Autor Tema: GP Banja Luka - Razno/Diskusije  (Posjeta: 212658 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Razno/Diskusije
« Odgovori #180 u: 14 05, 2021, 18:30:59 poslijepodne »
Ja sam na to i zaboravio, a nisam još 100% upućen kako se koristi

Postvetiću se malo više tome shodno mom slobodnom vremenu (kojeg ću imati manje)

Autobusi se na linijama mijenjaju na dnevnom nivou (vrlo često se i po danu znaju zamijeniti), znači svaki put se treba izlaziti i praviti izvidicu kiji su busevi na kojim linijama i pratiti promjene da bi se to ažuriralo i da bi bilo vjerodostojno?
« Zadnja izmjena: 14 05, 2021, 18:41:15 poslijepodne od Marko_BL417 »

Offline DWProski

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 104
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Razno/Diskusije
« Odgovori #181 u: 14 05, 2021, 18:52:28 poslijepodne »
Ne, čini mi se da je taj identifikator konstantan, bez obzira na kojoj je liniji bus. Samo treba upratiti koje tablice odgovaraju kojem identifikatoru i onda se može znati gdje je raspoređen koji bus.

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Razno/Diskusije
« Odgovori #182 u: 01 06, 2021, 18:39:34 poslijepodne »
80% objava sa slikama treba editovati i premjestiti jer su po novoj odluci administracije sajta off topic

Evo vam linije koje nisu gradsko-prigradske:

2, 2b, 29 i 30 - Autoprevoz
2 i 3a - Bočac Tours
15 - Pavlović (sve Setre 315 NF rade isključivo na 15-ci tako da su sve 315-ke off topic ovdje)

stoga sve te buseve treba ispremiještati u turističke teme prevoznika - ponavljam - po meni teški promašaj jer se voze gradskim busevima i sad neko uslika bus odozada i ne vidi liniju - gdje će s njim
« Zadnja izmjena: 01 06, 2021, 18:44:29 poslijepodne od Marko_BL417 »

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11138
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Razno/Diskusije
« Odgovori #183 u: 04 06, 2021, 13:16:58 poslijepodne »
potrudi ga se slikati s prednje strane. Potrudiš se malo :P

Detaljno ćemo u drugoj temi o ovome, da ne gušimo ovdje temu.

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Razno/Diskusije
« Odgovori #185 u: 28 07, 2021, 08:57:58 prijepodne »
Prinova u Bočcu - još jedan Mercedes Citaro C1 facelift!

Nije baš prinova, ovaj je stigao zajedno sa ostalima, početkom 2020. god. samo ga nismo imali na forumu

Offline Stefan_Rudic

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 239
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Razno/Diskusije
« Odgovori #186 u: 28 07, 2021, 09:39:49 prijepodne »
Moguće, ali ja ga uopšte nisam viđao na banjalučkim ulicama sve do juče. Sigurno nije bio u upotrebi, jer na kojoj god liniji da je bio primijetio bih ga barem jednom za godinu i po dana (u ovom slučaju mislim i na liniju 2 Trn-BL)

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Razno/Diskusije
« Odgovori #187 u: 28 07, 2021, 09:50:55 prijepodne »
Da, dugo je stajao u Bočcovoj autobazi i nije izlazio na liniju

Kad smo kod banjalučkih buseva koji se rijetko viđaju, viđaš li autoprevozovog zlatnog Regia? Ja ga baš baš dugo nisam vidio a treba mi on i Čivčijin (Royalov) bijeli MAN SL202 kojeg takođe nema duže vrijeme

