Autor Tema: Chat tema  (Posjeta: 82438 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Doki21

  • Legenda
  • *
  • Postova: 1315
    • Profil
Odg: Chat tema
« Odgovori #210 u: 03 01, 2022, 11:34:43 prijepodne »
Kolege iz Sarajeva i okolice  samo da javim da je Slavonija bus danas na Jahorini sa svojih 5 buseva pa eto da znate. A bit će još oni tu jer su u  pitanju jednodnevni izleti termini su 8.1. 16.1. I 22.1. Tako da eto znate kad će bit tamo ;)

Offline The hicMe

  • Legenda
  • *
  • Postova: 3135
    • Profil
Odg: Chat tema
« Odgovori #211 u: 06 01, 2022, 21:40:08 poslijepodne »
Citat:
Tema zaključana zato što je jedino vozilo prodano kompaniji Balta Travel, Ilijaš.
Ispravka, taj Sprinter je prvo bio kod Delića u Žepču pa je onda prodan Balti.
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11176
    • Profil
Odg: Chat tema
« Odgovori #212 u: 06 01, 2022, 22:22:06 poslijepodne »
Primljeno na znanje, na kraju rezultat isti. Hvala

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Chat tema
« Odgovori #213 u: 11 01, 2022, 03:00:38 prijepodne »
Možda će me se krivo shvatiti ali izuzev Belmina ostatak BH ekipe je debelo podbacio...toliki prijevoznici i tolike gužve, nitko nije ništa sem Belmina popratio...Negdje sam naletio, da se spominju dojave i sl. - ljudi moji dojave vam mogu biti samo jedan segment praćenja stanja u prometu - imate sve moguće autoklubove - BiHAMK, HAK, AMSS, AMZS i njihove sustave kamera, iz iskustva vam govorim, nekad ovo puno više znači nego dojave...Da sam se ja oslanjao na dojave, dosta toga bi mi promaklo, nego se nekad ide i na osjećaj i iskustvo te se ode odraditi fotoshooting. Znaju se polasci i zna se kad što ide, pa ne košta ništa otići na neku poziciju i fotkati gužvu. (OT na ovom dijelu, ali već kad se spominju gužve da se i nadovežem na to)

Na stranu što ja više ne slikam toliko često, možda se to može zaključiti manjkom slika, pa i tokom praznika, međutim da sam znao da je pojačan broj autobusa SADA, 10 dana nakon Nove godine, sigurno bih izašao i bacio koju fotku kao što sam na koncu i Ćićka slikao.

Pratiti se može pomoću kamera (doduše jako teško obzirom na rasprostranjenost i kvalitet odnosno rezoluciju), ali nakon 10 godina, koliko smo svi manje-više ovdje, čuti da izostaje drugarski i timski duh, malo mi je iznenađujuće i razočaravajuće.

Ja sam igrom slučaja na jednoj od posljednjih stanica prije izlaza iz BiH, logično je da će meni i tebi javiti (ili javno napisati) neko iz unutrašnjosti ako je vidio nešto zanimljivo, da znamo šta nas čeka. Isto kao što bismo i ja i ti javili da je situacija obrnuta (ti si već par puta i pisao za turnire u Sarajevu i sl. i tome se treba težiti).

Razumijem da treba nekad izaći iz toplog doma i izviditi teren, ali nekad se može i javiti, pogotovo za premijere.

Isti slučaj i sa Kantićem. Da se javilo na vrijeme, Tourismo bi bio uhvaćen.
« Zadnja izmjena: 11 01, 2022, 03:03:20 prijepodne od Marko_BL417 »

Offline mate

  • Legenda
  • *
  • Postova: 4222
    • Profil
Odg: Chat tema
« Odgovori #214 u: 11 01, 2022, 08:48:28 prijepodne »
Dakle, po svemu sudeći ti si "iznenađen i uvređen" što ti nije nitko javio za Tourisma.
O Gospe Sinjska pomozi, kao prvo možda dotični autobus nije ni išao trasom kraj nekog od članova tko bi ti mogao javiti, a kao drugo valjda član s toliko godina iskustva može procjeniti situaciju.

