Autor Tema: FlixBus  (Posjeta: 71425 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Online damir050

  • Član
  • *
  • Postova: 490
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #60 u: 01 02, 2018, 18:55:28 poslijepodne »
Flixbus uvodi Rezervacije,sjedecih mjesta na odabranim linijama u Unutarnjem saoracaju kao i na nekim linijama izvan Njemacke

Offline piksi007

  • Novi član
  • *
  • Postova: 50
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #61 u: 16 02, 2018, 21:06:55 poslijepodne »
Pozdravljeni. Zanima me glede kupovine karte Flixbus..Da li se mora mjesec - dva prije kupiti karta ili ne? I zanima me da li su im puni autobusi na relaciji Njemačka - BiH?

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11176
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #62 u: 16 02, 2018, 22:10:40 poslijepodne »
Karta se može kupiti i neposredno prije putovanja, ali ti je onda cijena prilično paprena.

ja lično koliko sam vidio, autobusi su onako pola puni, možda i malo slabije... Ne pikam praznike kada su svi krcati....

Offline nick

  • Član
  • *
  • Postova: 378
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #63 u: 25 02, 2018, 16:04:32 poslijepodne »
Iz prilicno pouzdanih izvora sam saznao da se Flixbus povlaci iz BiH. Ima li od vas neko slicnih saznanja?

Offline Djordje380

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 149
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #64 u: 25 02, 2018, 19:10:45 poslijepodne »
I ja sam cuo,vidjecemo sta ce vremenom biti.

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11176
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #65 u: 25 02, 2018, 19:29:49 poslijepodne »
evo da se i ja oglasim i da i ja potvrdim da sam iz svojih prilično pouzdanih izvora čuo slične informacije.

kao i uvijek sa nama, mora biti nekih komplikacija :D

Offline mate

  • Legenda
  • *
  • Postova: 4212
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #66 u: 07 03, 2018, 07:14:33 prijepodne »
I jel istina da Flix ode pa-pa iz BiH, vidim da CTS i Biss redovno voze svoje linije s zelenim busevima,

Malo OT, ali u HR im zasad dobro ide, nove linije su u najavi, i putnika ima

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11176
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #67 u: 07 03, 2018, 08:58:22 prijepodne »
svašta se priča, ali za sad ništa konkretno...

Mada poznavajući FLix i njegovo poslovanje, tek su prošlu godinu završili u plusu. Dakle, razrađivanje linija je dugotrajan proces, pa eventualno povlačenje FLixa iz BiH pod krinkom da nema putnika mi malo zvuči nemušto... Ipak, ljudi radili 5 godina u minusu dok nisu stali na noge, a sad da se nakon pola godine povuku iz BiH jer nema putnika? Malo mi je nelogično, ali eto vidjet ćemo...

Meni tu prije liči, ako se povuku, da će biti veze sa našim mentalitetom, ponašanjem i zakonskim okvirima, jer ipak je jedno otvarati linije unutar EU, a drugo sa zemljom koja nije ni blizu EU i koji imaju jako koruptivno druđtvo i neuređenu situaciju oko dobijanja papira i svih ostalih procedure...

Mada ko zna - možda je BiH bila pokusni kunić u projektu otvaranja linija i povezivanju zemalja koje nisu članice EU sa EU... Vidjet ćemo... Evo ja jutro vidio po dva MANa od Bissa i CTS sa Flixovim reklama na povratku iz Njemačke...

Offline Busfahrer

  • Vozač Autobusa
  • Član
  • *
  • Postova: 340
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #68 u: 07 03, 2018, 10:55:28 prijepodne »
 Stvar je u tome da njihov princip poslovanja ne pali u BiH.
Imali smo primjer kakve su cijene bile za praznike, za nase ljude to je uvreda.
Ne znam kako je u HR, s tim sto su karte u HR prije ulaska u EU bile daleko skuplje

Offline Dreamwalker

  • Novi član
  • *
  • Postova: 62
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #69 u: 07 03, 2018, 16:01:31 poslijepodne »
Stvar je u tome da njihov princip poslovanja ne pali u BiH.
Imali smo primjer kakve su cijene bile za praznike, za nase ljude to je uvreda.
Ne znam kako je u HR, s tim sto su karte u HR prije ulaska u EU bile daleko skuplje

I u HR su jedini autobusni prijevoznik koji ima fleksibilnu cijenu u smislu da nije uvijek ista. Pred Božić koliko znam su imali cijenu dosta veću od ostalih prijevoznika. No, opet su uspjeli potisnuti recimo Panturist s nekih linija. Npr. Panturist je vozio linije iz Zagreba za Beč i za Milano, pa su obje ukinute. Imali su 3 polaska dnevno za Munchen koje su dugo vremena vozili s katnim Setrama, pa su Setre povukli i stavili MAN R07. Sad su jedan polazak vjerojatno prodali Croatia Busu. No to ništa nije čudno jer Flix recimo za Beč ima cijenu karte od 79 kuna (20tak KM) za jedan smjer što je izuzetno jeftino.

Offline nick

  • Član
  • *
  • Postova: 378
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #70 u: 07 03, 2018, 19:15:38 poslijepodne »
Pa Bosna i Hercegovina je najruralnija odnosno najnepismenija zemlja u Europi. Hocu reci da 80% potencijalnih putnika uopste nije u stanju da sebi kupi kartu preko njihovog sistema. Takodjer mislim da su debelo potcijenili konkurenciju i olako shvatili divljastvo koje vlada BiH.
Sto se mene tice, nek’ sutra odmah napuste BiH, ko ih sisa. Nista dobro donijeli nisu, osim sto su dumping cijenama pokusali pokolebati kompletno trziste.
« Zadnja izmjena: 07 03, 2018, 19:15:57 poslijepodne od nick »

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11176
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #71 u: 07 03, 2018, 19:44:15 poslijepodne »
u pravu si nick za ovu pismenost hahaha

a realno, nama u BiH nije trebao Flix da se stvaraju damping cijene i obaraju uslovi rada. Naši prevoznici to odavno rade sami sebi...

Umjesto da se svi dogovore na određenim linijama koja je minimalna cijena, pa da se među sobom nadmeću ko ima bolje buseve, uslugu i slično - jok, najlakše cijene obarat. Pa valjda vidio i Flix gdje je došao hahhahaa

Online damir050

  • Član
  • *
  • Postova: 490
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #72 u: 07 03, 2018, 20:50:01 poslijepodne »
Sto se tice Kupovine Flix karata , Istina je  ako se uzima preko Interneta da su jeftinije , Al karte se mogu i u Prodajnim mjestima Flixa kupiti

Offline Busfahrer

  • Vozač Autobusa
  • Član
  • *
  • Postova: 340
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #73 u: 08 03, 2018, 08:49:53 prijepodne »
Dubster u pravu si 100%, moja pretpostavka je da ce osim Flixa ako je uopste tacno jos neko od vecih odustati za Njemacku.

Offline piksi007

  • Novi član
  • *
  • Postova: 50
    • Profil
Odg: FlixBus
« Odgovori #74 u: 09 03, 2018, 00:10:06 prijepodne »
Valjda neće odustati jer sam s njima planirao kući :D