Autor Tema: BiH - Srbija  (Posjeta: 76951 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mm123

  • Član
  • *
  • Postova: 351
    • Profil
Odg: BiH - Srbija
« Odgovori #30 u: 08 08, 2020, 19:47:16 poslijepodne »
To je Novi Grad-Beograd koju je Dodik vozio sa VD, kasnije je VD vozio sam pa je Mrdja kupio pola, pa citavu liniju sad vozi sam

Offline Manas

  • Vozač Autobusa
  • Legenda
  • *
  • Postova: 1143
    • Profil
Odg: BiH - Srbija
« Odgovori #31 u: 29 09, 2020, 19:25:40 poslijepodne »
Kondor od 01.10. ukida liniju I.Sarajevo-Niš.

Offline Lzr

  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
    • Profil
Odg: BiH - Srbija
« Odgovori #32 u: 01 10, 2020, 10:48:24 prijepodne »
Baš je žalosno pogledati koliko manje linija ima zbog COVID-a, iz NS-a nema više u 7h Milinovića, nema Subotica- BL isto Milinović, 6h NS-BL(GP Ilok) Milinović, 8h NS-BL(Brod)Bočac/Mrkonjić, 21h NS-BL(Bočac).

Offline Surinam

  • Član
  • *
  • Postova: 448
    • Profil
Odg: BiH - Srbija
« Odgovori #33 u: 01 10, 2020, 11:13:55 prijepodne »
Milinović se ugasio, pisano je o tome.Bočac je kupio linije, mada sumnjam da im je isplativo to sad vozati.

Offline Manas

  • Vozač Autobusa
  • Legenda
  • *
  • Postova: 1143
    • Profil
Odg: BiH - Srbija
« Odgovori #34 u: 01 10, 2020, 11:18:10 prijepodne »
Vozi Milinović jos Beograd.

Offline mm123

  • Član
  • *
  • Postova: 351
    • Profil
Odg: BiH - Srbija
« Odgovori #35 u: 01 10, 2020, 12:26:19 poslijepodne »
Vozi Beograd sa kombijima i vozi lokalne linije. Lokalne su mu dosta dobro razradjene pa sad ne znam da li ce njih ostati voziti ili se sve prodaje. Uglavnom steta za ovog prevoznika. Bocac sumnjam da ce sve te linije voziti, mozda dodje do redukcije neke kad prodje korona

Offline makljen1123

  • Član
  • *
  • Postova: 480
    • Profil
Odg: BiH - Srbija
« Odgovori #36 u: 01 10, 2020, 14:58:00 poslijepodne »
Tako je,tu ce doci do redukcije polazaka cim se stvore uslovi.Do daljnjeg polasci su ukinuti.

Offline akz

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 201
    • Profil
Odg: BiH - Srbija
« Odgovori #37 u: 01 10, 2020, 16:14:23 poslijepodne »
Netko će me krivo shvatiti, ali ova korona će donijeti i nečeg dobrog - bar u nas u Hrvatskoj...

Prije korone, bilo je hrpa linija sto lokalnih, što međužupanijskih, što međunarodnih...svi su praktički sve vozili...
Došla korona - veći dio bio ugašen, sad u nekom post COVID dobu izgleda da će doći i do malo reda na području linijskog prijevoza, mislim da dugo neće biti zbrke s linijama kao što je bilo prije korone...

Što se tiče Bosne, tu je specifičnost radi entiteta...al nekako pr. vezano uz ovu temu BIH-SRB...tu su linije bile na pola puta do gašenja kada je ukinuta kabotaža na tim linijama, da je kabotaža ostala, linije bi radile jako dobro...Lastu sam znao sretati oko Dervente iz i za Beograd, uvijek puni, čak i s katnjacima...

Offline Surinam

  • Član
  • *
  • Postova: 448
    • Profil
Odg: BiH - Srbija
« Odgovori #38 u: 01 10, 2020, 16:38:56 poslijepodne »
Pa sem Laste i autokodeksa nijedan prevoznik iz Srbije ne vozi  bar  ka BL.

Ali generalno slabe su te linije preko koridora, sem recimo dane vikenda, a i tu su pojedini polasci dobri, ostali tužni.

Ono što znam da ka BG i NS, prije covida većinom dobro radile linije preko Hrvatske i noćne za BG.



Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7351
    • Profil
Odg: BiH - Srbija
« Odgovori #39 u: 01 10, 2020, 17:39:46 poslijepodne »
Jbg, da je stanje bilo toliko loše, linije preko koridora bi se ukinule davno... Bi li ti osnovao firmu i svaki dan radio liniju koja ti donosi čisti gubitak? Radi kabotaže su na SRB dijelu linije u minusu, ali zamislite koliko ima gradova između Banjaluke i Bijeljine - Prnjavor, Derventa, Modriča, Šamac, Brčko, to samo ulazi/izlazi. A gdje je još Sremska Mitrovica, Ruma i Novi Sad odnosno Beograd i ljudi koji idu iz Prijedora i Novog Grada. I iz ovih sela između.

Prema Bijeljini je polazaka definitivno previše, pa niko nije full pun, ali mislim da ih spasavaju ovi putnici "od mjesta do mjesta"

Offline Busfahrer

  • Vozač Autobusa
  • Član
  • *
  • Postova: 338
    • Profil
Odg: BiH - Srbija
« Odgovori #40 u: 01 10, 2020, 19:01:11 poslijepodne »
Realno slabo je zadnjih par godina, mozda smo vec i pisali?
Ako se neko sa foruma sjeca pprije nekih 15 20 god preko koridora je bio mislim svaki sat bus za Srbiju.
E sad 80 %tadasnjih prevoznika vise i ne vozi ili ne postoje.
I nekako u to vrijeme su autobusi bili puniji
« Zadnja izmjena: 01 10, 2020, 19:02:14 poslijepodne od Busfahrer »

Offline FIPI UNILINES

  • Član
  • *
  • Postova: 408
    • Profil
Odg: BiH - Srbija
« Odgovori #41 u: 01 10, 2020, 21:13:46 poslijepodne »
Izgleda da je i Bakić ugasio kooperantsku liniju sa Lastom, BG-Koz.Dubica, ex Autoprevoz.

Offline Marko NS

  • Legenda
  • *
  • Postova: 1825
    • Profil
Odg: BiH - Srbija
« Odgovori #42 u: 02 10, 2020, 01:11:42 prijepodne »
Dobro kaze akz sad ce biti konacno manje dumpinga cena i mozda nekom dodje iz dupeta u glavu.
Slozio bi se sa Markom , putujem nekoliko puta Godisnje na relaciji NS-BL i preko HR je dosta bolje popunjeno ali i ne treba da cudi kad se mnogo brze i udobnije stigne , ko god ima pasos ide tu vecinom.I da ne prave plus meni vozili da prave gubitke.
Zanimljivo je da je Bus od Novog Sada do Bijeljine pun skoro , posle bude vise od pola prazan do negde do Modrice gde se opet popuni i onda od Dervente do Banja Luke jedva stane narod, mozda se popularnost popravi kad se izgradi novi Autoput Banja Luka Novi Sad.

Sve koncesije koje poseduje prevoznik moraju i da se voze to vec vazi nekoliko godina inace ih oduzima nadlezno ministarstvo saobracaja.

Offline Lzr

  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
    • Profil
Odg: BiH - Srbija
« Odgovori #43 u: 02 10, 2020, 03:56:01 prijepodne »
Koliko znam od prevoznika iz Srbije, iz NS-a za BL jedino ide Autokodeks, za Istočno Sarajevo Star bus iz Rume i za Trebinje Dunavprevoz. A pre je bilo mnogo polazaka, koji su bili prepuni. Aleksa Turs je redovno znao iz BL-a do Dervente, Modrice da se toliko napuni da ljudi stoje, pa ga u Bijeljini ceka drugi bus koji se takođe skroz popuni do NS-a. Oni su i propali zbog tog pravila. Pa ja i ne vidim tu baš prednost, recimo stvarno po usluzi je najbolji Bočac na linijama za BL, ali nikako nije dobro kada imaš jedno preduzeće koje će, ako uspe da izgura Smiljica, fakticki imati skoro monopol na pravcu NS-BL, što znači da će moći da stavlja cene kako mu se hoće. Koridorske linije mnogo izvlače studenti iz Bijeljine, Brčkog, petkom je skoro redovna pojava da Turist i Bočac budu puni u 12 i 15, dok posle u 15 i 15, Bočac bude pun da se stoji do Bijeljine, tu već izađe dosta ljudi, do Lončara bude negde polu pun
« Zadnja izmjena: 02 10, 2020, 03:59:28 prijepodne od Lzr »

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11016
    • Profil
Odg: BiH - Srbija
« Odgovori #44 u: 02 10, 2020, 08:21:12 prijepodne »
Citat: Lzr
Koliko znam od prevoznika iz Srbije, ..., za Istočno Sarajevo Star bus iz Rume
u Lukavicu dolazi i Alamanis.