Autor Tema: SP Katar 2022  (Posjeta: 26030 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11138
    • Profil
Odg: SP Katar 2022
« Odgovori #165 u: 17 12, 2022, 23:06:47 poslijepodne »
Rezultati predzadnjeg kruga:
The_Dubster     4 boda
Marko_BL417   4 boda
mate                1 bod
Doki21             1 bod
Daniel12           0 bodova

Zbirni rezultat je u prvom postu. Molim vas da provjerite svoje rezultate i broj odigranih krugova, jer moguće da će mi nešto proletiti pa da ne
bude neko oštećen.


Mati se već može čestitati pobjeda, ali sačekamo i zvanično sutra nakon tekme, a biće zanimljivo za 2.,3. i 4. mjesto

Zadnji krug:
- Argentina - Francuska  16 sati

Svoje prognoze pišemo do sutra do 15.59

Moja prognoza je pobjeda Argentine 3-1

Offline Daniel12

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 173
    • Profil
Odg: SP Katar 2022
« Odgovori #166 u: 17 12, 2022, 23:34:24 poslijepodne »
Mate čestitam ti na pobjedi.
Meni je ovo bilo super i imali smo dobre prognoze:)

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11138
    • Profil
Odg: SP Katar 2022
« Odgovori #167 u: 17 12, 2022, 23:35:21 poslijepodne »
je, slažem se da je bilo zabavno.
Sačekamo iduće neko veće takmičenje pa se opet zabavimo ovako :)

dajte još prognoze za zadnju tekmu?

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: SP Katar 2022
« Odgovori #168 u: 17 12, 2022, 23:59:09 poslijepodne »
Takođe čestitam Mati pobjedu, od ostalih igrača šteta što Surinam nije nastavio igrati se, bio je na dobrom putu (20 bodova na 5 kola), te što je Doki propustio dva kola, sigurno bi imao još bolji rezultat. No kao što se kaže, rezultat nije bitan, bitna je zabava, a meni je ovo bilo prilično zabavno.

Takođe Hrvatskoj i njenim navijačima čestitke na zasluženom trećem mjestu (niko od vas ne zna da sam prateći Euro 2008. plakao kad je HR izgubila u 1/4 finala protiv Turske, ali sve je to igra). Što se tiče Srbije, uspjeh je bio što su došli na SP, ali izuzev Brazila, moglo se to mnogo bolje odigrati, tim više što su iz vodstva protiv Kameruna 3:1 došli na 3:3 ali ni protiv Švajcaraca nisu brilijirali - iz gubitka preuzeli vodstvo i opet izgubili prednost

Definitivno najuzbudljivije SP do sada, a šlag na tortu - Maroko na 4. mjestu

2:1 za Argentinu
« Zadnja izmjena: 18 12, 2022, 00:06:12 prijepodne od Marko_BL417 »

Offline Doki21

  • Legenda
  • *
  • Postova: 1314
    • Profil
Odg: SP Katar 2022
« Odgovori #169 u: 18 12, 2022, 13:31:32 poslijepodne »
3:1 za Francusku

Slažem se, bilo je jako uzbudljivo i trebamo ponovit ovo što prije to bolje ;D

Offline Daniel12

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 173
    • Profil
Odg: SP Katar 2022
« Odgovori #170 u: 18 12, 2022, 14:21:39 poslijepodne »
Arg-Fra 2:3

Offline mate

  • Legenda
  • *
  • Postova: 4148
    • Profil
Odg: SP Katar 2022
« Odgovori #171 u: 18 12, 2022, 14:40:12 poslijepodne »
Argentina - Francuska 2:1...

Mi smo svoje jučer odradili, a sad danas slijedi završni okršaj na SPu. Nekakvo moje mišljenje je to da se sve predodredilo da Messi u svom oproštajnom nastupu na SP digne jedini pehar koji mu nedostaje u bogatoj karijeri.

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11138
    • Profil
Odg: SP Katar 2022
« Odgovori #172 u: 19 12, 2022, 12:03:24 poslijepodne »
Zadnje kolo nam je donijelo ovakvo stanje:
SVI nula (0) bodova :)

Zbirni rezultat je u prvom postu, ali evo i ovdje da napišemo:

ZBIRNA TABELA:
1. mate               62 boda (24)

2. Marko_BL417  55 bodova (24)
3. Daniel12          54 boda (24) 
4. Doki21            52 boda (22)
5. The_Dubster    49 bodova (24)
6. rajaizsane        30 bodova (19)
7. Surinam           20 bodova (5)
8. Irizar Century   14 bodova (7)
9. mm123           12 bodova (5)
 

Čestitam Mati koji se pokazao kao najbolji prognozer, a Marko i Daniel nisu bili loši također kao i Doki.
Hvala i ostalim na učešću, mislim da je bilo zanimljivo


Prvenstvo kao prvenstvo možda i najbolje od kad pratim i znam za sebe, a finale dostojno finala.


