Autor Tema: Korona virus i prevoznici  (Posjeta: 93460 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11016
    • Profil
Odg: Korona virus i prevoznici
« Odgovori #120 u: 10 07, 2020, 22:31:18 poslijepodne »
Optima tours je javila da su pojeftinili kartu...

Offline Busfahrer

  • Vozač Autobusa
  • Član
  • *
  • Postova: 338
    • Profil
Odg: Korona virus i prevoznici
« Odgovori #121 u: 12 07, 2020, 17:30:25 poslijepodne »
Kantic je objavio cijene, za neke gradove je i 30ak eur skuplje. Ali jos je to povoljno, jer ranije je bilo ispod svake rentabilnosti

Offline Surinam

  • Član
  • *
  • Postova: 448
    • Profil
Odg: Korona virus i prevoznici
« Odgovori #122 u: 19 07, 2020, 15:40:36 poslijepodne »
Jel ne mogu busevi kroz Hrvatsku za Srbiju?

Offline akz

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 201
    • Profil
Odg: Korona virus i prevoznici
« Odgovori #123 u: 19 07, 2020, 16:09:02 poslijepodne »
Koliko mi je poznato mogu, jer su u tranzitu...linije HR-SRB se ne obavljaju, zato što državljani SRB još ne mogu u HR ući bez obavezne samoizolacije, a putnika koji zadovoljavaju kriterije ulaska u HR je nedovoljan broj...
Kroz HR busevi normalno tranizitiriaju, tako da tu nema nikakve frke...znaju se koje se stvari moraju zadovoljiti i to je to...

Offline mate

  • Legenda
  • *
  • Postova: 3982
    • Profil
Odg: Korona virus i prevoznici
« Odgovori #124 u: 01 08, 2020, 23:29:17 poslijepodne »
Hvala na pohvala takodje isto uzvracam, i da Mate ako stignes makar ti ga uslikaj stvarno vrhunski izgleda.
Imam par firmi uslikanih koje nemaju temu a da ne pravim temu sad samo za jednu sliku ako bi mogla neka tema da se napravi Ostali prevoznici iz Srbije  :)

Da je ljetna sezona kao inače, onda bi ga vjv do sada uslikao na liniji iz CH ka BiH, jer kad su ljetne guzve znaju kasniti i onda mi taman subotom dopodne prolaze...ovako jedino da idem gađati kada ide pa ako uspijem odlično...A već kad smo kod Tourisma koji voze linije ka CH, Bogojevićev isto izgleda fenomenalno...njega imam kakvu takvu sliku na autoputu kad se vraćao za Srbiju

Offline Marko NS

  • Legenda
  • *
  • Postova: 1825
    • Profil
Odg: Korona virus i prevoznici
« Odgovori #125 u: 02 08, 2020, 02:14:55 prijepodne »
Da to je ne zgodno kad se ne zna kad ce proci , mislim da Tourismo radi skoro samo preko HR a da Setre idu na HU.


Offline akz

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 201
    • Profil
Odg: Korona virus i prevoznici
« Odgovori #127 u: 02 08, 2020, 14:22:54 poslijepodne »
Ništa čudno, jedan od onih prijevoznika koji je previše zinuo, ovo se sve samo vratilo kao bumerang...

Črnja Tours je godinama na glasu bio poznat kao elitni prijevoznik za turizam, a onda je mislio se brzo obogatiti na linijama, te je tu sam sebe pokopao, od svih linija što je vozio i vozikao, dvije - tri linije su valjale, ostalo je bilo za propast, dovoljno je samo uzeti u obzir činjenicu da je u nekoliko navrata radio harakiri poteze na linijama, pr. liniju Zagreb - D.Miholjac vozi s osobnim autom, ili liniju za Split otkaže pred polazak jer u tom trenutku nema autobusa (a jednostavnije bilo iznajmiti od nekoga bus)...

Turizam sa strancima im je išao relativno ok, čak i njihovi aranžmani su bili solidno popunjeni, bez obzira na silne kombinacije i presjedanja i razvoženja putnika....

