Autor Tema: Jelinak, Žepče/Zagreb - Razno/Diskusije  (Posjeta: 11536 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mate

  • Legenda
  • *
  • Postova: 4110
    • Profil
Odg: Jelinak, Žepče/Zagreb - Razno/Diskusije
« Odgovori #75 u: 14 03, 2023, 23:15:05 poslijepodne »
Sve 5, samo mišljenja sam da ne treba razvodnjavati teme previše, jer jednostavno nema potrebe za tim, kad je sve pod jednim vlasnikom.

Zamisli koji bi kaos nastao kad bi u Kantić PDF razdvojio na BIH, CH, D, SLO (ako jos imaju) i dio Kantic Exclusive. Tu bi nastala masovna konfuzija, a i vjerujem da bi to bilo i u ostalim temama. Potpuno je nepotrebno razdvajati takve prijevoznike koji imaju sjedišta u više zemalja.
Uzet ću jedan primjer koji je bio aktualan prije nekoliko godina - kosovska Barileva Tours imala je buseve na HR, CZ, D, KS registracijama i sad zamislite zbrke da se za fotke iz svake zemlje koja ima tablice otvara nova tema

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Jelinak, Žepče/Zagreb - Razno/Diskusije
« Odgovori #76 u: 14 03, 2023, 23:40:58 poslijepodne »
Dobro Mate, bezveze se ponavljaš, dao si svoje mišljenje i na nama je hoćemo li ga uvažiti

Znaš da sam ja to uradio pa moj potez nazivaš fix idejom, a da je Adnan uradio isto, bi li i za njega javno rekao da ima fix ideje? O tome pričam i tebi i Holetu. Da podvučem crtu između tebe i Mehića, svaka čast Mehiću i hvala mu što me istolerisao ovih dana u ovoj temi i fino mi odgovarao. Bio sam malo konfuzan i u žurbi ali sve sam pohvatao. Takvoj komunikaciji se treba težiti.

Temu sam razdvojio prvenstveno jer su to dvije RJ, dva poslovna subjekta, a onda i radi lakšeg praćenja, da kad tražimo neko vozilo na ZG tablicama da ne listamo 19 stranica nego imamo u jednoj temi

Kad spomenu Lastu, jel na autobusi.org forumu ima tema Lasta Banja Luka?

Moj prijedlog je i bio da se i Kantić razdvoji ali se od toga odustalo.

Ne znam jel pravi primjer ali i Čazmatrans ima jednog vlasnika pa imamo posebne teme za Vukovar, Novu, nekad Dalmaciju itd.
« Zadnja izmjena: 14 03, 2023, 23:45:44 poslijepodne od Marko_BL417 »

Offline mate

  • Legenda
  • *
  • Postova: 4110
    • Profil
Odg: Jelinak, Žepče/Zagreb - Razno/Diskusije
« Odgovori #77 u: 15 03, 2023, 06:53:38 prijepodne »
Prvo - ohladi ako misliš da netko ima nešto protiv tebe..

Drugo - što se tiče Laste i foruma autobusi.org - iskreno sam protiv otvaranja teme Lasta BL u podforumu Lasta Beograd. Pošto prijevoznici iz SRB nisu moj resor na forumu, nisam reagirao, u suprotnom bi spojio teme.

Treće - Čazmatrans si u krivu - 2 upravljačke strukture su ti Nova (Prijevoz) i Vukovar. Isto dok Dalmacija nije bila spojena s Novom imala je svoju temu, jer su ljudi koji su bili vodili bili neovisni od uprave u Čazmi. Isto tako i jedno i drugo su dionička društva, što znači da osobe koje posjeduju dionice su ustvari vlasnici firme, a to su ljudi od vozača pa do onih u uredima.

Četvrto - još jednom nitko ne diže hajku na tebe, niti ja znam tko je od modova to otvorio. Ja sam samo predložio i postavio pitanje, Adnan je korektno odgovorio. Eto za pohvalu je što se Jelinaka izdvojilo u veće prijevoznike, jer ljudi to zaslužuju, a mislim da će njihova ekspanzija ove godine pokazati da je to opravdan potez.

Offline The hicMe

  • Legenda
  • *
  • Postova: 3031
    • Profil
Odg: Jelinak, Žepče/Zagreb - Razno/Diskusije
« Odgovori #78 u: 21 03, 2023, 00:53:05 prijepodne »
Jel tko uopće zna odnos Jelinak - Prosic? Pretpostavljam da je Jelinak kupio njihove buseve i linije ka D i NL...
Kupljen je Probus, Bosanski dio Prošića zajedno sa tim Citylinerom 1218 i Sprinterom. Vozila su sva na Jelinku, neki Prosicevi vozači su ostali, a Prošić brend se još uvijek provlači po autobusima zbog prepoznatljivosti kod putnika ali mislim da će i to biti možda još godinu-dvije.
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Jelinak, Žepče/Zagreb - Razno/Diskusije
« Odgovori #79 u: 21 03, 2023, 01:16:58 prijepodne »
1218 - Jel ih sad po tablicama ima četiri? Čeka se samo još ovaj zagrebački da vidimo koje je dobio tablice