Nikad pa ama baš nikad ne bude gužva vikend iza Nove Godine (u ovom slučaju 2.1.), tada jedino bude gužve u povratku vanrednih vožnji s dočeka NG, plus eventualno koji bis na redovnim linijama. Svi koji imalo prate dešavanja znaju da prava gužva bude vikendom nakon blagdana Sveta tri kralja (6.1.), jer svima tzv. auslanderima vikend nakon tog blagdana označava kraj godišnjih odmora i povratak u svoje zemlje. Nekad je dovoljno i pregledati prijašnje godine i arhive kako je to bilo, pr. dok je Semir bio na TZ području i sl. (da je sad on bio tamo, vjerujem da bi bila ulovljena i S516 HDH od Union Bričića). Ne znam što bi pametno rekao, osim da ja koji sam trenutno na GO - ne pada mi na pamet zivkat kolege i pitati jel ima što zanimljivo da dođem poslikati, jer uostalom minimalne su šanse da neku novinu neću vidjeti opet. Ne znam, ali imam opet osjećaj da će i gužva oko Uskrsa ponovno neke ostaviti iznenađenima. Iskreno od člana s toliko forumskog iskustva, ovo je ispalo totalno neozbiljno, jer si ovdje pokazao da sve hoćeš samo na gotovo. Tebi je očito bio problem otić do kolodvora u BL, u vrijeme frekventnih polazaka da izvidiš što ima, jednostavno si trebao staviti na papir kad imaju frekventniji polasci i samo otići baciti đir do AK, garant bi se našlo nešto zanimljivo. Meni su iskreno u nedjelju polasci s AK SB malo patili, jer sam prioritet stavio na A3 i buseve koje zbilja rijetko viđam jer u normalnim uvjetima prolaze u gluho doba noći, al sam na kraju uz sve uspio uhvatiti i špicu ujutro u 10 za ZG, te popodne u 15. Jednostavno stvar je samo u dobroj procjeni i organizaciji.

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Chat tema
« Odgovori #215 u: 11 01, 2022, 12:17:45 poslijepodne »
Dakle, po svemu sudeći ti si "iznenađen i uvređen" što ti nije nitko javio za Tourisma. O Gospe Sinjska pomozi

Tvoje čuveno izvlačenje iz konteksta. Spojiš prvu i zadnju rečenicu i misliš da... ma nema veze, nije bitno. Uglavnom nisam razočaran što mi niko nije javio za Tourisma. Tourismo će već nekom doći, uslikaće se kad-tad, nego zbog prilike, da svi busevi, pa i Tourismo (koji možda nije a možda baš jeste prošao kroz BL bilo kroz AS ili tranzitno) budu uhvaćeni već neki dan.

Iskreno od člana s toliko forumskog iskustva, ovo je ispalo totalno neozbiljno, jer si ovdje pokazao da sve hoćeš samo na gotovo. Tebi je očito bio problem otić do kolodvora u BL, u vrijeme frekventnih polazaka da izvidiš što ima.

Da sam znao.

Jednostavno si trebao staviti na papir kad imaju frekventniji polasci i samo otići baciti đir do AK, garant bi se našlo nešto zanimljivo.

Da sam znao.

Možda plaćam danak neznanju, ali nije sve crno-bijelo. Tu je ko.ro.na, koja ruši sva moguća pravila. Prije ko.ro.ne se znalo desiti da nekad kad mislim a će 100% biti 2 ili 3 autobusa, bude jedan, a kamo li sad. Eto i te vanredne za NG, u Banjaluci rekoše da će biti gostiju i gostiju, ja prešao uzduž i poprijeko čitav grad više puta, ni na jedan autobus nisam naletio, a kako su oni to najavili, očekivao sam da će ih biti najmanje 10-15. Tu su i pravoslavni praznici koje isto možda neki spajaju. A tu su neki koji su i pod antibiotikom i njima, složićeš se, znači ovakva vrsta saradnje, da se ne smrzavaju na hladnoći pogotovo kad dođe vrijeme polaska i bude već spomenuta situacija da bude jedan bus a očekuješ 2-3-4.

U pravu si, ne mora se sve dojaviti, ali od ovoliko udarnih polazaka, da mi se dojavi samo jedan (puno hvala Belminu), ne samo meni, nego svima koji slikaju, pa blicamo ljudima koje ne poznajemo da ima policije itd. a ovdje gdje se znamo tolike godine između nas 5-6 koji slikamo izostaje saradnja

Offline mate

  • Legenda
  • *
  • Postova: 4222
    • Profil
Odg: Chat tema
« Odgovori #216 u: 11 01, 2022, 13:57:59 poslijepodne »
Eto ni pravila se ne drzis, citiras zadnji post (tj. djelove koji ti odgovaraju) ;D

Ja nisam ništa izvukao iz konteksta, samo sam izvukao zaključak iz tvog podugačkog posta, a svatko normalan će izvući isti zaključak.
Napisao sam ti jasno, uvijek možeš pregledati i forumske arhive pa vidiš u kojim periodima bude gužva, jer se nekad to radilo jako dobro, nije gužva samo kad Bočac pošalje biseve za CG primorje, tko zna možda je i Bakić u nedjelju išao pojačano za D.
Što se tiče antibiotika i sličnih preparata - i samog me od 2.1. drži malo jača prehlada (nije korona - provjereno), al uz malo dobre volje i pojedinih ljekova uspio sam izvući protekli vikend na maksimalno. Ima stara narodna - Uzdaj se u se i u svoje kljuse, znači kako sam rekao gledaj sebe i sam se organiziraj, a ne čekaj da ti svi drugi javljaju.
A što se tiče blicanja policiji, izgleda da sam jedan od rijetkih koji to ne radi - jer uvijek se vodim onim načelom - Ako si zajebao i ne poštuješ propise plati kaznu, a i s druge strane blicaj blicaj, pa će ti se desit da blicaš policiji koja ti ide u susret ;D

