Autor Tema: Avis, Gračanica  (Posjeta: 114568 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline m_junuzovic

  • Član
  • *
  • Postova: 312
    • Profil
Odg: Avis, Gračanica
« Odgovori #180 u: 28 07, 2020, 20:37:53 poslijepodne »
Nije ovdje mjesto za to ali se vlasnik nedavno razveo od žene i dio Saxa, kompleks na Vlašiću i još neke nekretnine su pripale njoj tako da možda to ima neke veze sa prodajom Avisa.

Prodaju stanicu u Gračanici, linije i sva vozila, kažu da su neki dan dolazili iz TT da slikaju i procjene vozila.

Kalabrijin interes je više nego jasan, ako kupe Avis imaju monopol od Tešnja do Tuzle (Zet-tours je mala riba) + sve općinske linije u Gračanici i prevoz radnika. TT bi kupovinom mogao proširiti međunarodne linije tako da kupe putnike BEX-u i Kantiću ispod nosa a i Avisova manja vozila bi im dobro došla za transfer putnika sigurno. Mada je ovo spekulacija. Vidjet ćemo šta će budućnost donijeti.

Offline student55

  • Član
  • *
  • Postova: 345
    • Profil
Odg: Avis, Gračanica
« Odgovori #181 u: 28 07, 2020, 22:24:20 poslijepodne »
Sto kolega rece tu ima istine ,Vlasnik je prodo na Vlasicu sto je imo objekata i fine pare uzeo ,a razlog prodaje Avisa jeste lose vođenje firme losi poslovni saradnici 

Online Dani

  • VIP
  • Član
  • *
  • Postova: 348
    • Profil
Odg: Avis, Gračanica
« Odgovori #182 u: 28 07, 2020, 22:43:41 poslijepodne »
Nije ovdje mjesto da se pisu porodicni imovinsko pravni odnosi. Zamoljen sam od strane pojedinaca da se ne diskutuje o tome pa ispostujte ako je moguce

Poslano sa mog SM-A202F koristeći Tapatalk


Offline m_junuzovic

  • Član
  • *
  • Postova: 312
    • Profil
Odg: Avis, Gračanica
« Odgovori #183 u: 28 07, 2020, 23:26:07 poslijepodne »
To sam samo spomenuo zbog konteksta, ja vlasnika znam i želim njemu i firmi sve najbolje

Možda prodaja i restrukturiranje (ako se desi) poboljša poslovanje firme i stvori bolje uslove radnicima i saradnicima firme.

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11016
    • Profil
Odg: Avis, Gračanica
« Odgovori #184 u: 28 07, 2020, 23:46:18 poslijepodne »
Citat: m_junuzovic
 TT bi kupovinom mogao proširiti međunarodne linije tako da kupe putnike BEX-u i Kantiću ispod nosa a i Avisova manja vozila bi im dobro došla za transfer putnika sigurno. Mada je ovo spekulacija. Vidjet ćemo šta će budućnost donijeti.

zaboravio sam stanicu... tu bi TT mogao imati interes, jer onda uzima sebi svu peronizaciju i ima bolju vezu sa svojim linijama, a plus tu je faktor Kantića i BEX-a... Mada koliko znam oni svakako ne ulaze na stanicu, posebno Kantić koji kupi kod Etne putnika i transfere, pa samim tim ni ne plaća peronizaciju ni uslugu AS

Offline m_junuzovic

  • Član
  • *
  • Postova: 312
    • Profil
Odg: Avis, Gračanica
« Odgovori #185 u: 17 08, 2020, 20:26:18 poslijepodne »
Usput, ruše stanicu u čaršiji i već grade novu izvan grada. Na mjestu sadašnje će biti samo stajalište a kako sam pričao sa vožačima prodaja je sve izvjesnija.

