mene je cudilo to sto su izbacili Starlinera ali su mnogo puta rekli da nema toliko potrebe za premium vozilima vise kao u proslosti, ali ipak mislim da ih je Setra HDH u tome dobro motivisala da ne prave vise.
Ja sam mislio da ce se vratiti sa Skylinerom ali on nije uspeo nesto narociti i mislim da tek sad nece otkad je predstavljena Setra 531 DT.
Jos sta sam primetio kroz pricu sa stranim vozacima je da mu zameraju sto ih izneveri mnogo puta za razliku od Setre , jedino gde me odusevi Cityliner novi to je izgled ali to nije tolika bitna stavka kao druge :) :). I kao sto sam pisao dosta prevoznika ih menja bas za Setre to sam primetio  :D :D :D
« Zadnja izmjena: 19 12, 2017, 00:34:54 prijepodne od Marko NS »

Offline Irizar Century

  • Legenda
  • *
  • Postova: 3251
    • Profil
Odg: Neoplan vs. Setra vs. Mercedes vs. MAN vs. ...
« Odgovori #21 u: 15 01, 2018, 20:16:38 poslijepodne »
Sunsundegui Sideral B12B vs Graf & Stift 270M12

« Zadnja izmjena: 29 05, 2018, 15:02:50 poslijepodne od Marko_BL417 »
Armin Vučić

Offline vanhooltx

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
Odg: Neoplan vs. Setra vs. Mercedes vs. MAN vs. ...
« Odgovori #22 u: 15 01, 2018, 21:31:31 poslijepodne »
Mislim da je VH opasno poceo da preuzima trziste i po mom misljenju pored setre jedan od najkvalitetniji autobusa,jako su izdrzljivi i imaju jako velik prtljazni prostor u odnosu na setru sto je pogoto podobno za nase terene, a sto se tice udobnosti i unutrasnjosti i same izolacije unutar autobusa nema ga nad setrom.

Offline m_junuzovic

  • Član
  • *
  • Postova: 312
    • Profil
Odg: Neoplan vs. Setra vs. Mercedes vs. MAN vs. ...
« Odgovori #23 u: 15 01, 2018, 22:55:59 poslijepodne »
To sam ja govorio baš u nekoj temi prije, izgradnjom fabrike u Makedoniji će vjerovatno postati još zastupljeniji.

Offline Marko NS

  • Legenda
  • *
  • Postova: 1825
    • Profil
Odg: Neoplan vs. Setra vs. Mercedes vs. MAN vs. ...
« Odgovori #24 u: 16 01, 2018, 01:48:31 prijepodne »
Sve vise ima VH njih vidjam cesce nego nove Neoplane sto me cesto iznenadi . Jesu se mnogi projizvodjaci popravili ali ako gledamo vozila preko 10 godina slabo koje ima kvalitet kao Setra pogotovu kao sto kaze vanhooltx u izradi udobnosti i unutrasnjosti niko im ne moze da pridje.  :D

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7351
    • Profil
Odg: Neoplan vs. Setra vs. Mercedes vs. MAN vs. ...
« Odgovori #25 u: 16 01, 2018, 23:07:13 poslijepodne »
Moram malo da se dotaknem ovog poređenja Setre i Neoplana, naime, tetak mi je radio u APP Požega, bio je jedan od vrhunskih vozača, dužio najbolja auta, dobijao najteže linije i vanredne vožnje, đačke ekskurzije... Prvo je vozio 2 godine Setru S 431 DT, a za Istru je znao odvesti S 417 GT-HD. Potom kad je stigao Starliner nov iz fabrike, zadužio je njega, čitavu Evropu je prešao sa njim, baš sam ga pitao da mi uporedi sa Setrom, kaže da nije Setri ni do koljena. Najviše ga je mučila elektronika i upravo zbog te loše elektronike su par puta znali u po Španije ili Francuske ostati u kvaru.

Dosta vozača koji su imali prilike voziti i Setru i Neoplana i/ili Mercedesa i MAN-a każu da su Setra i Mercedes daleko ispred kolega iz NeoMan grupacije

Mišljenja sam da Neoplana izvlači samo izgled i ništa više.

VanHool je i po meni jedan od kvalitetnijih proizvođača

Moja neka tabela, moj neki redosljed po kvalitetu bi bio sljedeći:

1. Setra
2. Mercedes
3. Van Hool
4. Volvo
5. Berkhof/VDL novi
6. i 7. Neoplan i MAN, samo zbog motora i mjenjača nisu ispod ove pozicije.
8. Sve ostalo
« Zadnja izmjena: 15 01, 2019, 01:57:55 prijepodne od Marko_BL417 »

Offline starliner

  • Novi član
  • *
  • Postova: 60
    • Profil
Odg: Neoplan vs. Setra vs. Mercedes vs. MAN vs. ...
« Odgovori #26 u: 17 01, 2018, 09:16:48 prijepodne »
Svi vozači koji su vozili Manov automatik 12 mozda 2006-08 godiste i npr jednu setru 2015-16 god isto sa automatskim mjenjačem kazu da je bolji mjenjač u Manu..

Offline vanhooltx

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
Odg: Neoplan vs. Setra vs. Mercedes vs. MAN vs. ...
« Odgovori #27 u: 17 01, 2018, 20:30:34 poslijepodne »
Druze mislim da je besmisleno porediti vozila koja imaji toliku razliku u godinama a i setra i man kod automatski mjenjaca koriste identicne ZF 12 stepene mjenjace, ma da su najkvalitetniji i najizdrzljiviji zf as tronik koji se koristi kod vanhoola i vdl-a koji su upareni sa dafovim motorima, a manovi motori su otisli u ku*ac lansiranjem njihovog d20 common raila motora  koji ima uzasne probleme sa elektronikom motora tako da su jako ne zahvlani.

Offline Irizar Century

  • Legenda
  • *
  • Postova: 3251
    • Profil
Odg: Neoplan vs. Setra vs. Mercedes vs. MAN vs. ...
« Odgovori #28 u: 21 02, 2018, 11:48:33 prijepodne »
EvoBus trojac





Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk

Armin Vučić

Offline miko

  • Administrator
  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 237
    • Profil
Odg: Neoplan vs. Setra vs. Mercedes vs. MAN vs. ...
« Odgovori #29 u: 01 03, 2018, 18:35:49 poslijepodne »