Autor Tema: Aktuelno - Info - Bus - Business - Afere  (Posjeta: 137265 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline akz

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 201
    • Profil
Odg: Aktuelno - Info - Bus - Business - Afere
« Odgovori #210 u: 23 09, 2019, 12:29:55 poslijepodne »
Jel zna neko ko je vozio za Thomas Cook u HR?
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/britanski-gigant-thomas-cook-propao-vise-od-20-hiljada-ljudi-ostaje-bez-posla/190923001

znam da je Panorama bus/Globtour vozao jedno vrijeme i čak imao jedan-dva busa u full njihovoj šemi

Sada koliko znam Delminium Travel dosta radi za njih, a jesi siguran za GTOUR...oni su imali za Joe Walsh prije pa ajmo reci 10 godina par buseva u bijelom...


Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11017
    • Profil
Odg: Aktuelno - Info - Bus - Business - Afere
« Odgovori #211 u: 23 09, 2019, 12:56:28 poslijepodne »
eee jest. Moja greška. Znam da je bilo neko ime i prezime hahaha

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11017
    • Profil


Offline rajaizsane

  • Stariji član
  • *
  • Postova: 536
    • Profil
Odg: Aktuelno - Info - Bus - Business - Afere
« Odgovori #214 u: 10 01, 2020, 23:41:18 poslijepodne »
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih/foto-i-video-pocelo-premjestanje-migranata-iz-usivka-u-kasarnu-u-blazuju-522091
Zanima me sad vidim da je skoro svaki put za prevoz migranata obezbjedjen Hare tours,sad jel dobro placeno pa im se isplati ili,jer sam cuo da ostavljaju mnogo smeca iza sebe

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk


Offline Slavisa

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 1412
    • Profil
Odg: Aktuelno - Info - Bus - Business - Afere
« Odgovori #215 u: 11 01, 2020, 00:51:56 prijepodne »
Iz moje perspektive oni uzimaju par hiljada za prevoz jer svaki prevoznik nabroji da treba ovo ono treba cistiti dubinsko generalku i sve i to izadje na bar 2.000km po autobusu jer niko nije lud gurati novijeg NEOPLANA CITYLINERA da prevozi migrante za male pare.

Offline Slavisa

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 1412
    • Profil
Odg: Aktuelno - Info - Bus - Business - Afere
« Odgovori #216 u: 11 01, 2020, 02:36:41 prijepodne »
Citat:
Rajaizsane i Slavisa
U Austriji je dosta firmi vozilo migrante sa novim autobusima i to velike firme , zato sto je sigurna para , placa drzava. Bolje i to voziti nego da bus stoji ili da da cekas pare od agencije.

E pa upravo sam na to mislio, samo sam se mozda lose izjasnio
« Zadnja izmjena: 19 10, 2021, 00:45:33 prijepodne od Marko_BL417 »

Offline akz

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 201
    • Profil
Odg: Aktuelno - Info - Bus - Business - Afere
« Odgovori #217 u: 11 01, 2020, 08:35:20 prijepodne »
Što se tiče migranata, jedna jako specifiična priča...
Sjetite se samo kada je to 2015./6. počelo, s kaosom po HR i SRB, pogotovo kad su Mađari digli opravdano žicu na granici i stavili vojsku...Ne znam kako je sada, ali znam kako su pojedini prijevoznici u SRB vidjeli to kao priliku za brzu zaradu, s juga Srbije do Vojvodine prijevoz min.50 € po glavi...U HR toga nije bilo već su prijevoznici bili organizirani na prijevozu migranata (Čazma, Arriva, Slavonija Bus, Terzić, Inter...). Kad netko kaže država plaća, na Zapadu je to idealna kombinacija i zato nije problem Austrijancu dati 10,20 buseva, sto kolega Marko kaze sigurna para...E sada se vraćamo u surovitost brdovitog Balkana, di stvari ipak funkcioniraju malo drukcije...S jedne strane ti skoro pod uvjetom moras to voziti, a s druge strane novac ili vidis manji dio, ili uopce ne vidis (prebijanje starih dugova i sl.), a busevi ti budu momacki izraubani...Tako da na ovom podneblju jos uvijek treba odvagnuti kad netko kaze sigurna para od drzave...zalosno ali istinito

