Autor Tema: GP Banja Luka - Razno/Diskusije  (Posjeta: 217323 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online makljen1123

  • Član
  • *
  • Postova: 487
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Razno/Diskusije
« Odgovori #675 u: 05 07, 2023, 19:12:40 poslijepodne »
A Viva travel ?

Offline nodevip

  • Novi član
  • *
  • Postova: 74
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Razno/Diskusije
« Odgovori #676 u: 05 07, 2023, 20:37:34 poslijepodne »
Isti su oni nista bolji nisu od Zaka sto se tice prigrada naravno

Offline Ognjen07

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 157
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Razno/Diskusije
« Odgovori #677 u: 11 07, 2023, 11:29:51 prijepodne »
https://www.nezavisne.com/novosti/banjaluka/Pocela-izgradnja-mosta-u-Dervisima-u-Banjaluci-guzve-u-saobracaju/779835
...
Samim tim došlo je i do izmjena trasa  gradskih i prigradskih linija koje tuda prolaze.

Offline Surinam

  • Član
  • *
  • Postova: 451
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Razno/Diskusije
« Odgovori #678 u: 25 07, 2023, 07:06:22 prijepodne »
Nisam nikad kupovao mjesečnu radničku kartu, pa me zanima gdje se to uopšte vadi, i šta treba ponijeti, sem novca?

Takođe, da li ta mjesečna važi za liniju broj 2, ova za Trn što je voze Pavlović i Autoprevoz.
I ako neko može da postavi satnicu te linije, kad ide i kad se vraća iz Trna.


Offline Slavisa

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 1425
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Razno/Diskusije
« Odgovori #679 u: 25 07, 2023, 19:52:16 poslijepodne »
Potrebna ti je samo fotografija ličnog opisa a sav ostatak mjesečne oni izdaju tokom prodaje i kada se produžava na mjesečnom nivou samo se dobije stiker naljepnica na kojoj je naznačen mjesec za koji vrijedi.

Kiosk za prodaju mjesečnih karata Autoprevoz Vidovdanska bb ili Pavlović u samom centru grada kod Pošte.

A evo i red vožnje
Izvor:sajt Autoprevoza

Offline Ognjen07

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 157
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Razno/Diskusije
« Odgovori #680 u: 25 07, 2023, 23:06:58 poslijepodne »
Nije ispravan red voznje ovaj, tacan imas na aplikaciji Bl bus tracker.
Vazi ti za liniju 2 PavlovicXautoprevoz, kao i za sve gradske linije autoprevoza i pavlovica, te za međugradske do trna, bar je tako na liniji 15.



1-radni dan
2-subota
3-nedelja/praznik.
« Zadnja izmjena: 25 07, 2023, 23:12:18 poslijepodne od Ognjen07 »

Online makljen1123

  • Član
  • *
  • Postova: 487
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Razno/Diskusije
« Odgovori #681 u: 26 07, 2023, 10:51:48 prijepodne »
Jel realno da radnim danima poslije 17h  linija saobraca na sat vremena, :-\
« Zadnja izmjena: 26 07, 2023, 10:52:29 prijepodne od makljen1123 »

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Razno/Diskusije
« Odgovori #682 u: 28 07, 2023, 23:04:53 poslijepodne »
Jedan ili više Pavlovićevih Citara su u LE izvedbi, tj. sa dvoje vrata a srednja vrata se otvaraju ka vani


Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Razno/Diskusije
« Odgovori #684 u: 13 08, 2023, 00:28:27 prijepodne »
Koliko su oni s RTRS i ATV puni mržnje, tačno varniči mržnja prema gradonačelniku... Istina, nije na evropskom nivou ali daleko je od najlošijeg. Prvo cijena karte jest skupa, to da na autobusima ne pale klimu ne vjerujem, bilo bi kao u pretis loncu. I to ajde, a gdje nađoše "polurashodovane" hahahahaha

Pa prije Stanivukovićevog mandata starost autobusa je bila još veća i tad nisu pisali kontra tadašnjeg gradonačelnika a znamo čija je bio produžena ruka. U odnosu na Autoprevozove Karose i MAN-ove današnji Citari su Maybach

Online The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11187
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Razno/Diskusije
« Odgovori #685 u: 13 08, 2023, 09:38:57 prijepodne »
sve ima svoje zašto i kako...

da je najlošiji i državi - nije, ima mnogo lošijih. Da je najušminkaniji - jeste i svaka čast. Da je karta skupa - jest. Al danas je sve skupo.
Ipak što se tiče ovog polurashodovani, ako ćemo po EU standardima to je tačno... Pa pogledaj samo koliko su kilometara vozila prošla, kolike su tu bile amortizacije, koliko je njih po dolasku moralo biti sređivano i prefarbavano prije puštanja u rad...

