Autor Tema: Polaganje D kategorije  (Posjeta: 35370 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline -SRKI

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 130
    • Profil
Polaganje D kategorije
« u: 24 08, 2017, 21:58:53 poslijepodne »
Posto vidim da niko ne otvara ovu temu i ne zapocinje diskusiju u vezi za polagenje D kategoriji evo ja cu  :)

Ja imam informaciju da se nece uvoditi D1 podkategorija tj. polaganje za mini bus do 16 sjedista kako se pricalo , vec da je samo starost pomjerena na 24 godine . Tacnije vozaci koji imaju C kategoriju ne mogu polagati za D kat. dok ne navrse 24 godinu starosti.
Govorim za Banja Luku , sad kakva je situacija u drugim opstinama i u Federaciji ne znam .

Ako ko zna vise o ovoj temi volio bi da cujem pozz :)

Offline Controller

  • Novi član
  • *
  • Postova: 95
    • Profil
Odg: Polaganje D kategorije
« Odgovori #1 u: 27 01, 2018, 01:12:03 prijepodne »
Kakva su pravila za polaganje D kategorije po ovom dopunjenom zakonu iz 2017? Da li je sada moguce polagati za D kategoriju bez polaganja C1 i C, tj. pod uslovom da je prvo polozena B kategorija pa onda sa napunjenom 21 godinom D1 kategorija a onda sa 24 godine D kategorija?

Offline -SRKI

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 130
    • Profil
Odg: Polaganje D kategorije
« Odgovori #2 u: 27 01, 2018, 20:02:36 poslijepodne »
Koliko ja znam i sto sam cuo iz pouszdani izvora tacnije iz Auto skole Ivic, kandidati nakon polozenog vozackog ispita B kategorije mogupolagati odma za D1 podkategoriju i nakon napunjene starosti 24 god mogu polagati za D kategoriju. A kandidati koji imaju polozene  C i CE ne moraju polagati podkategoriju D1 nego samo trebaju imati starosnu dob 24 god.
Treba je biti usvojen zakon koji bi omogucio polaganje D kategorije sa napunjenom starosti 21 god, tacnije vozaci sa C i CE kateg. i koji imaju skolu Vozaca motornih vozila tacnije drzavni ali nije usvoje , nije izglasan . Svagdje u svijetu taj zakon postoji ali kod nas logika prestaje da vazi . >:(

Offline noriscace

  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
    • Profil
Odg: Polaganje D kategorije
« Odgovori #3 u: 27 01, 2018, 22:55:41 poslijepodne »
Što bi značilo da ja sad sa 26 mogu polagati odmah D1 i odmah poslije toga D?

Offline setra315gt-hd

  • Vozač Autobusa
  • Član
  • *
  • Postova: 267
    • Profil
Odg: Polaganje D kategorije
« Odgovori #4 u: 28 02, 2018, 20:48:37 poslijepodne »
Novim pravilnikom o polaganju vozačkog ispita, imaćete mogućnost da sa B kategorijom, polažete D, s tim morate imati 24 godine.

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11112
    • Profil
Odg: Polaganje D kategorije
« Odgovori #5 u: 28 02, 2018, 21:32:30 poslijepodne »
eh evo opcija i za mene :D

koliko će sve to koštati para i vremena?

Offline setra315gt-hd

  • Vozač Autobusa
  • Član
  • *
  • Postova: 267
    • Profil
Odg: Polaganje D kategorije
« Odgovori #6 u: 28 02, 2018, 21:40:47 poslijepodne »
Ja sam cuo kod nas u Banja Luci kod Ivica 2200km

Offline mate

  • Legenda
  • *
  • Postova: 4126
    • Profil
Odg: Polaganje D kategorije
« Odgovori #7 u: 28 02, 2018, 22:01:26 poslijepodne »
Znaci doslo i kod vas to, vjerojatno uskladivanje s EU zakonima, kod nas se moze to, s B na D kat. uz isto uvjet 24 godine navrsene, cijene variraju, od auto skole do auto skole + kvalifikacije za vozaca i kartice vozaca, u mom slucaju bi izaslo preracunato 4500 KM, samo zbog cijene jos vazem polaganje D kategorije

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11112
    • Profil
Odg: Polaganje D kategorije
« Odgovori #8 u: 28 02, 2018, 22:14:04 poslijepodne »
al zbog ovog bi moglo biti i kod nas slučajeva Croatia bus i crne hronike koliko hoćeš....

Mislim svaka čast svakom, biće tu i dobre robe, ali realno, skok sa B na D je baš preveliko odjednom...

Offline mate

  • Legenda
  • *
  • Postova: 4126
    • Profil
Odg: Polaganje D kategorije
« Odgovori #9 u: 28 02, 2018, 22:18:57 poslijepodne »
Tu se slazem, ali kod onih koji to zbilja znaju i vole, se ne primjeti taj prijelaz, dok kod onih pogotovo u HR koji su silom prilika polozili D kategoriju i poceli voziti zato sto nemaju drugi posao se jako primjeti, i izgleda pomalo tragikomicno u nekim slucajevima...

Ja se iskreno vise od godinu dana lomim oko toga, ali financije mi ne dozvoljavaju trenutno takav zalogaj, a aBd u narednom periodu bi i ja to volio rijesiti

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: Polaganje D kategorije
« Odgovori #10 u: 28 02, 2018, 23:07:34 poslijepodne »
4500 KM samo D ili i B i D?

I slažem se da jeste malo rizično davati klincima da iz auta sjednu u autobus, čast izuzecima, poznajem lika koji ima 26 godina, vozi gradsko - prigradski ovdje u BL, momak stvarno pažljivo i prijatno vozi. Mislim da uskoro treba preći i na međunarodni saobraćaj.

Offline setra315gt-hd

  • Vozač Autobusa
  • Član
  • *
  • Postova: 267
    • Profil
Odg: Polaganje D kategorije
« Odgovori #11 u: 01 03, 2018, 00:04:13 prijepodne »
Sta vrijedi kad imas C a nikad nisi sjeo u kamion pa polozis D i sjednes u bus. Kod nas sto je bilo da moras imati C pa mozes nakon 2 godine polagati je bilo nerealno. Da su stavili da moras imati C pa 2 godine iskustva na kamionu to je realno al imati C samo polozeno a ne sjesti u kamion pa polaga D nema svrhe nikakve.

Offline Adin_Sally

  • Novi član
  • *
  • Postova: 54
    • Profil
Odg: Polaganje D kategorije
« Odgovori #12 u: 20 03, 2018, 11:09:54 prijepodne »
Pozdrav..mislim da sam pogrijesio temu al nisam mogao naci odgovarajucu nigdje :D
Zanima me nesto oko polaganja vozacke dozvole.Polazem B kategoriju na drugoj opstini uskoro,pa me zanima je li mogu polagati vozacku na drugoj opstini ako nisam na njoj prijavljen kao stanovnik
Čovjek se može izbaciti iz autobusa, ali autobus iz čovjeka nikad

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11112
    • Profil
Odg: Polaganje D kategorije
« Odgovori #13 u: 20 03, 2018, 13:15:52 poslijepodne »
koliko znam ne možeš, jer moraš za polaganje prijaviti CIPS koji pokazuje opštinu gdje si prijavljen tako da tu moraš polagat

Offline muamer

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
Odg: Polaganje D kategorije
« Odgovori #14 u: 21 03, 2018, 13:12:57 poslijepodne »
Moras biti najmanje 6 mjeseci prijavljen u novoj opstini gdje ces polagat.