Autor Tema: Stane Tours, Ljubljana  (Posjeta: 3945 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Stane Tours, Ljubljana
« u: 23 10, 2021, 22:22:54 poslijepodne »
STANE TOURS
Novo polje, c.III/2
1260 Ljubljana, SLO



Banja Luka, 23.10.2021. u pitanju je Mercedes Tourismo L najnovije generacije, ali ovo nije obični Tourismo, nego je rađen po narudžbi i to u Njemačkoj. Vozilo je 2018. godište, stanje na satu 156.000km, 480KS, 59+1+1. Sjedišta su malo bolja. U voznom parku je još i Setra S 515 HDH (2015.)  Veliki pozdrav vlasniku!

Prvo slike spolja












Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Stane Tours, Ljubljana
« Odgovori #1 u: 23 10, 2021, 22:29:07 poslijepodne »
Iznutra bus nije baš najbolje čist jer je bus u trenutku slikanja bio na svom radnom zadatku + pala je noć, ali evo, da se koliko-toliko vidi razlika od serijske (turske) proizvodnje












Offline MAN464

  • Član
  • *
  • Postova: 383
    • Profil
Odg: Stane Tours, Ljubljana
« Odgovori #2 u: 24 10, 2021, 17:31:54 poslijepodne »
Eh Markiša moj dragi :)

Zadnji Mercedesov turistički autobus napravljen u Njemačkoj jeste O404, nakon njega Svi Tourismi i Travegi se rade u Turskoj (osim možda, ali možda kojeg prototipa) najviše mislim radi uštede u tadašnjoj cijeni rada.

Zatim Markiša kaže rađen je posebno, pa svaki bus i onaj s "najlošijom" opremom je rađen po narudžbi :) mislim da "lagerskih" vozila ima rijetko koji proizvođač, ako ima prije toga su sigurno bili demo autobsui za prezentacije i slično.

Zatim svaka čast Tourismo je extra ali pogledaj tourisme iste generacije od Molnara ili MM travel, svi su kao i ovaj rađeni u Turskoj a imaju malo jaču opremu :)

Daklem zaključak ovaj super bus je kao i svaki Tourismo napravljen u Turskoj (inače one predrasude napravljen u D ili u TR ne drže vodu ali nikako, pogledati tko je šef proizvodnje a kvaliteta nadzora rada je potpuno ista, jedino mogu postojati neke razlike u vozilima koja se isporučuju za tržišta Istočne ili Zapadne Europe i to je to :)

Usto mislim da sam pročitao da je bivši Neoplanov centar u Plauenu, poslje manov BMC (bus modifikation center - vozila dolazila iz Turske i tu su radili neke modifikacije na njima, također i Setra hdh od Nussbauma je išla tu na neke modifikacije) je zatvoren što je ujedno i zadnja tvornica Neoplana koja je radila u D  :(

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Stane Tours, Ljubljana
« Odgovori #3 u: 24 10, 2021, 19:39:42 poslijepodne »
Ante, hvala ti na ispravci i na ovim informacijama

ok sam danas čekao vozača, malo sam upoređivao slike Novakovog Tourisma iz iste generacije (prevoznik AP Novak iz Slovenije), jer još jedino njega imam detaljno slikanog. Iskreno nikakvu razilku ni ja nisam primijetio, ali sam autobus djeluje svježe i očuvano, nekako odskače :D Sad da li je do manjeg broja kilometara, do bolje opreme ili do posebnog mjesta proizvodnje (što iskreno nisam znao da je nemoguće, to da tražim da mi Tourismo bude proizveden u Njemačkoj. Znam da je bilo priče da se Setra 41x UL mogla po želji proizvesti u Njemačkoj ili u Francuskoj? pa sam pomislio da je i u ovom slučaju tako...)

Eh evo još par slika iznutra pod svjetlošću dana, uz pozdrave vlasniku da navedem da u voznom parku imaju ovog Tourisma, tri Setre (S 515 HDH, S 416 GT-HD/3 i jednu nepoznatu) i dvije Scanie Touring





















Evo i jedan video

https://www.youtube.com/watch?v=P08gtvAfrvk

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Stane Tours, Ljubljana
« Odgovori #4 u: 26 10, 2021, 21:18:48 poslijepodne »
Sliku mi je poslao vozač


Offline Slavisa

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 1424
    • Profil
Odg: Stane Tours, Ljubljana
« Odgovori #5 u: 21 11, 2021, 19:00:03 poslijepodne »
Danas u BL

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Stane Tours, Ljubljana
« Odgovori #6 u: 13 12, 2021, 00:20:01 prijepodne »
Banja Luka, 12.12.2021. pozdrav vozaču!

















« Zadnja izmjena: 13 12, 2021, 00:20:42 prijepodne od Marko_BL417 »