1. M06-E-928
2. O75-T-098   (ex. Prošić/Probus)
3. xxx-?-xxx   (ex. ZG-8090-IP)
4. J68-E-945  (ex. Prošić/Probus)

Offline The hicMe

  • Legenda
  • *
  • Postova: 3031
    • Profil
Odg: Jelinak, Žepče/Zagreb - Razno/Diskusije
« Odgovori #80 u: 21 03, 2023, 01:20:40 prijepodne »
‘945 je ex ZG 8090 IP, a očekujem da će i sivi 1216 preći na BiH table. Ovdje možemo očekivati prije početka sezone još dobrih prinova.
« Zadnja izmjena: 21 03, 2023, 01:21:06 prijepodne od The hicMe »
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Jelinak, Žepče/Zagreb - Razno/Diskusije
« Odgovori #81 u: 21 03, 2023, 01:45:33 prijepodne »
Ok hvala, riješeni su 1218 konačno. Znači '945 je bio na njemačkim tablicama pa u HR podružnici Jelinka pa prešao na BiH tablice a ovaj drugi ex. Probus je bio na našim i kupljen u bh. dio Jelinka. Za ovog '945 sam mislio da je bio na našim tablama pa mi nije bilo logike da je prebačen na HR podružnicu i onda ponovo na naše table pa sam zato i pomislio da ih je 4

Znači '945 i '098 ex. Prošić Sonnenbus, a ovaj sa malim naljepnicama Prošić je ex. Probus ('928)

Kakva je situacija sa Sprinterima u popisu VP, jel to za sad ok, jel ovaj T67-J-354 ex. Probus ili Prošić Sonnenbus?

Offline The hicMe

  • Legenda
  • *
  • Postova: 3031
    • Profil
Odg: Jelinak, Žepče/Zagreb - Razno/Diskusije
« Odgovori #82 u: 22 03, 2023, 00:43:38 prijepodne »
Ne znači.
928 je ex Dr.Richard i nikad nije imao nikakve veze sa Prošićem, brendiran je sa natpisima obje firme jer vozi Prošićevu liniju za Njemačku i Holandiju
945 je uzet od privatnika nekog, registrovan za sezonu na Hr dio, pred novu godinu prebačen na naše tablice i dodati natpisi Prošić jer vozi bivšu Prošićevu liniju za Njemačku i Holandiju
098 je ex Prošić, pred koronu je prebačen bio u BiH i registrovan na Probus. Ostala je Prošićeva šema zbog linije koju vozu i brenda i reklame a nedavno su dodati natpisi Jelinak.

Sprinter 354 je ex Probus, ima i dalje male natpise na vratima ali je zadužen samo na prijevozu đaka koje Jelinak vozi u Žepču.
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Jelinak, Žepče/Zagreb - Razno/Diskusije
« Odgovori #83 u: 22 03, 2023, 01:47:57 prijepodne »
Hvala, rješeno sve

Offline The hicMe

  • Legenda
  • *
  • Postova: 3031
    • Profil
Odg: Jelinak, Žepče/Zagreb - Razno/Diskusije
« Odgovori #84 u: 01 04, 2023, 14:28:04 poslijepodne »
Registracije sivog 1216 T62-K-585
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Offline The hicMe

  • Legenda
  • *
  • Postova: 3031
    • Profil
Odg: Jelinak, Žepče/Zagreb - Razno/Diskusije
« Odgovori #85 u: 25 04, 2023, 19:46:11 poslijepodne »
Neoplan Cityliner N1116 ‘233 kompletno osvježen i utegnut, mislim da je sljedeći Coach II koji je bio u istoj šemi.
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Offline The hicMe

  • Legenda
  • *
  • Postova: 3031
    • Profil
Odg: Jelinak, Žepče/Zagreb - Razno/Diskusije
« Odgovori #86 u: 19 07, 2023, 15:03:26 poslijepodne »
Man kec prodan, novi vlasnik Seni bus
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Offline The hicMe

  • Legenda
  • *
  • Postova: 3031
    • Profil
Odg: Jelinak, Žepče/Zagreb - Razno/Diskusije
« Odgovori #87 u: 13 11, 2023, 22:17:23 poslijepodne »
Sprinter 416CDI prodan Žiliću
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Offline m_junuzovic

  • Član
  • *
  • Postova: 313
    • Profil
Odg: Jelinak, Žepče/Zagreb - Razno/Diskusije
« Odgovori #88 u: 28 02, 2024, 16:48:09 poslijepodne »
https://www.youtube.com/watch?v=872CepDgI1g

Interesantan prilog o osnivaču firme i historiji.