Autor Tema: Globtour - Razno/Diskusije  (Posjeta: 131152 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline akz

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 201
    • Profil
Odg: Globtour - Razno/Diskusije
« Odgovori #75 u: 05 01, 2020, 08:11:29 prijepodne »
Kakva stanica Zagreb?? AK Zagreb je u 100 % vlasnistvu grada Zagreba, tocnije Zagrebackog Holdinga, Rajko i kompanija su jedino jedni od mnogobrojnih prijevoznika koji koriste usluge AKZa...Čak ni Pleso Prijevoz, čiji je terminal u sklopu AKZa nije u 100 % GT vlasništvu.
Kako mi u sali znamo reci, jaki su ko država, imaju ljudi na sve strane, ali uz Črnju definitivno najveći muljatori s linijama na ovim prostorima...

Online Surinam

  • Član
  • *
  • Postova: 448
    • Profil
Odg: Globtour - Razno/Diskusije
« Odgovori #76 u: 05 01, 2020, 08:31:41 prijepodne »
Jak je Globtour, mnogo linija, cijene pristupačne, solidni busevi.
Pretpostavljam da su im i plate među boljim u BiH.
Sad to izrabljivanje vozača ne znam, to sam ovdje pročitao.

Offline Manas

  • Vozač Autobusa
  • Legenda
  • *
  • Postova: 1143
    • Profil
Odg: Globtour - Razno/Diskusije
« Odgovori #77 u: 05 01, 2020, 11:17:51 prijepodne »
akz, hvala na ispravci, stvarno sam mislio da je GT vlasnik stanice jer sam cuo te price. A sto se tice muljanja sa linijama slazem se, gdje su svima poznati primjeri kako 4 linije iz 3 drzave voze sa jednim autobusom, ili gdje liniju Trebinje-Mostar vozi Jadran Express itd itd.

Offline nick

  • Član
  • *
  • Postova: 377
    • Profil
Odg: Globtour - Razno/Diskusije
« Odgovori #78 u: 05 01, 2020, 15:30:01 poslijepodne »
Pazi sta pises, Veliki Brat te prati i brise postove!  ;D ;D

Offline Bzzz1

  • VIP
  • Legenda
  • *
  • Postova: 1309
    • Profil
Odg: Globtour - Razno/Diskusije
« Odgovori #79 u: 07 01, 2020, 19:26:52 poslijepodne »
K97-T-991 prodat u Unatransport

Offline The hicMe

  • Legenda
  • *
  • Postova: 2967
    • Profil
Odg: Globtour - Razno/Diskusije
« Odgovori #80 u: 09 01, 2020, 07:36:29 prijepodne »
Koje su otprilike godište Sunsundegui Sideral, ovih 30-ak komada što ih imaju u voznom parku?
2003-2005 ima poneki 2007 i mislim jedan ili dva da su 2012.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk


Svih 5 Sunsundegui na B12 šasiji su 2003. godište. Na B12B šasiji najviše ih je 2005. godište, njih 11. Po tri su 2003. i 2004. a po dva iz 2006. i 2012. godine. Po dva troaxa su 2007. i 2012. godište
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Offline Nobody

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
    • Profil
Odg: Globtour - Razno/Diskusije
« Odgovori #81 u: 25 01, 2020, 17:17:01 poslijepodne »
Pozdrav  ;) samo bih htjela ostaviti komentar koji ce nadam se procitati netko profesionalan i odgovoran iz ove firme. Dakle vozila sam se dosta puta sa globtourom i iskreno da vam kazem vecina vozaca i konduktera su krajnje neljubazni i neprofesionalni..govorim opcenito,a mogu navesti i jedan primjer kad sam isla iz Dubrovnika za Metkovic. Na kolodvoru u Dubrovniku mi je receno da ne mogu kupit kartu kod njih nego moram u autobusu.ok nije problem..udjem u autobus i kad je kondukter dosao do mene imao je jako neljubazan i neukusan nastup govoreci da nisam smjela uci u autobus..zato sto putujem za Metkovic!?Ne razumijem..ako se u liniji Dubrovnik-Sarajevo nalazi i stanica Metkovic zasto to ja nisam smjela uci u autobus? I zar se to pitanje ne moze rijesiti nekim.normalnim razgovorom.. Na kraju me ipak pustio da ostanem u autobusu i kad sam trebala platiti kartu u iznosu od 50 kn na sto mu ja dajem 200 on mi se obraca ovim rijecima doslovno: "Pa ti mene zajebajes!!" Ne pisem ovo jer trazim neku vanserijsku uslugu razumijem da ne putujem 1.klasom..ali malo ljubaznosti razumijevanja i osnovne kulture ne bi bilo lose. Pozdrav   ;)