Kako se priča, svi busevi iz 2018.godine su vraćeni, Setre 4 su većinom prodane (mislim 2 ostale), a od buseva je ostalo nekoliko MANova i Setre petice koje voze BlaBla bus liniju Munchen - Paris...šteta za firmu potencijala je bilo, samo megalomanske želje za brzom i lakom lovom su dovele do ovakve situacije.

Offline Marko NS

  • Legenda
  • *
  • Postova: 1825
    • Profil
Odg: Korona virus i prevoznici
« Odgovori #128 u: 03 08, 2020, 02:00:26 prijepodne »
Zanimljiv je bio podatak da jedan veliki prevoznik koji ima preko 90 Buseva sto turistickih sto linijskih ,ima oko 10 miliona eura troskova za vreme zastoja i koliko god on radio dobro pre toga to je jednostavno jako tesko prevazici osim ako ste drzavna firma.
Nece mnogo bolje ni u Austriji proci neki koji su se zaleteli , firme su dobile oko 2000-3000€ pomoci od pokrajine , necu komentarisati to bolje je .
Steta je za tolike radnike sto ce dobiti otkaze nazalost ali i steta za firme.

Offline ja5ko

  • Član
  • *
  • Postova: 421
    • Profil
Odg: Korona virus i prevoznici
« Odgovori #129 u: 03 08, 2020, 10:33:33 prijepodne »
Ovu situaciju gledajuci najbolje bi mogle prevazici manje firme
Prvo imaju manje troskova. Manje autobusa i vozaca za odrzavat.
Sada su u trendu lokalni izleti i svaki vikend relativno dobro prolaze
Ovo je neko moje misljenje gledajuci sve okolnosti.

Offline Busfahrer

  • Vozač Autobusa
  • Član
  • *
  • Postova: 338
    • Profil
Odg: Korona virus i prevoznici
« Odgovori #130 u: 03 08, 2020, 22:13:13 poslijepodne »
Sta su radili Globtour i Crnja i bez korone? Pokusali su da citav linijski prevoz povuku u propast. Pa bolje ukinuti liniju nego voziti Munchen za 15 20 eur

Offline Surinam

  • Član
  • *
  • Postova: 448
    • Profil
Odg: Korona virus i prevoznici
« Odgovori #131 u: 03 08, 2020, 22:49:15 poslijepodne »
Bio je prevoz za inostranstvo prejeftin.
Pa maltene isto Beograd i Minhen iz Banja Luke.

Offline Marko NS

  • Legenda
  • *
  • Postova: 1825
    • Profil
Odg: Korona virus i prevoznici
« Odgovori #132 u: 04 08, 2020, 01:46:43 prijepodne »
Vecina pokusa cenom privuci putnike ako nema drugi nacin ali po meni cena prevoza je najmanje bitna imaju bitnije stvari.
Moze se procitati da je i Eurolines u fazi stecaja , steta za tako veliki brend.

Offline Daniel12

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 173
    • Profil
Odg: Korona virus i prevoznici
« Odgovori #133 u: 30 08, 2020, 14:38:46 poslijepodne »
Coronavirus: Beamte entsetzt - 32 Passagiere ohne Maske im Fernbus unterwegs
Freilassing: Sage und schreibe 32 Passagiere eines Fernbusses einer deutsch-bosnischen Firma mit Sitz in München saßen Mittwochabend bei Freilassing ohne Masken in einem Fernlinienbus, der von der Polizei kontrolliert wurde – „zum Entsetzen der eingesetzten Beamten“, so Freilassings Polizeivize Thomas Dangl. Der Bus kam aus dem ehemaligen Jugoslawien, genauere Angaben machte die Polizei nicht. Alle Passagiere, die aus Bosnien, Kroatien und Deutschland stammten, wurden angezeigt – 8000 Euro für die Staatskasse! Njemačka policija na granici zaustavila bosanski bus sa sjedištem firme u Munchenu ( Kantić ili Optima) uz kotrolo je bilo 32 putnika bez zaštitne Maske. Kazna 8000e za putnike znači 250 po putniku

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7351
    • Profil
Odg: Korona virus i prevoznici
« Odgovori #134 u: 30 08, 2020, 16:22:30 poslijepodne »
Bilo je dovoljno napisati samo zadnje dvije rečenice al aj...