Autor Tema: GP Mostar - Razno/Diskusije  (Posjeta: 46083 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.


Online The hicMe

  • Legenda
  • *
  • Postova: 2967
    • Profil
Odg: GP Mostar - Razno/Diskusije
« Odgovori #31 u: 06 06, 2023, 00:08:27 prijepodne »
2 Lion’s City troosovinca nisu nikad ni prohodali, a 3 solo su već pred otpis zbog težine kvarova.
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Offline amfan

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 161
    • Profil
Odg: GP Mostar - Razno/Diskusije
« Odgovori #32 u: 07 06, 2023, 00:12:02 prijepodne »
Znaš li koji su pred otpis? Također, prvotno nisu bila registrirana četiri troosovinca i njih zato nema u voznom parku, tj. njihovih registracija, pa bi to bilo dobro nabaviti.

Inače, nije to previše čudno, to su autobusi koji su u većini slučajeva prešli milijun km. Zna se dogodit da otiđe mjenjač ili nešto jednako bitno. Popravak onda košta kojih 10 tisuća eura, a to Mostarci vjerojatno neće platiti.

Online Manas

  • Vozač Autobusa
  • Legenda
  • *
  • Postova: 1143
    • Profil
Odg: GP Mostar - Razno/Diskusije
« Odgovori #33 u: 07 06, 2023, 01:13:04 prijepodne »
Ako i ostale budu rashodovali sa prvim većim kvarom, onda će se vozni park vrlo brzo vratit na stanje prije ovo donacije.

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7351
    • Profil
Odg: GP Mostar - Razno/Diskusije
« Odgovori #34 u: 07 06, 2023, 01:40:27 prijepodne »
Da su Splićani korektni i da su donirali iole ispravne autobuse a ne najlošije tog tipa što imaju u garaži...

Offline amfan

  • Mlađi član
  • *
  • Postova: 161
    • Profil
Odg: GP Mostar - Razno/Diskusije
« Odgovori #35 u: 07 06, 2023, 21:52:34 poslijepodne »
Ne stoji ti komentar, koji se sam po sebi (bez drugog što pišeš) jedino može shvatiti kao podcjenjivački i provokatorski. Među ostalim je i netočan jer je Promet uglavnom dao sve autobuse za modele o kojima je riječ.

Koji su to drugi gradovi koji su Mostaru dali (ponovit ću – dali) autobuse? Direktor Mostar busa na televiziji je prošle godine govorio da će mu doći dubrovački autobusi kad ono, ništa, ćorak.

Pravi problem je da bi Mostar trebao uložiti neke novce pa da kupi nešto autobusa, a ne da svaki put čeka da mu netko udijeli milostinju, u ovom slučaju autobuse koji bi inače išli na otpad.
« Zadnja izmjena: 07 06, 2023, 21:53:09 poslijepodne od amfan »

Online Manas

  • Vozač Autobusa
  • Legenda
  • *
  • Postova: 1143
    • Profil
Odg: GP Mostar - Razno/Diskusije
« Odgovori #36 u: 07 06, 2023, 22:08:43 poslijepodne »
Ne znam kakvi su to veći kvarovi da se bus rashoduje, koji je skoro doso? Motor, mjenjač, pa to danas popravlja more firmi. Imaju valjda sredstva za popravku, ili pak funkcionišu kao Sarajevski GRAS, vozi dok ne stane. Kad stane parkiraju i skidaj dijelove za druge buseve. Ako budu na taj način funkcionisali, mozda već sledece godine će tražiti novu donaciju jer neće imati vozila za redovan rad. Moje mišljenje.

Offline MAN464

  • Član
  • *
  • Postova: 380
    • Profil
Odg: GP Mostar - Razno/Diskusije
« Odgovori #37 u: 07 06, 2023, 22:11:02 poslijepodne »
Autobusi su bili u solidnom stanju, ni novi ali ni za otpad baš, sad je problem što su ih oni uzeli registrirali i udari gas, nikakvo ulaganje makar naljepnice niti išta, uostalom što reći za firmu kojoj je cijeli VP doniran tamo 2000. kad već i nakon 14-15 godinu su uspili kupiti samo 2 kombija? Nije problem u Splitu problem je što oni ne žele ulagati i to je to.

BVB.

Online Manas

  • Vozač Autobusa
  • Legenda
  • *
  • Postova: 1143
    • Profil
Odg: GP Mostar - Razno/Diskusije
« Odgovori #38 u: 07 06, 2023, 22:14:09 poslijepodne »
Tacno. I da je novo, bez odrzavanja ce stati kad tad. Sobzirom da je ovo politička firma, i ne čudi takvo stanje.

Offline Marko_BL417

  • Legenda
  • *
  • Postova: 7351
    • Profil
Odg: GP Mostar - Razno/Diskusije
« Odgovori #39 u: 07 06, 2023, 22:55:46 poslijepodne »
Nije mi stvarno bio cilj da nekoga potcjenjujem i provociram. Jel normalno da od 20 i koliko autobusa 4 ne bude ni registrovano, zašto, jesu li u pitanju neki kvarovi pa se ne isplati popravljati ili? Zašto nisu registrovani svi? Meni da neko donira autobus, ja bih ga čuvao kao suvo zlato.

Uostalom već je bio članak, ne znam gdje je objavljen u koju temu, ali bio je na temu toga da su se "Splićani riješili otpada i Mostaru donirali smeće" ne od riječi do riječi ali tako nekako.

A Ante, da su ti busevi ostali u Splitu, zašto bi završili na otpadu, zbog lošeg tehničkog stanja ili zbog obnove voznog parka? Ne znam što su im ovi busevi toliko stari kad Conecti voze po Rijeci... A ako je ipak posrijedi to da su im ovi busevi postali višak i poklonili buseve drugom gradu umjesto da oni uzmu pare od sječe, onda bi Mostar bus trebao biti zahvalan i privatiti se alata

Offline MAN464

  • Član
  • *
  • Postova: 380
    • Profil
Odg: GP Mostar - Razno/Diskusije
« Odgovori #40 u: 07 06, 2023, 23:06:32 poslijepodne »
Conecti više ne vozi po Rijeci koliko ja znam, Split je uzimao sada buseve starno za novo, kolilko novih toliko starih mora biti uništeno ili poklonjeno tako nešto, sad pogledaj svi busevi u Banja Luci manovi su tih godišta oko 2008. i voze, ovi su dobro održavani, u matičnoj firmi u Splitu jako dobro služili u Mostaru ih uzeli registrirali i dok traje traje, kad ne bude trajalo donirat će neko drugi i to je to.

BVB

Online The hicMe

  • Legenda
  • *
  • Postova: 2967
    • Profil
Odg: GP Mostar - Razno/Diskusije
« Odgovori #41 u: 08 06, 2023, 00:48:53 prijepodne »
Jednostavno Mostarci iz nekog razloga “ne vole” niskopodne autobuse, prvi autobusi iz donacije Japana koji su rashodovani su bili Manovi NL. Čim budem saznao koji Splitski Cityiji su zalegli u kvaru napisat ću.
Devojčice, Fiat je automobil, Mercedes je spejs šatl!

Online Manas

  • Vozač Autobusa
  • Legenda
  • *
  • Postova: 1143
    • Profil