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11016
    • Profil
Odg: Globtour - Razno/Diskusije
« Odgovori #82 u: 25 01, 2020, 19:17:11 poslijepodne »
Slažem se s vama oko dijela ljubaznosti i nastupa. To je sasvim opravdano i te kritike su opravdane... međutim ovaj dio je malo težak za objasnit:
Citat: Nobody
... govoreci da nisam smjela uci u autobus..zato sto putujem za Metkovic!?Ne razumijem..ako se u liniji Dubrovnik-Sarajevo nalazi i stanica Metkovic zasto to ja nisam smjela uci u autobus?
mislim da je ovo zbog pravila pošto se radi o međunardnoj liniji i po pravilima taj autobus smije samo primati putnike u Hrvatskoj i ispuštati ih u BiH. Primanje putnika unutar HR radi međugradskih linija kao što je vaša u pitanju te primanje putnika u BiH radi međugradskih linija (npr. uđe neko u Mostaru i da se vozi do Konjica) je zabranjeno.

Offline FNX

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 179
    • Profil
Odg: Globtour - Razno/Diskusije
« Odgovori #83 u: 25 01, 2020, 19:56:23 poslijepodne »
Globtour je najgori u BiH u svim segmentima, profesionalizam i odnos sa putnicima nula bodova..

Online Surinam

  • Član
  • *
  • Postova: 448
    • Profil
Odg: Globtour - Razno/Diskusije
« Odgovori #84 u: 25 01, 2020, 20:29:25 poslijepodne »
Subjektivna je stvar, ja sam s njima u Sarajevo išao, mlad vozač, super raspoložen, došao po vremenu vožnje.

Offline Emir18

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
    • Profil
Odg: Globtour - Razno/Diskusije
« Odgovori #85 u: 25 01, 2020, 20:43:47 poslijepodne »
Takoder subjektivno,isao s njima par puta za Njemacku nikakvih problema.

Offline Busfahrer

  • Vozač Autobusa
  • Član
  • *
  • Postova: 338
    • Profil
Odg: Globtour - Razno/Diskusije
« Odgovori #86 u: 25 01, 2020, 20:55:28 poslijepodne »
Kolko para tolko muzike! Njihova politika je da cijenama drugima kvare posao i sta onda ocekivati

Offline akz

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 201
    • Profil
Odg: Globtour - Razno/Diskusije
« Odgovori #87 u: 01 06, 2020, 22:12:48 poslijepodne »
Kako sam danas vidio na poslu i ovaj gigant od 4.6. kreće polako s vožnjom linija..ne znam za samu BiH, nekoliko linija iz Hercegovine kreću ka ZG vozit...

Nevezano za njih, i Biss Tours najavljuje uvođenje linjia ka HR (Zenica-ZG, Sarajevo-ZG-PU) u najkraćem periodu

Offline The_Dubster

  • Administrator
  • Legenda
  • *
  • Postova: 11016
    • Profil
Odg: Globtour - Razno/Diskusije
« Odgovori #88 u: 01 06, 2020, 22:59:18 poslijepodne »
Zanimljivo je al tako ispade - kada su svi počeli voziti unutar BiH, GB je bio jedan od rijetkih koji nije vozio.
ispade da nije zato što nije mogao "štiklati" te linije na ostale međunarodne kako inače radi pa se nije isplatilo...

Online Surinam

  • Član
  • *
  • Postova: 448
    • Profil
Odg: Globtour - Razno/Diskusije
« Odgovori #89 u: 02 06, 2020, 11:24:00 prijepodne »
Jel se mora rastojanje u busu držati?