Offline Stefan_Rudic

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 239
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Razno/Diskusije
« Odgovori #188 u: 28 07, 2021, 11:01:09 prijepodne »
Ja Autoprevozovog zlatnog Regia nisam nikako vidio, tačnije nisam znao da ga Autoprevoz uopšte i ima, isti takav sam, ako se ne varam, vidio kod Golubića.
Što se tiče Royalovog MAN-a, ni ja ga nisam dugo vidio, nedavno sam vidio njihov G&S, nešto Isuzua, Citaro ali tog starog MAN-a nisam. Doduše, nisam nikako bio na ulici direktno pored kolone Beminih buseva, nego sam ih viđao izdaleka, ali opet mislim da bih opet kad-tad vidio tog MAN-a. Velike su šanse da je on rashodovan (em ga ne viđamo em je bio poprilično star) ali ima nade da još vozi, samo treba pogledati koji su busevi parkirani ispred Beme i koji odlaze na kraju radnog vremena.
P.S. kako je zatvorena magistrala kroz Šeher i Kozarska ulica na Hisetima, svi turistički, gradski, prigradski i međugradski busevi se usmjeravaju na desnu obalu Vrbasa pa na Istočni tranzit, tako da bi tu moglo biti dobrih prilika za slikanje nekih buseva koji nam do sada nisu bili "na dohvat ruke". Prije par dana na Gradskom i Zelenom mostu vidio sam Transportovu Temsu, Golubićev crveni MAN Lion's Coach i sl. Juče sam uhvatio njihov Van Hool, tako da možda u skorije vrijeme i od mene bude slika turističkih i ostalih buseva sa novoformirane privremene obilaznice kroz urbano jezgro Banje Luke.
« Zadnja izmjena: 28 07, 2021, 12:50:34 poslijepodne od Marko_BL417 »

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Razno/Diskusije
« Odgovori #189 u: 28 07, 2021, 12:10:11 poslijepodne »
Moguće je i da su Regia prepisali na Golubić, a možda se servisira (zadnja info od AP- ovog vozača sa prigrada je od maja mjeseca, kad mi je rekao da je u garaži)

Royalov MAN je bio parkiran prema Saračici negdje poslije one pumpe na Pavlovcu, na livadi lijevo od puta... Ni tamo ga nema ni radnim ni neradnim danom (kad ne vozi) pa je vrlo moguće da je rashodovan ili prodan.
« Zadnja izmjena: 28 07, 2021, 12:49:48 poslijepodne od Marko_BL417 »


Offline Marko NS

  • Legenda
  • *
  • Postova: 1854
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Razno/Diskusije
« Odgovori #191 u: 25 08, 2021, 01:13:30 prijepodne »
Dobro je jos da bilo sta radi ne vodi se grad kao rijaliti preko drustvenih mreza ali dobro sto su birali to su dobili  ;D

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Razno/Diskusije
« Odgovori #192 u: 26 08, 2021, 01:13:19 prijepodne »

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Razno/Diskusije
« Odgovori #193 u: 09 09, 2021, 17:03:49 poslijepodne »
https://www.banjaluka.rs.ba/kazne-za-prevoznike-zbog-nepridrzavanja-reda-voznje/?sr_pismo=lat

Takođe, rebalansom budžeta je planirano da djeca i studenti iz porodica sa četvoro i više djece imaju besplatan prevoz kao i da tu uslugu imaju penzioneri sa iznosom penzije do 250KM. Ta granica će se, prema navodima, vremenom povećavati i navodno će doći vrijeme kada će sve i jedan penzioner na raspolaganju imati besplatan javni gradski i prigradski prevoz

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Razno/Diskusije
« Odgovori #194 u: 11 09, 2021, 10:14:29 prijepodne »
http://mojabanjaluka.info/novost/nedjelju-obustava-saobracaja-centru-banjaluke-25838/140041

Citat:
Za vrijeme trajanja obustave saobraćaja, na linijama javnog prevoza putnika koje saobraćaju Ulicom kralja Petra I Karađorđevića, dio od Bulevara cara Dušana do Aleje Svetog Save, izvršiće se preusmjeravanje autobusa u ulice Bulevar cara Dušana, Kninska, Vidovdanska, Vuka Karadžića i dalje postojećom trasom.