Pošto je ova inicijativa bila solidno popraćena i bilo je interesa, možda napravimo i slično za SP u rukometu koje se održava u Poljskoj i Švedskoj od 11. do 29. januara, ali o tom potom.

Offline mate

  • Legenda
  • *
  • Postova: 4148
    • Profil
Odg: SP Katar 2022
« Odgovori #173 u: 19 12, 2022, 13:47:21 poslijepodne »
Hvala na čestitkama, kao i ostalim kolegama koji su isto tako bili jako dobri u prognoziranju. Kako se kaže lopta je okrugla i dosta nepredvidljiva, pokazalo se to i na ovom SPu, te smo sami bili svjedoci nekoliko rezultata koji su nas kolektivno ovdje rušili.

Nadalje malo šira analiza SPa iz HR sportsko - navijačkog kuta.

Prva tekma protiv Maroka - bilo je bitno ne izgubiti, kasnije se pokazalo da je tih 0:0 bio rezultat koji nije iznenađenje, jer vidjeli ste da Maroko do polufinala nije primio gol (ne računam autogol protiv Kanade).

Druga tekma protiv Kanade - igra kakvu bi mnogi navijači kao i HR javnost htjela, napadački s puno kvalitetnih akcija i uvjerljiva pobjeda protiv nedoraslog protivnika, unatoč njihovom ranom vodstvu.

Treća tekma protiv Belgije - iako je pritisak bio na Belgiji, po utakmici se vidjelo da smo i mi bili dosta nervozni, jer se znalo da jedna mala greška može odnjeti plasman u nokaut fazu. U toj tekmi ostaju zapamćeni i VAR cirkus s na kraju nedosuđenim KU, te Lukaku i njegovi promašaji koji mu komotno mogu donjeti nekakvu vilu na Jadranu ;D

Osmina finala protiv Japana - svi smo očekivali Španjolsku u toj utakmici 1/8 finala, međutim njihovo kalkuliranje ih je izbacilo sa SPa, a nama donjelo disciplinirani Japan. Povijest nas uči da su naše tekme protiv njih uvijek bile teške s malo golova, te se tako pokazalo u ovoj tekmi. Našu grešku u obrani Japan je kaznio i poveo 1:0, ali odlična akcija Lovrena i Perišića nam je donijela produžetke i udarce s 11 m za prolaz. E tu kad dođemo, tu smo neprikosnoveni. Psiha ekipe je zbilja na visokom nivou i rijetko tko nam može u tome parirati, nastavili smo di smo stali u Rusiji.

Četvrtfinale protiv Brazila - tekma u kojoj smo bili ipak u podređenoj ulozi protiv prvog favorita za titulu, ali samo do početka utakmice. Veći dio utakmice smo umrtvili Brazil i nametnuli svoju igru, jedino tko je nešto slično pokušao je bila i Švicarska, ali su nezasluženo izgubili od Brazila. Opet produžeci, te u 105. minuti jedna nesmotrenost obrane (umor čini svoje) i Neymar dovodi Carioce u vodstvo. Rizik i lov na izjednačujuči pogodak su se isplatiti i Petković je u 118. minuti donio toliko željenih 1:1. Lutrija udaraca s 11 m opet je otišla tradicionalno na našu stranu, isti su odrađeni doktorski pa Neymar nije ni stigao izvesti svoj udarac s 11 m. ;D

Polufinale protiv Argentine - puno je toga izrečeno i napisano, još ću o samoj Argentini kasnije, nešto sam već i ranije napisao. Utakmica u kojoj 32 minute igramo doktorski, gdje Argentinu držimo u podređenom položaju, ali onda Orsato i Irrati stupaju na scenu s kaznenim udarcem, koji su samo vidjeli njih dva, srpski reporter, te čak i ne sve stanovništvo Argentine. Nakon toga psihološki blackout od 10 min  je učinio svoje, te smo par min kasnije bili u zaostatku 2 gola. U drugom poluvremenu se pokušalo nešto, međutim Argentina je iskoristila svoju šansu i zabila za konačnu pobjedu od 3:0 i plasman u finale.