Offline FNX

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 179
    • Profil
Odg: Avis, Gračanica
« Odgovori #186 u: 17 08, 2020, 20:47:43 poslijepodne »
Kalabria bi kupio Avis samo ako bi uz to dobio i glavnu stanicu, al ovaj sadasnji vlasnik to ne zeli.
« Zadnja izmjena: 17 08, 2020, 20:51:17 poslijepodne od FNX »

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11016
    • Profil
Odg: Avis, Gračanica
« Odgovori #187 u: 15 09, 2020, 08:14:17 prijepodne »
šta je sa:
- prodajom firme?
- rušenjem AS?
- pravljenjem nove AS?

Offline student55

  • Član
  • *
  • Postova: 345
    • Profil
Odg: Avis, Gračanica
« Odgovori #188 u: 15 09, 2020, 12:56:18 poslijepodne »
stara autobuska se nece rusit to je izmisljotina
nova autobuska vec odavno je dobila svoj kostur i stalo se ona se nalazi iza hifine pumpe
prodaja (suska se suska al jos se nije konkretiziralo

Online Dani

  • VIP
  • Član
  • *
  • Postova: 348
    • Profil
Odg: Avis, Gračanica
« Odgovori #189 u: 15 09, 2020, 15:45:17 poslijepodne »
Na novu je problem kako sam cuo ulaz-izlaz autobusa pa se zbog tog usporilo u gradnji. Ali ako je urade bit ce to veliki plus jer je bas mucno ulaziti tamo u grad.
Uska autobuska, tesko izlazit sa nje itd itd.

Poslano sa mog SM-A202F koristeći Tapatalk


Offline m_junuzovic

  • Član
  • *
  • Postova: 312
    • Profil
Odg: Avis, Gračanica
« Odgovori #190 u: 24 09, 2020, 19:00:23 poslijepodne »
Navodno vlasnik Avisa planira da na mjestu stare AS otvori poslovni prostor a bar 5-6 autobusa stoji odjavljeno u krugu firme.

Offline FNX

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 179
    • Profil
Odg: Avis, Gračanica
« Odgovori #191 u: 25 09, 2020, 10:41:23 prijepodne »
šta je sa:
- prodajom firme?
- rušenjem AS?
- pravljenjem nove AS?
iz prve ruke i što je 100% tačno

- prodaja firme ne dolazi u obzir, barem ne kalabriji jer je i on u kreditima previse
- u planu je da se ruši AS u centru grada i da se prave PSO
- nova stanica je zapoceta davno i stalo se, sad se ponovo planira nastavak gradnje, kad tačno to niko ne zna

Offline student55

  • Član
  • *
  • Postova: 345
    • Profil
Odg: Avis, Gračanica
« Odgovori #192 u: 25 09, 2020, 13:12:37 poslijepodne »
stanica u centru grada se nemoze rusit jer avis nije vlasnik 100% konoba koja se nalazi u sklopu stanice je vlasnistvo drugog covjeka kojem nepada na pamet da prodaje rusi itd ,sta ce novo biti jeste agencija turisticka

Offline MAN464

  • Član
  • *
  • Postova: 380
    • Profil
Odg: Avis, Gračanica
« Odgovori #193 u: 23 02, 2021, 17:52:06 poslijepodne »
Dragi prijatelji zanima me jeli Neoplan ex Autopoduzeće još stoji ispred njihove garaže ili je isječen i ako nije  ako bi netko dio dobar pa ga posliako kad uhvati vremena.

Hvala i svako dobro. Prvim dolaskom u BIH častim  :) :)

Offline ja5ko

  • Član
  • *
  • Postova: 421
    • Profil
Odg: Avis, Gračanica
« Odgovori #194 u: 23 02, 2021, 18:05:39 poslijepodne »
Svake subote sam dole ispred njihove garaze ima par komada stajera temsi i manova i setra 319NF.
Tog neoplana nema dole vec 2 3 godine.Ja sam ga vidio prije 3 godine dole.Od tada vise nisam.