Također i ovo za klime - uvijek vječito pitanje. Siguran sam da većina vozila ima klima uređaje i to je tačno, ali je upitno koliko je njih ispravno i koliko ih zapravo pali, jer znamo kako utiče na potrošnju, posebno u uslovima gradske vožnje...

Offline Ognjen07

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 157
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Razno/Diskusije
« Odgovori #686 u: 24 08, 2023, 11:42:42 prijepodne »
Ako se ne varam, prinova u pavlovicu, Mercedes benz FL, T56-O-114, ima neku zelenkasto plavu liniju, juce viđen na liniji 19

Offline Stefan06

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 160
    • Profil

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Razno/Diskusije
« Odgovori #688 u: 02 09, 2023, 17:49:34 poslijepodne »
Preokret

https://www.banjaluka.rs.ba/postignut-dogovor-gradonacelnik-prevoznici-nastavljaju-da-voze-po-povlastenim-cijenama/?sr_pismo=lat

sve ima svoje zašto i kako...

da je najlošiji i državi - nije, ima mnogo lošijih. Da je najušminkaniji - jeste i svaka čast. Da je karta skupa - jest. Al danas je sve skupo.
Ipak što se tiče ovog polurashodovani, ako ćemo po EU standardima to je tačno... Pa pogledaj samo koliko su kilometara vozila prošla, kolike su tu bile amortizacije, koliko je njih po dolasku moralo biti sređivano i prefarbavano prije puštanja u rad...

Također i ovo za klime - uvijek vječito pitanje. Siguran sam da većina vozila ima klima uređaje i to je tačno, ali je upitno koliko je njih ispravno i koliko ih zapravo pali, jer znamo kako utiče na potrošnju, posebno u uslovima gradske vožnje...

Evo jče sam vidio, sva vrata u toku vožnje su bila zatvorena (u velikoj većini i prozori) pa uđi u zatvoren autobus bez klime na plus 30 među još 90 ljudi i javi kako je. Siguran sam da klima radi kako u zatvorenim, tako i u busevima sa otvorenim prozorima jer ljudi trče da otvore prozore iako klima uređaj radi svoj posao (bar tako rade putnici u Crnoj Gori - iako radi klima, guraju ruku i otvaraju sve prozore koji se mogu otvoriti)

Takođe ovo poluispravno, polurashodovano... idalje smatram da je to pregrub, da ne kažem izmišljen izraz, jer uporedi npr. banjalučke Citare FL i MANO-ve iz iste generacije sa istim tim busevima u Evropi. Kao putnik ne bi vidio nikakvu razliku. Voze normalno, isto kao što su vozili i tamo. Nit
 se kvare, nit otkazuju kočnice, pa da se postavi pitanje ispravnosti, nit drnda ni klepeće da se posumnja jel povučen iz procesa rashoda.Možda sam i ja bukvalno shvatio ovaj termin "polurashodovan" ali za mene je polurashodovan autobus autobus koji je već u procesu rashoda, odložen na grupu neaktivnih vozila, polako čerupaju dio po dio, limarijski mjestimično oštećen itd, što hamburski i MVG-ovci nikako nisu

Ako se ne varam, prinova u pavlovicu, Mercedes benz FL, T56-O-114, ima neku zelenkasto plavu liniju, juce viđen na liniji 19

Znači par buseva će zadržati toj francuskoj šemi... Takođe i T56-O-115 je u istoj plavo-bijeloj šemi
« Zadnja izmjena: 02 09, 2023, 18:50:30 poslijepodne od Marko_BL417 »

Offline Ognjen07

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 157
    • Profil
Odg: GP Banja Luka - Razno/Diskusije
« Odgovori #689 u: 03 09, 2023, 11:42:23 prijepodne »
Ako se ne varam, prinova u pavlovicu, Mercedes benz FL, T56-O-114, ima neku zelenkasto plavu liniju, juce viđen na liniji 19

Znači par buseva će zadržati toj francuskoj šemi... Takođe i T56-O-115 je u istoj plavo-bijeloj šemi

Ne znam stvarno da li je zadnja oznaka 5 ili 4, prolazio sam biciklpm pa sam tako vidio.

Želio bih da iskoristim priliku da prokomentarisem malo Pavlovicev rad u poslednjem periodu.
Firma koja je do prije svega 2-3 godine imala mozda i najgori vozni park danas malo fali da prestigne i bočac. Uvezli su nekoliko desetina novijih modela najboljih autobusa, na sve linije autoprevoza raspoređeni su novi busevi, KingLongovi povuceni, Kobre skoro isto skroz povucene, ostala 1 ili 2, održavanje na nivou, higijena takodje, pa da ne nabrajam. Koliko su nas korisnike ap-ovih linija, kako da kazem, izvukli...
« Zadnja izmjena: 06 09, 2023, 01:01:48 prijepodne od Marko_BL417 »