Utakmica za 3.mjesto protiv Maroka - s kim smo počeli, s njima smo i završili ovo SP, ali po svim predviđanjima bila je to sasvim suprotna utakmice od one s otvaranja grupe. Brzo vodstvo, ali i brzo izjednačenje Maroka donjeli su ipak zanimljivu utakmicu u nastavku koju je odlučio Oršić s glasovitim potezom i svojim karakterističnim golom. U drugom poluvremenu, iscrpljeni Maroko je pokušao nešto napraviti, ali nije uspio protiv nas koji smo ipak imali veću želju da dođemo do te bronce. I tu je bio prisutan VAR cirkus od strane domaće sudačke postave, koja nije dorasla suđenju u županijskom rangu. Na kraju ipak bronca zlatnog sjaja je oko vrata Vatrenih i to je najbitnije ;)

Što se tiče novog prvaka Argentine - sve se podredilo da osvoje ovo Prvenstvo, od 7 odigranih utakmica u 5 su imali dosuđene kaznene udarce (od toga 3 su u najmanju ruku dvojbena). Sinergija katarskih šeika (vlasnika PSGa) i FIFE definitivno je došla do izražaja, ne samo kod forsiranja pobjednika, nego i kod dodjele individualnih nagrada pojedincima. Suđenje je priča za sebe, ali veću katastrofu dugo nismo vidjeli, možda je 1/3 utakmica prošla bez ikakvih repova, ovo sve ostalo je išlo prema nekakvom cirkusu.

Nadalje, možda ću s ovim neke pogoditi - ali čisto me zaboli, a to je i dalje onaj jal i zavist, te ogromna količina ljubomore koja je prisutna na uspjeh Hrvatske. Po svim portalima se vidjelo kako susjedi Srbi veličaju svaki pogodak kontra Hrvatske, kao i pobjedu Argentine, neka se samo pogleda na YT snimka s utakmice košarkaške Eurolige između CZ i Žalgirisa, kako se u Pioniru slavila pobjeda Argentine, te glasoviti komentator sa srpske Arene koji je vjerojatno pukao od zavisti kad smo prošli Brazil, jer je po njemu to bio slučajan prolaz Hrvatske u polufinale. Nije Hrvatska kriva što je Srbija otišla s velikim ambicijama na SP, ali je grubo prizemljena. Iskreno nakon što ne dobiješ ono protiv Kameruna, vaditi se protiv Švicarske je suludo. Mi smo i s ovim uspjehom pokazali da smo ipak neka druga dimenzija u odnosu na njih.

Nadalje, nadam se samo da ovdje nema ljubomornih duša, što sam ja pokupio pobjedu, ipak je riječ samo o igri ;D

Adnanu svaka čast za uspješno vođenje ovoga, jer uz posao i familiju treba još i ovo stići dodatno odraditi i pripremiti. Do neke nove zgode, sretno svima ;)

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: SP Katar 2022
« Odgovori #174 u: 17 02, 2023, 20:34:09 poslijepodne »
Bil neko album za sličice

Official Sticker Album PANINI

FIFA 2023

The Golden World of Football


Imam jedan, besplatno dajem ili šaljem po autobusu

Offline Slavisa

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 1424
    • Profil
Odg: SP Katar 2022
« Odgovori #175 u: 17 02, 2023, 20:42:24 poslijepodne »
Hoću ja

Pošalji linijama 40, 41 ili 45🤣 svejedno je od te tri, ja ću izaći po album😂
« Zadnja izmjena: 17 02, 2023, 20:42:52 poslijepodne od Slavisa »

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: SP Katar 2022
« Odgovori #176 u: 17 02, 2023, 20:44:07 poslijepodne »
Dobro

Ne mogu večeras, kad sutra (SUBOTA) oko 11 ima bus za tamo

Offline Slavisa

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 1424
    • Profil
Odg: SP Katar 2022
« Odgovori #177 u: 17 02, 2023, 21:46:08 poslijepodne »
Ipak ne treba, imam u kući već i zaboravio sam da imam

Soryy

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: SP Katar 2022
« Odgovori #178 u: 17 02, 2023, 22:44:01 poslijepodne »
Ok

Onda ponovo album za sličice PANINI FIFA 2023 stoji na raspolaganju, ko želi nek se javi, besplatno poklanjam