Autor Tema: The_Dubster - kolekcija maketa  (Posjeta: 42013 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11112
    • Profil
Odg: The_Dubster - kolekcija maketa
« Odgovori #30 u: 20 10, 2020, 23:49:02 poslijepodne »
Evo nakon haman godinu dana da malo osvježim temu, jer bilo je nekih dolazaka i još nekih odlazaka. Spisak kompletiram za koji dan i biće ubačen u prvi post, a do tad evo slika kamiona :)

Kamion Renault koji je bio crvene boje i bez šlepe, pa sam iskombinovao jednu šlepu i odlučio da probam da ga prepravim u kamion F1 ekipe Renaulta. Krajnji rezultat nije ispao kako sam planirao, ali pošto je prva prerada, neka je nek stoji :D






Iveco solaš



Iveco tandem


Zajednika



Scania





Manče solaš





Mečka tandem







Još jedna Mečka tandem, ali mi se kuka od prikolice slomila i izgubila, pa mi je trenutno nekompletan







Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11112
    • Profil
Odg: The_Dubster - kolekcija maketa
« Odgovori #31 u: 20 10, 2020, 23:52:22 poslijepodne »
Imam još jednu ekipu kamiona i šlepa koju nisam slikao, jer oni su mi za rezervni dijelova i čine ih uglavnom Mečka, MAN i jedan DAF kamion...

A naravno ništa bez buseva. Uspio sam na jednoj nagradnoj igri da osvojim dvije makete VDL - Futuru FHD2 i Futuru FDD2 i izgledaju uživo baš extra



















Stigao je i još jedan Mercedes Travego, crveni, malo veći koji već imam i on je planiran da se zguli i da ide u neku šemu.
Također, stigao je početkom godine i jedan avion - Airbus A380 British Airwaysa... Pošto se radi o "dvospratnom" avionu, i maketa je veća od već postojećih koje imam...







Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7350
    • Profil
Odg: The_Dubster - kolekcija maketa
« Odgovori #32 u: 21 10, 2020, 00:49:29 prijepodne »
Također, stigao je početkom godine i jedan avion - Airbus A380 British Airwaysa... Pošto se radi o "dvospratnom" avionu, i maketa je veća od već postojećih koje imam...



Aaaaaa :o :o A380 moj omiljeni avion :D

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11112
    • Profil
Odg: The_Dubster - kolekcija maketa
« Odgovori #33 u: 03 12, 2020, 23:45:59 poslijepodne »
Nakon dužeg vremena sam uzeo i jedno auto, ali samo zato što ima zaista odlične detalje - Porsche 911 Carrera RS iz 1973 godine.














A naravno tu je i bus, još stariji od Poršea...
Posebno izdanje Njemačke pošte, a radi se o MAN MKN 630 sa prikolicom Orion iz 1954. godine














Moji oldtimeri na jednom mjestu.


Uskoro stiže još prinova....