Offline mate

  • Legenda
  • *
  • Postova: 4222
    • Profil
Odg: Chat tema
« Odgovori #217 u: 14 01, 2022, 20:49:35 poslijepodne »
Nije dojava za Tourisma, možda zapravo i ima koji ;D (općenito ovo nije dojava), nego samo konstatacija dešavanja koje je i medijski popraćeno.
Sarajlije - revija vam je buseva ovaj vikend u SA, jučer je jedno 10ak na HR tablama otišlo za SA...opet klinci i nogomet
« Zadnja izmjena: 14 01, 2022, 20:50:20 poslijepodne od mate »

Offline Marko NS

  • Legenda
  • *
  • Postova: 1863
    • Profil
Odg: Chat tema
« Odgovori #218 u: 15 01, 2022, 00:33:49 prijepodne »
Ne mogu samo Belmin,Marko i Hare sve da stignu ostali su se ulenjili nadam se da ce biti vredniji ove godine.
Znam da nije lako uvek da se ceka ali makar nekad bi mogli da se potrude  ::)

Offline The hicMe

  • Legenda
  • *
  • Postova: 3135
    • Profil
Odg: Chat tema
« Odgovori #219 u: 15 01, 2022, 12:31:03 poslijepodne »
Citat:
KAM-BUS.info
Sretan vam dan VOZAČA i AUTOMEHANIČARA
“Tradicija obilježavanja 15. januara kao Dana vozača i automehaničara nastala je davne 1960. kada je Josip Broz Tito postao počasni član Saveza vozača Jugoslavije.
Nekada se ovaj dan slavio izletima i druženjima, vožnjama po gradovima, skupovima vozača i automehaničara, te sličnim aktivnostima. Međutim, danas se ova 55-godišnja tradicija svela na svega nekoliko mjesta.
https://youtu.be/AWjYXzvbip0
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Offline mate

  • Legenda
  • *
  • Postova: 4222
    • Profil
Odg: Chat tema
« Odgovori #220 u: 15 01, 2022, 20:30:23 poslijepodne »
Ne mogu samo Belmin,Marko i Hare sve da stignu ostali su se ulenjili nadam se da ce biti vredniji ove godine.
Znam da nije lako uvek da se ceka ali makar nekad bi mogli da se potrude  ::)

Sve se moze, samo je stvar dobre organizacije, Belmin i ja smo dokazali protekli vikend ;)

Nadalje nevezano uz gornji dio posta - svim kolegicama i kolegama koji danas slave - sretan 15. siječanj - Dan vozača i automehaničara...
Nekad je u BiH i to bilo puno bolje popraćeno...

Inače koliko pratim, jedino još od ex. YU zemalja - jedino BiH i Srbija još drže do toga, a ostale zemlje u regiji teška nula po tom pitanju

Offline MAN464

  • Član
  • *
  • Postova: 383
    • Profil
Odg: Chat tema
« Odgovori #221 u: 15 01, 2022, 20:36:40 poslijepodne »
A zašto bi i slavili datum kada se je jedan zločinac (ne manjka dokaza- da se razumimo bio je to prljav rat na ovom prostoru,nitko niej bio 100% čist) učlanio u organizaciju vozača i automehaničara?

Dok se ne odmaknemo od tite i nejgove ideologije, od mišljenja kako se tada "bolje" živilo nećemo daleko.

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Chat tema
« Odgovori #222 u: 15 01, 2022, 20:40:51 poslijepodne »
Zločinac ili ne, fino se živjelo i cijenio se radnik, bio vozač ili inžinjer

Offline MAN464

  • Član
  • *
  • Postova: 383
    • Profil
Odg: Chat tema
« Odgovori #223 u: 15 01, 2022, 20:58:04 poslijepodne »
Svi sa knjižicom da, bez nje druga priča, bez obzira na nacionalnost.

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11176
    • Profil
Odg: Chat tema
« Odgovori #224 u: 16 01, 2022, 19:55:59 poslijepodne »
Evo samo da javim, za ove što prozivaju, da je podmiren ovaj kup za mlade snage u fudbalu u Sarajevu jutros u 8 na -7 :D otprilike nekih 85% vozila, jer su neki bili tu petak navečer i subotu do podne pa su otišli.

I da još dodam da jedva čekam da vidim vas kad počnete raditi, pa onda žena, djeca i ostalo što ide pa da vidim onda koliko ćete vi imati slika sedmično ;)


P.S. Kolege iz HR - kakva je veza između Jozić Promet Ivanić Grad i Noel Slavonski Brod?
Slikao 415ku i Travega sa natpisima preko buseva Jozić, a na vratima kod Setre Ivanić Grad natpis, a Merc Neol SB? Ne znam kako da napravim temu, koja je veza?
« Zadnja izmjena: 16 01, 2022, 19:56:38 poslijepodne od The_Dubster »