Offline Marko NS

  • Legenda
  • *
  • Postova: 1825
    • Profil
Odg: Aktuelno - Info - Bus - Business - Afere
« Odgovori #218 u: 11 01, 2020, 19:36:19 poslijepodne »
akz
Neki su uzimali tudje buseve da voze njihove turisticke ture dok oni voze Migrante sa Madjarske granice do Freilassinga , dobro jeste malo drugacija situacija na nasim prostorima ali prebiju oni to na drugi nacin. U Srbiji su Zeleznice Srbije bile zaduzene za prevoz , ali naravno da su mnogi prevoznici iskoristili tu situaciju za zaradu. Sad su svi zaostrili sto se tice kontrola najvise kontrolisu Flixbuseve i Autobuse sa stranim Tablicama Nemci.
« Zadnja izmjena: 19 10, 2021, 00:47:21 prijepodne od Marko_BL417 »

Offline Servistrans_belmynn

  • VIP
  • Legenda
  • *
  • Postova: 3299
    • Profil

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11017
    • Profil
Odg: Aktuelno - Info - Bus - Business - Afere
« Odgovori #220 u: 27 01, 2020, 09:41:51 prijepodne »
Izgleda da se u Kaknju zakuhalo.
Centrotrans je izgubio sve linije i to je de facto. Međutim ima problema oko nadležnosti ko šta preuzima i vozi dalje.Mega travel je objavila da oni voze sve linije, da bi potom TA-Trans i AES Promet dali svije obavjesti:
http://kakanjinfo.com/kakanj/saopstenje-za-javnost-djaci-iz-brnjica-i-podborja-u-skolu-ta-transom
http://kakanjinfo.com/kakanj/ucenici-i-rudari-iz-ovih-pet-naselja-imaju-prijevoz-potrebno-se-javiti-u-aes-promet

Onda na fb Mega travel opet daje obavjest da samo oni mogu i smiju voziti sve u Kaknju, pa opet slijede demanti iz dvije gore navedene firme:
http://kakanjinfo.com/kakanj/ta-trans-demantuje-saopstenje-mega-travela
http://kakanjinfo.com/kakanj/aes-promet-kakanj-demantuje-saopstenje-mega-travela
Čekamo sad opet Megu :D

Imamo pravi Game of Roads u Kaknju :D
« Zadnja izmjena: 27 01, 2020, 09:56:14 prijepodne od The_Dubster »

Offline Bzzz1

  • VIP
  • Legenda
  • *
  • Postova: 1309
    • Profil
Odg: Aktuelno - Info - Bus - Business - Afere
« Odgovori #221 u: 27 01, 2020, 11:02:40 prijepodne »
Kao sto je nedavno uzeo moju,ovaj propali pokušaj portala je sad uzeo i Semirovu sliku...

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11017
    • Profil
Odg: Aktuelno - Info - Bus - Business - Afere
« Odgovori #222 u: 27 01, 2020, 11:43:17 prijepodne »
daj mi na pp pošalji link tog članka sa tvojom slikom pa da poduzmemo dalje korake ;)

Offline Bzzz1

  • VIP
  • Legenda
  • *
  • Postova: 1309
    • Profil
Odg: Aktuelno - Info - Bus - Business - Afere
« Odgovori #223 u: 05 02, 2020, 10:22:22 prijepodne »
Od danas,05.02. do 12.02. ce biti pojacane kontrole ispravnosti autobusa i kontrola tahografa u Italiji,posebno za one registrovane van Italije.

Offline Marko NS

  • Legenda
  • *
  • Postova: 1825
    • Profil
Odg: Aktuelno - Info - Bus - Business - Afere
« Odgovori #224 u: 20 03, 2020, 22:50:20 poslijepodne »
https://www.bhbus.ba/2020/03/20/alsa-predstavila-novu-flotu-setra-autobusa/
Ni jedan prevoznik u Evropi i na Svetu nije imao toliko Setri 319 GT-HD,419 GT-HD i sada 519 HD, dali je to do puteva u Spaniji ili jednostavno ne vole dekere.Cena u razliki naspram dekera i nije toliko velika ali opet zanimljivo da ih toliko vole , ili su im jednostavno putevi prohodniji pa ih zato vise vole.